iGenius:Kā Steve Jobs izmainīja pasauli [Video]

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība iGenius:Kā Steve Jobs izmainīja pasauli [Video]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155535
    web33
    Participant

    #279676
    garaisezis
    Participant

    ne jau nu vins izmainiija, varbuut kaadu ideju pasveida un tagad veel pluuc pat peec savas naaves laurus, kaut gan idejas bija svesas, tikai nedaudz uzlabotaakas, bet viss nopelns ir indzinieriem un visiem citiem fizikiem, programmetaajiem…

    #279677
    bluebird
    Participant

    garaisezis iesaku tev palasīt kādu grāmatu par Stīvu, jo izskatās ka tev nav izpratnes pašā saknē par to kāpēc viņš plūc laurus pēc nāves.

    Es nevēlos diskutēt kas no kā ir idejas ņēmis. Bet lielākā daļa LIELO lietu kas mums apkārt top ir uzlabotas vai pārveidotas vecās. Inženieri bieži ar savām idejām bieiži vien nekur tālāk par laboratorijas tumšiem stūriem nekur tālāk netiek, jo nav kas viņu idejas bīda pasaulē.

    Mūsdienu smukās multenes top pateicoties Stīvam, jo viņš bija tas kurš izveidoja PIXAR komandu un viņs bija, tas kurš tai komandai ticēja, pat tad, kad viņa nesa lielus zaudējumus un daudzi uzskatīja ka tas ir pilnīgs stulbums uzturēt tādu tīmu.

    Stīvs bija tas, kas iedvesmoja inženierus, jo viņš viņiem stāstīja savas idejas un viņi atvēruši mutes klausījās viņā. Viņš bija tas kas viņiem rādīja virzienu kurā rakt un tas, kurš cēla prasību latiņu augstāk un augstāk, kad citi varbūt tam būtu atmetuši ar roku.

    Stīvs bija tas kurš pacēla Apple un pēc tam viņu atlaida, jo uzskatīja ka nu bez viņa viss notiks. Pagāja gadi un Apple bija zaudējusi savu akciju vērtību un bija sūdīgā situācijā. Tad Stīvs ieradās atpakaļ un piešķīla Apple bizīti otro reizi.

    Te vēl varētu turpināt un turpināt, bet tie kas gribēs tie sapratīs Stīva kā cilvēka vērtību. Mēs bieži viens otram stāstam, ka mēs mākam to un ka mēs tajā esam tik labi un feini, bet nekur tālāk par DIRŠ ANU netiekam.

    Tāpēc garaisezis nākošo reizi pirms noniecini izcilus cilvēkus iepazīsties ar reāliem faktiem.

    P.S. Ietaupīšu laiku visiem kas vēlēsies teikt, ka esmu kārtējais Apple apsēstais – mans vienīgais Apple produkts ir kādus gadus 5 vecs iPod nano. Nav bijis neviens Apple dators un neviens Apple iPod vai iPhone. Lietotju Android un Windows.

    #279678
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    Es arī nepiekrītu ka Džobss baigi izmainīja pasauli. Nenoliegšu, ka viņš bija super labs mārketinga vecis un zināja, ko cilvēki gribēs pirkt, bet ja nebūtu Džobsa, tad daudz neko mēs nebūtu zaudējuši – visas lietas, ko viņš it kā ieviesa jau tomēr iepriekš bija uztaisītas, tikai nebija vēl labi izreklamētas. Piemēram: pele, grafiskais interfeiss, touchscreen, mp3 atskaņotāji, planšetes.

    Tas viss jau pirms tam tika taisīts, Džobss tikai pareizā brīdī iebaroja cilvēkiem vajadzību. Nenoliedzami gan uzlabojot kvalitāti, bet tas arī viss.

    Principā ja Džobsa nebūtu, tad tas viss tā pat, pēc maksimums pāris gadiem, mums jau būtu.

    Džobsu nevar salīdzināt ar teiksim Nikola Teslu, ja Teslas nebūtu, tad gan mūsu dzīve iespējams būtu pavisam savādāka – pietiek kaut vai tikai ar vienu viņa izgudrojumu – maiņstrāvu.

    #279679
    Eudoxus
    Participant

    Tas ka Džobsam bija dažādi talanti, protams, nav noliedzams. Kā gan citādi kāds nevienam nezināms puisis Latvijā, kurš Džobsu nekad mūžā nav saticis viņu saukt par Stīvu, gluži kā vienu no saviem draugiem.

    Bet vai viņš ir izmainījis tehnoloģiju pasauli un kādā mērā, tas gan nav tik vienkārši atbildams jautājums.

    Š is, manuprāt, ir diezgan sakarīgs raksts, kas daudz ko saliek pa plauktiem.

    https://www.newyorker.com/reporting/2011/11/14/111114fa_fact_gladwell

    #279680
    bluebird
    Participant

    Eudoxus Nav jau svarīgi kā lietas sauc…. Stīvs vai Džobss. Tu koncentrējies uz to kā es nosaucu viņu, bet man ir svarīgi vai citi saprata ko es ar to domāju. Vai tad ja es viņu sauktu par Mr. Steve Jobs tas mainītu lietas būtību 🙂 Nē! + tu pieļāvi diezgan bieži novērojamu kļūdu cilvēkiem – izteikt minējumus kā faktus:

    *) puisis Latvijā – tas, ka runāju latviski un esmu latvietis nenozīmē, ka esmu Latvijā

    *) “nevienam nezināms” – man ir draugu un paziņu loks

    *) “kurš Džobsu nekad mūžā nav saticis viņu” – lai arī tev ir taisnība, ka es viņu nekad neesmu saticis, tomēr tas arī varēja būt aplams apgalvojums 🙂

    Viņš protams, neatklāja Ameriku vai kaut kādas zāles vai kaut ko citu, kas izmainītu pasauli, bet viņs bija nopietns spēlētājs IT, par kuru zina liela daļa pasaules, par viņu raksta grāmatas, viņš iespējams ir iedvesmojis daudzus cilvēkus un daudzu cilvēku dzīves, jo bijis kā etalons citu acīs utt 🙂

    Un tur jau tā sāls, bez lieliskiem līderiem nopietnas izmaiņas parasti netiek piedzīvotas, bet viss paliek tikai dīvānā diršanas līmenī.

    Arī par Facebook izveidotāju visu ko runā. Ka idejas zadzis utt utt. varbūt arī tā bija un varbūt arī nē, bet saknē jau sociālie tīkli bija pirms tam. Viņš atšķirībā no citiem ir spējīgs to visu bīdīt uz priekšu un turēt skaidru galvu, kad īpašumā ir nto milijardi veerts bizītis un citi piedāvā naudu to visu pārpirkt.

    Š ī visa draugi ir tikai diskutēšana. Ir cilvēki, kas piekritīs man un ir cilvēki man man nepiekritīs.

    Mr. Steven Paul Jobs ( Eudoxus 😉 ) IPodus neviens nespēja pārsis un iPadi iesita naglu portatīvo datoru zārkā 🙂 Tas ir nu fakts!!

    #279681
    bluebird
    Participant

    Un daudzi inženieri un zinātnieki ir spējīgi radīt elpu aizraujošas lietas, bet viņi nespēj apsorbēt un analizēt masas, lai izprastu ko mums vajag un kā mēs to varētu izmantot savā dzīvē. Ir cilvēki kas skatās, apdomā un redz ko mums vajag, bet toties viņi nesaprot tehniskās lietas. Tad nu tiek meklēti citi gudri un ģeniāli cilvēki un kopā tiek radīts. Reizēm pat zinātnieks teikts… nē, nē, nē… tas nedarbosies tas nav iespējams utt., bet cits teiktu nu vismaz pamēģinam. Izveidojam tā un tā. Un beigās redz kā viss notiek. 🙂 Un iedomājieties, ja katru reizi kad Džobs kaut ko prezentētu tur stāvētu ar desmitiem vai pat simtiem cilvēku un prezentētu 1 iPad – iespējams mēs nesaprastu 🙂

    #279682
    Eudoxus
    Participant

    Jā, un tas, vai tu esi vai neesi Latvijā lietas būtību maina par 180 grādiem, vai ne?

    Es neizteicu minējumus kā faktus. Es izteicu pieņēmumus ar augstu varbūtības pakāpi. Lielākā daļa no tev pieejamās informācijas ir šāda rakstura. Un es pat izsaku minējumu, ka Tu nevari paskaidrot, kas ir fakts. Bet tam nav nekāda sakara ar aplūkojamo jautājumu. Rakstu izlasīji?

    Jā, man liekas, kas saukt S. Džobsu par stīvu ir tieši tāpat kā Geitsu par Bilu, Obamu par Baraku utt., proti, sabiedrībā pastāv konvencija, ka vārdā uzrunā tikai cilvēkus, kas ir tuvāk pazīstami. Par to arī es runāju – ka Džobss principā ir vairāk kultūras nekā tehnoloģiju parādība, proti, pat pēdējam puisim kaut kur nekurienes vidū šķiet, ka viņš var Džobsu saukt par Stīvu it kā tas būtu viņa tuvs paziņa. To sauc par harizmu, šarmu vai kā tamlīdzīgi.

    Bet apgalvojums, ka Džobss ir iedzinis naglu protatīvo datoru zārkā nudien ir minējums par nākotni, kurai Tu neesi devis nekādu pamatojumu.

    Bet nu pārējais tavā tekstā ir parasta tukša dīvānā diršana jeb retorika (viņš vienīgais spēja, viņš atšķirībā no citiem utt.) Neko neizsakošs sīrups un salmu kulšana.

    #279683
    Anonīms
    Neaktīvs

    Apple The best

    #279684
    bluebird
    Participant

    🙂

    Eudoxus Jautajumi tev!

    1. Vai iPod bija produkts kuru nespeja izspiest pat Microsoft?

    2. Vai iPod bija tas kursh podcasting paradija par pasaprotamu lietu?

    3. Vai iPad bija produkts pec kura iznaksanas pasaulee saakas plansheshu datoru bums?

    4. Vai peec MacBook Air iznaksanas ari citas firmas saaka izlaist lidzigus produktus tajaa datoru klasee?

    #279685
    faq
    Participant

    Iedomājos to skatu, kā bluebird purslodams ar apgarotu spīdumu sejā drukā šo nevienam nevajadzīgo bezjēdzīgo penteri. Un par uzrunāšanu vārdā. To vēl var darīt, ja vēlies savam teiktajam piešķirt nicinošu noti.

    #279686
    Kon
    Participant

    Apple The best

    #279687
    Tmkks
    Participant

    Apple The best

    #279688
    Eudoxus
    Participant

    Dārgais draugs, jūs laužaties atvērtās durvīs. Vai esmu kaut kur apšaubījis to, ka Apple ir radījuši ierīces, kas lielā mērā ir izmainījušas gadžetu pasauli? Neko tādu neatminos, tāpēc man īsti nav saprotams, kāpēc nākat klajā ar šiem jautājumiem. Jā, Apple ir viss absolūtā kārtībā ar mārketingu (tāpēc jau tev šķiet, ka vari runāt par Stīvu, it kā Džbss būtu turpat vai tavs onkulis). Jā, Apple radīja ierīces, kas bija komerciāli veiksmīgākas nekā citām kompānijām attiecīgajā laikā. Iespējams, dažos gadījumos arī labākas. Bet arī citas kompānijas ir šo to izgudrojušas. To taču nenoliegsi, ne? Ar planšetēm nav nemaz tik vienkārši. Planšetes gatavoja vairākas kompānijas, bet Apple bija pirmie, kas tādiem kā tev iestāstīja, ka tā ir baigā manta. Bet Apple neizgudroja planšeti. IBM Transnote jau eksistēja jau ui cik gadus atpakaļ. Tieši tas pats attiecs uz MB Air. Lenovo ThinkPad X300 jau tika laists ražošanā, kad iznāca MB Air. Apple paguva to izlaist burtiski par dažām nedēļām ātrāk. Manuprāt, X300 ir krietni funkcionālāka un labāka mašīna. Bet katram savs. Un tā var turpināt. Neviens te nenoliedz, ka Apple ir veiksmīga kompānija (tad būtu jāizliekas, ka mēs nezinām kaut tos pašus finansu rādītājus), bet es arī neredzu par ko tāds sīrups ir jālej. Tavā grāmatā iPad skaitās baigā revolūcija? MB Air ir baigais tehnoloģijas sasniegums? Lūk, par to man patiešām nāk smiekli. Salīdzinoši triviālas lietas no tehnoloģiju viedokļa, kuras Apple notirgo kā afigenno inovāciju, it kā būtu izgudrojuši zāles pret vēzi.

    #279689
    faq
    Participant
    #279690
    bluebird
    Participant

    Eh 🙂 Patiesībā mums katram ir sava pārliecība un tāpēc jau pasaulē ir tik daudz dažādu lietu 🙂

    #279691
    bluebird
    Participant

    Un reizēm arī varbūt kļūdos 🙂

    #279692
    Kon
    Participant
    #279693
    darklight
    Participant

    Nabaga nozombētie bezsmadzeņu ābolisti!

    Un nē, es nebūt nesaku, Apple būtu slikti produkti 🙂

    #279694
    akms47
    Participant

    Daudzi saka, Mac produkti tik labi un pc (intel vai amd) sūds…

    Tad ir jautājumi. Kāpēc Mac tagad būvē uz Inteļa pročiem?

    Vai Mac arī tagad nav palicis par sūdu?

    Vai arī Apple savus pročus uzskata par pārāk sūdīgiem, lai liktu savos galda datorosd un notebukos? 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā