Iznācis OpenOffice 3.2

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis OpenOffice 3.2

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150596
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_32_1.jpg[/imgl]Uz versiju 3.2 atjauninājusies atvērtā koda biroja programmu pakotne OpenOffice. Bez jaunā moduļa darbam ar datubāzēm un paplašināta XML atbalsta OpenOffice 3.X strādā ar OASIS OpenDocument formātu. Pakotne pieejama 36 valodās, darbojas MS Windows, GNU/Linux, Solaris, Mac OS X u.c. vidēs.

    Lietotājiem tiek piedāvāts uzlabots PDF atbalsts, jauns modulis darbam ar elektroniskajām tabulām, ciešāka integrācija darbvirsmā, un vesela rinda XML uzlabojumu – piemēram XForms izveidošana, rediģēšana, un lietošana.

    Pilns izmaiņu un jaunievedumu saraksts – šeit.

    Lejuplāde – šeit.

    #227967
    ZalktiS
    Participant

    Vakar jau novilku no vinju lapas 🙂 bet slinkums bija instaleet!

    #227968
    liepajnieks
    Participant

    ZalktiS wrote:

    Vakar jau novilku no vinju lapas 🙂 bet slinkums bija instaleet!

    jā, šī personīgas dabas problēma “visus” interesē – ieliec tak to iekš twittera …. :p

    #227969
    Jaunzems
    Participant

    kad būs Ribbons? gribugribugribu

    #227970
    Izliecies
    Participant

    Kādā līmenī ir savietojamība ar MS Office Word, Excel un Powerpoint 2007?

    #227971
    aoma
    Participant

    Izliecies wrote:

    Kādā līmenī ir savietojamība ar MS Office Word, Excel un Powerpoint 2007?

    kā parasti – viduvēji – vienkāršus dokumentus atver, bet ja glīti formatēts un pievienots vēl šis tas, tad paziņo, ka funkcionalitāte būs ierobežota.

    Uzliku intereses pēc, pavirināju (writers atveras vimaz 5x lēnāk nekā MS Office analogs), un nospriedu, ka 23 Ls par M$ ražojumu nav gluži zemē nomesti.

    #227972
    yix
    Participant

    aoma wrote:

    Izliecies wrote:

    Kādā līmenī ir savietojamība ar MS Office Word, Excel un Powerpoint 2007?

    kā parasti – viduvēji – vienkāršus dokumentus atver, bet ja glīti formatēts un pievienots vēl šis tas, tad paziņo, ka funkcionalitāte būs ierobežota.

    Uzliku intereses pēc, pavirināju (writers atveras vimaz 5x lēnāk nekā MS Office analogs), un nospriedu, ka 23 Ls par M$ ražojumu nav gluži zemē nomesti.

    +1 😀 šitas labs 😀

    #227973
    Evers
    Participant

    Jaunzems wrote:

    kad būs Ribbons? gribugribugribu

    nošaut ribbonu!

    #227974
    daGrevis
    Participant

    Njāā

    Dizainam nav galvenais. Galvenais ir saturs.

    #227975
    shady
    Participant

    Lielākā daļa cilvēku neveic ko īpaši specifisku, tāpēc vairumam šī OpenOffice lieti noder! Pats lietoju vairākus gadus un nav bijušas problēmas.

    Ja kādam nevajag tik lielu programmu/iespēju paku, tad varu ieteikt arī šo produktu: https://www.abisource.com/screenshots/

    #227976
    Eudoxus
    Participant

    Taisnība, shady, bet ja ir vajadzība vienlaicīgi strādāt gan ar Open Office, gan ar MS Office, tad ir gļuks gļuka galā. Pāris gadus pamocījos (mājās bija OO, bet darbā vajadzēja laist prezentācijas uz MS Power point) un bija līdz brošai. Samaksāju tos 25Ls par MS Office 2007 mājas versiju un miers.

    #227977
    Viestartss
    Participant

    man domāt, ka vienmēr būs tā, ka 2 dažādu ražotāju programmas kaut kādā mērā savādāk interpretēs vienu un to pašu failu – te es domāju to, ka ir atšķirības starp to, kā office un Oo atver vienu un to pašu dokumentu. es jau protams priecātos, ja MS nolaistos uz zemes un savos produktos iekļautu atbalstu ODF formātam, jo tas tomēr ir atvērtā koda formāts un līdz ar to citiem softa ražotājiem daudz vieglāk izveidot savietojamību savos produktos. tā kā ms ir slimīga attieksme pret citiem softa ražotājiem, tad konkurentu neatbalstīšanas nolūkā Oo un citu softu autoriem nav nekādu cerību saņemt supportu no ms, lai nodrošinātu savu produktu labāku darbību ar ms failu formātiem

    bet īstenībā man šķiet, ka Oo ir uz goda – maģistra darbu uzrakstīju uz Oo, un pirms drukāšanas no Office (jo nebija tanī vietā Oo) es tām 90+ lapām veltīju dažas minūtes, lai formatējumu saliktu kā vajag, atbilstoši metodiskajiem norādījumiem.

    #227978
    reGative
    Participant

    diemžēl lietoju MS Office 2003, kura verās momentāli vaļā. oO.o 3 verās ne tik momentāli vaļā. Un oO.o 3 kļuvis neērts.

    #227979
    tox3
    Participant

    MS office sp2 (ja nemaldos) atbalsta ODF, bet nezinu cik lielā mērā

    #227980
    shady
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Taisnība, shady, bet ja ir vajadzība vienlaicīgi strādāt gan ar Open Office, gan ar MS Office, tad ir gļuks gļuka galā. Pāris gadus pamocījos (mājās bija OO, bet darbā vajadzēja laist prezentācijas uz MS Power point) un bija līdz brošai. Samaksāju tos 25Ls par MS Office 2007 mājas versiju un miers.


    Tev ir sava daļa taisnības, bet, manuprāt, problēma ir daudz globālāka.. Ne jau pie vainas ir tikai MS milzīgā reklāma un monopolistiskā izturēšanās kā Viestartss jau minēja. Problēma slēpjas arī pašos lietotājos, kuri uzskata šos vārdus par sinonīmiem: rakstīšana = doc = ms word

    Un ko darīt cilvēkam ar tiem 25Ls, kurš nelieto windows? Vai Microsoft pārdot savu produktu priekš citām platformām? Nē! Un linux (vai kāda cita unix like sys vairs nav nekāds brīnums, kuru lieto tik datoriķi). Pašam mājās viss griežas tik uz linux un nekas cits neatliek kā lietot OpenOffice vai kādu no citiem projektiem.

    Edited:

    Jā, ODF varētu būt viens no risinājumiem.

    #227981
    jonjs
    Participant

    Ar MS Word īpašas problēmas neredzu (tur visu var noformēt pa jaunam un pēc tam jau st rādāt ar O_o izveidoto failu), bet ar Excel man pašam praksē nācies saskaries. Excel dokuments, kurā ir 10 savstarpēji viena no otras atkarīgas lapas (reāli tiek izmantots fizikāliem aprēķiniem, kuras pamatā ir vienas iekārtas sprieguma un strāvas raksturlīkne).

    Sākot no OpenOffice 3 kopā un uz augšu šis fails tiek patīkami pareizi interpretēts, bet zemāks nez kādēļ gļuko. Līdz šim brīdim neizprotu, kādēļ, lai gan esmu mēģinājis rakties.

    #227982
    Eudoxus
    Participant

    @shady

    MS Office ir arī Mac versija. Domāju, ka pie nosacījuma, ka palielināsies linux lietotāju skaits noteikti arī parādīsies linux versija, jo es neticu, ka MS laidīs garām ieņemt šo tirgus segmentu. Pagaidām gan esmu dzirdējis tikai par iespēju laist MS Office caur wine, bet tā varētu būt baigā čakarēšanās. Tad jau labāk palikt pie OOffice.

    #227983
    Mad182
    Participant

    Vēl ir vērts uzmest aci šim: https://symphony.lotus.com/software/lotus/symphony/home.nsf/home

    Eudoxus: nezinu par wine, bet caur CrossOver strādā labi. Tas gan ir maksas, bet nu ja reiz maksā par MSO… Nezinu gan, kur vidējam mājas lietotājam nepietiek ar OOo.

    #227984
    Eudoxus
    Participant

    Es jau nesaku, ka mājs lietotājam nepietiek ar OOo. Tieši otrādi. Manuprāt ar atliektiem galiem pietiek. Nelaimes sākas tad, kad ir vajadzība strādāt abās vidēs. Manā gadījumā tas bija pietiekams iemesls izlikt tos 25Ls par MS Office 2007. Tiesa tad arī OOo Impress (tā laikam tas saucās) arī bija krietni neērtāks par Powerpoint (lai gan par to kāds OOo cienītājs varētu strīdēties).

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā