IPv6 20 gadu jubileja. Pasaulē 10%, Latvijā 0.02%

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas IPv6 20 gadu jubileja. Pasaulē 10%, Latvijā 0.02%

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161667
    samurajs
    Participant

    1995. gada decembrī tika publicēta specifikācija jaunas paaudzes interneta protokolam IPv6, kurā bez papildus priekšrocībām vairs nebūtu jāuztraucas par adrešu “pūla” aptrūkšanos interneta straujās attīstības dēļ. Vismaz gadus piecus pasaule jau tiek brīdināta, ka IPv4 adreses tūlīt-tūlīt aptrūksies. Google ar īpaša skripta palīdzību laiku pa laikam vāc statistiku cik adresēm pieejama informācijas apmaiņa IPv6 tīklā. Sanāca darbdienās 8%, bet brīvdienās – 10%. Tātad mājas lietotāji ir progresa aktīvākā daļa.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ado5_1.jpg[/img]

    Tagad pievērsīsimies izplatības kartei. Līderis Eiropā ir Beļģija ar 43% IPv6 adrešu. Seko Š veice, Portugāle un Grieķija ar 20-30%. ASV pārvarējušas 24% robežu. Bet kur ir Latvija? Tepat tā ir, kā vienmēr astē – 0.02% . Lietuvā ir 0.08%, bet lēnīgie igauņi ar 8.92% tikuši tālu priekšā.

    “Pareizais” IPv6 atzīmēts zaļā krāsā. Š ajās zonās lietotāji iegūst priekšrocības. Ir vēl sarkanā un oranžā zona dažādā spilgtumā. Sarkanajā zonā ietilpst Botsvana, Etiopija, ÄŒada ar IPv6 izplatību ~0%. Oranžajā zonā IPv6 ir izplatīts, bet tur salīdzinājumā ar IPv4 patreiz ir problēmas ar savienojuma drošumu, liela signāla aizkave utml. Piemērs – Vācija ar saviem 23%.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ado4_1.jpg[/img]

    Tagad jāprasa – kāpēc citiem ir, bet mums nav? IPv4 bija konstruēts bez izaugsmes iespējām. Ä€trumu var kāpināt cik grib, datus var kompresēt cik grib, bet no tā nekas nemainās. Pāreja uz IPv6 prasa pilnīgi visu iekārtu nomaiņu uz tādām, kuras to atbalstītu. Tas nozīmē mainīt visu milzīgo serveru, routeru, firewall, tīkla balansētāju u.c. iekārtu parku. Cik tas izmaksā – tas cits jautājums. Skaidrs, ka bez valsts atbalsta tādas lietas nedarās. IPv6 tehnika spēj atbalstīt IPv4, bet otrādi – nekādi. Plāno, ka 2016. gadā pasaulē pieslēgto IPv6 adrešu skaits pieaugs 2.5 reizes. Bet nekāda revolūcija tā nebūs.

    Avots: 1, 2.

    #322481
    Andron MacBeton
    Participant

    Lai iebāž dirsā to savu v6!!!

    #322482
    cesedy
    Participant

    Par ko tu uztraucies? Tavs XP macbeton edišan taču atbalsta IPv6. Vai arī to iravēji ārā?

    #322483
    Aldis
    Participant

    Labāk ir ka mums viss sakārtots uz Ai Pī vē četri – viens no ātrākajiem un kvalitatīvākajiem netiem pasaulē,

    nekā Vācijā viss karās, bremzē un vairāk neiet kā iet uz īī pēē vēē seši…

    Tiem kam tās ai pī adreses ir aptrūkušās lai domā. Latvijā ar to probzu itkā neesmu manījis. Dēļ vienas pusbeigtas iekārtas kas meta MAC adresi nost, apmēram nedēļas laikā tiku pie 6 Lattelecom dinamiskajām adresēm. 😀

    #322484
    SWC
    Participant

    Dēļ tadiem ka tu ar LTC vairs netīra sakarušos MAC. sakari pats vainigs slēdz uz 24h nost visu un gaidi lidz iztīrisies DHCP lease

    #322485
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Tas, ka 20 gadu laikā IPv6 ir kļuvis tikpat populārs kā AMIGA OS un ReactOS kopā ņemti, liecina par šīs tehnoloģijas “noderīgumu”. IPv6 nepiedāvā neko tādu, ko nevarētu panākt ar NAT uz IPv4 un VPN. Dēļ lielā brāļa masu novērošanas lielāks adrešu skaits ne vienmēr ir labi, dažreiz ir labāk kad uz vienu ārējo IP ir padsmit jūzeru.

    #322486
    Andron MacBeton
    Participant

    Paklau, perdelopāķi, teu skauž?

    Varbūt tad sāc mācīties?!

    Jo kvekšķot kaukādu tuftu tu gudrāks nepaliksi.

    #322487
    Andron MacBeton
    Participant

    BTW, nevar jau “iztīrīt” līzes, ja lease time ir uzlikts 86400, un tas routeris klienta galā nepingojas.

    Vienu brīdi viš var būt ieslēgts, bet neko nedara (trafika nau). Tad DSLamam un optikai ir “jāčeko” links un ARPs un… oij… Pareizi vien LTC dara. Tikai nevajag dot katram optikas klientam 14 rezervētas IP. Tad jau arī pietiks ar IPv4.

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā