Internets = narkotikas?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Internets = narkotikas?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151071
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_monkeycomputer_1.jpg[/imgl]Kas kopīgs internetam ar narkotikām, alkoholu, nikotīnu, azartspēlēm? Tie visi izraisa atkarību – pie tāda slēdziena nonākuši Merilendas universitātes pētnieki. Eksperimentā piedalījās studenti, kuri uz 1 diennakti piekrita atteikties no interneta, mobilā telefona, televīzijas u.c. sakariem. Daži respondenti to pielīdzināja, ka ir pilnībā atrauti no apkārtējās pasaules, draugiem, ģimenes (kaut arī “dzīvajā” komunicēt nebija aizliegts). Atsevišķi studenti savas izjūtas pielīdzināja narkomānu un alkoholiķu vidū pazīstamajam abstinences sindromam un minēja trauksmes sajūtas, depresīvu vienaldzību, nespēju koncentrēties. Citi atkal sūdzējās par diskomforta sajūtu.

    Zinātnieku slēdziens bija konkrēts – interneta atkarība jāklasificē kā diagnoze, un tā ir jāārstē.

    Avots

    #233725
    Jaunzems
    Participant

    Un kas jauns?

    #233726
    drono
    Participant

    Tad jau drīz internetu apliks ar akcīzes nodokli un aizliegs izmantot līdz 18 gadiem :D:D

    #233727
    Kualds
    Participant

    drono wrote:

    Tad jau drīz internetu apliks ar akcīzes nodokli un aizliegs izmantot līdz 18 gadiem :D:D


    +1

    #233728
    robcixx
    Participant

    es drizak to nosauktu par aizrausanos vai ieradumu, bet nejau nu par atkaribu… mulkibas…

    #233729
    nevertell
    Participant

    Būtu labi, ja būtu aizliegums, nebūtu tādu sīku dauņu tik daudz, mani gan ieskaitot 😀

    #233730
    rATRIJS
    Participant

    Kādēļ testā ir iekļauti arī TV, telefoni utt? Kā ta lai viņi ar tiem draugiem sazinās? Ar vēstulēm vai?

    Pēc tādas pašas loģikas arī braukšanu ar auto var izzīlēt kā mega atkarību – daudzi tak katru dienu brauc no mājām uz darbu un atpakaļ + ja mašīna salūzt un ir jāizmanto sabiedriskais transports, tad jūt diskomfortu.

    Kopumā – sviestiņš.

    Atkarību var izraisīt viss..

    #233731
    Jaunzems
    Participant

    Es jau iedomājos – iet pa ielu urlas parastās. ‘davai pacančik iedo’ ieiet draugos’ cigarešu vietā :>

    #233732
    Wuu
    Participant

    nevertell wrote:

    nebūtu tādu sīku dauņu tik daudz, mani gan ieskaitot 😀


    +1 😀

    #233733
    Gugols
    Participant

    Viss, kas izraisa patīkamas emocijas, izraisīs arī tieksmi to darīt atkal un atkal. Tikai nezinu vai visu var saukt par atkarību.

    #233734
    usins
    Participant

    Kaut kā jau jāpiesaista pacienti slimnīcām.. Diez kādas ripas būs jārij iekšā? Antideprisanti? Es piemēram, ka aizbraucu uz laukiem, pie neta netieku, un nevlk, ir citas lietas ko darīt…

    Mjā, bija atstāta viena komunikācijas iespēja- pasts, kas vienas dienas ietvaros pavisam neder. Tālāk ir variants nenormāli visu dienu noskrieties un atrast cilvēku (labāko draugu, brāli, draudzeni), lai varētu papļāpāt, bet ej un atrod, kur tas cilvēks pašraiz atrodas- pusdieno, darbā, izbraucis pie klienta utt…. herņa ne tests.

    Tik pat labi es esmu atkarīgs no poda.. tomēr jūtu diskomfrtu to darot mežā… vismaz pa lielam.

    #233735
    migors
    Participant

    Jā AIDS un visādi HIV ir savu atsrādājuši tagad ir jāizdomā jauna slimība no kuras piespiedu kārtā ārstēt un kurai ražot visādas zāles utt. Jāizdomā kā radīt nākamo deģenerātu paaudzi, tas tā pat kā ar tiem terorisma draudiem. Aukstais karš bedzās un izdomāja jaunu ārējo draudu, tagad laiks arī jaunām slimībām.

    #233736
    sasukex
    Participant

    Atzīstos- esmu atkarīgs no ēdiena, ik pēc pāris stundām gribās vēl…

    #233737
    DMG
    Participant

    Ja godīgi es arī nesaprotu, kādā sakarā tur tika iejaukts telefons, TV un citi sakari… Tad jau tajā eksperimentā vairs nav tikai interneta atkarība, bet drīzāk komunicēšanās atkarība un diezgan loģiski, ka ja nevari nekādi uzzināt kas notiek ārpasaulē, tad jūti diskonfortu. Pieņemsim man tagad nav telefona, interneta un tv, tad kā lai uzzinu par draugiem ārzemēs? Man nemaz katram nav adrese zināma, lai pat to pašu vēstuli sūtīt bez interneta. Ok televīzijai vēl ir avīzes un grāmatas, bet kopumā diezgan muļķīgs secinājums tomēr jāsaka.

    #233738
    usver
    Participant

    Somijā ir jau prakse – atbrīvot no OMD no interneta atkarīgos jauniešus. Cilvēkiem lomkas, nespēja pielāgoties videi, asociāla uzvedība, nespēja iekļauties sabiedrībā un mobilizēties kopīgiem mērķiem. Veselību interneta atkarība negrauj īpaši vairāk kā pastāvīga zvilnēšana pie TV, taču uzvedību un cilvēka attīstību ilgtermiņā tas spēj mainīt visai nopietni.

    Pierastākas kļūs tādas lietas kā:

    * Testi vecākiem – “vai jūsu bērnam ir problēmas ar interneta atkarību”

    * Raksti Cosmopolitain žurnālā “10 pazīmes, kā izvēlēties puisi, kuram nedraudētu interneta atkarība”

    * Š ķiršanās, jo vīrs ir atkarīgais un nepiekrīt ārstēties

    * Auto loga izsišana, lai nozagtu magnetolu un iegūtu līdzekļus ātrgaitas interneta devai

    #233739
    yix
    Participant

    nu tad lai zinatnieki papēta kada narkotyika ir mobilais telefons un automashina.

    #233740
    APOC
    Participant

    usver wrote:

    * Auto loga izsišana, lai nozagtu magnetolu un iegūtu līdzekļus ātrgaitas interneta devai


    😀

    #233741
    iKey
    Participant

    Man šķiet, ka tie zinātnieki ir lielāki dauņi par katru dauni, kurus pieminēja nevertell, laikam šie nezina tādu vārdu kā “bezpriģels”, tad ir tāda pūkaina sajūta – abstinences sindroms. Ne jau katru dienu notiek pasākumi, vai ir pieejamas lietas, kuri piesaista mainstream jauniešu uzmanību

    Vot patrāpās kāda vilinoša štelle, un internets ap to momentu nav vajadzīgs

    #233742
    makis30
    Participant

    sasukex wrote:

    Atzīstos- esmu atkarīgs no ēdiena, ik pēc pāris stundām gribās vēl…

    man tas pats prātā ienāca

    #233743
    reGative
    Participant

    njaa, tagad internets ir narkotikas… tālāk wnk tiekties nav kur 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā