Internets 3G/4G

Sākumlapa Forumi Sakaru tehnika Operātori un Sakari Internets 3G/4G

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158571
    prusaks
    Participant

    Sveiki,

    Ir doma paņemt LMT internetu par 12 Ls, bet gribētos zināt lietotāju pieredzi un zemūdens akmeņus. Interese ir tieši par USB modemu.

    Ir viens zināms akmens: “LMT interneta pakalpojumi nav paredzēti reālā laika pakalpojumu izmantošanai…” Tātad IP telefoniju var izmantot pagaidām – tā pateica veikalā, bet vai kādu jauku dienu nepiegriezīs, nav zināms.

    Ja ir kāds kurš izmanto 3G vai 4G no usb puļķa, varbūt var padalīties pieredzē.

    Kā ir ar ātrumiem? Pieļauju ka 3G vakaros varētu būt pagrūti.

    Cik ļoti atšķiras reklamētie ātrumi no ikdienā pieejamajiem?

    Kā puļķi tiek galā ar sienām? Š ajā gadījumā interese ir par Liepājas centru, bet mājai ir pabiezas sienas.

    Vai ir kādi slēptie datu ierobežojumi pēc X GB?

    #299989
    m_janis
    Participant

    Svarīgi jau, īpaši, ja USB puļķis bez ārējās antenas, kur tu atrodies, cik tālu tornis, vai tiešā redzamība, vai blīvi apdzīvota vieta. Jo vairāk pieslēgumu un, nedod Dievs, kačātāju – jo ātrums vairāk tuvojas nullei. Vakaros jau nu pilnīgi noteikti.

    Coolynx jau nopietni papētījis .

    Pašam ir 3G USB – naktī un rītos tīri normāli, vakaros kapsēta – labprāt paretinātu zobus visiem, kas mobilo netu izmanto kačāšanai :D.

    #299990
    Foxsk8
    Participant

    Ja Liepājā gribi izmantot, iesaku Triatel bezvadu iespējas. https://triatel.lv/lv/bezvadu-internets/tarifi. Pats labākais, kas man tur patīk, ka modemu tu vari nēsāt kur tev vajag, modēmam ir arī akumulātors, kas ļauj inetu lietot pat tad, ja pazūd elektrība, utt…. Nu ir savi plusi, savi mīnusi starp usb puļķi. Ja skatamies 4G ātrumu, kāds ir uzrādīts LMT lapā, tad nu tas jau nav nekāds ātrums. Triatelam laukos ir stabili 8 , pilsētā visi 10 – 14. Vienīgi, LMT variants varētu būt ērtāks pārvietošanai.

    #299991
    Foxsk8
    Participant

    P.S. Triatelim gan jāmaksā par rūteri 4 Ls mēnesī, gan arī papildus jāpārk āra antena, ja tāda ir nepieciešama. Tādā ziņā LMT varētu būt labāks, būs jāpaņem uz testu.

    #299992
    LooNeY
    Participant

    Mja diemžel latvieši ir ‘kačātāju’ nācija un NESAPROT ka mobīlais nets NAV priekš utorrent kačāšanas 24/7… Un ta it īpaši pilsetās saslēdz savus failapmaiņas programmas un visi burkšķ uz LMT vai citu provaideri ka nets neiet….

    Būtu LMT vietā sāktu bloķēt visus failapmaiņas saitus lai cilvēki kuri grib izmantot internetu priekš online video strīma vai youtube video skatīšanās vai ziņu lasīšanas varētu to normali izdarīt jebkurā diennakts laikā… Ta cilvēki spētu varbūt saprast ka mobīlais nets nav ‘kačāšanai’ un TAS IR JÄ€RESPEKTĒ!

    Bija pirms 3 gadiem LMT mobīlais laptopam paņemts uz vasaru jo nebiju ierastajā mājvietā bet viskautkur mētajos pa latviju… Atrodies kur gribi.. kaut 10m no torņa vakaros knapi apollo varēja ieiet un palasīt ziņas… Un tad saprastu kamēr šai nacijai nepāršūs smadzenes tikmēr uz mobīlajiem internetiem šinī valtī uz normālu atrumu/lietošanu nav ko cerēt 😀 varbūt tagad ir kas mainījies un vairs tik traki…

    #299993
    garaisezis
    Participant

    slēptais akmens, ir neierobežotais internets, tu to vari neierobežoti izmantot, bet tikai lidz 10GB ja nemaldos, tas pāris filmas online jeb viena gara pēcpusdiena youtube un viss, tad no ātruma vairs nemiņas. Siguldā un tās apkārtnē 7mb/s bija rekords, bet pārsvarā vidēji ap 3-3.5mb/s turējās. Tas gan bija 3-4 gadus atpakaļ, kā ir tagad nav nemazākās jausmas, un man ir pilnīgi vienaldzīgi

    #299994
    piwchix
    Participant

    Beidz dezinformēt, 10GB ierobežojums ir 6.99 tarifam, 11.99 ir bez ierobežojuma.

    #299995
    piwchix
    Participant

    Lauku rajonā LMT 3.5G (HDSPA) lejupielāde stabili ap 3-4Mbps, augšā ap 1Mbps. Tas viennozīmīgi ir labākais pieejamais ārpus ciemata centra.

    #299996
    garaisezis
    Participant

    bet tu iemācies lasīt, es tak teicu, kad tas bija 3-4 gadus atpakaļ

    #299997
    Uvchiks
    Participant

    Sāksim ar to ka pa 12ls Tu dabūsi 3G usb modēmu un ātrumu ap 1MB/s. Ja gribās 4G ir jāņem 19ls līgums ar 4G usb modēmu. Kā jau saka ātrums dikti atkarīgs no tā,kas un kā vēl lieto.Vari paņemt testam sākumā, it kā piedāvā 2 nedēļas, vienīgi ja iedod 4G modēmu tad nenotestēsi 3G tīklu tā kārtīgi,lai gan ,gan jau viņam būs arī iespēja 3G only. 12ls datu ierobežojuma nav, ir ātrumu ierobežojums 2-4mbit, kas reāli ir tas 1MB/s. Vispārīgi neko jau ieteikt diži nevar, vakaros arī ja ir noslogots tīkls internets nepazudīs,kā tas mēdz būt Bitei, bet lēnām turpinās darboties, bet galu galā ņem uz testu un skaties ,ir labs, nav labs.

    #299998
    BERILS
    Participant

    10 mbiti/s ir apmēram 1MB/s (laigan tā salīdzīnāt ir dīvaini). Ä€trums=svars?

    tad pareķini cik ir tavi 2-4…..

    #299999
    piwchix
    Participant

    Kad kāds prasīs padomu par datoru, arī ieteiksi 3-4. gadus vecu? Iemācies domāt.

    #300000
    Willis
    Participant

    Telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju salīdzinājums

    Dati apkopoti izmantojot publiski pieejamo informāciju uzņēmumu mājas lapās un ziņu portālos publicētiem rakstiem

    #300001
    Uvchiks
    Participant

    INTERNETS DATORÄ€ 12

    ∞ GB

    Ls 11,91 mēnesī

    Vidējais interneta ātrums:

    3G tīklā 2 Mbit/s

    4G tīklā 4 Mbit/s (00:00-18:00) 2 Mbit/s (18:00-24:00)

    bet reāli iet uz 1MB/s , tā es to biju domājis

    #300002
    gangstalv
    Participant

    Man 4g ir pārsvarā 2-3mb/s gan augšā/lejā, bet vēlos vakaros var pat izspiest 4-5mb/s.

    Bet tiesam, vieglākais variants ir paņemt un iztestet, jo ātrumi ir ļoti atkarīgi no tavas atrašanāš vietas.

    reku tagad vakarā pameģinot, ir vairak nekā viņu vidējais solītais 20mbits

    https://www.speedtest.net/result/2882487070.png

    un slēptie ierobežojumi nav, jo esmu pat notērējis ap 300gb mēnesi un nav bijušas problēmas.

    #300003
    iKey
    Participant

    WTF???

    Man šķiet, ka tas 4G ir mārketinga blefs – ja jau man pirms pusgada okartes mobilais HSPA+ (3,5G) nets kniedēja 4-9 MB/s. Atrašanās vieta: Pļavnieki, Rīgā, malosemeikas 1-ais stāvs. Modēms piesprausts pie USB pagarinātāja 3,5m, un karājās lodžijā

    #300004
    vrt56
    Participant

    Sanāca man palietot LMT interneta puļki 2 nedēļas ar 4G iespēju. Teikšu atklāti. Ja man nebūtu jau internets, tad noteikti ņemtu, jo Jelgavā, nomalē tīri žiperīgi gāja, šo to varēja diezgan fiksi nokačāt un arī šādus tādus failus pa Skype aizsūtīt vai kaut ko kaut kur augšupielādēt. Ä€trums? Cik atceros, bija pietiekoši ātrs un pietam stabils, nelēkāja, nebremzēja un neķērās. Tiesa, mazais USB puļķis pie manas testēšanas diezgan uzkarsa. Uploads gāja bez problēmām ap 2-3 Mbit un dovnloads ap 4-5Mbit bez problēmām. Ja pareizi atceros, tad maksimālais ātrums sanāca pat ap 7-8Mbit caur speedtest.net. Uzskatu, ja ir 4G pārklājums pieejams, tad es šo iespēju izmantot, salīdzinot to ar parasto DSL internetu + iegūsti mobilitāti pa visu Latviju. Tāds ir mans spriedums šajā jautājumā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā