IT ārpakalpojumu sniedzēji Latvijā

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais IT ārpakalpojumu sniedzēji Latvijā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151876
    yampis
    Participant

    Sveiki!

    Uzņēmums, kurā es strādāju meklē sadarbības partneri, kas uzņemtos visus IT saistītos jautājumus un sakārtotu mūsu IT infrastuktūru: lietotāju un programmu instalācija/modificēšana/noņemšana, licencēšanas jautājumi, uzņēmuma e-pasta sistēma, kopējais datortīkls, koplietošanas dati u.tml. ar IT lietām saistīti jautājumi. Mūsu uzņēmums nav pārāk liels (ap 15 lietotāji), taču izkaisīts pa visu Latviju.

    Jautājums ir par to, kuras kompānijas Latvijā varētu uzņemties šādus pakalpojumu sniegšanu? Ir kādas atsauksmes?

    Paldies jau iepriekš…

    #244287
    Foxsk8
    Participant

    Nav jau obligāti jāņem kompānija, sanāks daudz reizes dārgāk, nekā komandā paņemt IT sistēmas administrātoru un miers.

    #244288
    Crow
    Participant

    fox +1. Labāk dot kādam cilvēkam darbu, nekā barot kaut kādu IT mudaku kompāniju.

    #244289
    yampis
    Participant

    Nu tas viss ir kā uz to skatās. Ja mums ir nepieciešams labs IT cilvēks, tad noteikti viņam būs nepieciešama laba alga. Bez tam lai IT administrators nezaudētu kvalitāti, tad ir jāiegulda līdzekļi viņa apmācībā. Bez tam šajā gadījumā visa IT sistēma balstās uz 1 cilvēku (kurš nevar būt eksperts visas IT lietās) un līdz ar to, ja cilvēks pamet darbu vai kaut kas notiek ar viņu, tad visa IT infrastruktūra var pajukt un kompānijai nav garanta. Protams, var paņemt vēl vienu IT administratoru, kas dotu zināmu drošību, bet tad paliek jautājums vai 2 IT administratori uz 15 lietotājiem nav par daudz?

    Līdz ar to vai šajā gadījumā ārējie pakalpojumi nav izdevīgāki?

    #244290
    root
    Participant

    Š oreiz foksim taisnība. Un man ir aizdomas, ka pat lētāk sanāks jo piemēram mūsu admiņis tādiem darbiem uz līgumu ir uz kādiem 800+ LS mēnesī. 🙂 Un tas nav tā, ka viņš sēdētu firmā un nepārtraukti monitorētu.

    #244291
    Foxsk8
    Participant

    yampis: Nu redz, skaties, tu paņemsi firmu, firma norīkos vienu sisadminu, priekš tava uzņēmuma, viņš saslimst, firma sūta nākošo, a nākošais skatās, ko tas pirmais ir netā izdarījis. Plus reāli kāda šķirba, vai tu algo cilvēku privāti uz līgumu, vai tu to pašu “Sašu” ņem no kantora, izmaksu ziņā sanāk dārgāk, kā arī reāli uzņēmumu “Saša” pie Jums nebūs katru dienu, atšķirībā no vietējās “Sašas”, kas ir diezgan liels plus.

    Ok varam jau parēķināt:

    Kas IT firmai, kas sniegtu Jūsu firmai pakalojumus, cik izmaksātu vidēji aizdot, jeb dod izīrēt sisadminu.

    1. Sisadmina alga

    2. Sisadmina izdevumi, telefons, tikšana uz objektu, atvaļinājumi, apmācības, kaut vai, utt….

    3. Protams, firma uzmetīs vēl savus procentus, plus pieslēgsies vēl visādi PVN, utt….

    Beigās sanāks ļoti neizdevīgi.

    Par vietējo darbinieku. Reāli uz tādiem darbiem cik man zināms, nepretendē, tiko no augstskolas iznākuši studentiņi, kuriem ar praksi totāli pieklibo. Atsaucās tiešām zinoši cilvēki, un tālāk jau tā ir darbinieku izvēlne, ja vinš ar visu tiek galā ideāli, kam viņam vēl kaut kāda extra apmācība, ja nu vienīgi pašam priekš sevis, nekur nav teikts, ka tev tas ir jānodrošina, tas vairāk iet kā pluss, ko firma var piedāvāt, vairāk jau visādus bonusus piedāvā tad, kad grib atrast patiešām labu kandidātu, vai vēlas pārvilināt strādniekus, bet pārsvarā, ko variet piedāvāt, tas ir: Laba alga, atmaksātas telefonu sarunas 50 Ls robežās, atmaksāt pusdienas vietējā kafūzī, atmaksāt transporta izdevumus, domāju, ka tas būtu pat vairāk, nekā vajadzētu. Un algu, variet maksāt sākot no 500 Ls uz ķepu un uz augšu.

    Labojiet ja es kļūdos. 🙂

    Pamanīju vēl vienu lietu, licenzēšanas? Hmz, variet vēl ietaupīt uz licenzēšanām, lietojot open source risinājumus, OS, utt… kā arī iekšējo tīklu saveidot, tur var izlīdzēties ar normāliem web based risinājumiem.

    Piem, ir gan iekšā mails, gan file share, chats, uttt… piezīmes, atskaites, utt… katram lietotājam ir savas atļaujas, bez problēmām var pieslēgt vēl klāt cik darbiniekus vēlaties, utt… Tas viss darbojās no jebkuras pasaules malas.

    Vot lūk, ir par ko padomāt 🙂

    Nebūtu es pārgājis uz web dev, varbūt pat pieteiktos, jeb piedāvātu sevi 🙂

    #244292
    yampis
    Participant

    Diskusija ievirzās nedaudz netaja gultnē… Mani vairāk interesē sākotnējais jautājums: Kuras kompānijas Latvijā varētu uzņemties šādus IT pakalpojumu sniegšanu? Ir kādas atsauksmes?

    P.S. foxsk8: “Plus reāli kāda šķirba, vai tu algo cilvēku privāti uz līgumu, vai tu to pašu “Sašu” ņem no kantora”… Zini ir, ja kaut kas Sašam noiet greizi, tad mums jāmeklē Vasjka, kas labos Sašas pieļautās kļūdas, tatad mums nakotnē potenciāli ir jāmaksā 2x un vairāk gan laika, gan naudas ziņā. Firmas gadījumā, firma uzņemas atbildību un pati firma meklē problēmas un risinājumus par saviem līdzeklļiem

    Tas pats Saša, kurš mūsu gadījumā apkalpo mūs caur firmu mums sanāk lētāk, jo firma Sašu norīko vēl 5-6-7… citās firmās, līdz ar to izmaksas dalās nevis uz 1 firmu bet uz 5-6-7… Tajā pašā firmā ir Petjka, kas orientējas tīklu jautājumos, un Žeņa, kas orientējas serveru konfigurācijās… Līdz ar to firmai ir plašāks speciālistu klāsts, bet mums univesālais Saša…

    Un ja parēķina naudas izteikmē. Tad sisadmins pašiem mēnesī izmaksās: 1000 + sisadmina izmaksas 100 LVL + serveris ar servertelpu 100 – 300 LVL + licences u.tml. Jau pašlaik izmaksas ir 1500 LVL mēnesī … Nemaz tik lēts un izdevīgs prieks tas nav. Bez tam mums ir viens sisadmins, kas visu to uztur. Un kur uzņēmumam garantijas, ka sisadmins neaizies uz citu labāku vietu, kur uzņēmuma garantijas, ka sisadmins ir spējīgs atrisināt visus ar IT lietām saistītos jautājumus..

    Mūsu gadījumā interesē stabilitāte un drošums, ko 1 sisadmins nekādi nevar nodrošināt. Tāpēc es joprojām atgriežos pie jautājuma par vai Latvijā ir uzticamas IT ārpakalpojumu firmas, kas var izlīdzēt šajos jautājumos?

    #244293
    migors
    Participant

    Es neredzu kāpēc te ir vajadzīgs kaut kāds sisadmins un firma. Es katram klientam kuram taisu weblapas papildus uzstādu visādas šitādas fīčas. Domāju katrs webmāsters tajā ko tu nosauci būs profiņš. Jo lai uzturētu savu webserveri ir jāzin daudz.

    ja jūsu kompānijā ir tikai 15 lietotāji tas tas ir maziņš uzņēmums un tur nekāda it firma nav vajadzīga, tā tiešām ir izšķērdība, nu vienīgi ja jums nav kur likt naudu.

    otrs ir tas ka gandrīz visas tehnoloģijas kuras jums vajag ir pieejamas par brīvu, nu ēpasti un dokumentu apmaiņa vai koplietošana tīklā. Tam ir vairāki risinājumi kā microsoft tā arī google apps. Un pat ļoti profesionālā līmenī.

    Nākamais balstot savu sistēmu uz šādiem bezmaksas risinājumiem nekad neradīsies tāda situācija ka viens aiziet un citi nezin ko darīt jo visi zin kas un kā. Paliek tikai specifiskas programmas un datoru konfigurācija, domāju tepat notepadā ir desmitiem lietotāju kas to visu izdarīs ne sliktāk kā jebkurš pro no It firmas.

    Tāpēc es atbalstu visus te iepriekšējos kam tev it firma? tādas firmas ir vajadzīgas vidējiem un lieliem uzņēmumiem ar specifiskām programmām uttt

    #244294
    samurajs
    Participant

    Firmas jau ir. Tikai cik labas, vells viņu zin – kas to var garantēt?. Pietiek pagūglēt “IT pakalpojumi”, tad var apzvanīt, sarīkot cenu aptauju utt.

    Bet kam nelielai firmai 2 sisadmini ar milzīgām algām? Vai viņiem tik daudz darba? Ir tak tāds jēdziens kā 1/2 slodzes – tad 2 cilvēki sanāks par vienu algu 🙂

    Es šai situācijā sameklētu kādu talantīgu IT studentu, tam naudu vajag un tas nekur nepamuks. Laist klāt pie visa rindas kārtībā sašu, petju, grišu un vēl žeņu no kaut kādas firmas – vai tiešām jums nav komercnoslēpumu, kas var noplūst?

    #244295
    shady
    Participant

    Cik noprotu, tad cilvēks uztraucas tieši par garantijām.

    To varētu salīdzināt ar apsardzes firmu. Mēs varam noalgot apsargu pēc sludinājuma un maksāt labu algu, ka cilvēks ar slotas kātu dežūrēs pie durvīm visu nakti, jo uztrauksies par savu darbu. Tas mums būs pat ļoti izdevīgi, jo sanāks lētāk nekā algot apsardzes firmu ar visiem pakalpojumiem. Bet…ir liels BET – viss ir labi līdz brīdim, kad kaut kas nenotiek. Ja apsargs aizgulēsies vai viņam vienkārši iedos pa galvu un uzņēmums tiks aptīrīts – kas par to atbildēs? Apsargs? Nē:) Tās formālās blankas, kuras paraksta – pēc tās neko nepiedzīsi (un ko gan tu vispār vari piedzīt no cilvēka, kurš nespēj neko kompensēt, jo nav biezs konts bankā?).

    Toties apsardzes firma piedāvā apdrošināšanu, sava izmeklēšana, kompensāciju, operatīvo dienestu un spec aprīkojumu, kas nodrošinās arī ko vairāk par Sašu ar slotas kātu.

    Tas, vai šai firmai vajag šādu garantiju (neskatoties uz cilvēku skaitu), to jāizlemj pašam yampis.

    #244296
    samurajs
    Participant

    Shady: apdrošināt riskus var arī yampis firma pati. Bet te tiešām ir ļoti rūpīgi jāizvērtē visi par un pret. Katrā ziņā IT firma iznāks dārgāk par atsevišķiem darbā pieņemtiem cilvēkiem, jo jāierēķina algas arī tās firmas vadībai un palīgpersonālam, apkopēju ieskaitot 🙂

    #244297
    KristoZ
    Participant

    Cienījamie kolēgas!

    Cik no jums, kas te iesaka algot pašiem savu sisadminu, ir saskārušies (vēl labāk – paši strādājuši) ar kādu IT ārpakalpojumu/ datortehnikas apkalpošanas firmu??? No kurienes jums tās mistiskās “dubultās” un “ekstra lielās” cenas, kas “esot vairāk kā 500-800Ls/mēnesī” uz 15 datoriem?

    Te cilvēks zina, ko grib un saprot šāda pakalpojuma priekšrocības.

    Pats pirms dažiem gadiem strādāju vienā no tādām firmām. Atklāti sakot, nezinu gan, kā viņiem tur šobrīd sokas, tomēr var painteresēties firmā Ozi group. Ar katru klientu individuāli slēdz līgumu, kurā, attiecīgi viss ir atrunāts (par atbidību, reakcijas laiku, apkalpošanas procedūras utt.). Viņi gan vairāk orientējās uz Rīgu un Rīgas raj., bet, iespējams, ka ir arī izpletušies. ;]

    Migor un Samuraj, yampim vajag drošību un sirdsmieru (garantijas), lai nav jāuztraucas par uzņēmuma IT infrastruktūras darbību.

    Tādu “talantīgu studentu”, pirmkārt būtu jāatrod, kas, manuprāt, nav viegli. Turklāt viņš var arī kādreiz “norauties no ķēdes” – pret to garantijas nav.

    Var, protams, arī izmantot visādus bezmaksas un maksas “cloud” risinājumus utml. tomēr tas neko nedos, ja lietvedei un grāmatvedēm pēkšņi nedarbosies, piemēram, internets, un tā ir atkal cita sfēra.

    Un, Samuraj, par komercnoslēpumiem normālā firmas līgumā arī viss ir atrunāts saistībā ar LR likumdošanu. ;]

    #244298
    shady
    Participant

    samurajs – Tu nesaprati manu domu, pieņemtais Saša (ne no IT firmas) pielaksies un uztaisīs format visiem datiem, kas par to atbildēs? Ja ko sačakarēs nejauši cilvēks no solīdas firmas, tad firma parūpēsies par datu, pakalpojumu atjaunināšanu un savedīs visu kārtībā. Bet ko tu pieprasīsi no Sašas? Pasūtīs tevi vienu māju tālāk un aizies meklēt citu darbu.

    #244299
    Holmss
    Participant

    + tu tāpat nezināsi vai tajā firmā nestrādā Saša no otrā kursa, kuram 95% IT = CS kapāšana darba laikā.

    Tas pats algotais darbinieks uz pusslodzi vai padarīto darbu būs iespējams daudz labāk, var no viņa prasīt lai uztaisa sistēmai dokumentāciju/aprakstu tā, lai arī viņam aizejot nākamajam nebūtu nedēļa jāpavada ar saķertu galvu buroties cauri sistēmai. 15 datori ir nekas, vienu nedēļu pastrādājot 90+% gadījumu problēmas var novērst attālināti, varbūt reizi vai divas mēnesī vajag kādu no datoriem apciemot, bet tie jau ir ārkārtas gadījumi.

    Lai gan atrast labu IT speciālistu, kurš ir ieinteresēts, lai viss ietu un darbotos ir maz… Vieglāk ir pa roku galam kaut ko sataisīt un pēc 3 dienām skriet atpakaļ un labot pieļautās kļūdas, jo viņš taču ir visgudrākais…

    #244300
    samurajs
    Participant

    KristoZ: ja tiešām svarīgākais ir sirdsmiers, tad jau laikam tev taisnība 🙂

    Es gan oponēšu mazliet: ja cilvēks pastāvīgi strādā vienā vietā – viņš visu perfekti pārzin un arī izjūt atbildību.

    Tiem kas visu laiku mētājas apkārt no firmas uz firmu, ar laiku izveidojas tāda kā haltūrista attieksme: eh man šodien sāp galva, es šito šodien nedarīšu, varbūt nenojuks līdz nākamai reizei, kas būs pēc mēneša 😀

    #244301
    yampis
    Participant

    Tauta lūdzu izbeidziet diskusiju par to, kas labāks: pašu cilvēks vai IT ārpakalpojumu firma. Tas mums pašiem jau sen ir izdiskutēts… Katram ir savas priekšrocības un katram ir savi trūkumi. Manuprāt, savs cilvēks un savs IT departaments atmaksājas, ja lietotāju skaits ir mērāms simtos. Tad var investēt naudu savā IT departamentā.

    Tas ko mēs meklējam ir IT departaments no ārpuses, kas varētu uzņemties IT jautājumu sakārtošanu un riskus, kas saistīti ar tiem. Mēs nemeklējam 1 cilvēku, bet gan ilgtermiņa sadarbības partneri, kas būtu spējīgs izsekot IT pasaules attīstībai. Tāpat mēs meklējam drošību un stabilitāti un esam par to gatavi arī maksāt…

    Ja Jūs varat ietekt tādu sadarbības partneri Latvija, tad lūdzu iesakiet, pretējā gadījumā lūdzu nekomentējiet..

    Te es varu salīdzināt ar autoparka iegādi. Ja man vajadzēs iegādāties 15 mašīnas es iešu uz autosalonu, kas man šīs mašīnas sagādās (respektīvi ieviesīs IT sistēmu), veiks garantijas apkopi (IT uzturēšana) un pietūnēs ar jaunākiem monitoriem ja būs nepieciešams (IT attīstība)

    P.S. samurajs: studenta gadījumā arī nav garantijas, ka viņš nenopludinās komenrcnoslēpumu + ir risks ka students nemācēs to pienācīgi aizsargāt…

    Holmss: 95% IT = CS – tā ir firmas, ne mana problēma, ka tik firma zin to, ko dara…

    #244302
    grisha
    Participant

    Autoram jaapiekriit, 15 cilveekiem pat vienu adminu iisti nevajag. JA buus laba firma, tad arii speciaalisti nemainiisies kaa zekjes un gadiem nevajadzees uztraukties.

    Shoreiz foxim galiigi nevar piekrist, jaa, labaak buutu kaadu atbalstiit un iedot darbu, bet vinjsh var daudz aatraak pazust kaa firma. Iipashi jau palasot ko muusdienu “datorspeci” tik neiesaka.

    Foxi, normaals firmas sisadmins neseedees tavaa kantorii katru dienu, visu dienu. Atkariibaa peec liiguma, vinjsh savu pakalju pakustinaas uz tavu pusi, kad pabljausi vinjam, tikmeer vinjsh buus pie cita klienta.

    Gribu redzeet, kur ir taa ka panjem no kaadas IT kompaanijas speciaalistu, lai vinjsh tur kverneetu katru dienu, visu dienu. Iipashi jau nelielaa kolektivaa kur vinjam buutu jaaparaadaas labi ja reizi meenesii.

    TAa ka es arii balsoju par firmu, nevis kaadu indiviidu, kas shodien buus pie tevis, riit, mazaas algas deelj, padzeesiis tev infu.

    Atvainojos par offtopiku, tomeer esmu mazliet atsveshinaajies. Deac, serveris.lv u.t.t. (iznjemot no.lv un nano.lv) gan jau piedaavaa taadus pakalpojumus arii.

    #244303
    migors
    Participant

    Tāpēc šādi profiņi ir jameklē pie paziņām, tad ja cilvēkam jau ir 20 klienti un viss ir bijis čikiniekā tad arī būs. Vis maz man tā ir ja paziņa iesaka tad cenšos lai nepieviltu, jo rezutlātā tad zvana tam kas ieteica un tas atkal man.

    bet es vēlreiz saku ka to ko vajag tam mazajam uzņēmumam tas par 90 procentiem ir pieejams par velti. It firma nepiedāvās lētus vai bezmaksas risinājumus, firmas ir taisītas lai pelnītu un uzstādīs kādu softu kam vajag patstāvīgu administrēšanu un uzmanību. Atkal ja tie ir google servisi tad par visu rūpējas google. Domāju ka mūsdienās cilvēki ir palikuši prātīgāgi un cenšas ekonomēt uz tā kā var. Par to naudu kuru viņi grib maksāt it firmai labāk nopirkt jaunus datorus darbiniekiem un normālas programmas, tas veicinās attīstību.

    google + web dav virtuālais disks, visi dokumenti iet uz google apps. epasts pieejams ar adresi pasts.tavafirma.lv (vai kādu ko izvēlies) var sakonfigurēt pat tā ka grāmatvedības programma tā strādās un sinhronizēsies ar visiem pc.

    Un ja nav interneta tad jau tīkls nestrādās tā pat, nav pat nozīmes vai tie ir cloud risinājumi vai kādi citi. attālināti paliek attālināti, tam vajag netu.

    Ir paziņas kam ir tulkošanas firma ar daudz filiālēm pa visu pasauli, vienreiz uzliku un jau 3 gadus neesmu neko labojis, viss griežas pats no sevis.

    Nu bet te ir runa par doto situāciju, 15 pc katrs savā pilsētā un neliels uzņēmums.

    #244304
    KristoZ
    Participant

    Samuraj, tikpat labi tā attieksme var izveidoties tam “algotajam darbiniekam” – padara tikai tik daudz, lai priekšnieks redzētu, ka viņš “kaut ko” dara, bet pārējo laiku “laiž luni,” cik vien iespējams. 😀 Manuprāt, no tādiem halturščikiem nav pasargāts neviens darba devējs, diemžēl.

    Varu arī pastāstīt, kā aptuveni bija man – uz vienu/katru cilvēku aptuveni desmit+ dažāda lieluma firmas – pirmās apskates reizes, protams, ir tādas iepazīšanās – lai saprastu, kas kur atrodas, kāda kur infrastruktūra, ko kurš izmanto utt., bet pēc tam jau ir izveidojies priekšstats par katra uzņēmuma situāciju – cik daudz kur, kam un kā jāpalīdz utt. u.tjp..

    Lai arī skaitās brīvais darba laiks- telefons vienmēr ir pie rokas, pašam viss jāplāno -kad pie kā jābrauc, jāveic apskates, jāskatās, ko, varbūt, var ieteikt uzņēmuma efektīvākai darbībai/ko modernizēt/ optimizēt, uzlabot, kā arī vēl jāraksta Veikto Darbu akti – atskaite par to, kas padarīts, kā arī par iespējamiem nākošajiem darbiem, pēc vajadzības.

    Tādā veidā arī, ja nomainās attiecīgo firmu atbildīgais cilvēks, nākošajam jau ir vismaz aptuvens ieskats (“IT notikumu vēsture”) par raksturīgākajām problēmām un veicamajiem darbiem konkrētajā uzņēmumā. Tas tā, īsumā.

    Darbs, neteiktu, ka ir viegls, bet arī neizdarāms nav, turklāt laika gaitā arī mēdz veidoties labas attiecības ar klientu firmu darbiniekiem/vadītājiem – aicina uz kādiem pasākumiem vai cienā ar tēju/kafiju. 🙂 Bet tas nu tā..

    P.S.

    Yampis, lai Tevi nebiedē tas, ka manis ieteiktajai firmai ir .com domēns, viņi darbojas Latvijā jau 7+ gadus… ;]

    P.P.S.

    Shady, grisha +, Migors – 😛

    #244305
    Hakis
    Participant

    Pilnīgi bezjēdzīga diskusija. Tikai viens cilvēks ir spējis atbildēt uz autora jautājumu. Pārējie tikai filozofē, kā būtu labāk un lētāk, pat neklausoties autorā…

    Mans uzņēmums izmanto Lattelecom šādam mērķim. Par cenām un visu pārējo jāinteresējas pie viņiem. Bet strādā viņi labi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā