IT pasaules gals klāt – IPv4 adreses ir beigušās

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas IT pasaules gals klāt – IPv4 adreses ir beigušās

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153313
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_icann_1.jpg[/imgl]ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) oficiālais pārstāvis ceturtdienas preses konferencē Maiami paziņoja, ka pēdējie IPv4 interneta adrešu bloki ir piešķirti Reģionālajiem reģistriem (RIR). Š īs adreses vajadzēja piešķirt tikai septembrī. Tālāk viss atkarīgs no pārejas uz IPv6.

    Katrā blokā ir 16 miljoni adrešu, un pa blokam saņēma Ä€frika, Ä€zijas-Klusā okeāna reģions, Amerika, Eiropa un Tuvējie Austrumi, Latīņamerikas/Karību apgabals.

    Paredzams, ka pēdējās IPv4 adreses reģionos beigsies uz 2011. gada beigām. Visvairāk IP patērē tādas jaunattīstības valstis kā Brazīlija, Indija, Ķīna. Bez tam attīstās ļoti daudz dažādu tīkla ierīču, kas nav datori šā vārda tiešā izpratnē: TV ar interneta funkciju, viedtālruņi, spēļu konsoles utt.

    Avots

    #260913
    Evers
    Participant

    Redzēs kā tā pāreja notiks un cik ātri. Cerams, ka vecāka modeļa rūteriem, kā mans uzticamais WRT54GL, iznāks firmware update ar IPv6 atbalstu, vai arī būs jāeksperimentē liekot virsū alternatīvās FW.

    #260914
    aoma
    Participant

    Jādomā, ka esošās jau nu nenoņems, tā kā ”šausminošais” fakts, ka ÄŒiņhujanas provincei paliek par īsu, īpaši neņemu pierē 🙂

    #260915
    usins
    Participant

    NU es jau domāt, ka tagad jau ipv6 rūteros tiks uzskatītas kā norma, un OS, kas nav vecāka par 5 gadiem, spēj normāli strādāt. Ja jau XP atbalsta IPv6, tad jau nav problēmu. Mani gan vairāk interesē tas, ko darīs ltk, noņems reālās ip un dos kaut kādas 2. vai 3. līmeņa ip, un ko darīs mazie kantori. Un jāskatās kādus modemus dos dsl klientiem. Stulbākais ar ipv6 ir tas, ka būs garas ip jāsauc, bet lokālajos tīklos nekas diži nemainīsies, kā lietosim 192.168.0.xxx vai 192.168.1.xxx vai 10.0.0.xxx tā arī lietosim. Es tik nezinu kurš dulburis slēgs savu TV vai ledusskapi vai veļasmašīnu pa tiešo internetam, nevis laidīs to caur rūteri…

    Visgrūtāk būs lielajām organizācijām un provaideriem. Mājas lietotāji īsti nepamanīs, ka sākusies jauna IPv ēra…

    #260916
    Crow
    Participant

    Kaltēts sviests. Tur, kur visādi piderasi nedzimst katru milisekundi (tātad – vecajā Eiropā), lielie provaideri ir iepirkuši pietiekami daudz adrešu apgabalu vēl kādam laikam uz priekšu.

    Tak tāpat jau sen to reālo adrešu nepietiek, NAT tiek lietots visiem mobilā neta lietotājiem un daži sētas kantori arī lieto uz rajonu pa vienai. A vot amīšu lielfirmām internetu pirmsākumos iedalīja veselus /8 blokus, tur IBM, HP un citiem kretīniem. Baigi apšaubu, ka tie visi ir izlietoti.

    Š itas ir tikai kārtējais dolbanutijs sviests, kas pierāda, ka ICANN un tiem standartizētājiem vajadzētu uzmest vienu Mazo Puiku. Bezpeļņas organizācija, mhm. Š ļuha Marija bija bezpeļņas organizācija. Un es esmu rozā zilonis, kas runā mombadžamba dialektā.

    Hmm, a LTK vēl nav par šito aizdomājušies? Varētu IPv6 ieviest – vot, 1. aprīlī , bet 1. jūnijā neesat pie viņiem iegādājušies IPv6 rūteri, kas importēts no Lietuvas, kur importēts no Ķīnas par sviestmaizi gabalā – vot vam vsjo pizģec, ņebuģet inķerņeta. Un paraut vēl vienu “dekoderu” figņu, vo naudiņa ienāktu atkal.

    #260917
    Ralfie
    Participant

    +1

    Kraukli, nu tu dod! 😀

    #260918
    rasty
    Participant

    vēl šorīt lasiju, ka ltk kādam laikam pietikšot.. o. viņu facebook profilā bij tāda info.

    #260919
    bezolaam
    Participant

    sarainais puķkopis jau berž roķeles kārtējās vieglās peļņas gaidībās

    #260920
    Willis
    Participant

    Interesanti par IPv4 rakstīts-patika. 🙂 Kad sapratīšu kas tas ir uzrakstīšu garāku atsauksmi. 😉

    https://en.wikipedia.org/wiki/IPv4 It kā man kaut kas no tā skaidrāks palika …. 🙁

    #260921
    Mr.Death
    Participant

    Sen bij laiks. Cik tad var marineet uz IPv4. Par ruuteriem, skjiet, jebkursj kaartiigs razjotaajs, tacju izdotu updeitus savu ruuteru firmwaareem. :>

    Runaajot par ipv6, dazji interesanti citaati:

    Quote:

    Taču ja tiks pāriets uz IPv6, kas izmanto 128 bitu adreses, šī diena nekad nepienāks. Lai iztērētu IPv6 adrešu skaitu, ne tikai katram pasaules iedzīvotājam vajadzētu savu IP, bet arī katrai iedzīvotāja šūnai vajadzētu savu IP.

    Quote:

    There are just over 4,000,000,000 IPv4 addresses.

    In contrast, there are over 340,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 IPv6 addresses.

    Taatad, ja pasaules iedziivotaaju skaits uz sjo briidi ir 6,898,160,244, tad sanaak, ka vienam iedziivotaajam pienaakaas tikai puse no vienas ipv4 adreses. Tas ir nepraats, njemot veeraa to, ka pie interneta tiek piesleegti ne tikai datori, bet arii nu jau telefoni, printeri u.c. iekaartas.

    Taapeec par ipv6 aktualizeesjanu jau vajadzeeja domaat sen.

    #260922
    liepajnieks
    Participant

    Crow wrote:

    Kaltēts sviests. Tur, kur visādi piderasi nedzimst katru milisekundi (tātad – vecajā Eiropā), lielie provaideri ir iepirkuši pietiekami daudz adrešu apgabalu vēl kādam laikam uz priekšu.

    Tak tāpat jau sen to reālo adrešu nepietiek, NAT tiek lietots visiem mobilā neta lietotājiem un daži sētas kantori arī lieto uz rajonu pa vienai. A vot amīšu lielfirmām internetu pirmsākumos iedalīja veselus /8 blokus, tur IBM, HP un citiem kretīniem. Baigi apšaubu, ka tie visi ir izlietoti.

    Š itas ir tikai kārtējais dolbanutijs sviests, kas pierāda, ka ICANN un tiem standartizētājiem vajadzētu uzmest vienu Mazo Puiku. Bezpeļņas organizācija, mhm. Š ļuha Marija bija bezpeļņas organizācija. Un es esmu rozā zilonis, kas runā mombadžamba dialektā.

    Hmm, a LTK vēl nav par šito aizdomājušies? Varētu IPv6 ieviest – vot, 1. aprīlī , bet 1. jūnijā neesat pie viņiem iegādājušies IPv6 rūteri, kas importēts no Lietuvas, kur importēts no Ķīnas par sviestmaizi gabalā – vot vam vsjo pizģec, ņebuģet inķerņeta. Un paraut vēl vienu “dekoderu” figņu, vo naudiņa ienāktu atkal.

    Un to raksta e-žurnālists? Atļaušos aizrādīt – te NAV bordelis, kur IR pieņemts lamāties! Vai te moderatori arī strādā?! 🙂

    #260923
    Jaunzems
    Participant

    kamēr runa nav par LOLcatu dzēšanu un topiku slēgšanu, nē

    #260924
    Mr.Death
    Participant

    liepajnieks wrote:

    Atļaušos aizrādīt – te NAV bordelis, kur IR pieņemts lamāties!

    Interesanti buutu zinaat, kaada velna peec un kaados apstaakljos buutu jaalamaajaas bordelii? o_0 :>

    #260925
    Crow
    Participant

    Te nav arī baznīca, kur pakaļā jāti plānprātiņi pulcējas. Pļurksti savus baušļus citur, kaut tavus matus.

    #260926
    liepajnieks
    Participant

    Pajautā Crow’am … bet, ja nopietni, tas ir viņa iemīļotās valodas teiciens … i nav jau svarīgi, vienkārši, šādi teksti atspārda, it īpaši, ja to dara “žurnālisti”.

    #260927
    liepajnieks
    Participant

    Crow wrote:

    Te nav arī baznīca, kur pakaļā jāti plānprātiņi pulcējas. Pļurksti savus baušļus citur, kaut tavus matus.

    esi dzēris, vai tikai “izliecies” ?!

    #260928
    Crow
    Participant

    Netaisi dubultpostus. Un vispār naher spamo te savu morāli, tas padara tēmu nepārskatāmu un lapa ilgāk lādējas :nuke:

    #260929
    liepajnieks
    Participant

    Crow wrote:

    Netaisi dubultpostus. Un vispār naher spamo te savu morāli, tas padara tēmu nepārskatāmu un lapa ilgāk lādējas :nuke:

    dubultposts sanāca dēļ tā, ka paspēji atbildēt par ātru … tā nav mana morāle, bet gan pieklājīgas uzvedības pamatprincips 🙂

    Ja kompis nevelk, nopērc sev jaunu 😀 Ne jau man ir jāmāca, ka lai sāktu domāt, pa priekšu ir jāizguļ dzērumu …

    #260930
    samurajs
    Participant

    Kungi, kā būtu ar banānu atslodzi svētdienas rītā? Ja nebeigsiet lamāties, iebarošu bez kavēšanās!

    #260931
    liepajnieks
    Participant

    Paldies, samuraj, esi labs! 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā