IT jomaa darba nav!

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais IT jomaa darba nav!

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 108 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #329937
    ruukjis
    Participant

    Shady, es nekur neapstrīdu tavus apgalvojumus, ka citur ir labāk un, ka tev atdodot 50% no savas algas par izdzīvošanu, paliek krietni vairāk. Es to saprotu.

    Es apstrīdu šo:

    Quote:

    Arī 350 eiro nedēļā ir sūds, tāda nu ir patiesība.


    Tā nav patiesība. Tāda alga ir krietni virs vidusmēra Latvijā. Cilvēks Latvijā ar tādu algu nedzīvo slikti, es nedzīvoju slikti, es nejūtos kā sūds. Protams, ka uz bagātu valstu fona tas izskatās smieklīgi, bet tāda nu šobrīd ir mūsu ekonomika.

    Es arī nesaku, ka Vergs slikti pelna, man tikai uzsita asini viņa neapdomīgā vaukšķēšana (tas tips vispār ir kaitinošs) par to, ka zem 1000€, ir vergošana, kamēr pats saņem 500€…

    #329938
    Andron MacBeton
    Participant

    Tā vaidzētu būt! BET….

    Tie slinkie tupeņi ir baigi viltīgi vienā ziņā – otmazku sacerēšanā!

    Un pa cik mums visā pasaulē pieņemts vainot ļaunos hakerus, tad priekšnieķeļi tam arī notic.

    #329939
    richijs
    Participant

    Ja jau IT nozarē tik sūdīgi pelna jāiet pie večiem uz gateri, normālos gateros algas parastiem darbiniekiem jau ap 700€ un nebūs jāknapinās ar tiem topika sākumā pieminētajiem 350€ mēnesī.

    Pats nekur netaisos, alga nav pārāk liela, bet tākā jumts virs galvas ir un visus pārējos rēķinus savelkot kopā esmu izrēķinājis, ka braukt uz Anglijas sēņu laukiem nav izdevīgi. Stipri bagātāks nekļūšu, šeit pat varu uzturēt auto, gan nopirkt tv, gan telefonu iegādāties.

    #329940
    Andron MacBeton
    Participant

    Tu tur par Dāniju kautko sadirsi. Nezinu kur tieši tu biji, moš kaukādā biezo rajonā, bet es biju mazpilsētās un cenas Brugsenos tādas pašas kā pie mums. Pagrūti atrast ēdamu sieru, bet atradām, rupmaize brauca regulāri no LV, tā nebojājas. Alus pašvaks, bet toties Tellmemore un koliņa tāpat kā pie mums.

    0,5 pudeles ir nedaudz dārgākas, tieši tapēc lai neaizdirš dabu, bet ne jau 20 kronas.

    Pa cik nodevi tukšo pudeli? Droši vien pa pusi no tiem 2,5€. Vai vispār dunduks nezināja ka tur visi nodod taru un saņem naudu atpakaļ?

    #329941
    Andron MacBeton
    Participant

    Pēc CV pieņem darbā tikai antiņkantori.

    Savukārt antiņkantoris kurš nebarojas zogot no valsts budžeta – nespēj maksāt, kas savukārt nozīmē drīzu bankrotu.

    Piemērs – SIA “Dator TEV”. Kamēr izkrāpa no Robešsardzes, un zelta laikos arī no naiviem firmačiem, pastāvēja. Tagad vairs nav.

    Ko es lai tajā CV ierakstu? Un kas to CV lasīs? Kā lai es ierakstu ka varu sataisīt labāk nekā citi? Sekretutka sapratīs, ka viņai 32K cluster size strādās ātrāk, līdz finanšu gada beigām, kad varēs nopirkt SSD?

    A4 lapele piebāzta ar visādiem akronīmiem NAV SYSADMINS!

    Vajadzīgs reāls tests, ar reālu kompi, routeri, tīklu: “Labdien kandidāt, rekur atnākušas detaļas otrās grāmatvedes kompim, viņa sēdēs tur pie tā galda, saliec viņai kompi, pievelc tīkla vadu!”

    Lielākā daļa CV tirliņu nostostīsies, ka viņiem nav laika, ka mamma/sieva ar pusdienām gaida un aizskries. Atlase 1 minūtes laikā! Ä€trāk nekā kaukādas debīlas “pārrunas”, tjipo:

    – Kur jūs sevi redzat pēc 5 gadiem?

    – TAVÄ€ ANÄ€LĪ, kuce!

    #329942
    Kon
    Participant

    1) Savulaik četrus mēnešus pastrādāju par minimālo algu UK. Diena kā pret nakti, varēju visu atļauties, ko vēlējos, jutos kā cilvēks un bla bla bla, BET

    2) Es vispār nesaprotu, kāpēc ir jāpiemin minimālā alga un jāsūdzās, ka tā te ir tik maza. UK minimālā alga strādā, kamēr te ne, tāpēc gluži vienkārši vajag meklēt labāk apmaksātu darbu. Ja indivīds nedzīvo aizpistenē vai citos pāķos, ja nav kropls (nedz garīgi, nedz fiziski), nav pensionārs vai mazs bērns un saņem minimālo, tad viņš ir pelnījis visu to, kas ar viņu notiek, jo ir lohs.

    3) 1400e priekš LV nav maz, bet nav arī daudz. Viss atkarīgs no cilvēka, man ir ļoti slikta naudas pārvaldības māka un nauda vienmēr kaut kur pazūd kā nebijusi, lai arī cik daudz tās nebūtu bijis, kamēr es pazīstu cilvēkus, kuriem ar 500-600e algu mēnesī vienmēr ir $.

    4) Shady katrā šāda veida topikā vemj iekšā savus imigranta piedzīvojumus. Rodas sajūta, ka dziļi sirdī ir sāpe, kura tiek kompensēta cenšoties random cilvēkus pārliecināt, cik viss ir skaisti patiesībā.

    P.S

    Kiyosaki vai Brensons vai pohuj kas ir teicis, ka indivīda panākumi nav atkarīgi no valsts, kurā tas dzīvo, bet gan no paša indivīda. Ir valstis ar sociālo spilvenu, ir valstis bez. Citur vieglāk, citur grūtāk, bet visur ir iespējams.

    #329943
    shady
    Participant

    ruukjis – Doma ir tāda, ka LV ir dārga valsts… Tu ieejot veikalā maksā aptuveni to pašu ko es.Drēbes ir pat lētāka snekā LV un kvalitāte ar labāka. Man kā IT cilvēkam ir vēl lētāk, jo es zinu cik maksā ta pati tehnika, es tehniku varu dabūt pats (no sērijas – nav man jāpērk wifi puļķis pa 20 eiro – varu ebajā pats pasūtīt pa 2 eiro tādu pašu). Esmu radis taupīt, esmu izdarījis secinājumu, ka te dzīvot sanāk pat lētāk nekā LV.

    Un tieši to arī savā pirmajā postā vēlējos pateikt (varbūt uzbrūkoši pateicu), ka piekrītu MeistarsUnVergs teiktajam, ka 350 eiro mēnesī ir sūds un papildināju to, ka arī nedēļā šāds atalgojums ir izsmiekls. Jo “maximas” pārdevējs īrijā saņem virs 350 eiro nedēļā. Ja latvijas maximas pārdevējs saņemtu tos neiedomājamos 350 eiro nedēļā, tad viņš nebūtu bagātnieks – viņš dzīvotu tieši tāpat, kā dzīvotu “maximas” pārdevējs īrijā. Saproti?

    Tu taču saproti, ko es gribu teikt? To, ka ja tu satiktu “maximas” īrijas pārdevēju, tad viņš saņemtu aptuveni to tavus 1400 mēnesī. Tu tiešām uzskati, ka visas tavas profesionālās zināšanas, visa tava gadu pieredze ir patieis vērta tikpat cik maximas pārdevēja pirmā darba alga?

    Un es nevēlos tevi aizvainot, sorry ja tā sanāca. Bet LV dzīvojoši kaut kā to nesaprot. Man LV dzīvo labs draugs, viņs pēc profesijas ir šoferis – piegādā preces, izkrauj tās. Strādā melnās miesās un nekas lāgā nepaliek pāri. Es viņam saku – davaij, brauc šurp, iedošu pajumti, kamēr iekārtosies darbā – varēsi nodrošināt gan sev gan savam bērnam pienācīgu dzīvi. Bet nē, bail braukt, visi apkārt saka, ka viss tur dārgi, neka sjau labāks neesot utt..Ko tagad pametīs visu? kas tad būs tālāk?

    Nu tu saprati… Es agrāk domāju tāpat.

    KoЯn – Nav man sāpē, ja neskaita to, ka gribu palīdzēt draugam. Bet šeit, notepadā, es tikai dzenu fleimu. Kādreiz tak gribas pakašķēties 🙂

    #329944
    ruukjis
    Participant

    Nē, Maximas darbinieks Latvijā dzīvotu labāk – viņam pati dzīvošana ir lētāka. Tu to ļoti uzskatāmi parādīji ar auto izmaksām, mana auto izmaksas gadā OCTA+KASKO=300€, ceļa nodoklis + skate 120€ – tu jūti starpību? 1880€ pret 420€ ?

    Quote:

    To, ka ja tu satiktu “maximas” īrijas pārdevēju, tad viņš saņemtu aptuveni to tavus 1400 mēnesī. Tu tiešām uzskati, ka visas tavas profesionālās zināšanas, visa tava gadu pieredze ir patieis vērta tikpat cik maximas pārdevēja pirmā darba alga?


    Š itas vispār dedzina! 😀

    Vai tu zini, ka Dubajas pārdevējs saņem krietni lielāku algu kā tu? Un kā tu tagad vērtē savas zināšana?

    #329945
    Andron MacBeton
    Participant

    A ko darīt ja nevar atcerēties pēdējo algas dienu?

    #329946
    shady
    Participant

    ruukjis – Jā, es piekrītu, es pārspīlēju. Protams, ja cilvēks strādātu īrijā un būtu izgudrota teleportācijas mašīna, tad sanāktu daudz vairāk ietaupīt, ja dzīvotu LV, tāpēc, ka ir lieta , kas maksā dārgāk un uz tā rēķina tu vinnētu vēl vairāk. Dzīvojot šeit, tu protams attiecīgi dārgo lietu cenu tā neizjūti un no algas paliek ietaupījums pāri daudz vairāk nekā tas būtu lv. Bet domu cerams saprati.

    Par Dubaju? Ja tur dzīve maksā tik pat cik īrijā, tad pilnīgi piekrītu. Tieši tā arī Dubajas strādnieks varētu teikt par īrijas strādājošo. Es tik esmu dzirdējis, ka tur dzīvošana ir attiecīgi dārgāka…

    Paskaties, ko garaisezis saka – cilvēks ir pastrādājis UK, tad cik atceros – kanādā, tagad dzīvo Mexikā. Un pareizi argumentē to, ka Mexikā, lai arī saņem mazāk – toties dzīvošana ir nesalīdzināmi lētāka.

    Neviens jau nesaka, ka tev vai man tagad jāmūk uz īriju, mexiku vai dubaju, etc… Es saku, ka Latvijā ir fakin zema alga attiecībā pret dzīvošanas līmeni. Katram cilvēkam ir brīva izvēle – migrēt kur prom vai nē, un katram ir savi iemesli, kāpēc viņš to dara vai tieši pretēji – nedara. Tas viss ir ok saprotami, bet vajag apzināties, ka valstī (latvijā) esošā kārtībā ir salaista galīgi dimbā! Lielākā daļa iedzīvotāji vergo un domā kā izdzīvot, nevis dzīvot.

    Un tieši tāpēc es tev, rūķi nepiekrītu, ka tu saki, ka tava alga ir atbilstoša. un kategoriski esmu pret usina teikto, ka tas ir normāli, ka cilvēkam jāvergo un jāuzkalpojas, lai no bomža izlīstu laukā, ko var izdarīt tikai PRO līmeņa cilvēki. Lielākā daļa cilvēki nav PRO! Nu nav! Tas nenozīmē, ka maxima spārdevējai nav tiesības uz ģimeni! Tas nenozīmē, ka viņai ir katru dienu jāsajūtas kā nabagam un jādomā kā savilkt galus kopā. Jo citviet arī veikala pārdevējs var dzīvot tīri normālu dzīvi, nebūt protams bagātnieks, bet arī nejusties kā bomzim…

    Ja tu vēl joprojām nesaprati ko skau, tad davaij beidzam diskusiju. Ja Latvijā viss būtu daudzas reizes lētāk, tad tu varētu teikt, ka algas nav tik lielas kā citur, bet dzīves līmenis tomēr ir ok valstī. bet šobrīd var teikt sen dzirdētu teicienu “Latbvijā cenas kā Eiropā, bet algas kā jau latvijā…”

    #329947
    shady
    Participant

    P.S. – Ja kādam interesē (lai velti nerakstītu) varu arī padalīties ar lietām, kas man te nepatīk. + lietas no kā atkal vajadzētu ņemt piemēru (nerunājot par algām).

    P.S.S – Lai cik dīvaini tas izklausītos, Īriju neizvēlējos dēļ naudas. Piemo reizi te atbraucu ļoti skeptiski ar domu – kaut kur piesieties. Rezultātā paliku šeit. Es pilnīgi nenoliedzu to, ka Irija nav nekāda sapņu zeme, visur ir savi plusi un savi mīnusi. Ja mana motivācija būtu bijusi pliki cipariņi bankas kontā, es noteikti būtu devies uz citu valsti, kur ir lielākas algas ar zemākām dzīvošanas izmaksām. Bet esmu šeit, prom netaisos. Te uzaugs mani bērni, pabeigs te skolas – loģiski, ka palieku tepat. ja vien bērni pieaugs un neizklīdīs pa pasauli. varbūt pensijas gados es ar izvēlēšos kādu citu valsti, jo būšu paspējis paceļot un iepatiksies kas cits. bet uz lv? brīnumi jau notiek, bet diez vai valsts var izmainīties tik krasi. lai gan īria to izdarīja – bija nabadzīga valsts un tā vietā lai sazagtu naudiņu – attīstīja valsti ļoti strauji! Esmu runājis pa šo tēmu ar vecīriem – neticas pat, kas te agrāk ir darījies….

    #329948
    garaisezis
    Participant

    man bija doma braukt uz UK atpakal, bet átri párdomáju. Kaut ká ir labi arí te uz vietas. Saule, pludmale, kalni, viss 5min attálumá ar kájám ejot.

    #329949
    ruukjis
    Participant

    Shady, es tavu domu saprotu. Patiesībā es pīekrītu visam līdz:

    Quote:

    rūķi nepiekrītu, ka tu saki, ka tava alga ir atbilstoša.


    Man neliekas, ka tu esi pozīcijā, lai par to spriestu… Ja es varu atļauties pa lielam visu, ko sakārojas, tad, manuprāt, čīkstēšanai nav īsti pamata, ne?… Nu labi Panamera un māja Jūrmalā man nespīd, bet nedomāju, ka tu to varētu atļauties. Man ir GTX 1080 (bez Ti gan), vai tev ir? 😛

    #329950
    3Dklucis
    Participant

    Nu i žaņu bars salasījušies….es piemēram dzīvoju piepāķos…alga 500,bet tā tikai redzamā puse…..daudzas lietas tiek izrullētas vispār bez naudas….nu lab rulējot štelles tas bendziins vai diizelis janopērk ir ,bet tas sīkums,bļēēd ko juus piiksta par algaam iek šo valsti,vai tad sen nav saparatuši kas šeit notiek…nekas nenoteik tāpat vien….

    Lai es kur pistoooos uz kautkādu UK vai citur tikai tam dēļ ka es nemāku iztikt ar to kas ir -tad tas vārds tik tiešam vietaa LOHS….lohiem ir jaskrien kur citur laimi mekleet-acēramies pasaku “sprīdītis” https://www.youtube.com/watch?v=JHN5qh8G9E4 nu kur mazais losītis nonāca!???

    #329951
    shady
    Participant

    ruukjis – Nu prieks, ka beidzot esam nonākuši pie kopīgas valodas…

    Bet ja jau piekrīti tam, ka dzīves līmenis valstī ir jāzlabo, tad ceļot zemajam un vidējam slānim algas nāksies celt arī tev, vai ne, rūķi?:) Savādāk nebūtu normāli. No tā arī secinu, ka tava alga nav atbilstoša.

    Varbūt drīzāk vajadzētu teikt tā: tava alga, rūķi, ir atbilstoša šā brīža latvijas bardakam. Bet bardaks ir jāmaina, dzīves līmenis ir jāceļ vairākas reizes – līdz ar to jācēļ arī tava alga! Līdz ar to – tava alga neatbilst normālam atalgojumam, kādam vajadzētu būt kaut cik normālā valstī…

    Nē, nav man gtx1080, bet ja vajadzētu – nopirktu. Spēles uz PC jau labu laiku netiek dzenātas. Man 2 mēnešus atpakaļ vecākie puikas “piespieda” izmēģināt konsoli, ko paši dzenā. Tā nočortojos par pulti, kaut kāds sviests – pele un klavene tomēr labāka 😀 Tagad dažas reizes nedēļā ar puikām arī uzspēlēju. Bet, jā, ja ir mājās bērni – konsoles tomēr ir labāks risinājums. Tagad puika man činkst par to skorpionu! Būs jau laikam jāpēr, sliktākais, ka ar vienu jau uz manu ģimeni nepietiks…

    #329952
    garaisezis
    Participant

    es vienigi pārvāktis atpakaļ uz LV ja man būtu īpašums, māja nevis dzīvoklis, darbs ar cilvekam cienigu algu. Pie pasreizejam cenam pietiktu ar kadiem 800euro kā iesācējam kāda no nozarēm, bet ar garantētu iespēju augt, nevis iesprust pie viena monotoma darba. Bet ja ir jāirē dzīvesvieta, vajag transportu jeb mašīnu uz kredīta, tad nu sorry, bez mammas zupiņas nu nekādīgi neiztikt. Starpcitu, man viens paziņa dzīvo Malaizijā, viņam alga esot 300usd mēnesī. Bet nu dzīvo uz urāaa…

    #329953
    3Dklucis
    Participant

    Nu vo ,eji nošaujies…….ja ir ar ko!

    #329954
    richijs
    Participant

    Labi viedokļi, prasības pret dzīvi katram savādākas, tomēr. Kas tad to dzīves līmeni cels Latvijā, ja visi brauc ārā, pensionāri vai? No ārzemēm jau daudzi gudri bļāvēji, bardaks, nabadzība, province u.c. Bet neviens nemaz netaisās braukt atpakaļ un celt to Latvijas ekonomiku un dzīves līmeni.

    #329955
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Tā dzīves līmeņa celšana ir jāsāk ar pie varas esošo kretīnu apšaušanu un iekārtas maiņu. Jo kas tad ir vainīgs pie rūpnīcu likvidēšanas – izbraukušie vai privatizētāji? Cukurfabrikas, Metalurgs, VEF, ALFA, Radiotehnika. Bez revolūcijas nekas labs nav gaidāms, jo pie varas esošie nepieļaus Latvijas uzplaukumu. Kungi Briselē un Maskavā to nepieļaus.

    #329956
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nevarēju noturēties neierējis .Bet vai tu savā pisnesmeņu plānā ieplānoji cilvēka cienīgas algas .Vienkāršā valodā runājot vai tu esi spējīgs cilvēkam maksāt algu lai viņš strādātu.Un ko nozīmē viņš man neatmaksājas ,ja viņš tev neatmaksājas tad strādā patts..Kā man riebjas šie pārprastie bisnesmeņi .alga būs tādā kādu es noteikšu .ja nepatīk strādā pats.Lielākai dāļai Latvijas uzņēmumu sen bija jāiznīkst ,ko īstenībā arī viņi dara .nīkuļo. ATATIECĪBÄ€ uz SHADY manuprāt viņam vienkārši ir šoks sastopoties ar civilizāciju ,jo Latvijā viņas nav,pat Rīgā.Bet te tu pēkšņi sastopi katrā lauku mājā asfaltu ,gāzi ,internetu,autobusi iet uz visām pusēm ,neviss vienreiz dienā.Kādreiz man ar tā bija.

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 108 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā