Iznācis OpenSuse Linux 11.4

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis OpenSuse Linux 11.4

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153628
    grisha
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_os114_1.jpg[/imgl]Jau vairāk kā nedēļu pieejama jaunā OpenSuse Linux 11.4 versija. KDE PLASMA darbavirsmai tagad ir ļoti viegls aktivitāšu pārvaldnieks, kur var viegli uz darbavirsmas pievienot sev vēlamās aplikācijas, piemēram, laika ziņas, tīkla kartes noslodzi, sociālo tīklu spraudņus.

    OpenSuse ir pirmais Linux distributīvs, kurš piedāvā LibreOffice 3.3.1 stable, kas ir uzlabots OpenOffice aizvietotājs. Tāpat ir iekļauts arī Firefox 4.0b 12.

    [img]https://en.opensuse.org/images/thumb/d/d4/OpenSUSE114KDENetbookPages.png/250px-OpenSUSE114KDENetbookPages.png[/img]

    [img]https://en.opensuse.org/images/thumb/b/b2/114_screenshots_lxde_libreoffice_writer.jpg/250px-114_screenshots_lxde_libreoffice_writer.jpg[/img]

    [img]https://en.opensuse.org/images/thumb/8/8f/114_screenshots_silverlight_gallery_in_ffox_moonlight.jpg/250px-114_screenshots_silverlight_gallery_in_ffox_moonlight.jpg[/img]

    Tomēr, līdz ar SAX2 pazušanu, parādās problēmas, konfigurējot videokartes. NVIDIA un ATI lietotājiem vajadzības gadījumā ir iespēja lejuplādēt to konfigurācijas rīkus.

    Problēmas sagādāt var arī latviešu valodas trūkums klaviatūrā. Lai tiktu pie konfigurācijas, spiežam ALT+F2 un ierakstam “Keyb”.

    Man personīgi vienīgās nopietnās problēmas sagādāja printera instalācija (kurš pieslēgts caur paralēlo portu). Printeris vienkārši netiek atrasts.

    #264626
    faq
    Participant

    Liki šamo ekspermentam? Vai ir doma jūzāt to?

    #264627
    grisha
    Participant

    Liku, lai lietotu, pagaidaam ar lietoju. Piemirsu piemineet skanju. Instaleejot, jaatbriivojas no PULSE, taa rada lielas probleemas.

    Vecaa lbaa ALSA lai paliek. Veel diivainas lietas notiek ar atminjas karteem, izpeetiishu, tad pabljaushu.

    Ar katru versiju gan Suse brauc leenaam lielaakaas auzaas. Katram softa pazushanai ir vinjiem iemesls.

    Cik nopratu no Samuraja, Suse tomeer nav Bling Bling, uzinstalee un miers, saliidzinot ar Bubuntu.

    11.1 versija bija sameeraa ok, bet tai paartrauca atbalstu. Varbuut 11.5 versijaa shie naaks pie praata. Jaa, diivaini, parasti Susei bija tikai chetras versijas, tagad jau domaa veidot sesto.

    #264628
    AndrisnoLiepajas
    Participant

    OpenSuse 11.4 noteikti NAV pirmais distribūts ar LibreOffice. PCLinuxOS un Mint piedāvā to pašu, pēc update.

    #264629
    Eudoxus
    Participant

    Kā izbijis suse lietotājs varu teikt, ka viņiem ar relīzēm brīžiem iet kā pa celmiem – viena laba, tad atkal kāda jocīga utt. Bet jebkurā gadījumā – ja patīk KDE, tad suse ir viena no labākajām opcijā, jo susei parasti ir labākā KDE implementācija. Man arī šķita, ka suse salīdzinājumā ar daudzām citām distrām ir visprofesionālāk nostrādātā distribūcija arī tīri estētiski. Daudz lielāka konsistence.

    #264630

    AndrisnoLiepajas wrote:

    OpenSuse 11.4 noteikti NAV pirmais distribūts ar LibreOffice. PCLinuxOS un Mint piedāvā to pašu, pēc update.


    Nevajag gluži jaukt update ar relīzi.

    Vispār jau Pardus bija pirmie kas šipoja libreoffice cd vai dvd instalācijā, pēc tam fedora 15 alpha, fussion un tikai tad opensuse, iespējams arī scientific linux 6.0 iznāca PIRMS opensuse 11.4.

    #264631
    linx
    Participant

    Es pirms nedēļas pusotras uzliku, pašlaik tīri laba liekas, bija šādi tādi gļuki, bet nu +/- tiku galā. Vienīgi skaipu ilgi nevarēju piešķilt, itkā uzlikās normāli, tikai palaisties īsti negribēja,,

    #264632
    grisha
    Participant

    Skype vajag palaist caur konsoli,lai redzeetu, kas pietruukst. Personiigi esmu piemirsis, bet konsolee var redzeet, ko veel vajag un caur zypper var aatri uzinstaleet.

    #264633
    Evers
    Participant

    Nu nē, paldies! 😀

    Tādas problēmas ar tik šķietami elementārām lietām? Tas taču ir smieklīgi. Cerēju, ka novell pusē ir gudrākas galvas. Turpināšu vien lietot OS, kura pat agrīnā beta stadijā bija lietojama bez problēmām un nelika manam cietajam diskam izdot skaņas, kādas normāli varētu izdot tikai mirstošs cietais disks.

    #264634
    grisha
    Participant

    Nekjer krenkji. Man arii jaunaas OpenSuse versijas vairs nepatik. Slinkuma deelj, gan veel lietoju Susi. Kad sanjemshos, paarieshu uz Slacku. Zheel ka tik smuku OS nobendeeja.

    #264635
    jonjs
    Participant

    Nu traki puikas nu. No vienas puses sūdzas, ka Linux ir grūti lietojams, no otras atkal saka, ka Bubuntu lietojot tikai nemākuļi. Gan tā slikta, gan šitā nav labi.

    Slackware protams ir laba lieta un mācēt kompilēt pašam savu linux no sorces nebūt nav slikti, bet kā jau vienmēr esmu teicis vai ir vērts? Tā kompilēšana tomēr ir samērā darbietilpīga (laika ziņā).

    Pats rakstu no Kubuntu 10.10 ar atsevišķi uzstutētu KDE 4.6.1. Teikšu, ka nav ne vainas.

    #264636
    grisha
    Participant

    Izmantojot palīdzības dienestu: https://forums.opensuse.org/ , ir pamatā izdevies visas problēmas novērst. Tagad sistēma ir daudz maz lietojama. Mazliet atkārtošos, bet kā sugu likvidēju Pulse jau pie instalācijas (vēlāk rodas problēmas to iznīcināt), lai izvairītos no problēmām ar skaņu. Nācās iekš Runlevel palaist autofs, lai šis atmiņas kartes darbina. Prieksh printera, iekš sysconfig jāpalaiž lp modulis. PAr Skype gan neatceros, kurš softs pietrūka, bet konsolē bija viss redzams.

    Veiksmi tiem, kas vēlas palikt pie Suses.Viņu forums ir diezgan labs, tik dažreiz mazliet jāpagaida atbilde. Tur gan neviens nepalīdzēs, ja izveidos tēmu, man kaut kas nestrādā. Pēc iespējas vairāk info jāsniedz, kaut vai jāpajautā, kādu info vajag sniegt.

    #264637
    Kon
    Participant

    Cik patērēji laiku, lai panāktu daudz maz lietojamu sistēmu?

    #264638
    grisha
    Participant

    Ja iznjem aaraa gaidiishanu uz jautaajumiem, tad sameeraa aatri. Pulse pazuda jau instalaacijas laikaa, Skype palaidu caur konsoli, tad peec minuutes jau lietoju Skype. Vieniigi ar printeri sanaaca pamociities, jo paraleelo portu peec nokluseejuma nepalaida. KAd uzzinaaju, kas jaadara, tad jau divu minuushu jautaajums… .

    #264639
    aoma
    Participant

    Interesanti, kam vajadzīga OS, kurā kaut ko piedarbināt var tikai caur šādu marazmu?

    Pats arī atbildēšu: acīmredzot tikai pašiem uzticamākajiem fanātiem 🙂

    #264640
    jonjs
    Participant

    Nezinu gan, kas tai Susei ir noticis, man uz notebuka kādus 1,5 gadus atpakaļ kādu laiciņu pastāvēja virsū. Tik drastiskas problēmas nemanīju tai laikā. Laikam man ar dzelžiem vienkārši paveicās.

    Jāsaka gan, ka ar Linux ir viena lieta un tā ir, ja tu lieto Linux, tad tu arī skaties un iegādājies tos dzelžus, kas uz Linux strādās.

    Piemēram ACME webkamera nestrādās kā nākas noteikti un tā tālāk.

    Problēmas ar Skype? Traki. Laikam esmu veiksminieks.

    Man bija tieši pretējs process nācās nest nost ALSA un likt virsu PulseAudio un ne jau skype dēļ, bet tās pašas elementārās spēlītes UrbanTerror un CS dēļ ASROCK mātene bija ar iebūvēto skaņas karti.

    Uz intel viss out of the box strādā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā