IPv6 protokolu nāksies ieviest jau drīzumā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas IPv6 protokolu nāksies ieviest jau drīzumā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147360
    Faust
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/fj7f49uuiwkqrnoskxc.png[/imgl]Interneta protokols ir tīkla slāņa datu pārraides protokols, kuru lieto internetā. Galvenā IP funkcija ir nodrošināt unikālu globālu datoru adresāciju, lai nodrošinātu, ka divi datori, kas sazinās caur internetu, varētu viennozīmīgi identificēt viens otru.

    Š obrīd dominējošais tīkla slāņu protokols ir IPv4. Š ī versija tika apstiprināta 1981. gadā. Š is protokols izmanto 32 bitu garas adreses, kas nozīmē to, ka adresācijas telpā ir 4 294 967 296 unikālas adreses. Sākumā likās, ka tas ir ļoti daudz, taču jau 20. gs. 90. gados tās sāka beigties.

    Vintons Cerfs (Vinton Cerf) – vīrs, kurš piedalījās pie visas lielās interneta protokola sistēmas izveides un kurš ir arī viens no pasaules vadošajiem datorzinātniekiem, apgalvoja, ka interneta tīklam vairs nav pietiekami daudz unikālu kodu, kas ļauj datoriem savstarpēji savienoties.

    Līdz ar interneta augšanu, pieauga arī interneta lietotāju (pieslēgumu) skaits un palielinājās pastāvīgo pieslēgumu skaits. Bet brīvo IP adrešu skaits aizvien samazinājās.

    To var salīdzināt ar telefonu numuriem, kuru sāk pietrūkt jauniem abonentiem.

    Pirms gada bija jau izmantotas 2.46 biljonu IPv4 adrešu, bet neizmantotas – 1.25 biljoni.

    “Interneta tīkls strauji paplašinās aptverot arvien jaunas teritorijas. Ir veikti aprēķini, ka IP adreses izbeigsies 2010. gadā, tāpēc jabūt gataviem, lai kuru katru brīdi pārslēgtos uz jauno sistēmu”.

    Kā jaunā sistēma tiek gatavota IPv6 versija. Tā tika apstiprināta 1998. gadā. IPv6 lieto 128 bitu adreses un paredz brīvu vietu aptuveni 340 triljoniem adrešu. IPv6 galvenā funkcija ir aizstāt esošo IPv4 protokolu, kad tam beigsies adrešu telpa. IPv6 bija arī citas papildu iespējas, kuras to ieviešanas laikā nebija pieejamas IPv4, taču ar laiku tās ir pievienotas. Tā, kā IPv4 adreses vēl nav beigušās, IPv6 izplatība pagaidām ir neliela.

    Jaunais protokols (IPv6) jau ir gatavs nākošajai desmitgadei. Pagaidām to izmanto Japānā, lai savstarpēji savienotu tūkstošiem zemestrīču sensoru, kuri caur speciālu datorsistēmu pārsūta brīdinājuma signālus uz televīzijas kanāliem un iededz luksoforos sarkanās gaismas.

    Avoti:

    Telegraph.co.uk

    Vikipēdija

    #183860
    sir_irius
    Participant

    ipv6 ne visas sistēmas atbalsta, tāpēc tagad ir kā ir ar to IPv6…

    #183861
    Tvinky
    Participant

    sir_irius wrote:

    ipv6 ne visas sistēmas atbalsta, tāpēc tagad ir kā ir ar to IPv6…

    Par kurām sistēmām iet runa?

    #183862
    azazul
    Participant

    drošvien win95 ..

    anyway .. liekākajā daļā NIX sistēmu IPv6 ir nu jau gandrīz apmierinošs. Win XP/Vista supports gan ir pabriesmībs (lasīt: caurs kā siets), bet eksistējošs. Realitāte ir tāda ka IP adreses beigsies. Es nezinu vai tas jums ir jaunums, bet šinī pusē tas jau ir bijis zināms kopš 2005tā, un gudri cilvēki par to ir stresojuši jau kopš 2000tā … so .. BSD un Linux lietotājus tas nerausta (tātad tas attiecas arī uz Apple un Sun). Vienīgā bremze atkal ir MS, kas liekas cenšas bremzēt JEBKÄ€Du atīstību JEBKURÄ€ tehnoloģiju jomā. Nezinu kāpēc .. un man patiesībā ir pat nedaudzbail minēt.

    Mani divi centi.

    #183863
    izredzētais
    Participant

    Tvinky wrote:

    sir_irius wrote:

    ipv6 ne visas sistēmas atbalsta, tāpēc tagad ir kā ir ar to IPv6…

    Par kurām sistēmām iet runa?

    react os 😀

    #183864
    izredzētais
    Participant

    ah nē, tas laikam linux..

    laikam laiks pienācis sākt apgūt to linuxu…

    #183865
    Faust
    Participant

    doh, azazul, jau teica, ka linuxistus tas neskar

    #183866
    sir_irius
    Participant

    M$ bremze! 😀

    #183867
    drono
    Participant

    Ar Windows tad vēl nebūtu nekāda problēma – uzliekam kādu patchu un viss iet. Bet kā tad ar visām tām wireless rūteru kastītēm, ar kurām pilnas malas? Tās taču pašas no sevis nesāks darboties ar IPv6? Ne tā? Tās tad visas būs jāmet ārā?

    #183868
    azazul
    Participant

    Mani vairāk uztrauc tas , ka tagad būs grūtāk savus proxšus atcerēties.

    #183869
    Tvinky
    Participant

    drono wrote:

    Ar Windows tad vēl nebūtu nekāda problēma – uzliekam kādu patchu un viss iet. Bet kā tad ar visām tām wireless rūteru kastītēm, ar kurām pilnas malas? Tās taču pašas no sevis nesāks darboties ar IPv6? Ne tā? Tās tad visas būs jāmet ārā?

    Es domāju ne velti tiem wireless rooteriem ir iespēja pāršūt firmware – ja nopirkta sūda kaste, tad diemžēl man žēl.

    Kas attiecas uz ReactOS, tad forumos min, ka uz īsto laiku viss būs kā vajag: https://www.reactos.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=2395

    Azazul, prokšiem saviem tagad vajadzēs dalīt domain name 😀 Vai vienu domēnu iegādājies un tad saliec proxy.mans.lv, proxy2.mans.lv, atraisproxy.mans.lv 😀 😀 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā