Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Intel atteiksies no "tik-tak" attīstības stratēģijas
[img]
Tomēr ar katru reizi kļūst aizvien grūtāk samazināt izmēru normas, jo fizikas likumus neviens nav atcēlis. Zemais derīgo čipu procents noved pie aizkavēšanās, kuras pārejā no 22 nm uz 14 nm tehnoloģisko procesu sasniedza jau 6-9 mēnešus. Tomēr Intel joprojām plāno nākotnē ieviest gan 10 nm, gan 7 nm un 5 nm tehnoloģijas. Tikai turpmāk nebūs vis dzelžaina laika plāna, bet gan trīsposmu attīstība “tehprocess – arhitektūra – optimizācija” bez stingriem termiņiem. Pēc jaunās stratēģijas kā 14 nm “tik” soli Intel izlaida Broadwell CPU līniju, kam sekoja “tak” SkyLake. Š ogad būšot “optimizētā un spēcīgi uzlabotā” 14 nm CPU līnija Kaby Lake. Par 10 nm tehprocesu un CannonLake procesoriem Intel domās ne ātrāk kā 2017. gadā.
Un kāds mums no visa tā labums? Izrādās, ka ir – procesoru tehprocesiem lēnāk mainoties, arī mātesplates novecos lēnāk, un derēs 2-3 CPU paaudzēm.
[img]
[img]
Kad Crappy Bridge nomainīja Shitty Bridge, ar jaudas pieaugumu 2-5% es sapratu ka no Hashiša akas arī liels jaudas pieaugums nav gaidāms.
Ivy Bridge jaudas pieaugms neliels. Iebvēta videokartes parodija neskaitās. Haswell bija pat neliels reverss dēļ iebvētā VRM un zemāka OC potenciāla. Bet visā visumā visi trīs sūdeļi ir labi CPU, tikai nedaudz par dārgu.
(par kuru gan man pašam ir daži smagi vārdi, tikai ne jaudas sakarā)