Iznācis Linux 3.1

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Īsziņas Iznācis Linux 3.1

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155196
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_linux_avatars_1.jpg[/imgl] Ir iznācis Linux 3.1. Tajā ir iekļauts atbalsts OpenRISC atvērtā koda procesoriem, jau portālā aprunātās NFC jeb Near Field Communication tehnoloģijas čipam, gan Wii kontrolierim. Izmaiņas skar arī jaunu atbalstu citu iekārtu draiveriem un citas izmaiņas. Sīkāk interesenti var palasīt šeit: izmaiņu saraksts.

    #277328
    samurajs
    Participant

    Maza neprecizitāte: iznācis Linux kodols 3.1. Kodols vēl nav Linux, tas tikai dara skaitļošanas “melno darbu”.

    #277329
    shady
    Participant

    Tā nav neprecizitāte. Linux jau ir kodols sistēmai uz kuras bāze linux disitributīvus un apaudzē ar aplikācijām un daž ne dažādiem skripiem un x-vidēm.

    Kā vēsta pirmavots un linux kerneļa izstrādātāji – arī šo ziņu klasificē ar nosaukumu “Linux 3.1”.

    Quote:

    From Linus Torvalds <>

    Date Mon, 24 Oct 2011 15:43:13 +0200

    Subject Linux 3.1

    As promised, the kernel summit has started, and Linux-3.1 is out. (…)


    Avots: https://lkml.org/lkml/2011/10/24/212

    Kā arī īsziņas avotā norāditie linki satur nosaukumu tieši “Linux 3.1”.

    Tas, ka Tev ir nepareiza izpratne par nosaukumu “Linux”, tas ir saprotami, jo to esi apguvis tikai pirms pāris gadiem. Mūsdienās cilvēki mēdz neiedziļināties, tāpēc vārdam “linux” ir piešķirta otra nozīme – jau gatavas sistēmas definējums, tas ir, distributīvam likt vienādības zīmi ar vārdu “linux”. Mūsdienās to dara daudzi, arī es, jo vairs nedzīvojam pagātnē, tāpēc ir saprotama tava neizpratne.

    #277330
    samurajs
    Participant

    Tā vien liekas, ka Torvalds ne tikai nomainījis Linux kodola numerāciju, bez būtiska iemesla pārlekdams no 2.6.x uzreiz uz 3.0, bet arī pacēlis kodolu OS rangā.

    Es tomēr atļaušos pieturēties pie klasiskām vērtībām kā Wikipēdija. Nedomāju, ka mums lieku putru vajag.

    #277331
    BlackHalt
    Participant

    Es paspēlējos ar to, bet pēc tam atgriezos pie stabilākām vērtībām 2.6, jo tā uzskata vairums Linux lietotāju, kas lieto Linux ikdienā.

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā