Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Sludinājumi › Infrasarkanie keramiskie sildelementi
Pārdošanā interesantās mantiņas.
Keramiskie infrasarkanie sildelementi. Maksimālā temperatūra līdz 550C, jauda 500W. Tika sūtīti priekš BGA čipu lodēšanas stacijas, bet pasūtītais daudzums izrādījās par treknu un pieejami 6 gabali. Izmērs 122mm*122mm. Teicama ukraiņu kvalitāte(nevis sūda ķīna).
Pārdošanas cena zem pašizmaksas – 20EUR gabalā. Visi 6 gabali kopā – 100EUR.
Kontakti – 29995802
[img]
[img]
[img]
500W,blē uz ziemassvētiekm es paņemšu ar ko nabagpankūkas cepti,sapisīs dīvus kopā būs krutā panna!
Pa cik izīrē?!
Btw.. labi, siltums arī izstaro infrasarkano, uz tā bāzes arī strādā nightvision.. :> Lai nu kā, kur šādiem varētu būt reāls pielietojums… Ne jau telpu piekurināt? 🙂
Es jau rakstīju, ka daļēji saprotu, jo siltas detaļas, tā pat kā organismi izdala infrasarkano starojumu, tikai gribēju uzzināt ko vairāk tieši par šo – kādēļ tos sauc tieši tā (Ja pat tosteris izstaro infra. star., bet to sauc vnk. par tosteri), un vai tas nav pavisam vienkāršs sildītājs, un vai atšķirās no parastas spirāles, kas iemūrēta flīzē. Bet lai paliek… :]
Laikam tiešām nebūšu sapratis, ka tas bija jautājuma formā. Mēģināšu izkomentēt. Lai gan būtībā tie ir fizikas pamati, ne raķešzinātne.
1. Kaut gan IS starojums principiāli neatšķiras no redzamās gaismas (spektra divas blakusesošas joslas), ieguves metodes var būt kā līdzīgas (kvēlspuldze, piemēram), tā arī ļoti atšķirīgas (kas šai gadījumā pat nav svarīgi).
2. IS starojums, atšķirībā no gaismas, lien cauri daudz un dažādiem materiāliem, t.sk. keramikai. Tāpēc nav nepieciešamas kādas caurspīdīgas detaļas – keramika ir pietiekami caurspīdīga IS stariem.
3. Principā jamais sildelements ir sava veida “kvēlspuldze”, tikai pie uzdotā U (un, attiecīgi, I pie sildelementam raksturīgās R) elementa temperatūra ir tāda, ka starojuma maksimums atrodas noteiktā IS diapazona daļā.
4. Tas nozīmē to, ka elements silda ne tikai ar savu materiāla siltumvadītspējas rezultātā pārnesto un kontakta ceļā nododamo siltumu (kaut gan sakarst viņš noteikti), bet tieši ar konkrētās spektra joslas starojumu, kas nav atkarīgs no kontakta ar elementa virsmu.
5. Rezultātā mēs dabūjam arī mūs interesējošo materiālu vienmērīgi “izsildīt” tilpumā, resp., visur, kur tiek klāt IS starojums, un nevis “cept” šo materiālu no vienas puses, tam esot mehāniskā kontaktā ar sildelementu.
6. Piemērs no prakses – IS sauna, kurā ir kādi 50 grādi, bet, tā kā starojums silda tilpumā, tad droši var teikt, ka tas ir tas pats, kas saunā, kur siltums tiek pārnests g.k. kontakta ceļā (ar gaisa starpniecību) un ir 80 – 90 grādu.
Š amos lieto:
– BGA čipu lodēšanas stacijās
– Telpu apsildei
– Vakuuma formēšanas galdos
– Siltumskapjos
u.t.t.
Labāk un lētāk jau ir uzbūvēt kādu no šīm ierīcēm pašu rokām pa ļoti lētām naudām, nekā maksāt par tādu pašu ierīci, ko piedāvā dažādi ražotāji, 5 reizēs vairāk.
Preses relīzes