Ieteikumi "stārtapiem": jūs nevarēsiet tā kā Apple

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Ieteikumi "stārtapiem": jūs nevarēsiet tā kā Apple

Tiek skatīts 2 ierakstu – 1 līdz 2 (no 2 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162329
    samurajs
    Participant

    Daudzas jaunfirmas, kas mēģina izsisties Kickstarterī vai Indiegogo, par kvalitātes etalonu izvēlas Apple. Kāpēc tā ir milzīga kļūda, stāsta produktu dizaineris Bens Einšteins. Jaunie censoņi nereti sev uzdod jautājumu: ja reiz Apple var, kāpēc lai mēs nevarētu? Nē, nevarēs vis, jo “stārtapiem” parasti naudiņas ir tik, cik kaķim asaru. Viena kļūdiņa konstrukcijā – un projekts lido skurstenī.

    Apple ir pavisam cits stāsts. Ko viņi darīja, kad savajadzējās miljons korpusu MacBook datoriem? Bez domāšanas nopirka 10.000 darbgaldu. Bet tad viņiem savajadzējās MacBook Pro korpusā precīzus caurumiņus priekš LED, kura signalizē par sleep režīmu. Lāzerperforācijas iekārtas, kura spēj izveidot caurumiņus 20 mikronu diametrā, ražo tikai viena kompānija. Ko Apple? Viņi nopirka šo firmu ar visām iekārtām. Un kad savajadzējās tik plānas akumulatoru baterijas, ka neviens ražotājs neuzņēmās tādas izgatavot? Apple izstrādāja projektu no nulles, un sāka ražot tās pati. Jo tur ir nauda, un var atļauties.

    Pagaidām iesācējiem iesaka nekopēt “āboltehnoloģijas”, bet gan pievērsties noslīpētām vērtībām. Zemāk – daži ieteikumi.

    Balta plastmasa

    Baltā krāsa ir visgrūtāk formējama. Ja nu nekādi nevar to aizstāt ar ko citu, tad nekad neizvietojiet blakām divas baltas plastmasas detaļas. Tās neizskatīsies vienādi baltas.

    Cipardarbgaldi un sērijveida ražošana

    Ja vajag izgatavot pāris turbīnu lāpstiņu, kādu prototipu vai gūžas implantu – CNC darbgaldi būs bez vainas. Bet ja vajag daudzus tūkstošus plaša patēriņa ierīču – tas būs lēni, dārgi un mokoši. Tad jau labāk padomāt, kā atliet metāla detaļas.

    Caurumiņi ar lāzeru

    Jā, tie ir nemanāmi un skaisti. Tomēr process ir ļoti sarežģīts. Parasti gandrīz tādu pašu efektu var sasniegt ar vienkāršākiem līdzekļiem.

    Plastmasas iepakojums

    Apple pamanījies daudzas savas ierīces iesaiņot polikarbonātā un ABC plastmasā. Skaisti, bet daudz grūtāk, nekā to varētu padomāt. Otrreizējais kartons – ar to būtu jāsāk.

    Ejector pin marks

    Atlejot detaļas no plastmasas, iekšpusē uz tām vienmēr paliek specifiskas pēdas ejector pin marks. Jābūt miljardierim vai ģēnijam, lai no tām tiktu vaļā. Apple iemācījies šīs pēdas prasmīgi maskēt. Bet vai vajag par to iespringt? Patērētājs vienalga neredz šīs pēdas, un pat nezin, kas tas tāds.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_c59c54614164c4ef943d54e47552568c_1.jpg[/img]

    4-krāsu kartons un augstas kvalitātes porolons

    Iesaiņojuma pievilcība ir būtisks faktors. Bet ja pat pašizmaksa vairumcenās katrai kastītei sasniedz 12 USD? Pircējs tik un tā to izmetīs.

    Š ādu piemēru ir ļoti daudz. Vispārējais ieteikums būt šāds: ja ir liela vēlēšanās kopēt kādu Apple tehnoloģiju, paskatieties, vai arī konkurenti to lieto? Ja jā – varbūt vērts mēģināt. Ja nē – nu tad dies’ ar to Apple…

    #326803
    ruukjis
    Participant

    Š eit nav pieminēts pats galvenais, “kāpēc nevajag kopēt Ä€boli” – ja arī Jums sanāks kāda tehnoloģija kā Ä€bolam un tā būs veiksmīga, tad rēķinaties ar tiesu darbiem un patentu kariem līdz savas nožēlojamās eksistences beigām.

Tiek skatīts 2 ierakstu – 1 līdz 2 (no 2 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā