Intel Sandy Bridge – invalīds kopš dzimšanas

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Intel Sandy Bridge – invalīds kopš dzimšanas

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153268
    Crow
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/1778_broken_sandy_bridge_1.png[/imgl]Būū! Sandy Bridge platforma pēc Intel “tik-tak” plāna bija paredzēta kā nākamā mažorversija pēc Nehalem. Nekā sevišķi inovatīva te nav, tāpēc būtu tikai loģiski uzskatīt, ka tajā vajadzēja tikt izlabotiem vairākumam iepriekšējā sērijā (t.sk. Westmere) piedzīvoto nelaimju. Kuru nemaz nebija tik daudz. Tāpēc atliek minēt vienīgi, ka informācijas tehnoloģiju labākajās tradīcijās notika tāds kā overflow un jaunā platforma šoreiz sanāca tāda ne visai jēdzīga, īpaši entuziastiem nedraudzīga. Var vēl pastrīdēties, ka entuziastiem tā arī nav nemaz domāta, jo kā budžeta un midrange performance datora plate tā ir pilnībā pietiekama. Bet var arī nestrīdēties un atzīt faktu, ka Intel atkal izmanto savu dominējošo pozīciju tirgū, lai mazliet pagurķotos.

    [align=justify]Parasti tāda gurķošanās daudz neko nenozīmē, jo pasākumu izvelk lielais daudzums ļoti stūrgalvīgo, dažkārt pat reliģiski fanātisko fanupuiku. Kas Intel, gluži tāpat kā jebkurai citai firmai vai brendam, netrūkst. Kā arī tas, ka lielai daļai no pircējiem lielu daļu fīču nemaz nevajag.

    Bet šoreiz kāds ir dzēris pār mēru. Intel Sandy Bridge čipsetu SATA kontrolierī atklāta būtiska kļūda mikroshēmas dizainā. Kļūdas, kas ir pašos dzelžos, nav iespējams izlabot ar draivera vai firmware atjauninājumu. Tīri vai rodas spazmas izraisošas asociācijas ar pirmā Pentium procesoru problēmām ar daļskaitļu dalīšanu. Pag, tas bija baigi sen? Ak nu labi, bet nemaina faktu, ka bija.

    Š ī kļūda izpaužas pakāpeniskā SATA portu darbības degradācijā, tādā veidā ietekmējot pievienoto SATA ierīču – cieto disku un optisko disku iekārtu – ātrdarbību vai vispār funkcionalitāti. Kā apgalvo Intel, problēmu var pamanīt diezgan vienkārši – pakāpeniski notiks arvien vairāk bitu kļūdu. Š ādas kļūdas dažādu iemeslu dēļ mēdz notikt arī korekti strādājošās ierīcēs, taču ir ļoti-ļoti-ļoti liels retums. Tādos gadījumos kontrolieris to atpazīst un attiecīgo operāciju veic vēlreiz. Taču šeit šādu kļūdu potenciāls var kļūt tik augsts, ka kontrolieris vairāk tiks nodarbināts ar šādu “atkārtot” pavēļu došanu kā lietderīgā darba darīšanu. Līdz ar to ātrdarbība ievērojami kritīsies, līdz visbeidzot ierīce tiks loģiski atvienota līdz nākamajam ierīces restartam, vai arī vairs nemaz neparādīsies pie datora ieslēgšanās POST izpildes laikā. Drošības pēc jāpiezīmē, ka datu zaudēšanas risks ir minimāls – tikai nesaglabāta dokumenta (vai spēlītes, mhh) gadījumā, ja pēkšņi notiek sistēmas restarts.

    Mikroshēmu ražošanā pamatā var būt divu dažādu veidu kļūdas. Pirmā no tām ir – inženieri savā darbā pieļāva rupjas kļūdas mikroshēmas loģikā. Tādas kļūdas rada izteiktas funkcionalitātes problēmas un tās ātri parādās vienkāršākajos testos. Spilgtākais piemērs no nesenajiem notikumiem – pirmie Fermi laidieni. Otrs variants, kas notiek visu laiku un visur – inženieri pieļāva mazas kļūdas, kas, attiecīgi, parādās ļoti retos gadījumos no ļoti daudziem gadījumiem. Pie lieliem apjomiem kvalitātes testus neviens neveic visām platēm, bet tikai šķietami pietiekoši nejauši izvēlētiem eksemplāriem. Mātesplates ar defektīvo čipsetu, acīmredzot, nebija testējamo eksemplāru skaitā. Pārbaudītie eksemplāri izgāja visus funkcionalitātes, uzticamas darbības un ekstrēmu apstākļu (augstu temperatūru, parāk zemu un pārāk augstu voltāžu) testus gan Intel, gan OEM pārbaudēs. Taču tirgū nonāca arī defektīvās plates.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_ceylkdda9q4io_1.jpg[/img]

    Gigabyte P67A-UD5 – viena no daudzajām potenciāli defektīvajām platēm.[align=justify]

    Mazliet zinot fanupuiku psiholoģiju, ļoti iespējams, ka saistībā ar šo kļūmi pasaulē kārtējo reizi tiks izpūsts zilonis no mušas. Patiesībā tas, kas tiek bazūnēts kā Sandy Bridge defekts, faktiski attiecas tikai Cougar Point P67/H67 čipsetiem. Lai gan viens bez otra nav lietojams, nav īsti politkorekti piesviest klāt arī procesoru līniju, kas iznākuši visai cienījami (ja neskaita overclockeru ar plānu maku piešņācienu). Intel apgalvo, ka aprīļa beigās gaidāmajos Z68 čipsetos šī problēma neparādīsies.

    Problēmas esamība uzreiz nenozīmē, ka jūsu jaunā, tikko par dārgu naudu iegādātā mātesplate momentā prasās pēc bluķa un cirvja, un Intel inženieri – pēc likšanas uz sārta ar mēslu dakšām. Cougar Point ir invalīds kopš dzimšanas, bet nav te mirstamā kaite – DON’T PANIC!

    Pirmkārt, you’re holding it wrong. Ak, atvainojos, ne tā tēma…

    Pirmkārt, šī problēma, lai cik dīvaini tas neliktos, neattiecas portiem ar numuriem 0 un 1, tātad neattiecas uz 6 Gbps portiem. Ja arī numerācija nav korekta vai kāds kurmis nevar sīko druku salasīt, tos ir ļoti viegli atpazīt jebkuram, kam nav absolūts krāsu aklums – tie ir atšķirīgā krāsā.

    Otrkārt, tiem, kas ir iegādājušies hi-end plati, ko nav ražojis pats Intel, un kurā ir iebūvēts vēl kāds papildus SATA kontrolieris (piemēram, Marvell ražojums) – ar to problēmu nebūs, lietojiet to. Arī tajās 6 Gbps porti parasti ir iekrāsoti citā krāsā.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GzZzMXr0rfs[/youtube]

    Vai arī klausieties, ko stāsta Linuss. Visi Linusi ir baigie speci, tāpēc stāstītais ir 100% taisnība.[align=justify]

    Treškārt, Intel sola, ka pēc viņu aprēķiniem defekts ir “nasing spešal” – 3 gadu laikā tikai 5 – 15 % no kopējā potenciāli defektīvo plašu daudzuma piemeklēs šī liga. Vai to var uztvert nopietni, to katram lemt gan pašam, jo īpaši letiņiem būs labi zināms teiciens “kā var nesolīt”.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_conditional_risk_1.png[/img]

    Trīs veidu meli – vienkārši meli, bezkaunīgi meli un statistika.[align=justify]

    Labi, jāatzīst gan, ka problēma tik un tā ir augstākajā mērā nopietna. Visi uzskaitītie ir tikai ielāpi panikas mazināšanai, kas nekādi nerisina problēmu. Tiem daudzajiem, kas savā mūžā vairāk par vienu cieto disku un vienu DVD ierīci nedomā savā aparātā darbināt, tas ir tūlītējs mierinājums. Sliktākajā gadījumā vajadzēs pārspraust SATA kabeļus. Un varēs dzīvot tālāk ar mierīgu sirdi. Pārējiem? Atliek cerēt, ka viņu mātesplates nepiemeklēs slimība, kas ir ļaunāka par gripu – statistika. Citādi nāksies tomēr samierināties ar domu, ka jādod plate uz garantiju un jāgaida vairākas nedēļas, kamēr pienāks jaunās plates. Tas gan būtu jādara tikai tad, kad šis nelāgais jaunums būs radis dzirdīgas ausis izplatītāju un tirgotāju vidū, citādi pastāv risks, ka iedos vietā tādu pašu defektīvu lūzni, rezultātā tikai pakāsts laiks un materiāli.

    Intel ir apturējis visu P67/H67 čipseta mikroshēmu ražošanu, kā arī izziņojis par visu P67/H67 sērijas mātesplašu atsaukšanu. Pēc pašreizējiem aprēķiniem ražošanas apturēšana Intel peļņu momentā samazinās par 300 miljoniem ASV dolāru, bet defektīvo produktu apmaiņa izmaksās vēl vismaz 700 miljonus. Tātad kopumā – 1 biljons ASV dolāru zaudējumos. Lai gan labojums jau ir ieviests jaunajā revīzijā, jaunās, izlabotās plates tirgū parādīsies tikai aprīļa sākumā, jo arī šiem čipšiem ir jāiziet visas testēšanas fāzes, kā arī piegāde OEM partneriem, programmnodrošinājuma izmaiņas un iepakošana. Pastāv cerība, ka Intel vienosies ar OEM partneriem par defektīvo plašu apmaiņu pret Z68 variantu, lai vismaz daļēji pasargātu Intel no nelaimīgo defektīvo plašu īpašnieku masveida migrācijas uz AMD zemi.

    Avoti: 1, 2, 3 un 4

    #260440
    Evers
    Participant

    Izgāšanās!

    Š is ir tikai kārtējais pierādījums, ka mūsdienās tehnikas kvalitāte ir zem katras kritikas, gan mobilo telefonu jomā, gan datoru un vēl un vēl. Tik štancē jaudas un fīčas, bet par kvalitāti galīgi aizmirst.

    10 gadus atpakaļ kvalitāte bija daudz augstākā līmenī!

    Quote:

    Pirmkārt, you’re holding it wrong. Ak, atvainojos, ne tā tēma…

    :D:D:D You must use external hdd or usb flashdrive, internal hdd’s is history! 😀

    #260441
    aoma
    Participant

    Vārna, beidz ākstīties ar tiem biljoniem, mūsu mērvienībās ir un paliks miljards, nepietiek jau ar īstlandi, beidžingu un dižķibeli? 😀

    Kas tas ira, ka letiņam tā vien gribas ar interziepītēm ieziesties un vai krievam vai jeņķim vai vēl kādam tumšā spraudziņā iespiesties…

    Informējoša informācija (šis produkts gan nebija starp maniem favorītiem, ko izpētīju, pirms pirkt jaunu dēli, bet tomēr) un tā nav nekāda izgāšanās, Evers, iedomājies, 30 gadus atpakaļ dažās rūpnīcās brāķis sastādīja pat 95% 🙂

    #260442
    Evers
    Participant

    Nu nezinu, vai tā ir mana iedoma, bet nostaļģiskajos PII MMX , P3 vēl pa daļai P4 laikos, dzelži bija kārtīgāki. Varbūt vienkārši nostrādā “kādreiz zāle bija zaļāka”. 😀

    Ak jā, es par biljoniem! 😀

    #260443
    Jetijs
    Participant

    Super, tieši šorīt gribēju apstiprināt pasūtījumu. Labi vien ir, ka nesanāca laika saskrūvēt datoru ātrāk.

    #260444
    Garinsh
    Participant

    Labs un noderīgs raksts. Varu tik piebalsot tam, ka labi, jo vēl nenopirku Sandy Bridge sistēmu, kādu laiku vēl jānogaida. Vēl jau AMD varbūt paspīdēs ar saviem jaunajiem procesoriem.

    #260445
    Wuu
    Participant

    [spoil][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XSV-VtJfwRw[/youtube][/spoil]

    #260446
    ruukjis
    Participant

    Evers wrote:

    Ak jā, es par biljoniem! 😀

    Es par tavu pirkstu un mēles nociršanu!… lai gan nē, labāk uzreiz izrūnīšanu! :devil:

    #260447
    Evers
    Participant

    Turpini dzīvot pēc metodes “tas ir pareizi, jo tas tā teica un rakstīja, nevis es tā domāju, ka tā būtu pareizi” , bet es izvēlēšos dot priekšroku loģiskiem apzīmējumiem, nevis tādiem, kurus plāni prāti kautkad ieskrāpējuši satrupējušā skurstenī. Kāds sakars 999+1 miljoniem ar kautkādu jardu, jards ir attāluma mērvienība, turklāt angļu mērvienībās. Biljons uzreiz ir skaidrs – Bi (saistās ar skaitli 2) – otrā pakāpe aiz miljona, triljons, tri – trešā pakāpe, kvardiljons… un tā tā tālāk. 🙂

    Da labi, mums ar to miljardu nav vēl tik traki, kā angļiem, kur skaitļošana bija sakropļota, biljonu dēvēja par 1000 miljoniem un triljonu par biljonu, bet laikam tagad ir sapratuši, ka ar savu rēķināšanu tālu netiks un pārņem amīšu skaitīšanu.

    #260448
    maris2912
    Participant

    faak, es laikam iegrabos 🙁 visu esmu sapircis un sonedel taisijos pirkt cpu.. tgd esmu izmisuma, kaut gan ceru ka mana matesplate buss tas sikais iznemums :oir kada nojausma cik driz so problemu labos?

    #260449
    Crow
    Participant

    Tev atliek prasīt pārdevējam par garantiju. Jaunās plates gan būs pēc mēnešiem diviem, ne ātrāk. Kamēr pārbaudīs un saražos un tad vēl līdz Letvidžai atvedīs.

    Tikmēr moš mēģini sadzīvot un lietot tikai 6 Gbps portus.

    #260450
    maris2912
    Participant

    juu tiesi ari iepirku hdd ar sata 6Gbps 😀 tikko ari linus man pastastija par sito

    https://www.youtube.com/watch?v=GzZzMXr0rfs&feature=feedu

    tgd tik pie cpu jatiek:)

    #260451
    Crow
    Participant

    Linusa video pievienots rakstam, lai labāk ilustrētu situāciju. Kthx par update 🙂

    #260452
    maris2912
    Participant

    es te ta palasiju savu manuali matesplatei, par tiem portiem 0 un 1 kas ir sata 6Gbps tur vizuali attelots cels no katras matesplates komponentes uz chipsetu, sie 0 un 1 porti iet citu celu atskiriba no parejiem sata portiem.

    #260453
    Crow
    Participant

    A kas tev par modeli vispār? Tev moš tur ir arī vēl papildus 3rd party SATA kontrolieris, hi-end platēm tā mēdz būt.

    #260454
    maris2912
    Participant

    nja tiesi to ari mekleju, bet neka:D man GA-p67a-ud3p :

    https://gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3649

    rita zvanisu dateksam, redzes ko teiks:)

    #260455
    vladpayne
    Participant

    Kārtējais fanupuiku kliedziens. Es jau ka mēnesi lietoju SB. Pie SATA II ir pieslēgti 4 cieti, jo SATA 3 spraudnes nereāli tuvi atrodas pie video kartes (GB P67 UD3P un 570 GTX). Dators strādā faktiski 24/7 un nekādas problēmas nav, to ir viegli pārbaudīt ar cieto SMART informāciju, ka CRC (ārējas SATA) kļūdas. Un pie tā, es izveidoju savu statistiku pastaigājot pa forumiem (ov. exts. hwb. un citi) un uz doto momentu no 100+ lietotājiem NE VIENAM problēmas nav un pie tā, tie ir overklokeri, kuri bojā savas mātes plātes ļoti ātri. Tas ir 1:1 kā ar to cūku gripu :D:D:D visi kliedz, bet neviens neslimo.

    Pērciet cilvēki, ja gribās un ir naudas, garantija taču ir – ja kas. Un varbūtība, ka jau bija pateikts, ir ĻOTI sīka!

    #260456
    shb-
    Participant

    vladpayne – a ko tu gribi pēc mēneša lietošanas? Un 5-15% nav nekas sīks.

    eniiveis, nez kā jūtas atbildīgās personas aļa sata2 controller design team : D? Vienu nakti kādam nesanāca pagulēt un ska – 1 buljons zaudējumos.

    #260457
    Brutto
    Participant

    aoma, +1

    Miljards bija, ir un būs:P

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā