Intel "godīgās" konkurences rūgtā garoziņa

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Intel "godīgās" konkurences rūgtā garoziņa

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152112
    TrakaisKursis
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/rpzoeisoiez6l0e7jx4.jpg[/imgl]Par Intel negodīgo sāncensību informācija parādās šad un tad, izsaucot ne tikai tiešo konkurentu – AMD un citu procesoru ražotāju sašutumu, bet arī sankcijas transnacionālā līmenī, piemēram, Eiropas komisija 2009. gada vidū uzlika Intel sodu 1 miljarda eiro apmērā par nelikumīgām atlaidēm un negodīgu praksi, kas realizēta ar mērķi no tirgus izspiest konkurentu AMD.

    Taču tā ir aisberga redzamā daļa, neredzamā, kā mēs spējam nojaust, ir daudz lielāka. Savukārt metodes daudz izsmalcinātākas. Par pamatu šīm batālijām kalpo AMD un citu x86 procesoru ražotāju spēja Intel pirmizgudrotās lietas piedāvāt lētāk, un tas diktē nepieciešamību procesoru ražošanas flagmanim meklēt citus veidus, kā neitralizēt konkurentus. Un viens no šiem veidiem ir īpaši interesants.

    Daudzi programmētāji Intel piedāvātos kompilatorus uzskata par labākajiem pasaulēm, pateicoties to spējai optimizēt kodu noslodzei un ātrdarbībai. Vēl viens arguments par labu Intel kompilatoru izvēlei ir plašs optimizētu funkcionālo bibliotēku klāsts dažādiem profesionāliem pielietojumiem. Un nereti, ja runa ir par ātrdarbību, citu alternatīvu nemaz nav. Š ie paši programmētāji ir arī novērojuši, ka Intel kompilatori, bibliotēkas un arī kompilētās programmas strādā sliktāk uz ne-Intel ražojuma procesoriem. Izrādās, ka ģenerējot kodu Intel kompilators pārbauda procesora identifikatoru un gadījumā, ja procesors nav Intel ražojuma, tad kopā ar dažādiem koda izpildes variantiem procesora dispečeram tiek ģenerēts arī kods, kas nodrošina maksimālu savietojamību, ziedojot ātrumu, pat tad ja konkrētais CPU atbalsta visas nepieciešamās komandas. Proti, kompilējot programmas, Intel kompilators ieriebj saviem konkurentiem, mākslīgi samazinot to veiktspēju.

    Savas nozares vidū pazīstamais programmētājs un pētnieks Egners Fogs jau 2007. gadā šo problēmu bija norādījis Intelam e-pasta sarakstē, savukārt Intel ir atšaudījies, apgalvojot, ka tā nav ne kļūda, ne problēma un ka kompilatorā nav nepieciešamības neko mainīt.

    Tā kā Intel bija izvēlējies ieņemt pozu “tēlot idiotu un nesaprast, par ko ir runa”, Fogs savu atklājumu nolēma nodot atklātībai, lai kopiena izlemtu, kam īsti ir taisnība.

    Un šajā brīdī savu gājienu ar melno zirdziņu izvēlējās izdarīt VIA Technologies, kas savam jauntapušajam VIA Nano procesoram pievienoja ražotāja nosaukuma (CPUID) maiņas funkciju, kas ļauj procesoram izlikties gan par Intel, gan AMD ražotu datora elektronisko sirdi.

    Pirmie veiktspējas mērījumi ar Futuremark PCMark 2005 programmu, uzskatāmi parādīja, ka procesora nosaukuma maiņa ietekmē sniegumu, un tātad pastāv negodīgas konkurences faktors. Skataties paši, kas notiek ja VIA Nano procesoru mākslīgi pārdēvē par kādu Intel vai AMD garabērnu:

    [img]https://www.ixbt.com/cpu/images/via-nano-cpuid-fake/pcmark-2005-atom-nano.jpg[/img]

    IT apskates portāla ixbt.com apskatnieki veica dabīgā VIA Nano un viltvārža VIA Nano salīdzinošos mērījumus, un sausais atlikums ir sekojošs:

  • testējot par Intel Core 2 pārdēvētu VIA Nano veiktspējas pieaugums bija pat līdz
    15%
    ,

    bet uzdodot šo pašu procesoru par AMD Sempron 140 vidējais veiktspējas pieaugums bija 55%.

  • Tādi, lūk, pīrāgi.

    Vairāk informācijas: VIA Nano как инструмент для исследователя

#246940
jonjs
Participant

Š ādas “šausmas” salasoties, gandrīz vai rodas vēlēšanās skriet un nopirkt datoru ar AMD Procesoru.

Lai gan jāatzīst, ka visos manos esošajos un bijušajos datoros vienmēr ir stāvējis INTEL procesors.

Iespējams, ka nākamo datoru lasīšu pa daļām un būs vien jāizvēlas AMD, ja ne pārmaiņu, tad vismaz cenas dēļ.

#246941
shb-
Participant

Karo4e vietās, kur nepieciešami nopietnākie CPU zirgaspēki, puikām vien būs jāraksta asmā ; ). Bet pētījums patiešām pārsteidzošs, ja ir patiess. Par intel kompilatora nebēdnībām jau biju dzirdējis, bet biju pārliecināts, ka ar CPUID tam 0 sakara. Domāju vnk ģenerētais mašīnkods ir safīčots tā, lai inteļiem būtu vieglāk to apēst.

#246942
nevertell
Participant

A kas tas par inteļa kompilātoru ? Viņi arī liek kautko iekšā gcc vai kādā citā atvērtā koda/linux/gnu kompilātorā ?

Vienkārši tagad domāju, vai tik nevaru es savam athlon’am nomainīt cpuid un pastaipīt vēl garāku e-peen’u ar savu 5000+ pusbeigto amd čipu.

#246943
Evers
Participant

Visu cieņu VIA par padarīto darbiņu, un kauns Intelim.

jonjs izrāva vārdus no mutes, jāsit gaisā savs Intelis un jāpērk AMD nosti. 😀

#246944
TrakaisKursis
Participant

nevertell wrote:

A kas tas par inteļa kompilātoru ? Viņi arī liek kautko iekšā gcc vai kādā citā atvērtā koda/linux/gnu kompilātorā ?

Vienkārši tagad domāju, vai tik nevaru es savam athlon’am nomainīt cpuid un pastaipīt vēl garāku e-peen’u ar savu 5000+ pusbeigto amd čipu.

gcc kompilatorā šādu problēmu nav, bet savam athlonam tu cpuid varēsi nomainīt tikai tad, ja ražotājs šādu funkciju ir paredzējis…

#246945
rajah
Participant

Nu tad beidzot tas pierādījies. Par tādu iespēju es jau sen biju iedomājies, ka Intel liek speciāli sprunguļus riteņos.

Daudzi tik te žagojās – Intels labāks, Intels ātrāks, AMD nekam nederot.

#246946
TrakaisKursis
Participant

Evers wrote:

Visu cieņu VIA par padarīto darbiņu, un kauns Intelim.

jonjs izrāva vārdus no mutes, jāsit gaisā savs Intelis un jāpērk AMD nosti. 😀

boikots būtu pareiza atbilde uz šādām cūcībām; es gan īsti nesapratu, vai jonjs neironizē, šausmas ieliekot pēdiņās, bet par datora maiņu runājot – to tak vajag darīt, kad rodas nepieciešamība

#246947
Evers
Participant

Ja neprot godīgi konkurēt, tātad ir iemesls – noliekot visus 1:1 izrādītos vēl, ka Intelis rij AMD putekļus un drīz varbūt arī augošā VIA. Esmu sašutis, biju fans, biju. Kad gribēsies mainīt, tad tiešām skatīšos uz konkurentu piedāvājumiem, tieši boikota pēc! Kad būs neatkarīgi kompilatori, tad viss nostāsies pa vietām.

#246948
TrakaisKursis
Participant

rajah wrote:

Nu tad beidzot tas pierādījies. Par tādu iespēju es jau sen biju iedomājies, ka Intel liek speciāli sprunguļus riteņos.

Daudzi tik te žagojās – Intels labāks, Intels ātrāks, AMD nekam nederot.

AMD nekad nav bijis slikts, 64 biti ir viņu garabērns, un inovatīvais potenciāls viņiem ne mirkli nav bijis mazāks kā Intelam, skaidrs, ka arī procesorus tāda firma nespēj ražot sliktus… bet visu jau diktē bara instinkts – tas, kas tirgū darbojas citus izgrūstot ar elkoņiem un ir priekšā-pakaļā, tautai šķiet tas stiprākais. bet vai ir?

#246949
TrakaisKursis
Participant

Evers wrote:

Ja neprot godīgi konkurēt, tātad ir iemesls – noliekot visus 1:1 izrādītos vēl, ka Intelis rij AMD putekļus un drīz varbūt arī augošā VIA. Esmu sašutis, biju fans, biju. Kad gribēsies mainīt, tad tiešām skatīšos uz konkurentu piedāvājumiem, tieši boikota pēc! Kad būs neatkarīgi kompilatori, tad viss nostāsies pa vietām.

Neatkarīgi kompilatori ir, bet tie vai nu ir dārgi (kamēr Intel savu dod bez maksas vai par simbolisku) vai arī bez maksas un funkcionāli ne tik pilnvērtīgi. Tie ir Intel izlikti slazdi, jo labas programmatūras izstrādātājs kompilācijai, protams, izvēlēsies plaši funkcionālu kompilatoru, un, ja vēl tas ir par velti, tad nav šaubu par izvēli!

#246950
grisha
Participant

MAn jau izskataas ka VIA meegjina liist tirguu aprunaajot Intel. Visi jau muhljaas, lai tureetos tirguu. KAa esmu lietojis Intel, taa arii turpinaashu lietot. “Viena tante teica” manas domas nemainiis.

#246951
nevertell
Participant

Bēt te jau parādās biznesa iespējas, reklamē to, ka tu savam jaunajam amd varēsi nomainīt cpuid. Entuziastiem patiks.

#246952
Crow
Participant

Hehe… es gan biju un palikšu Intel fanbois.

Visi ar putām uz lūpām (un klavieres) tagad raksta – oi, ņemšu AMD tagad. Tāds kā svētais karš, zinies, un visi te tik godprātīgi, ka jāiet taisni pašiem pieteikties policijā, ka šovasar 30 odu nositāt. A man par šitiem konkurences trikiem ir pofig. Ja Intel ražojumi joprojām tādēļ būs ātrāki, tad es vienalga ņemšu Intel. 🙂

Un vispār – kas liedz AMD un VIA savus kompilatorus izlaist? Lai pasaule redz nevis kaku mētāšanu vienam uz otru, bet reālu darbu :lala:

#246953
nevertell
Participant

Zin, crow, būtu man nauda, es ar ņemtu inteli. Bēt intil būs laikam jāņem arī tapēc, ka linux lietoju. Nu neiet sli ar amd platēm, supports ar sūdīgāks, bēt cf SŠªKÄ€, jo ATI abi draiveri (gan os, gan cs) sūkā.

#246954
Evers
Participant

Ai labi, Crow ar liela taisnība! 😀

#246955
jonjs
Participant

Crow wrote:

Hehe… es gan biju un palikšu Intel fanbois.

Visi ar putām uz lūpām (un klavieres) tagad raksta – oi, ņemšu AMD tagad. Tāds kā svētais karš, zinies, un visi te tik godprātīgi, ka jāiet taisni pašiem pieteikties policijā, ka šovasar 30 odu nositāt. A man par šitiem konkurences trikiem ir pofig. Ja Intel ražojumi joprojām tādēļ būs ātrāki, tad es vienalga ņemšu Intel. 🙂

Un vispār – kas liedz AMD un VIA savus kompilatorus izlaist? Lai pasaule redz nevis kaku mētāšanu vienam uz otru, bet reālu darbu :lala:


=====================

Intel ir labs, bet man tā mūsdienu ekonomika un ražošana nepatīk. Visi mēģina apēst otru u.t.t. Ja nebūs AMD, nebūs konkurences procesoru tirgū, ja nebūs konkurences, tad būs monopols, ja būs monopols, tad monopolists pat pēdējo sū … varēs pārdot par lielu cenu un mums būs jāpērk, jo alternatīvu taču nebūs.

Tur jau tā sāls. Dotajā momentā neiet runa ne tik daudz par procesoru veiktspēju un kvalitāti.

#246956
rajah
Participant

Ai nu cik no jums te ir baigie 3d renderētāji un vēl nez kā darītāji, ka tas intels tik dikti svarīgs? Varbūt daži, bet pārējā masa ir ar parastām prasībām, kuriem piekompostrētas smadzenes, kā jau teica TrakaisKursis. Tāpēc jau veikali uzvārās ka muļķīšiem sastāstīts – pērc Intel, tas ir krutāks.

#246957
TrakaisKursis
Participant

Crow wrote:

Hehe… es gan biju un palikšu Intel fanbois.

Visi ar putām uz lūpām (un klavieres) tagad raksta – oi, ņemšu AMD tagad. Tāds kā svētais karš, zinies, un visi te tik godprātīgi, ka jāiet taisni pašiem pieteikties policijā, ka šovasar 30 odu nositāt. A man par šitiem konkurences trikiem ir pofig. Ja Intel ražojumi joprojām tādēļ būs ātrāki, tad es vienalga ņemšu Intel. 🙂

Un vispār – kas liedz AMD un VIA savus kompilatorus izlaist? Lai pasaule redz nevis kaku mētāšanu vienam uz otru, bet reālu darbu :lala:

Neliedz, AMD strādā pie sava – Open64 kompilatora, par VIA kompilatoru gan nekas nav dzirdēts…

Tomēr varbūt jautājums nav par to… Kā tas nākas, ka konkurenci uzraugošās instances un tiesas šādu Intel politiku vērtē kā negodīgu komercpraksi, kas nodara kaitējumu sabiedrību. Vai viņi kļūdās?

Tikpat labi varētu piedāvāt līdzību, ka tikai tāpēc, ka es esmu stiprāks, es varu kādam viegli sadot pa muti un atņemt mazliet naudas — tas taču nevienam īpašu ļaunumu nenodara, vai ne?

#246958
Crow
Participant

Bet ir jau cilvēki, kas tā arī dara (to pa muti došanu un naudas atņemšanu). Un mazos zagļus kar, bet lielos ceļ amatos 😀

Gudrās antitrust instances jau nekļūdās, bet tāpat kā gadījumā, kad atklājās atmiņas čipu ražotāju ļaunprātīgā vienošanās, atļaušos apšaubīt, ka patērētājam no tā visa reāli paliek labāk. Kompānijai peļņu nes produkcijas pircēji un tās soda naudas arī maksā tie paši pircēji.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā