Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Raksti › Intel NUC – tomēr domāts nopietni
pirmajā rakstā par Intel NUC
[align=left]Ehm…
[img]
Rekur bildīte, lai, lasot tālāk, neaizmirstat, par ko it kā ir šis raksts
[align=justify]Tātad. Ļaunas mēles melš, ka neba Intel CEO Pols Otelini vienā saulainā Oregonas dienā nolēma, ka laiks pievērsties, piemēram, dārgām jahtām, garkājainām sievietēm ar matu krāsu, kas ar HTML krāsu kodu nav viennozīmīgi izsakāma, un personīgo memuāru rakstīšanai, bet tika “palūgts” aizietAchtung: sekos gara pentere, ka Intel pašlaik neapšaubāmi iet okRAZRipentere beidzaskopražojuma brīnumiem
[align=justify]Un īstenībā vispārzināms, ka jebkurai kompānijai piedien pastāvīgi plesties plašumā, līdz kamēr tiek sasniegta pasaules kundzība (nu vai tiesvedības pavēstes no varenās Eiropas), vai vismaz apzināties nākotnes iespējas un riskus šai sakarā. Tomēr man labāk patīk cita, manis personīgi izstrādāta teorija.
[align=justify]Tā Intel inženieri labi zin, ka arī bez īpašas atkāpes no labi iemītās taciņas ievērojamā naudas straume tik drīz neaptrūks, tā viņi ik pa laikam atļaujās paņemt mazu žūksnīti no kompānijas ar dolāriem pildītā Olimpisko standartu peldbaseina (vismaz es iztēlojos, ka tur tāds ir) un, lēnām atlaižoties krēslā, to… aizkūpināt. Š ādā veidā izmantota dolāru tinte rada savdabīgu mākoni (puns intendēts) un rezultātā rodas produkti, kuri citādi tikai patērē apskatu veidotāju laiku, bet man, varenā Notepad visu lasītāju slavētākajam autoram, ļauj jo spēcīgi izpausties ar verbālajām piruetēm.
[align=justify]No otras puses – AMD laikam gan tā kūpina visu laiku – jo kur gan citur pazūd nauda, kamēr produkti joprojām ir nejēdzīgi.
[img]
Augšā – DC3217BY “Box Canyon”, apakšā – DC3217IYE “Ice Canyon”
[align=justify]Tāds savāds produkts šoreiz no Intel puses vairāk vai mazāk ir NUC, jeb “Next Unit of Computing”. Pamatā pietiek jau ar pilnīgi greizo nosaukumu. Faktiski tas ir nettops, bet, jei bogu, tas ir vēl stulbāks nosaukums. Sakarīgāk būtu to nosaukt par Ultrabox (Ultrabook un Ultrabox – get it? get it
[align=left]Lūk, iekšas:
[img]
[img]
[align=left]Lūk, tehniskie parametri:
[align=left]Formfaktors:
[align=justify]Nospiests pa taisno no Intel lapas; citādi par tādu neviens līdz šim, ja neskaita L’Union de la Coopération Forestière Française (Francijas Mežsaimnieku Apvienību), nav dzirdējis. Noteikti nozīmē Ultra Compact Form Factor, un radīts tāpēc, lai nebūtu jāizmanto kautkas-ITX, kas, kā zināms, ir nešķīsts VIA izdomājums.
[align=left]Procesors:
[align=justify]Ivy Bridge mobilo procesoru pats lejasgals – 2 kodoli, Hyper-Threading, 1.8 GHz, 3 MB L3, bez Turbo, 17W TDP – taču bez šaubām spēcīgāks ne tikai par jebkuru Atom, bet arī par AMD Fusion (līdzvērtīga TDP ietvaros).
[align=left]Op. atmiņa:
[align=justify]ACHTUNG! JÄ€PĒRK ATSEVIŠ ĶI! Vismaz labi, ka šeit neredzam Ivy Bridge portatīvajiem datoriem raksturīgi norādīto 1600 MT/s, bet bezkaunīga veikalinga nolūkos neminētu, ka tas ir pie CL11 – efektīvi tas pats 1333 MT/s pie CL9 vien sanāk.
[align=left]ÄŒipsets:
[align=justify]Interesanti, kāpēc tik uzstājīgi jābāž priekšā Intel visur? Vai citādi kāds aunapiere tiešām padomātu, ka tur varētu būt kādas citas firmas ražojums? nForce? VIA? Varbūt no miroņiem cēlies SiS?
[align=left]Video:
[align=justify]Does it run Crysis? Will it blend?
[align=left]Audio:
[align=justify]Tikai pat analogās izejas nav. Audio pumpēt var tikai caur HDMI.
[align=left]Paplašināšanas porti:
1x Mini PCI Express (full size, ar mSATA SSD atbalstu)
1x Mini PCI Express (half size, tātad tikai priekš WiFi)
[align=justify]Diemžēl mājas izklaides serveris no šī aparāta nesanāks, jo par SAS backplane, kur pieslēgt pārīti 4 TB disku, noziedzīgā kārtā aizmirsts.
[align=left]USB pieslēgvietas:
3x USB 2.0
0x USB 3.0
[align=justify]Tas nekas, ka QS77 čipsetam USB 3.0 atbalsts ir iebūvēts – nav, un viss.
[align=left]Citas pieslēgvietas:
DC3217BY – 1x HDMI 1.4a; 1x Thunderbolt (ar DisplayPort 1.1 atbalstu)
DC3217IYE – 2x HDMI 1.4a; 1x Intel Gigabit Ethernet
[align=left]Izmēri:
[align=justify]Mazliet lielāks kā plika pamatplate (100 x 100 mm), jo ir visai nejēdzīgi uzlodētas pieslēgvietas, iekrāmēta aktīvā dzesēšanas sistēma (TechReportУвидимÑÑ Ð² Ñуде!
[align=justify]Komplektā ietilpst vēl arī 65W 19V barošanas klucis un VESA bleķis ērtai piemontēšanai parasti ekrāna aizmugurē. Un Intel i3 uzlīmīte.
[align=justify]Un par šo visu Intel domā prasīt no 300 līdz 320 ASV dolāru.
[img]
Mūsu pusē vairāku zināmu iemeslu dēļ cenas ir apmēram tādas pašas, tikai $ jānomaina pret Ls
[align=justify]Neskatoties uz manu vispārējo Intel fanbojismu (šis raksts lai nebūtu labākais liecinieks), Intel nav man uzdāvinājis šo kastīti apskatam. Tāpēc spriedelēšanu par to, cik lietderīgs produkts tas ir, arī citkārt gan izzīstu no pirksta, šai gadienā nevarēšu sniegt. Jeb varbūt labāk vienkārši apvainoties un apgalvot, ka šīs konservbundžas nekam neder? Labāk novērtēšu trešo reizi ņemot piemēru no autoindustrijas – Intel NUC ir kaut kas ļoti līdzīgs Reliant Robin.
[img]
[align=justify]Kāpēc tieši Reliant Robin un nevis jebkurš cits sūdmobīlis? Tāpēc, kā atklājies, arī Intel NUC ir vismaz viens lielas kravas sejas palmu vērts defekts, līdzīgi kā šim trīsritenim, kas pagriezienos vienkārši gāzās uz sāniem. Protams, viss ir pilnīgi tehnoloģiju moderno tendenču garā, t.i., var tai kastītē kaut iekakāt un tāpat atradīsies cilvēki, kas vienalga teiks un slavēs, cik “produkts” ir lielisks – piemērs: iekš Android 4.2 neeksistē decembris
[align=justify]TechReport
[align=justify]Protams, TechReport
[align=justify]Nobeigumā vēlētos vien pateikt “куда мир катитÑÑ”.
[align=justify]…
[align=justify]Ä€, vēl – tai vienā topikā apsolītais par arhivatoru salīdzināšanu nevaid miris. Lai gan šis spontāni tapušais darbs ir pamatīgi izsmēlis manas apšaubāmas kvalitātes asprātību rezerves.
Bet man jau patīk.
Kas attiecas uz produktu, es nespēju iedomāties kam tādu drazu vajag. Lai slēgtu derības ar draugiem, ka paslēpsi stacionāro kompi mēteļa piedurknē?
Preses relīzes