Vācu portāls C’t veicis testu, un internetā iegādājies 12 Samsung mobilo tālruņu baterijas. ÄŒetras no tām tika nopirktas vienā no pasaules lielākajiem internetveikaliem Amazon. Visi 12 izstrādājumi izrādījās viltojumi. Parasti Samsung savus akumulatorus iepako plastmasas blisteros, turpretī viltojumi atrodas folijas maisiņos vai prastās kartona kastītēs. Divi no iegādātajiem viltojumiem pat bija iesaiņoti blisteros tāpat kā oriģināli.
Nav jārunā, ka lietot pakaļdarinājumus ir risks. Tiem parasti ir ne tikai mazāka energoietilpība, bet arī nav garantijas, ka neaizdegsies. Viltotāju izmantotās tehnoloģijas ir tādas, ka parasts lietotājs nereti pat neatšķirs viltojumu no oriģināla. Dažas pazīmes tomēr ir: oriģinālie Samsung akumulatori izgatavoti antracīta krāsas plastmasas korpusā, kamēr fake mēdz būt pilnīgi melni. Oriģinālam parasti virsū stāv uzraksts „Cell Made in Korea, Assembled in China“, kurš nereti tiek aizstāts vienkārši ar “Made in China” vai pat „Cell Made in Japan, Assembled in Korea“. Tāpat etiķetēm jābūt noapaļoti stūrīši, kamēr fake bieži tie ir kantaini.
Interesanti, ka ļoti reti viltojumi nopērkami parastajos veikalos – jo tur pircējs preci var apskatīt un aptaustīt. Internetā viss maksā stipri lētāk, un ne katrs ies traci taisīt. Viltojumu bizness ir ļoti ienesīgs: fake baterijas maksā 8-10 EUR, kamēr oriģinālās 20-30 EUR. Jāzin, ka uz kādreizējo drošības pazīmi hologrammu vairs nevar paļauties – tās līmē virsū katrs, kam nav slinkums. Un ne vienmēr var vainot veikalu, jo arī tas var neko nezināt.
C’t
[img]https://notepad.lv/userpix/28_accu1_1.jpg[/img]
[img]https://notepad.lv/userpix/28_accu3_1.jpg[/img]
[img]https://notepad.lv/userpix/28_accu2_1.jpg[/img]