Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › PR › Jāņa Berga viedoklis par e-komerciju un e-pārvaldi
Jānis Bergs par Latvijas rādītājiem: “Saskaņā ar šī pētījuma rezultātiem, Latvija komunikāciju un datortehnoloģiju izmantošanā atrodas nedaudz zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa. Esmu pārliecināts, ka šo tehnoloģiju izmantošana ir cieši saistīta ar valsts produktivitāti un līdz ar to arī konkurētspēju, tāpēc Latvijā nepieciešams veicināt gan infrastruktūras, gan e-pārvaldes un e-komercijas attīstību. Iepazīstoties ar pētījumā publicētajiem daudzajiem indikatoriem, uzmanību piesaista fakts, ka Latvija atrodas augstajā 4. vietā Eiropas Savienībā pēc elektronisko rēķinu pielietojuma. Arī FMS savā uzņēmumu resursu pārvaldības sistēmā Horizon ir izveidojis funkcionalitāti, kas nodrošina bezpapīra ienākošo rēķinu apstrādi un saskaņošanu, kas ir pirmais solis uz pilnu uzņēmuma bezpapīra pārvaldes sistēmas ieviešanu. Nesen FMS ar labiem panākumiem šo sistēmu ir ieviesis SEB bankā. Jāpiebilst, ka šobrīd Latvijā tiek veiktas izmaiņas likumā par grāmatvedību, pēc kura pieņemšanas uzņēmumiem un iestādēm būs iespējams pilnībā atteikties no papīra dokumentu izmantošanas savās grāmatvedībās. Līdz ar to, ļoti iespējams, ka dažu gadu laikā Latvija pakāpsies elektronisko dokumentu izmantošanā vēl dažas vietas augstāk.â€
Latvija ir ceturtajā vietā ES pēc uzņēmumu īpatsvara, kas saņem/nosūta automātiskai apstrādei piemērotus elektroniskos rēķinus, liecina EK apkopotie dati. Š ajā aspektā Latvija ir apmēram 60% virs vidējā ES līmeņa (30,8%) un apsteidz tādas Eiropas lielvalstis kā Vāciju, Franciju un Somiju. Elektronisko rēķinu izmantošanai Latvijas uzņēmēju vidū ir tendence pieaugt. Par to liecina 25,1% kāpums, salīdzinot 2008.gada rādītājus ar 2010.gada rādītājiem. Š obrīd elektronisko rēķinu sistēmu Latvijā izmanto 45,7% uzņēmumu. Latviju apsteidz tikai Itālija (55,7%), Lietuva (51,8%) un Norvēģija (47,2%).
Savukārt darījumus ar dokumentiem, kas izmantojami automātiskai apstrādei veic 35,9% no Latvijas uzņēmumiem. Ar šo rādītāju Latvija ierindojas devītajā vietā, par 34,2% apsteidzot ES vidējo rādītāju.
EK pētījuma rezultāti ir pieejami:
Preses relīzes