Intel NUC – tomēr domāts nopietni

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Intel NUC – tomēr domāts nopietni

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157492
    Crow
    Participant

    [align=justify]Pēdējos pāris gados liela daļa cilvēciņu pieņēmusi pārliecību, ka PC dienas ir skaitītas un visa patērētāju tehnoloģiju uzmanība nožēlojamā kārtā ir pievērsusies tādām nepilnvērtīgām lietām kā viedtālruņiem, planšetēm (lielākiem viedtālruņiem) un citiem nicināmiem plānajiem klientiem, kuru informācijas apstrādes un datu glabāšanas lielai daļai paredzēts notikt varenajā mākonī, kurā savukārt joprojām mājo nekas cits kā liels skaits veco labo Intel Xeon. Jebšu, pirmajā rakstā par Intel NUC izmantotā salīdzinājuma ar Tata Nano tradīcijās, – cilvēciņi brauc ar Mistera Bīna Mini Cooper, kas, tiklīdz jāved vairāk par 1 izkāmējušu hipsteri, tāpat tiek vilkts ar Ural 4320 baļķvedēju, pēdējā šoferim lustīgi skandējot “Dziesmu Par Zaķiem”.

    [align=left]Ehm…

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_nuc_hand_1.png[/img]

    Rekur bildīte, lai, lasot tālāk, neaizmirstat, par ko it kā ir šis raksts

    [align=justify]Tātad. Ļaunas mēles melš, ka neba Intel CEO Pols Otelini vienā saulainā Oregonas dienā nolēma, ka laiks pievērsties, piemēram, dārgām jahtām, garkājainām sievietēm ar matu krāsu, kas ar HTML krāsu kodu nav viennozīmīgi izsakāma, un personīgo memuāru rakstīšanai, bet tika “palūgts” aiziet, jo līdz šim nav tikuši realizēti pietiekami efektīvi pasākumi tieši attiecībā uz augstākminētājām patērētāju tendencēm. Lai arī (Achtung: sekos gara pentere, ka Intel pašlaik neapšaubāmi iet ok) akcionāru vērtība ir arvien augusi, dividenžu izmaksas ir bijušas regulāras un ļoti iepriecinošas, kā arī Motorola RAZRi (neinformētiem indivīdiem – pirmais sakarīgais viedtālrunis ar Intel Atom) ir visai cienījams aparāts nožēlojamu sūdu tik ļoti pilnajā Android tirgū, un pilnā sparā briest Haswell, kas būšot īpaši pielāgojams un energoefektīvs… (pentere beidzas), iznirelis ARM, kas darbina lielāko daļu nožēlojamā sektora ierīču, visai pašpārliecināti lien arī nopietna darba, t.i., Microsoft Windows un Desktop Linux (har har) spēcināto ierīču tirgū ar, piemēram, tādiem šedevriem kā Microsoft Surface RT, Samsung Exynos 5250 darbināto Chromebook un, lai gan vēl tikai uz papīra, pat serveru sektorā ar AMD RMA (atvainojos: ARM) kopražojuma brīnumiem.

    [align=justify]Un īstenībā vispārzināms, ka jebkurai kompānijai piedien pastāvīgi plesties plašumā, līdz kamēr tiek sasniegta pasaules kundzība (nu vai tiesvedības pavēstes no varenās Eiropas), vai vismaz apzināties nākotnes iespējas un riskus šai sakarā. Tomēr man labāk patīk cita, manis personīgi izstrādāta teorija.

    [align=justify]Tā Intel inženieri labi zin, ka arī bez īpašas atkāpes no labi iemītās taciņas ievērojamā naudas straume tik drīz neaptrūks, tā viņi ik pa laikam atļaujās paņemt mazu žūksnīti no kompānijas ar dolāriem pildītā Olimpisko standartu peldbaseina (vismaz es iztēlojos, ka tur tāds ir) un, lēnām atlaižoties krēslā, to… aizkūpināt. Š ādā veidā izmantota dolāru tinte rada savdabīgu mākoni (puns intendēts) un rezultātā rodas produkti, kuri citādi tikai patērē apskatu veidotāju laiku, bet man, varenā Notepad visu lasītāju slavētākajam autoram, ļauj jo spēcīgi izpausties ar verbālajām piruetēm.

    [align=justify]No otras puses – AMD laikam gan tā kūpina visu laiku – jo kur gan citur pazūd nauda, kamēr produkti joprojām ir nejēdzīgi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_nuc_main_1.png[/img]

    Augšā – DC3217BY “Box Canyon”, apakšā – DC3217IYE “Ice Canyon”

    [align=justify]Tāds savāds produkts šoreiz no Intel puses vairāk vai mazāk ir NUC, jeb “Next Unit of Computing”. Pamatā pietiek jau ar pilnīgi greizo nosaukumu. Faktiski tas ir nettops, bet, jei bogu, tas ir vēl stulbāks nosaukums. Sakarīgāk būtu to nosaukt par Ultrabox (Ultrabook un Ultrabox – get it? get it?), bet, kas zin, to varbūt jau bija patentējis Apple… Par to, ka tas, šķiet, neder it nekam, esmu personīgi izteicies jau agrāk. Izrādās, ka Intel tomēr to visu domāja nopietni, un nu konservbundža ir ieguvusi konkrētas aprises, viendabīgu krāsojumu un divus SKU – DC3217BY un DC3217IYE – abus ar i3 procesoriem, solot, ka, neatkarīgi no kārtējā pasaules gala, nākamgad janvārī būs arī i5 varianti.

    [align=left]Lūk, iekšas:

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_nuc_inside_left_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_nuc_inside_right_2.png[/img]

    [align=left]Lūk, tehniskie parametri:

    [align=left]Formfaktors: UCFF

    [align=justify]Nospiests pa taisno no Intel lapas; citādi par tādu neviens līdz šim, ja neskaita L’Union de la Coopération Forestière Française (Francijas Mežsaimnieku Apvienību), nav dzirdējis. Noteikti nozīmē Ultra Compact Form Factor, un radīts tāpēc, lai nebūtu jāizmanto kautkas-ITX, kas, kā zināms, ir nešķīsts VIA izdomājums.

    [align=left]Procesors: Intel Core i3-3217U

    [align=justify]Ivy Bridge mobilo procesoru pats lejasgals – 2 kodoli, Hyper-Threading, 1.8 GHz, 3 MB L3, bez Turbo, 17W TDP – taču bez šaubām spēcīgāks ne tikai par jebkuru Atom, bet arī par AMD Fusion (līdzvērtīga TDP ietvaros).

    [align=left]Op. atmiņa: 2x SO-DIMM 1066/1333 MHz (MT/s)

    [align=justify]ACHTUNG! JÄ€PĒRK ATSEVIŠ ĶI! Vismaz labi, ka šeit neredzam Ivy Bridge portatīvajiem datoriem raksturīgi norādīto 1600 MT/s, bet bezkaunīga veikalinga nolūkos neminētu, ka tas ir pie CL11 – efektīvi tas pats 1333 MT/s pie CL9 vien sanāk.

    [align=left]ÄŒipsets: Intel QS77 Express (3.6W TDP)

    [align=justify]Interesanti, kāpēc tik uzstājīgi jābāž priekšā Intel visur? Vai citādi kāds aunapiere tiešām padomātu, ka tur varētu būt kādas citas firmas ražojums? nForce? VIA? Varbūt no miroņiem cēlies SiS?

    [align=left]Video: Intel HD Graphics 4000 (ULV – base 350 MHz, max. 1050 MHz)

    [align=justify]Does it run Crysis? Will it blend?

    [align=left]Audio: Intel HD Audio 7.1

    [align=justify]Tikai pat analogās izejas nav. Audio pumpēt var tikai caur HDMI.

    [align=left]Paplašināšanas porti:

    1x Mini PCI Express (full size, ar mSATA SSD atbalstu)

    1x Mini PCI Express (half size, tātad tikai priekš WiFi)

    [align=justify]Diemžēl mājas izklaides serveris no šī aparāta nesanāks, jo par SAS backplane, kur pieslēgt pārīti 4 TB disku, noziedzīgā kārtā aizmirsts.

    [align=left]USB pieslēgvietas:

    3x USB 2.0

    0x USB 3.0

    [align=justify]Tas nekas, ka QS77 čipsetam USB 3.0 atbalsts ir iebūvēts – nav, un viss.

    [align=left]Citas pieslēgvietas:

    DC3217BY – 1x HDMI 1.4a; 1x Thunderbolt (ar DisplayPort 1.1 atbalstu)

    DC3217IYE – 2x HDMI 1.4a; 1x Intel Gigabit Ethernet

    [align=left]Izmēri: 116 x 112 x 39 mm

    [align=justify]Mazliet lielāks kā plika pamatplate (100 x 100 mm), jo ir visai nejēdzīgi uzlodētas pieslēgvietas, iekrāmēta aktīvā dzesēšanas sistēma (TechReport saka, ka praktiski nedzirdama), un arī pati kastīte ir nežēlīgi stilīga. Pag, pag… vai es redzu noapaļotus stūrus? Увидимся в суде!

    [align=justify]Komplektā ietilpst vēl arī 65W 19V barošanas klucis un VESA bleķis ērtai piemontēšanai parasti ekrāna aizmugurē. Un Intel i3 uzlīmīte.

    [align=justify]Un par šo visu Intel domā prasīt no 300 līdz 320 ASV dolāru.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_untitled_2.png[/img]

    Mūsu pusē vairāku zināmu iemeslu dēļ cenas ir apmēram tādas pašas, tikai $ jānomaina pret Ls

    [align=justify]Neskatoties uz manu vispārējo Intel fanbojismu (šis raksts lai nebūtu labākais liecinieks), Intel nav man uzdāvinājis šo kastīti apskatam. Tāpēc spriedelēšanu par to, cik lietderīgs produkts tas ir, arī citkārt gan izzīstu no pirksta, šai gadienā nevarēšu sniegt. Jeb varbūt labāk vienkārši apvainoties un apgalvot, ka šīs konservbundžas nekam neder? Labāk novērtēšu trešo reizi ņemot piemēru no autoindustrijas – Intel NUC ir kaut kas ļoti līdzīgs Reliant Robin.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_nuc_reliant_2.png[/img]

    [align=justify]Kāpēc tieši Reliant Robin un nevis jebkurš cits sūdmobīlis? Tāpēc, kā atklājies, arī Intel NUC ir vismaz viens lielas kravas sejas palmu vērts defekts, līdzīgi kā šim trīsritenim, kas pagriezienos vienkārši gāzās uz sāniem. Protams, viss ir pilnīgi tehnoloģiju moderno tendenču garā, t.i., var tai kastītē kaut iekakāt un tāpat atradīsies cilvēki, kas vienalga teiks un slavēs, cik “produkts” ir lielisks – piemērs: iekš Android 4.2 neeksistē decembris.

    [align=justify]TechReport apskata veikšanas laikā atklājuši, ka lielu failu pārsūtīšana izmantojot bezvadu tīklu uzkar vai pat nokauj sistēmu. Piedevām, ierīces restarts tikai vēl vairāk visu sačakarē, jo tiek paziņots, ka nav atrasta neviena boot ierīce. Par laimi tikai šķietami. Kas citkārt būtu patiesi mistiska problēma, kur varētu vainot visu, sākot ar nemācēšanu uzinstalēt Windows, turpinot ar pašu Windows, līdz pat vienkāršai apstākļu sakritībai, šai gadījumā, smejies vai raudi, izrādījies banālais fakts, ka tik mazā konservbundžā darbības izdalītais siltums ir lielākais ienaidnieks. Tikai šai gadījumā pārkarst nevis procesors (pirmais, un pirmajā iespaidā vienīgais, ko varētu turēt aizdomās), bet bezvadu tīkla karte, kas ir novietota tik tuvu SSD, ka pārkarst arī tas, un uzkaras tā kontrolieris.

    [align=justify]Protams, TechReport ir godīgi pilsoņi, tāpēc nekavējoties par šo likstu ziņojuši attiecīgajām iestādēm. Kas diemžēl šādu problēmu gadījumā ir ražotājs. Man ir dzelžaina pārliecība, ka pienāktos nodibināt kādu OGA, kas pēc attiecīgas izmeklēšanas vainīgajiem inženieriem par katru šādu tizlumu ar nokaitētu dzelzi izdarītu atzīmi gan uz pieres, gan pakaļas, bet tad atkal – es jau esmu tāds dīvains, lai neteiktu vairāk, vai ne? Es arīdzan jau izvirzu savu kandidatūru šīs aģentūras priekšsēdētāja amatam. Vismaz Intel sola šo problēmu operatīvi labot ar BIOS atjauninājumu. Interesanti zināt, kā to var dabūt gatavu – dzelžu problēmu atrisināt programmātiski, bet lai nu tā būtu. Tā kā kastītes jau ir saražotas un ir ceļā līdz patērētājiem, atjauninājums gan būs jāliek pašiem.

    [align=justify]Nobeigumā vēlētos vien pateikt “куда мир катится”.

    [align=justify]…

    [align=justify]Ä€, vēl – tai vienā topikā apsolītais par arhivatoru salīdzināšanu nevaid miris. Lai gan šis spontāni tapušais darbs ir pamatīgi izsmēlis manas apšaubāmas kvalitātes asprātību rezerves.

    [align=left]Avoti: 1, 2, 3 un 4

    [align=left]Attēli sperti galvenokārt no TechReport

    #292343
    elvisburdajs
    Participant

    Cepums par rakstu! 🙂 Tiešām, “куда мир катится”.. Mūsdienās reti kurai kompānijai rūp izveidot nostrādātu produktu, kuram nevajadzēs pa trim updeitiem dienā. Galvenais peļņa, izmērs (jo tiekšanos pēc mazāka/plānāka laikam vēl nevar patentēt :D) un iekš OS dažādi spīdīgi krāmi.

    #292344
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tā kā divis pirkstus apčurāt, iešujam BIOS’a updeitu, un vuola, kaut kas vairs nestrādā ar pilnu jauda, un kā nav pilna jauda, tā arī nepārkarst.

    #292345
    jonjs
    Participant

    Vai tik atkal tiesas darbi priekšā nestāv, atgādina MacMINI,

    #292346
    ruukjis
    Participant

    Vārnis savā elementā – teikums beidzas kopā ar rindkopu 😀

    Bet man jau patīk.

    Kas attiecas uz produktu, es nespēju iedomāties kam tādu drazu vajag. Lai slēgtu derības ar draugiem, ka paslēpsi stacionāro kompi mēteļa piedurknē?

    #292347
    Brutto
    Participant

    [spoil][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QQh56geU0X8[/youtube][/spoil]

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā