Iznācis Mandriva Linux 2010 Spring Beta

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis Mandriva Linux 2010 Spring Beta

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150938
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_m2010_1.jpg[/imgl]Parādījusies 1. beta kādreiz tik populārajam francūžu Linux distributīvam Mandriva 2010. Kā apgalvo izstrādātāji – jaunais laidiens veiksmīgi darbošoties ar nVidia, ATI, Intel, SiS, Matrox un VIA videokartēm. Bez tam jaunums satur pavisam svaigu Gnome versiju 2.30, kurā iekļauti arī elementi no rudenī gaidāmās Gnomes 3.0. KDE cienītājiem paredzēts KDE 4.4.2 Final.

    “Vissvaigākais” Linux kodols 2.6.33-1 satur atvērtā koda Nouveau draiveri nVidia grafikkartēm, Compcache draiveri, kurš kompresē daļu atmiņas, un piedāvā lietotājam izmantot lielāku tās apjomu. Uzlabots atbalsts Wi-Fi ierīcēm, kas konstruētas uz Ralink RT2800 un Realtek RTL8192U čipu bāzes utt.

    Vispār jaunievedumu ir ļoti daudz, ar visiem var iepazīties šeit.

    Steigties francūži netaisās, bugiem jābūt salabotiem. Tāpēc arī Mandriva 2010 Spring Final būs gatavs ne agrāk kā jūnijā.

    Bildēs: Noklusētais dizains, Nautilus failu pārlūks turpmāk būs vairākpaneļu (ar iespējām konfigurēt pēc vajadzības). Ieskats Gnome 3.0 Shell.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_pwp_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_rnusersnautiluspngen_gb_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_rnlookingforwardshellpngen_gb_1.jpg[/img]

    Mandriva Linux 2010 One lejuplāde – šeit

    #232329
    Svens
    Participant

    Š ķiet, ka Gnome Shell būs varen parocīga lieta.

    #232330
    jonjs
    Participant

    KDE cienītāji var ievērtēt (un ne tikai). Cik zinu Mandriva ir labs (draiver,i ērtums u.t.t.), bet nu kā jau tai tautā saka visiem sava gaume.

    Viens no labākajiem linux ķimerētājiem ir Mandriva.

    Linux LOVE


    🙂

    #232331
    rodgerz
    Participant

    Uzliku pabakstities uz virtuālā – nu nekāda vaina principā

    #232332
    Snorx
    Participant

    Man tā stipri tumša lieta kā Windows userim(gameris esmu), bet veco Mandrivu un Susi nācās apostīt tīri darba vajadzībām- kantora vajadzībām ar to pietika atliektiem galiem. Tas der tikai un vienīgi tam…. Suse bija diezgan user friendly, atskaitot brīžus, kad nācās piebāzt jaunu dzelzi plug n play variantā, kad dzelzis bija mazliet jaunāks par OS. No flame- te nesāksies kariņš Linux vs Win vs MacOs.

    #232333
    zivs
    Participant

    Ai, lol, pēdējo reizi ar Mandriva (tolaik vēl Mandrake) sanāca bakstīties velns viņu zin, cik gadus atpakaļ – bija pirmā Linux OS, kuru vispār spēju pats uzinstalēt un puslīdz nokonfigurēt … Tagad kaut kā es esmu iesūnojis un palicis par stagnātu, kāpēc no Ubunta nu nekādi nevaru nokāpt un paprovēt kādu citu distributīvu .. Bet, ja to darītu, tad viennozīmīgi SuSE vai Mandriva virzienā – lai arī ar pingvīniem darbojos nu jau savus gadus piecus, sešus, tik un tā es esmu pieskaitāms pie pilnīgiem iesācējiem .. :lala: Tas tā, pagremdējoties atmiņās un tā.

    #232334
    Aldis
    Participant

    Jū.. Gribēju to pašu ko zive teikt! 🙂 Agrāk bij Mandrake, un ar to arī saskāros kā pirmo Linux zvēru! 🙂

    #232335
    TrakaisKursis
    Participant

    No kurienes infa, ka Mandriva veiksmīgi darbošoties ar VIA grafiskajām kartēm? Cik man zināms VIA pati draiverus priekš Mandrivas nav izstrādājusi, savukārt defaultais openchrome draiveris strādā vien 2D režīmā un spēj iziet glxgears testus, kas nav kritērijs tam, ka ir nodrošināts pilnvērtīgs 3D.

    #232336
    aoma
    Participant

    Viena no retajām distrām, ko pat virtuālajā vidē neesmu izmēģinājis, varbūt tad, kad fināls būs pieejams.

    #232337
    APOC
    Participant

    Ä€trāk par final versiju neķeršos klāt. Iepriekšējā Mandriva Spring 2009 KDE bija galīgi līka. Vieni crashi un bug reporti. Nez kā ir ar GNOMi.

    #232338
    Viestartss
    Participant

    tā kā es neko vairāk kā Ubuntu/Kubuntu neesmu redzējis un arī tad augstāk par vnk lietotāja līmeni nekvalificējos, tad man radās jautājums:

    ja jau Linux kodols ir tas pats un arī Gnome/KDE ir tas pats (es nedomāju atšķirību starp mazliet jaunāku un vecāku versiju vienā vai otrā distrā), tad kāda ir starpība starp Mandrivu un Ubuntu?

    #232339
    aoma
    Participant

    Viestartss wrote:

    tā kā es neko vairāk kā Ubuntu/Kubuntu neesmu redzējis un arī tad augstāk par vnk lietotāja līmeni nekvalificējos, tad man radās jautājums:

    ja jau Linux kodols ir tas pats un arī Gnome/KDE ir tas pats (es nedomāju atšķirību starp mazliet jaunāku un vecāku versiju vienā vai otrā distrā), tad kāda ir starpība starp Mandrivu un Ubuntu?

    apmēram tāda pati kā starp p***u un plaušām 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā