Iznācis atšifrēšanas rīks failiem, kas cietuši no Petya kriptovīrusiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis atšifrēšanas rīks failiem, kas cietuši no Petya kriptovīrusiem

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162981
    samurajs
    Participant

    Antivīrusu kompānija Malwarebytes Labs izstrādājusi un nodevusi publiskajā apritē bezmaksas instrumentu to failu atšifrēšanai, kurus skāris kāds no Petya saimes kriptovīrusiem. Var atšifrēt visu trīs Petya paaudžu nokriptētos failus, un konkrēti:

    Red Petya

    Green Petya (both versions) + Mischa

    Goldeneye (bootlocker + files)

    Sīku pamācību ar bildēm varam skatīt Malwarebytes blogā. Turpat arī saites uz lejuplādēm Live CD un EXE failu veidā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_decoded_key_1.png[/img]

    Turpretī jaunākais masveida kaitēklis NotPetya – tas pats, kurš uzbruka Ukrainai un nodarīja simtos miljonu mērāmus zaudējumus pasaules ekonomikai – atšifrēšanai nepadodas un diez vai kādreiz padosies. NotPetya mehānisms apzināti sabojā diska struktūru un šifrē MFT (Master File Table), rezultātā atdabūt bojātos failus nav cerību.

    Nav nekādu cerību, ka kriptovīrusu invāzija apstāsies, tāpēc neaizmirstam vienīgo efektīvo izsargāšanās paņēmienu – visiem svarīgajiem datiem veidojam rezerves kopijas!

    #330704
    zi007
    Participant

    Labi, ka es jau kādu laiku izmantoju linux un nesatraucos par visiem šiem vīrusiem:)

    #330705
    garaisezis
    Participant

    vnk nav jēgas kaut kādai maz izplatītai OS rakstīt kodu un pie katras versijas to pielāgot salīdzinot ar windows. Bet pēc būtības linux ir pilns ar bugiem vairāk nekā varētu tu iedomāties.

    #330706
    uldics
    Participant

    Diska struktūra nav vajadzīga, lai izvilktu nešifrētus failus.

    #330707
    GuntOn
    Participant

    Kāds nezin vai WannaCry atšifrēšanai ir kaut kas parādījies? Man ir viena upura Clonezilla imidžs un māc sportiska ziņkāre.

    #330708
    iKey
    Participant

    Sarkanacainie linuksoidi ir tādi kā sektanti (svičeri arī), kuriem savā starpā arī ir kašķi (kura distra ir krutākā; gnomoseki vs. kederasti). Ok, izaug linuksam popularitāte un ļaundariem parādas stimuls kodēt tiem vīrusus

    #330709
    Andron MacBeton
    Participant

    Choose variant! 😀

    Programmētājs daunelis!

    Cik nedapistam kroplēnam jābūt lai neprastu atšifrēt kaukādu doc/jpg failu un apskatīties ka ir sanācis?

    Pajolēni jeblāni palīdz sev līdzīgajiem?

    #330710
    Andron MacBeton
    Participant

    Vakar Ubuntu Ubiquiti štrunts, nogļukoja ar instalēšanu.

    Atnāca SWC, saka, paprovē bez sambas, paprovējām – jā, uzinstalējās. A kad grib izvēlēties uzreiz visas pakas ko vajag – nogļuko BEZ jebkāda saprotama error message. 4. konzuēlā parāda ka libmesa draiveris tjipo nevar ielādēties.

    Jā, linux distru taisītāji ir debīli pajoli un neiznēsāti dauneni, bet…

    Ja man vajag kompīšus mazam kantorim, kurš nelietos M$hit, kapēc lai es liktu windows? Pat ja es varu ieviest grāmatvedībā OEM ar izcelsmi, es negribu Windows, jo tas man sadārdzinās 1,5 darbinieku firmu pa tik naudām cik maksā NAS4Free kaste.

    A es uzlieku Baboontoo un neliekos ne zinis.

    #330711
    Andron MacBeton
    Participant

    Beidz lūdzu ļerkstēt ka vīruss uzbruka Ukrainai un nodarija miljonus zaudējumu. Ukrainai kaitē tikai paši ukri!

    Neviens cits viņiem debīlus datorspecus ar varu neuzspieda!

    No kriptovīrusa cieta tikai ignorantu pamuļķu kantori, kuri sūkā sertifikātus.

    Tas kriptovīruss bija ļoti labs daundetektors, un ja kāds to neapjēdz tad tam kroplajam izmetnim ir jānosprāgst.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā