Iznācis OpenSUSE 11.3

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis OpenSUSE 11.3

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151675
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_opens113_1.jpg[/imgl]Š odien uz versiju 11.3 atjauninājies viens no populārajiem Linux distributīviem OpenSUSE. Nākuši klāt ap 50 jaunievedumi un uzlabojumi. Linux kodols atjaunināts uz 2.6.34. Funkcija SpiderOak ļaus bez maksas sinhronizēt failus internetā. Mūzikas failu rediģēšanai parādījies redaktors Rosegarden. Padomāts arī par īpašu netbūkiem piemērotu darbvirsmu, un viedtālruņu atbalstu.

    Lejuplādes lapa: šeit.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_113ishere_1.jpg[/img]

    grisha drīz notestēs jauno OpenSUSE 11.3, un sniegs atsauksmes.

    #241686
    akels14
    Participant

    Lai opensusee instalētu kādu paku ir jāspiež tik daudz apstiprinājumi un next ka šo distributīvu var droši saukt par windows atdarinājumu. Bet no otras puses yast var darbināt caur konsoli kas ir pat ļoti noderīgi, ja neizdodas palais xserveri. Ironiski kā caur konsoli paku meklēšana un instalēšana ir daudz patīkamāka nekā grafiski.

    #241687
    zivs
    Participant

    Nu nez … mani vienmēr RPM pakotnes ir atbaidījušas (Mandrake laiki un bezgalīgās, ar roku labojamās dependencies problēmas), kas arī joprojām, gan jau nepamatoti, mani attur no SuSE mēģināšanas kā tādas.

    #241688
    daGrevis
    Participant

    Būtu patiešām forši, ja grisha izveidotu testu šim brīnumam. Neesmu saskāries. Un ja tas būtu video podcast’s, tad cepumu paka Tev no manis! 😀

    #241689
    Wuu
    Participant

    Dikti nepatika no pirmās reizes, kopš izmēģināju 10.3.

    #241690
    Jaunzems
    Participant

    z0mg, 4.7GB… te pat Windows 7 x64 netur līdzi 🙂

    #241691
    Eudoxus
    Participant

    Kad lietoju linux mani favorīti bija 2 distribūcijas – Debian un openSuSE. Kad sāku lietot SuSe, tad bija iznākusi 10.2. Nākamā 10.3 bija krietns solis uz priekšu – ātrāka un ērtāka. Pēdējā, ko, šķiet, esmu mēginājis bija 11.1, kas arī likās ok. SuSE arī vizuāli izskatās krietni vien nostrādātāka nekā daudzas citas distribūcijas. Katrā ziņā, ja cilvēkam tīk KDE vide, tad SuSE noteikti ir viena no labākajām izvēlēm (ne velti lelākā daļa KDE developeru strādā zem SuSE). Viņu Gnome versija gan man tad šķita pavāja.

    #241692
    Eudoxus
    Participant

    Jaunzems wrote:

    z0mg, 4.7GB… te pat Windows 7 x64 netur līdzi 🙂

    Tā noteikti ir versija ar visām pakām. Instalācijai pietiek ar iso, ko var ieceipt uz viena CD. Debian arī pilna distra ir uz DVD rakstāms gabals.

    #241693
    drunk_lizard
    Participant

    nez, manupraat debian ir lietotaajiem vis draudziigaakaa un konservatiivi stabilaakaa distra. paareejie visi meegjina skriet vilcienam pa prieksju…

    neattureesjos pareklameejot diezgan buutisku linux konkurentu – https://www.pcbsd.org/

    nu patiik man jamo filosofija…

    #241694
    usins
    Participant

    Skolā apskatījām un vēl apskatīsim suse, bet vecās versijas. Bet pozitīvais ir tas, ka YAST`ā var sakonfigurēt pilnigi visu. Var tiešām pielāgot OS zem savām vajadzībām. Ubuntu tajā ziņā atpaliek. Bt uz suse man liekas ir palēns programmu instalēšanas rituāls, bet var būt 12 gadus vecie datori bojāja ātrdarbību…

    #241695
    Imhoteps
    Participant

    Ko lai saka – visu cieņu SuSei kā *nix un KDE (kas par varenumu!) ilggadīgam grandam, bet… ir viens “bet” – .rpm.

    Priekš manis – .deb un tikai .deb – skaitliski vislielākā “komūna”, vislielākais aplikāciju skaits utt. ut. jprm.

    Tātad – Debian (klanos!) un *buntu ar deriatīviem.

    #241696
    Imhoteps
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    .. https://www.pcbsd.org/

    nu patiik man jamo filosofija…


    Man arī tīk viņu marģinālā stabilitāte. Bet…

    Windows: wanna sex?

    Linux: wanna hardcore sex?

    BSD: wanna hardcore pervert group anal sex?

    #241697
    Eudoxus
    Participant

    Quote:

    t uz suse man liekas ir palēns programmu instalēšanas rituāls

    Uz vecajām versijām (10.1 un 10.2) tas tiešām bija palēns, tomēr jaunākajās versijās šīs trūkums lielā mērā ir novērsts. Turklāt, ja gribas ātru paku uzlikšanu, tad labāk to darīt no konsoles ar zypper (tā šķiet tas saucās).

    Laba fīča ir SpiderOak sinhronizācija. Tiem, kuriem vajag sinhronizēt vairākus kompjus sapratīs par ko ir runa. Mazmīkstie, šķiet, te gan ir priekšā, jo iekš windows live ir diezgan ērta sinhronizācijas programma. Bezmaksas, ja kas.

    Hailaiti izskatās diezgan neslikti imho https://wiki.opensuse.org/Product_highlights

    #241698
    spriizha
    Participant

    nevaru atrast minimālās prasības. win7 it kā iet. Bet gribētos laikam jau KDE nevis gnome, kas iekš ubuntu ir pieriebusies. Un man kā nejēdzošam, bet sevis spīdzinošam datorjūzerim šķiet, ka deb pakas ir tupas. Foršāk ir pašam kompilēties. Teiksim uz gentoo. ( pirmo reizi pašu gentoo instalēju 5 dienas, pēc tam kde vēl nedēļu, bet sanāca 😛 ) Bet pēdējā laikā, ņemot vērā faktu, ka spēlītes vairs nespēlēju ( tikai pokeru ), ir doma pāriet uz foršu linux os. Ubuntu manās acīs sūkā ( tas pats windows, tikai bez spēļu atbalsta 😀 ). Neko citu bez augstāk minētajiem linukšiem īsti neesmu mēģinājis.. Varbūt kāds var ieteikt kādu foršu, ātri strādājošu unix sistēmu, vēlams ar KDE, kas varētu iet uz laptopa ar 32mb video karti, 1,2gb ram un 1,8ghz proci ( vienkodola protams ), tad es būtu tiešām pateicīgs 😛

    #241699
    drunk_lizard
    Participant

    spriizha, uz vaajaaka dzelzja iesaku puppy vai slakas killbill edition.

    #241700
    Eudoxus
    Participant

    @ spriizha

    Es ieteiktu Debian. Pats ar to vairs sen nenodarbojos, bet par Debian palikušas vislabākās atmiņas. Stabilākā un negļukojošākā linux distra ever.

    #241701
    grisha
    Participant

    OPenSuse ISO ir 4.0 GB smags. JAa, tur ir gan KDE, gan GNOME iekshaa. Daudz softa arii, taapeec ir shis liels. Dabaa jau tik daudz netiek izmantots.

    Patreiz ISO disks naak lejaa. Taa ka driiz arii saakshu instaleeties.

    Jaa zypper jau ir pieejams kaadu briidi, kas konsolee laadee lejaa softus. RPM pakas es parasti instaleeju caur MC (Midnight Commander), aatri un vienkaarshi. Meegjinaashu patuyreet praataa dazhas instaleeshanas izvirtiibas un veelaak pastaastiit.

    Instalaacijas procesu bildees nevareeshu paraadiit, bet konfigureeshanas lietas gan meegjinaashu caur PRint Screen paraadiit.

    Pats ceriibas lieku lielas, jo *.3 versijas Susei ir bijushas taas labaakaas. PAts uz Suses seezhu kopsh 9.0 laikiem, kad veel OpenSuse nebija.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā