Iznācis WordPress 3.0 beta

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis WordPress 3.0 beta

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 40 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150931
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_wp_1.jpg[/imgl]Webmāsteriem noteikti interesēs blogu programmas WordPress jaunā, trešā versija, kura pagaidām ir agrīnas betas stadijā. Izstrādātāji ‘WordPress-Blog’ meklē arī beta-testerus, kas varētu palīdzēt noslīpēt programmu.

    Wordpress 3.0 beta satur radikālus jaunievedumus, piem. tagad iespējams uzturēt vairākus blogus ar vienu programmas instalāciju. Jauna ir arī noklusētā tēma TwentyTen, kā arī ieviestas papildus funkcijas rīkjoslā.

    Bezmaksas lejupielāde: šeit.

    Lasīt vairāk: 1, 2, 3.

    #232226
    Evers
    Participant

    Cerams, ka no vecākas, uz v3 varēs atjaunot websaitu bez problēmām. Man WP lielā cieņā, neesmu redzējis tik nostrādātu bezmaksas CMS, kam būtu tik plašas pielāgošanas iespējas visvisādām individuālām vajadzībām un no kodēšanas nav jāzin praktiski nekas. Tāpat kā ar Firefox – plaši un ērti pielāgojams. Skaitās jau blogu dzinējs, bet lieliski izmantojams arī cita veida lapām. 🙂

    #232227
    daGrevis
    Participant

    Pirmie iespaidi pēc samuraja raksta: profesionāls blogošanas CMS. 🙂

    Nu tad taisīšu testu… 😀

    1) Lejupielādēju, iemērs: ~3MB! 🙂 Pārāk neatšķiras no v2.x, nedaudz “smagāka”. 🙂

    (runāju par ZIP pakotni, īstais izmērs ~8MB, klusītēm nolamājos…)

    2) Kas uzreiz lec acīs?

    Instalācija tāda pati kā v2, tikai beigās Tev nevis uzģenerē paroli, bet gan Tu pats to izvēlies,

    Kontroles panelis – tāds pats kā v2, tikai baltos toņos.

    Sagatavojos jaunam, smukas stilam end-user pusē un… Ai 🙁

    Fuj! 😀 Man vismaz nepatīk… Nu nezinu, varbūt man nav gaumes. 😀

    Theme: https://img180.imageshack.us/img180/2967/enduser.jpg

    Theme2: https://img52.imageshack.us/img52/3295/enduser2.jpg

    CP: https://img406.imageshack.us/img406/1043/enduser3.jpg

    Oi, atcerējos, tā ir tikai beta. 🙂 Priecīgas Lieldienas. 🙂

    P.S. Par kodu vispār neko neieminējos… :devil:

    #232228
    daGrevis
    Participant
    #232229
    elwins
    Participant

    Manuprāt, wordpres`am nav ne vainas, vienkāršs, nav apkrauts ar liekām funkcijām, un ja kaut ko tev vajag, tad pieliec pluginu vai piekodē pats klāt! 🙂

    #232230
    Foxsk8
    Participant

    Lai jau būtu, ka WP kādam ir cieņā, man viņš personīgi nepatīk, pirmais, kur metu akmeni, ir admin panelis, nu nepatīk man pārfīčotas lietas, ar bezjēdzīgi daudziem js risinājumiem. Tālāk no koda skatoties, lai gribētu kaut ko uzlabot, pats, jo paredzu, ka visām vajadzīgām lietām, modifikāciju vienkārši nav, tātad nāksies tā pat burties tam visam cauri.

    Priekš blogiem itkā ir ok, bet kaut kādu citādāku paveidu būvēt uz wp bāzes varētu būt diezgan sarežģīti, ā un vēl varu pieminēt, ka visādi labie moduļi, kas teiksim ļautu blogam pieslēgt sludinājumus, vai šopa moduli, visi moduļi ir veidoti par maksu, protams var atrast kādu alternatīvu, bet tur nu atkal vajag ieguldīt savu darbu.

    Hmz, paspriežot pēc izmēra, vien liekas, ka tur ir bezgala daudz kā lieka, varbūt es kļūdos.

    Pie plusiem kas man patīk wp, ir šādi outcame:

    https://welovewp.com/

    Ja standarta blogus varētu kaut kā šādi pielāgot easy ar 3 klikšķiem, tad tiešam būtu cepuri nost. 🙂

    #232231
    daGrevis
    Participant

    Nu man ar WP nav īpašā cieņā, vairs jau nav. Tapēc dG v2 balstīšu uz sava risinājuma… 🙂

    #232232
    linx
    Participant

    Tas, ka templeita kods ir izmētāts pa search, page, archive un citiem failiem, jau arī nav diezko patīkami, ja man nākas veidot dizainu priekš wordpresa cē em esa..

    Vispār man ir kāds jautājums – kādēļ pie galveno ziņu sadaļas nonāk tikai wordpresa jaunākās versijas apraksts? Tāda tiek veidota arī Joomlai (par kuras jauno versiju vsp neviens vārds netika pieminēts, ja nekļūdos), phpbb arī tika pieminēts vien tādēļ, ka DaGrevis to forumā iečivināja. Kur nu vēl par tādām “brīnumsistēmām”, kā drupal, php nuke, php fusion un e107 .. godīgums ne? 😀

    #232233
    daGrevis
    Participant

    Bet linx, katrs raksta par sev tuvāko. 😀 Man phpBB. 🙂

    #232234
    jezus
    Participant

    vot vienu es nēesmu ierubijis: vai es šito editoru varu lietot lai editētu savu bezmaksas wordpress blogu?

    😉

    #232235
    Evers
    Participant

    Dieva dēls, WordPress.com tiek automātiski atjaunots, ja tur par to, kad nebūs beta, tad būs arī tur

    #232236
    daGrevis
    Participant

    Jēzus, kādu vēl editoru?! 😀

    P.S. WP ir Open Source, tātad – jā! 🙂

    #232237
    cracks
    Participant

    linx wrote:

    Tāda tiek veidota arī Joomlai (par kuras jauno versiju vsp neviens vārds netika pieminēts, ja nekļūdos), phpbb arī tika pieminēts vien tādēļ, ka DaGrevis to forumā iečivināja. Kur nu vēl par tādām “brīnumsistēmām”, kā drupal, php nuke, php fusion un e107 .. godīgums ne? 😀

    zinot Joomlu…

    #232238
    Foxsk8
    Participant

    Nu phpbb nav nekādas vainas, pat tai trešajai versijai, vajag tik laika lai visā iebrauktu, profesionāli joomlsi var nolikt wp, un atkal otrādi, un tā tas var turpināties mūžīgi, kas attiecās uz e-107, tad nu tas vairāk ir domāts pokēm, nevis normālai usošanai, etc.

    #232239
    Evers
    Participant

    Kad pirms diviem gadiem mēģināju Joomlu, tad atceros to kā šausmīgu murgu. Administrācijas panelis bija katastrofāls, pat normāli nevarēju saprast kādā nolāpītā veidā lai es izveidoju lapu(sadaļu) – veidoju vairākās vietās, a nerādījās nekas.

    #232240
    samurajs
    Participant

    linx wrote:

    Vispār man ir kāds jautājums – kādēļ pie galveno ziņu sadaļas nonāk tikai wordpresa jaunākās versijas apraksts? Tāda tiek veidota arī Joomlai (par kuras jauno versiju vsp neviens vārds netika pieminēts, ja nekļūdos), phpbb arī tika pieminēts vien tādēļ, ka DaGrevis to forumā iečivināja. Kur nu vēl par tādām “brīnumsistēmām”, kā drupal, php nuke, php fusion un e107 .. godīgums ne? 😀

    https://www.bildites.lv/images/vw6f665lzna5meovx19.gif[/img][/color]

    #232241
    linx
    Participant

    aha.. es arī esmu dzirdējis, ka penis enlarger’am nav ne vainas 😀 .. zinu, ka nav attaisnojums, bet man tā žurnālistu būšana jau tik daudzās vietās ir, ka nesanāk laika tam visam, jau ilgu laiku domāju arī notepadam tā pavairāk pieķerties, bet kā jau saproti – primārais darbs man tomēr ir sporta centrā (pat neskaidrošu kādēļ, tas tāpat zināms)..

    #232242
    migors
    Participant

    Evers wrote:

    Kad pirms diviem gadiem mēģināju Joomlu, tad atceros to kā šausmīgu murgu. Administrācijas panelis bija katastrofāls, pat normāli nevarēju saprast kādā nolāpītā veidā lai es izveidoju lapu(sadaļu) – veidoju vairākās vietās, a nerādījās nekas.

    Nezinu par ko tu runā es bez īpašām programmēšanas zināšanām uz joomlas esmu uztaisijis jau pāri par 60 lapām. Pirmo reizi saskāros kad ukraiņi man uztaisija un pameta uz joomla1.12 un es biju spiests iemācīties kā papildināt un tt.

    tad es arī pamēģināju taisīt lapas uz wordpress bāzes, pat izveidoju savu templeitu un iemācijos saprast kas tas cms vispār ir. Bet pārgāju atpakaļ uz joomlu jo uz wordresa taisīt portālus ir diezgan aprobežoti, blogus jā un arī mazas kompānijas lapas, bet ne nopietnas vietnes. Labs piemērs uz wordpresa ir e-baznica.lv bet nu tas tad laikam arī ir maksimums kur var nonākt.

    Par sarežģītību es nepiekrītu, vienkārši joomla daudzos veidos un ar daudziem iestatījumiem ļauj panākt vēlamo rezultātu. Uzraksti man sadaļas un izkārtojumu un es tev salikšu 30 minūtēs, ar visu intalāciju, tikai spaidot pogas un liekot ķeksīšus, nerunājot nemaz par to kas ir iespējams pielāgojot kodu. Un kas būs kad iznāks normālā versija 1.6,, betu jau testēju.

    Joomla.org vietnē ir pieejami 4692 paplašinājumi, sociālie tīkli, nekustāmo īpašumu paortāli, sludinājumi, mūzikas galerijas da jebkas. Pēc drošības joomla ir TREŠ Ä€ vis drošākā cms pasaulē. Nu vienīgi ja nenoāk galīgu līkroču rokās, pēc kuriem arī bieži laboju un pārtaisu.

    pa visu laiku man ir uzlauzta tikai viena klienta lapa, kura hostējās uz latneta un es biju pret to.

    #232243
    Aldis
    Participant

    migors, tu mani mazliet sasmīdināji =]

    nu tad tā, gribu facebook [sliktākajā gadījumā draugiem.lv klonu uz joomla].. 🙂 tač 30minūtes.. un viss.. 😉 Vēl pievieno obligāti fermu, lai tad tajā megaportālā arī p0kes būtu.. 😉

    #232244
    migors
    Participant

    Facebook klonu tiešām var uztaisīt 30 minūtes, bet farmvilli (ferma ir tāda neizdevusies parodija) iesaku tev pašam veidot, varēsi kaut vai 10 gadus taisīt 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 40 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā