Intervija: ARM sāk aizēnot Intel

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Intervija: ARM sāk aizēnot Intel

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153110
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_armprocessor_2.jpg[/imgl]Sadzīves elektronikas izstāde CES 2011 var ieiet vēsturē kā pagrieziena punkts, pie kura lielajām kompānijām – procesoru ražotājām – var nākties “saspiesties”, lai atbrīvotu vietu jauniem tirgus spēlētājiem. Tieši ARM, nevis Intel vai AMD atradās izstādes degpunktā. To stimulēja gan Ballmera paziņojums par Windows 8 portēšanu uz ARM čipiem, gan NVIDIA un ARM sadarbība jaunas platformas Denver izveidē, gan Motorolas demonstrētie jaudīgie “gadžeti” ar ARM procesoriem.

    Uz žurnālistu jautājumiem atbildēja ARM izpilddirektors Vorens Īsts (Warren East)

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_datcesjhh_1.jpg[/imgr]

    Kāda nozīme ir Microsoft paziņojumam?

    Es jau vairākus gadus droši izteicos, ka mums būs ievērojama interneta ierīču tirgus daļa ar Microsoft vai bez tā. Protams, ar Microsoft šī daļa būs lielāka. Nevaru pateikt, par cik, jo viss atkarīgs arī no konkurentiem. Bet esmu pilnīgi drošs, ka Microsoft grib šo lielo tirgus daļu.

    Ko Microsoftam būtu jādara, lai Windows uz ARM būtu sekmīgs?

    Viņiem jādomā par lietotāju vēlmju apmierināšanu attiecībā uz interfeisu. Un jāparūpējas, lai tas tiktu paveikts konkurētspējīgā līmenī. Ja lietotāja saskarnes radīšanai vajadzēs par daudz laika, cilvēki būs vīlušies, un Microsoft nedabūs atbilstošo tirgus daļu.

    Kad jūs sākāt sarunas ar Microsoft?

    Mēs jau strādājam ap 13 gadiem. Būtu smieklīgi, ja es te sēdētu un teiktu, ka mēs neesam jau daudzkārt mudinājuši Microsoft izveidot ko līdzīgu.

    Cik grūti ir pāriet uz jaunu aparatūras platformu?

    Microsoftam patiešām tas bija sarežģīti. Ļoti dārgi izmaksā Windows un visa pārējā palaišana uz citas arhitektūras. Pati OS jau relatīvi viegli. Bet runa iet par citām saistītām lietām. Aparatūras draiveri un tamlīdzīgi.

    Cik nopietns ARM spēlētājs ir NVIDIA?

    Paskatieties, ko teica Džensens Huangs (NVIDIA vadītājs). Viņš teica, ka CES 2011 mēs pieminēsim kā datumu, kad datorpasaule ir izmainījusies. Es tagad jūtu zināmu atbildības slogu. NVIDIA tiešām ir daļa no ARM grupas.

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_keynote02_print_1.jpg[/imgl]Vai ARM var parādīties galddatoros un vēl nopietnākos skaitļotājos?

    Tas ir tas, kā darbojas ARM biznesa modelis. Tehnoloģija ir pilnībā mērogojama, no galddatoriem līdz superkompjūteriem. Tegra ir jaudīgs čips, bet galvenokārt orientēts uz viedtālruņiem. Tas, par ko runāja Džensens Huangs, sniedzas ievērojami tālāk. Viņi demonstrē, ka grib izplest ARM pasauli.

    Kas padara ARM čipus tik energoefektīvus?

    Dizaina vienkāršība. Tas ir RISC. Siltumu izkliedē tranzistoru pārslēgšanās. Ja samazina šo pārslēgšanos skaitu (ARM), tad jūs iegūsiet mazāku energopatēriņu.

    Avots

    #258277
    TrakaisKursis
    Participant

    Kur tad ir pirmā akmens sviedēji? ARM sūkā un tā tālāk?…

    #258278
    Crow
    Participant
    #258279
    Kon
    Participant

    lol’d@Crow

    Manu sen seno nokiu arms normāli kustināja. Citur nekur dzīvē neesmu saskāries. Ja vien tās ir salīdzināmas lietas 😀

    #258280
    TrakaisKursis
    Participant

    Crow wrote:

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/8co1pfc3x8a853i8ie0t.gif[/img][/spoil]

    jaudīgs spēka joks:)

    #258281
    Imhoteps
    Participant

    “Sāk aizēnot” – spēcīgi teikts 🙂

    #258282
    richX
    Participant

    nu ko tu ar tiem akmeņiem mētāties… nu zināma taisnība jau tajā rakstā ir… 🙂

    tomēr ļoti neticu, ka tuvākajā laikā redzēšu galda datoru ar ARM procesoru… galdinieki tomēr domāti jaudai… un kamēr uz tiem nevaresi rukāt Krīzi, vai vismaz CS, tad tos tur neredzēt… :devil:

    a par netbukiem tā jau ir cita runa… tur energotaupība iet pāri jaudai nu un tur bez ARM nu nekā neiztikt… jau raksts par 50h baterijas darbības laiku lika aizdomāties uz kuru pusi vējš pūš… nu un pret tādu netbooku man nu nemaz nebūtu nekas iebilstams… vēl tikai pievienot skārien ekrānu un ideāls tablets manām vajadzibām… 😀

    par Microsoft… nu kur ta bez viņiem… nu steidzas šie cik var, lai arī paspētu nokost lielāku ARM peļņas daļu… nu un pret lieku konkurenci man nu nemaz nav iebildumu… jo rezultātā pircēji ir tikai ieguvēji… tik cerams ka nesanāks tā, ka MazMīkstajam tiks kaut kādas īpašas atlaides attiecibā uz ARM, jo monopols nu gan nav laba lieta… 🙂

    #258283
    TrakaisKursis
    Participant

    richX wrote:

    nu ko tu ar tiem akmeņiem mētāties… nu zināma taisnība jau tajā rakstā ir… 🙂

    tomēr ļoti neticu, ka tuvākajā laikā redzēšu galda datoru ar ARM procesoru… galdinieki tomēr domāti jaudai… un kamēr uz tiem nevaresi rukāt Krīzi, vai vismaz CS, tad tos tur neredzēt… :devil:

    a par netbukiem tā jau ir cita runa… tur energotaupība iet pāri jaudai nu un tur bez ARM nu nekā neiztikt… jau raksts par 50h baterijas darbības laiku lika aizdomāties uz kuru pusi vējš pūš… nu un pret tādu netbooku man nu nemaz nebūtu nekas iebilstams… vēl tikai pievienot skārien ekrānu un ideāls tablets manām vajadzibām… 😀

    par Microsoft… nu kur ta bez viņiem… nu steidzas šie cik var, lai arī paspētu nokost lielāku ARM peļņas daļu… nu un pret lieku konkurenci man nu nemaz nav iebildumu… jo rezultātā pircēji ir tikai ieguvēji… tik cerams ka nesanāks tā, ka MazMīkstajam tiks kaut kādas īpašas atlaides attiecibā uz ARM, jo monopols nu gan nav laba lieta… 🙂

    kāpēc, runājot par galda datoru, vienmēr tiek pieminēts Crysis vai CS? pasaulē ir simtiem tūkstoši cilvēki, kas būtu priecīgi par galda datoru, kas būtu gana spēcīgs, lai ar to varētu skatīties YouTube, strādāt ar ofisa programmām un klausīties mūziku. Nevajag taču uzreiz likt vienādības zīmi starp galda datoru un spēļu datoru. Tie, kas šādus datorus saņems, piemēram, Ä€frikā vai Dienvidamerikā būs priecīgi par to pašu, turklāt elektrības rēķins būs niecīgs par darbošanos ar šādu datoru. A tas viņiem ir nozīmīgi. Savukārt ARMa iespēja sevi finansiāli attaisnot tādās valstīs un tādējādi palielināt noietu, tikai vairos ARM ienākumus, un darīs iespējamu jaunu, jaudīgāku un energoefektīvāku procesoru izstrādi. Zinot, ka tuvāko divdesmit gadu perspektīvā pasaule atdursies par enerģijas deficītu, kas sadārdzinās vispārējo enerģijas patēriņu, šādu procesoru parādīšanās ir kā reiz.

    #258284
    richX
    Participant

    mmm… taisnība, taisnība… tomēr… 🙂

    par Krīzi un CS minēju, jo abi produkti ir diezgan vispārzinā… Krīze allaž saistījusies ar middle-to-High-end datoriem… nu a par CS gan jau ka vismaz vidusmēra PC lietotājs būs kaut reizi dzirdējis… pašam personīgi Krīze ne īpaši patika, bet CS atzīstu tikai kā labu laika pavadīšanu apvienojot to ar alu un lokālajā pašaudīties ar draugiem… 🙂

    bet kā jau teicu, galda datori tiek saistīti ar jaudu, nu un tāpēc arī tie manis dotie piemēri… Jo tieši spēles allaž ir bijis kā viens no galvenajiem ieganstiem, lai upgreidotu galda datoru… zini, es pats vēl šad tad paložņāju no viena kaut kur 10 gadus veca kroplīša… arī video ar DVD kvalitāti uz viņa varu skatities… un nafig tad vispār man tas ARM dators… jo nelietoju to datoru tik bieži, lai man atmaksātos šādu ARM datoru iegādāties… tie vecie ar ne vella strāvas nerija…

    par Ä€friku un citām tāda līmeņa zemēm… manuprāt, tām vēl jo svarīgāk būtu tieši šādi ARM portatīvie… jo iedomājies, džungļos ne visur var atrast rozetes… nu a ar tādu portatīvo, kam baterija turētu tās 40-50 h + vēl kādu mazjaudas ģeneratoru, lai to portatīvo varētu palādēt, šie ļautiņi varētu lābu laiciņu novilkt… bet tie galda datori nekad nebūs tik elektrotaupīgi, kā portatīvie… tā ka mans domāt, ka tavs šajā jautājumā kļūdās… tur tak nesen arī bija 1 projekts… “one laptop per child” vai kā tas tur saucās, nu bet vienalga, doma tāda, ka šādās zemēs portatīvie vienalga būtu vērtīgāki kā galdinieki…

    Galdinieki – jauda, Portatīvie – energotaupība/portablitāte… 🙂

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā