Intel NUC – Amerikāņu Aveņpīrāgs?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Intel NUC – Amerikāņu Aveņpīrāgs?

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156472
    Crow
    Participant

    Vairums cilvēku par spīti bravūrīgai ārienei ir ļoti nepārliecināti un nedroši par saviem… fiziskajiem parametriem, un tāpēc tiem ir absolūti nepieciešama sekundārā ierīce (vai pat vairākas), kam dominējošo stāvokli sabiedrībā noteicošie parametri ir paši lielākie iespējamie, kādus atļauj maks un dažkārt izziņa par pēdējo n mēnešu ienākumiem un no tās izrietošais kredītlimits. Dažiem atkal pilnībā pietiek ar Tata Nano, kuram ir izzāģēta grīda un rezultātā iegūts Flintstonmobīlis. Izvēle nav visai plaša.

    [align=justify]Mūsu diženajā republikā strauji uzņem apgriezienus ARM arhitektūras risinājumi. Un visā pasaulē vispār, nu jau labu laiku, ARM iemājojis gandrīz visos aparātos, kur nepieciešams vairāk aprēķinu jaudas par to, ko spēj piedāvāt skaitāmie kauliņi, bet tai pat laikā būtu nevēlami atstāt gala lietotāju bez pēcnācējiem, aizbildinoties, ka atsevišķu ķermeņa daļu sautēšana ir “fīča, nevis trūkums – turiet to savādāk”. Par piemēru, biedrs Samurajs jau ir informējis mūs gan par līdz riebumam lēto Raspberry Pi, kas ir tik mazs, ka to ir zināms risks pazaudēt tualetes podā, gan par no tā iedvesmu smēlušos apmēros lielāko, bet arīdzan niknāko, Mele A1000 – diviem mikrodatoriem, kas arī ir cienīgi pilnībā par tādiem saukties. Nē, visi jūsu smārtfŠni, tabletes un Google TV (“In Google, TV watches you”, hurr hurr), un vešmašīnas ar sesto prātu un iPod pieslēgvietu neskaitās.

    [align=justify]Tikai Intel grāmatu vedēji par to visu joprojām skaļi smejās visu ceļu līdz bankai. Un kāpēc ne – 2011. gadā Intel peļņa bija 12.9 biljoni/miljardi (vajadzīgo pasvītrot) ASV dolāru. Ar augstākiem rādītājiem vispār IT lauciņā var lepoties vēl tikai lielais ļaunais Microsoft, lielais zilais IBM un, protams, masu deģenerācijas mašīna Apple.

    [align=justify]Un iemesls tam – uz ARM arhitektūras neskrien, rēc vai raudi, pasaulē populārākā gala lietotāju operētājsistēma Windows. Nē, Windows CE, Mobile, Phone un topošais ūdenskrāsu šedevrs Windows 8, kas pamatīgi apgraizīts skries arī uz ARM, neskaitās, jo uzskaitītās sistēmas nav savietojamas ar x86, un tāpēc, likumsakarīgi, nekam neder.

    [align=justify]Lai gan ļoti gribētos, bet nesmejās Intel par 90-ajos gados pašu izauklēto AMD, kas, kā kaut kāds vunderkinds, vēl nepazīstot pirmās pumpas uz sejas, jau paņēma visas pirmās vietas olimpiādēs, šai gadienā procesoru, tikai pēc tam, panākumu apstulbināts, acīmredzot, sāka dzert un kļuva par makbetonu, un bez ATI inženieru prāvā devuma pie kopējā kāposta būtu jau pudelē noslīcis. Tā AMD joprojām darbojas, ja arī ne uz pusi tik metodiski kā Intel tick-tock, un tam pastāvīgi jāatgādina “nebrauc dzēris… pat ne ar buldozeru”. Nez vai tik arī tieši pārmērīgi augsta etanola koncentrācija nav vainojama tik nejēdzīgu koda vārdu kā Zacate, Wichita un Krishna pielietošanā. Toties ar tiem apzīmētie produkti – AMD Fusion – ir visai izdevušies un ir tas, kādēļ Intel, satiekot AMD uz ielas, mēģinātu veikli novērst uzmanību ar “skat, balts Obama lido” un tad tikpat veikli mainītu kustības virzienu, slepus nesot uz tirgus stendiem savu jauno brīnumu – NUC jeb “Next Unit of Computing”, paredzētu AMD sapņu nākamajā anonīmo alkānu sanāksmē padalīties ar kādu iekustinošu veiksmes stāstu sabradāšanai. Konservbundžā…

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_1a_1.png[/img][img]https://notepad.lv/userpix/1778_1b_1.png[/img]

    [align=justify]Lūk, tādu Intel nekaunējās cilvēkiem rādīt Londonā notikušajā Platinum Summit 2012. Intel lielais (un patiesībā vienīgais) sasniegums – plates izmēri ir tikai 10 x 10 cm. Salīdzinājumam, līdz šim mazākās x86 sistēmas, Intel Atom un jau minētie AMD Fusion ir ietilpināmi miniITX formfaktorā, kas ir 17 x 17 cm. Tāda apgraizīšana pati par sevi būtu visai nejēdzīgs pasākums. Jo ko bildēs redzam? Ä€rējās pieslēgvietas – HDMI video izeja, tikai viena pati USB 3.0 un nu baigi jau vajadzīgais Intel Thunderbolt. Iekšā – divas SODIMM DDR3 ligzdas (par kopnes ātrumu nav zināms). Un divas Mini-PCIe ligzdas, vienā no kurām droši vien nāksies iekrāmēt WiFi karti, jo pat priekš vecā labā Ethernet vieta uz plates nav atradusies. Ko vēl var aprēķināt? Pārīti SAS portu, kā varbūt pienāktos kārtīgam mājas izklaides… torrentu serverim, arī aizmirsuši ielikt, vai ne? Tak vispār nav saprotams, kur pieslēgt kaut vienu datu glabāšanas iekārtu, kur sēdēs operētājsistēma. SATA it kā būtu (lai gan tas nekur nav rakstīts), bet barošana nav redzama. Var jau būt, ka tā veiksmīgi slēpjas plates otrā pusē.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_2a_1.png[/img][img]https://notepad.lv/userpix/1778_2b_1.png[/img]

    [align=justify]Taču tagad uzmanību. Viss šis taps piedots, jo šim NUC taps uzķepināts vienā variantā Intel Mobile Core i3 procesors un otrā – Mobile Core i5. Tā gan. Pat ezim skaidrs, ka Fusion trumpis ir tā Radeon GPU, kas ļauj ne tikai bez aizķeršanās virināt Aero logus, bet pat bez aizķeršanās padzenāt kaut ko vairāk par Solitaire, taču pats ir diezgan švaks pulveris. Ar Solitaire gan joprojām būs jāiztiek uz NUC, jo par grafisko izpildījumu, protams, atbildīgs būs Intel iGPU. Kurš tieši – tas nav uz doto momentu skaidrs, jo no vienas puses Ivy Bridge ir vairāk atbilstoši šim produktam kā taupīgāki un spēcīgāki, taču Intel vēl joprojām cenšas iztirgot tirgum par daudz saražotos Sandy Bridge mobilos procesorus.

    [align=justify]Pašai konservbundžai paredzēti VESA 75 standarta caurumi, tātad tā būs viegli piestiprināma aiz monitoriem (pie sienas, uz grīdas un vannas istabā, uz ielas, zem tilta un preču stacijā). Viņš neder it nekam, tas ir vecais, labais Intel klucis…

    Avots: 1

    [align=justify]

    #285401
    Jaunzems
    Participant

    Quote:

    tikai pēc tam, panākumu apstulbināts, acīmredzot, sāka dzert un kļuva par makbetonu


    https://i.imgur.com/6yK2u.gif

    #285402
    Garinsh
    Participant

    Par kapeiku daudzumu, ko man nāksies par šādu brīnumu izdot, ir kaut aptuveni zināms?

    #285403
    msh
    Participant

    Labs raksts 😀

    #285404
    TrakaisKursis
    Participant

    Paldies, raksts patiešam ļoti aizraujoši uzcepts, tas nekas, ka vietām tur ir verbālās piruetes un asprātības muskuļu demonstrēšana – galvenais jau ir pateikts – Intel lien tirgū ar formfaktoru, kam nav konkrēta pozicionējuma. Neskaitāmi citi mazdatoru ražotāji daudz skaidrāk zin, kādiem tirgiem un kādiem specifiskiem lietotājiem kādus produktus veidot (es te nerunāju par VIA, kam ir ļoti skaidri definētas produktu līnijas, bet gan par visiem, kas bakstās gar mazajiem datoriem / iegultajiem risinājumiem). Jācer, ka Intel piedāvātā platforma ir vienkārši tirgus pilotpētījums, nevis identitātes problēmu mocīts pusaudzis, kas jauno audžuvecāku – piemēram, HP vai Samsung vai Acer aprūpē beidzot atklās un apzinās sevi.

    #285405
    Crow
    Participant

    Extremetech spriedelē ap $100 – virs dārgākā Atom un zem lētākā Fusion, man domāt.

    Pakaļ jau nesviedīs, Intel tak nepietiek ar 15. vietu Fortune 500, vismaz 10-niekā jātiek :>

    #285406
    Crow
    Participant

    Un es jau domāju, kur mūsu trakais VIA entuziasts palicis 🙂

    Ha, bez verbālajām piruetēm es jau neko citu nejēdzu [img]https://www.bildites.lv/images/vw6f665lzna5meovx19.gif[/img]

    #285407
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    Cepums par rakstu! Ierēcu… paldies!

    #285408
    ruukjis
    Participant

    Šªūū, Vārnis atkal sadūšojies pieskarties klavierei, tā nopietnāk… Niiice 🙂

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā