IT jomaa darba nav!

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais IT jomaa darba nav!

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 108 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #329957
    ruukjis
    Participant

    Quote:

    tava alga, rūķi, ir atbilstoša šā brīža latvijas bardakam.


    Un tas ir tas, ko es tev mēģināju iestāstīt. Aleluja.

    #329958
    richijs
    Participant

    Viss jau nav tik vienkārši, neticu, ka RRR, VEF, ALFA noturētos šajā nežēlīgajā globalizācijas laikā, kad daudzi vācu un citi Eiropas elektronikas ražotāji aizgājuši pa skuju taku. Palicis tikai nosaukums zem kura ražo ķīnieši.

    #329959
    ruukjis
    Participant

    RRR taču vēl ir dzīvs…

    #329960
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Globalizācija ir ļaunums, kurš nav jāpieņem kā neizbēgams liktenis. Globalizācija nav sniegputenis! Tai ir jāturas pretī, ja nepieciešams, arī ar militāriem paņēmieniem! Jo zem tā visa slēpjas pārbagātnieki, kuri speciāli iznīcina vājākos konkurentus. Pretinde tam ir protekcionisma politika, kādu piekopa līdz 2. pasaules karam.

    #329961
    msh
    Participant

    Š eidij, forši. Kā es savulaik ironizēju, būdams anglijā – viens no iemesliem, kāpēc es atgriezos – jo latvijā es varu ar minimālo algu atļauties mašīnu ar divu komats trīs litru motoru un pastāvīgo pilnpiedziņu, bet tur ne. Ja arī kāds man tādu mašīnu būtu uz mana vārda apdrošinājis, vispirms vajadzētu pāris mēnešu aldziņas nolikt… 🙂

    Bet vispār jautri. No vienas puses tev ir pieeja kā cilvēkam, kurš latvijā visu darījis pa kruto [un tāpēc tik sūdīgi dzīvojis], no otras puses īrijas emigranta pieeja mašīnas remontam… 😀 No tava apraksta nevar saprast kas tur tika darīts, kādam modelim un kāpēc, bet man ir zināma nojausma par cenu atšķirībām starp krutajiem dižās pilsētas servisiem, kuros ir stundu likme, un normālajiem servisiem, nu vismaz tiem, kas atrodas ārpus dižās pilsētas, kur noteikts darbs maksā noteiktu summu, nevis ir atkarīgs no meha slinkuma vai prasmes.

    Ja tu dzīvotu latvijā, tad, iespējams, tev sāktu darboties smadzenes un tu izvēlētos saviem ienākumiem atbilstošu mašīnu/transporta līdzekli. Ja es dzīvotu dižajā pilsētā, tas notiekti būtu velosipēds – attālumi mazi, pārvietošanās ar mašīnu dārga un klapatu pilna… Bet tā kā es nedzīvoju dižajā pilsētā, un attālums līdz tuvākajai pilsētai ir 50 kilometri, un autobusi ir dažas reizes dienā, tad ir mašīna – nē, 1987. gada Audi 90 quattro stāv šķūnī jau vairākus gadus, nu varbūt kādreiz sāks kustēties – tagad ir pieklājīgs 1989. gada mk2 golfs. Mašīna, kur pēdējā pusotra gada laikā esmu nomainījis, nepārspīlējot, pusi mašīnas – no sākotnējās mašīnas vēl ir palikusi virsbūve ar tās bleķiem, gandrīz visi stikli, piekare, bremzes, durvju apšuvumi, vēl daži nieki, un no šī uzskaitījuma vēl daži punkti mainīsies – pārvēršoties no 1.3 par 2.0 GTI – procesā izdodot, nu, varbūt 1kE, jo praktiski viss tiek darīts pašrocīgi – un tā nu man ir mašīna, ar kuru ir jau pierasts ka ieminot grīdā, aizmugurē braucošie paliek aizmugurē, kur viss ir vienkāršs un uzticams, un ja nu tomēr tiek izlemts kaut ko sataisīt, tad detaļas izmaksā dažus desmitus eiru, kaut kā tā.

    Bet nu tā ir mana pieeja – pašrocīgi uzlabot vecu mašīnu – tu tikpat labi varētu paņemt kādu 20 gadus vecu opeli un braukt, un arī tā mašīna būtu labāka par tavu esošo mizu; tur nekādu divmasu spararatu un citu puņķainu sūdu nebūtu.

    Bet tā tava latviešu tante ir kārtējais tavas vēdeklīša vicināšanas tipa pieejas piemērs. Man pagalmā stāv 1986. gada jetta, kuru man atdeva opis, un kuru vajadzētu notirgot – viņš to mašīnu varēja atļauties, priekš ikgadējā nobraukuma zem 1k km – atdeva jo 89 gadi un beidzas šoferu komisija. Par muteres vecākiem, kad abi vēl bija dzīvi, nemaz nav vērts runāt – abiem pensijas bija uz 150 ls – dzīvoja personīgajā mājā, brauca ar mašīnu, palīdzēja radiem ar pārtiku un reizēm ar naudu…

    P.N. Manu kabatu mēnesī vidēji sasniedz tevis nopeltās 350 eiras [nu jā, tu tās pel kad tās ierodas nedēļā] – kā jau redzi, mašīnu varu atļauties, un izskatās ka drīzumā sanāks arī ģimeni nodibināt; nešaubos par savu spēju to pacelt. Protams, nebūs tavā stilā – nedzīvosim rīgā, nepirksim katru gadu jaunas plazmas un samsūda galaktikas/sifonus un būs daudzkur jālieto savas smadzenes un rokas, nevis jāpamētājas ar naudu uz visām pusēm – bet nu dzīve pa šeidijisko jau nav galvenais… 🙂

    #329962
    ruukjis
    Participant

    Uhhh kā es šito gaidīju. Vienu brīdi gandrīz vai pats izspļāvu: “tūlīt atnāks msh un pastāstīs kā jādzīvo pa 350€ mēnesī”.

    Es nezinu kāda mašīna ir Shady, bet dīzeļiem spara rats maksā kosmosu ~800€. Un zinu, ka Pasātiem pēc 2006. gada tie spara rati ir kapitāli brāķi. Attiecīg 1000€ par spra rata maiņu (ja cenā ir arī detaļa) nav baigais kosmoss. Tobiš tas ir kosmoss no izmaksu viedokļa, bet nav tā, ka lauku garāžā onkulis Bērtulis to izdarītu diži lētāk.

    #329963
    ruukjis
    Participant

    Beton, es nekur nerakstu, ka kādam vajadzētu darbā pieņemt pēc CV. Es CV vienmēr esmu uzskatījis par vēstuli, kuru tu aizsūti darba devējam ar domu: “gribu pie Jums strādāt. ” Viss.

    Heh par “Dators tev”, tas bija labs. Viņi eksistēja pateicoties Robežsardzei un nogrima pateicoties Robežsardzei. Ar viņiem uz valsts iepirkumiem sāka smagi konkurēt Sonex Riga (jeb tagadējā ATEA), džeki, lai palīstu zem Sonex cenas, salasīja pamatīgus brāķus. Rezultātā tie braķi, dabīgi, ka apsprāga krietni pirms garantijas, garantijas, kuru bija devis Dators tev nevis ražotājs. Un tas nebija viens vai divi datori – tie bija desmitiem, ja ne pat simtiem.

    #329964
    richijs
    Participant

    Kāpēc ārzemēs vispār jāpi… ar veciem auto, pie tam ja pats neko nejēdz? Paņem mazauto operatīvajā līzingā un ne par ko nedomā. Pēc pāris gadiem maini atkal auto. Kā tajā slavenajā ss sludinājumu teicienā. Sēdies un brauc!

    #329965
    uldics
    Participant

    Nu vi bļin dajoķe!

    #329966
    garaisezis
    Participant

    UK man bija ford fiesta, uz kredīta, ik pa trīs gadi mainīju uz jaunu un raucu tālāk, kredīts, vairāk kā noma, ja kaut kas plīsa, uz servisu un jau pēc pāris stundām vainu jau salabota, jeb no dīlera cita vietā. Apdrošināšana gan nežēļigā, ar visu 15 gadu stāžu bez starpgadījumiem.

    Bet tagad ir VW Kafer 93.gada (made in Brazil) jā viņi vēl līdz pat 95. tos ražoja un busiņus tikai pāris gadus atpakaļ pēdējos nolaida no konveijera. Tagad braucu bez skates (te tādu evajag) apbrošināšanas (tādu te nevajag ja vien auto nav vecums ir pāri 10 gadi) un nemaksāju ceļu nodokli, tas iekļauts benzīna cenā, un te dīzeli nevar nopirkt, it tikai 76 un 93 marka, un šad un tad arī 95 dabujams. Auto gāze arī neeksistē.

    #329967
    msh
    Participant

    Nevis “dīzeļiem”, bet gan “divmasu spararats” – šī gadsimta lamatām, vismaz premiumam, tas diezgan bieži ir arī uz benzīnniekiem, vienīgi dīzeļi ar savām vibrācijām un griezes momentu savējos biežāk kauj nost.

    Lauku garāžā onkulis bērtulis uzliks šrota benzīnnieka vienmasnieku, un tālāk īpašnieks aizmirsīs par spararata maiņu neatkarīgi no motora jaudas un jaudas celšanas, tik vien ka apgriezienu diapazonā 1-1,5k būs niknas vibrācijas, bet nu ķīseļu braucējiem lielākoties tāpat patīk tēlot gonščegus ar saviem zemu apgriezienu motoriem, tā ka viss kārtībā.

    #329968
    msh
    Participant

    Š is bija labs joks. Diez cik liela daļa no mūsu emigrantiem ir spējīgi to jaunas mizas līzi pacelt – viens procents būs? Lielākā daļa brauc ar kaut ko 10-15 gadus vecu, jo tādas mašīnas, lielākoties labā stāvoklī, tur maksā sviestmaizi, tieši tāpēc ka lietotas mašīnas lietošana tur prasa daudz vairāk smadzeņu un naudas kā te – te tev vismaz atliek atrast labu servisu/meistaru – tur tikai pašu emigrējušie meistari, jo servisos tevi noslauks, un nav teikts ka vispār sataisīs.

    Nu kāds ar mokām, protams, paceļ kaut ko ap/līdz pieciem gadiem.

    #329969
    Andron MacBeton
    Participant

    Nesaprotu tādu mērķu uzstādīšanu – izdzīvot pa 350€.

    Kapēc tas vajadzīgs??? Kapēc jāattaisno dzīvības vilkšana no mazas algas? Tā ir kaukāda iedzimta kaite latviešiem?

    Lai tu saņemtu tos 350 (nu vispār 370 ir minimālā), priekšniekam ir jānoloca vismaz 500. Iepērkoties pa tiem 350, vel 1/3daļa aiziet valstij. Reāli no sava padarītā darba (sastrādātās preces vai pakalpojuma) latvietis saņem knapi pusi, un tad vel mēģina to kautkā attaisnot, sevi mierināt ka ir jau labi. Nafig? Dzīvo nabadzībā, uz rīsiem un sardelēm, kamēr valdības parazīti dzīvo grezni…

    Es saprotu ka ir kaukādas neienesīgas sfēras kur vairāk gluži vienkārši nesanāk, bet strādāt pa kaukādu minimālo firmās kur skaidri redzams ka priekšnieks pērk katru gadu jaunu Lexus/Mercedes/whatever, NAFIG? Un latvieteļi jau protams nevar savākties kopā un pateikt “nē!”, jo vienmēr uzrodas kāds kurš grib “palīst zem cipara”.

    Bezmaz tipiska viesmīļu/bārmeņu darba intervija: “Ja jūs mani pieņemsiet darbā, es jums strādāšu pilnu slodzi par puslodzes algu, tikai pieņemiet mani!”

    #329970
    Andron MacBeton
    Participant

    BET KAS TAD TO VARU IEVĒLĒJA???

    Balstiesīgo vairākums!!!

    Kāda var būt revolūcija valstī kurā uz vēlēšanām vispār aiziet knapi puse?!?!?! Par kādu varas maiņu var būt runa? Revolūcija ir jātaisa diktatorismā, monarhijā, bet ne jau demokrātiskā valstī! Uz vēlēšanām ir jāiet un jābalso ar galvu!

    A mums, puse neiet jo debīli slinķi, otra puse (pensiķi) aiziet un nobalso par zaglēniem.

    #329971
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu uztaisi kaukādus klipiņus par Meksiku, līdzīgi kā “Я АМЕРИКАнец” un AMNUSA youtūbē.

    #329972
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ja tu domā ka tie debīliķi kādreiz nāks pie prāta, tad tu esi vēl lielāks stulbenis par viņiem!

    Nemaz nerunājot par to, ka godīgus cilvēkus, kuri spējīgi veikt radikālas pārmaiņas esošajā sistēmā, nemaz nepielaiž pie kandidēšanas vēlēšanās!

    #329973
    Mad182
    Participant

    Nezinu, kur un kā to darbu esi meklējis, bet nu manuprāt IT kā reiz ir tā sfēra, kur ar to šobrīd galīgi nav problēmu. Nu moška ja vienīgā prasme ir uzinstalēt windawu un nav nekādas vēlmes kaut ko jaunu apgūt, tad ir grūti. Programmētājus, testētājus, adminus, supporta speciālistus kuri zina ko dara personāla atlases cilvēki meklē līdz izmisumam.

    #329974
    garaisezis
    Participant

    video nav mana stiprā pause, par montāžu nemaz nerunāsim. Kaut kāds youtube kanāls jau ir, bet tur nekā ievērības cienīga nav ar ko dalīties. Pārējais viss facebook

    #329975
    Andron MacBeton
    Participant

    Kur ta meklē?

    Parād man kaut 1 sludinājum!

    Triperis puslēkātais!

    #329976
    Mad182
    Participant

    Tev vajag, tu meklē. Atver teju jebkura lielāka ar IT saistīta kantora lapu, viņi visi meklē darbiniekus. Sludinājumus neskatos un darbu nemeklēju, bet man tā pat regulāri kāds caur paziņām prasa vai negribu mainīt darbu. Par linkedin spamu vispār nerunājot.

    https://www.likeit.lv/

    https://www.draugiem.lv/work/

    https://mikrotik.com/jobs

    https://www.zabbix.com/jobs

    https://www.accenture.com/lv-en/careers/jobsearch

    Rekur es tev 1 minūtes laikā atradu kādus 270. Daži no tiem ir par vairākām vakancēm, kā nesen man teica viens HR cilvēks, ņemtu uzreiz 10 ja būtu ko paņemt.

    Nepatīk LV kantori, atver upwork.com un strādā attālināti jebkurā pasaules malā. ITšņiki ir pēdējie, kuriem vajadzētu sūdzēties par darba trūkumu.

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 108 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā