Jaunais anonīmais tīkls Riffle būs drošāks par TOR

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Jaunais anonīmais tīkls Riffle būs drošāks par TOR

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162218
    samurajs
    Participant

    Datordrošības simpozijā Privacy Enhancing Technologies Symposium Alberts Kvons un Masačūsetsas tehnoloģiju institūta zinātnieki prezentēja anonīmo saziņas tīklu, kurā novērsti populārā TOR trūkumi. Jaunums nodēvēts par Riffle, un tas nodrošina pilnīgu anonimitāti pat tad, ja no visas starpniekserveru ķēdītes tikai viens pats nav kompromitēts. Bez tam Riffle nodrošina daudz lielāku datu pārraides ātrumu: lieliem failiem pat līdz 10 reizēm.

    Riffle kodolu veido serveru ķēdīte, kurus sauc par mixnet. Ja uz pirmo serveri kaut ko sūta Alise, Bobs, un Kerola (Carol), pieņemsim, ka kārtībā A, B, C, tad pirmais serveris otrajam šos datus nosūtīs sajauktā veidā – teiksim, B, C, A. Otrais serveris turpinās šo principu tālāk. Jebkuram, kurš mēģinās kaut ko izvilkt no šīs plūsmas, pavērsies tikai pilnīgs haoss. Protams, ka neizpaliks arī TOR slavenais “sīpola mizu maršrutētājs” – katrs mixnet serveris atlobīs tikai vienu šifra kārtu.

    Kaut arī TOR tīklu uzskata par drošu, un to pastāvīgi lieto ap 2.5 miljoni cilvēku, eksperts Alberts Kvons pierādījis, ka zināmos apstākļos tur var izpausties ievainojamības. Jaunais Riffle princips garantēšot daudzkārt augstāku drošību.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_mitanonymoussystem_0_1.jpg[/img]

    MIT News

    #326271
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Arī Tor ja viens no ķēdes serveriem nav ļauns, anonimitāte tiek saglabāta. Visā visumā pārāk maz informācijas netā par šī tīkla darbības principiem. Visi šie paziņojumi par tīklu izveidi kas ir labāki nekā Tor man atgādina savulaik populāros mūžīgā dzinēja patentus. Skaļš paziņojums, bet gala rezultātā nekas lietojams tā arī netiek radīts.

    Palielināt failu kačāšanas ātrumu? Tātad tiek iesaistīti vairāk serveri, kas katrs nokačā tikai fragmentu?

    #326272
    Aldis
    Participant

    Es Tevi nesaprotu… trollis, vai kas? Pārāk par drošību bull-šito, pie reizes karojis, un ko tik neesi sadarījis… :> Smieties vai raudāt… 😀

    #326273
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ja mani nepazīsti tad neiesaku steigties ar secinājumiem. Ne visi cilvēki pieder pie pelēkās masas, konformistiem un vergiem.

    Esmu nacionālradikālis kopš 16 gadu vecuma. Kādreiz strādāju par datortehniķi (meistaru) līdz krīzei. Krīzes laikā mani centās iznīcināt drošības policija. Viņiem tas neizdevās, un rezultātā es kļuvu vēl radikālāks, piedevām no avotiem kurus nevēlos atklāt iemācījos papildus zināšanas par IT drošību, anonimitāti, kontrizmeklēšanu utt. Krīzes laikā, kad ar datoru instalēšanu un skrūvēšanu nevarēju nopelnīt dienišķo maizi, sāku darboties deep web ar bitkoiniem un pelnīt labu naudu. Tad tas viss pajuka kaut kad 2013. gadā, reālajā dzīvē darbu atrast nevarēju, jo dzīvoju nelielā ciematā ar vienu gateri. Pēc divu gadu roltona ēšanas un vergošanas dažādos gadījuma darbos paņēmu savus 70 eiro un nopirku vienvirziena biļeti uz Ukrainu. Nedaudz gan nokavēju, bet tik un tā bija fantastiski. Atgriezos Latvijā mācīties, bet nu šeit tomēr ir tāda nabagmāja, ka neizdosies man pabeigt studijas dēļ finansēm. Budžeta vieta studijās neapmaksā ne transportu, ne dzīvokli, ne ēšanu, ne datoru. Ko darīt tālāk vēl konkrēti neesmu izlēmis, bet domāju atkal doties pasaulē.

    #326274
    Crow
    Participant

    Taisies, ka tieci. Un lai durvis nesadod pa pakaļu. Un nenožaujies pa trepēm… nē, in fact, manis pēc vari žauties, tikai pēc tam nepaliec un smirdēt nesāc, bet svempies augšā un vēl fiksāk joz.

    #326275
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Crow, vari palikt un gaidīt kad varēsi bučot krievu tankus! Tikai skaties ka zobus neizlauz pret viņiem. Smaids tad būs tāds pats sarkani melns kā tava kolorado lentīte.

    Līdz tam vari bučot priekšnieka pakaļu par 450 eiro mēnesī uz papīra.

    #326276
    Brutto
    Participant

    Quote:

    …atgādina savulaik populāros mūžīgā dzinēja patentus. Skaļš paziņojums, bet gala rezultātā nekas lietojams tā arī netiek radīts.


    Šªja, ūja, nav jau tik traki! 🙂

    https://youtu.be/rsBplmMDcRQ

    https://youtu.be/tlx2PgESXhs

    #326277
    LooNeY
    Participant

    To arī teica par TOR, kad palaida… Ka nesabrucināms un super puper drošs tīkls, A tagad? Ne tik drošāks par parasto. 😉

    #326278
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Lūdzu nosauc man veidu, kā novērot ko lietotājs dara Tor tīklā vai kā serverim atklāt Tor apmeklētāja īsto IP adresi!

    Pateikšu priekšā. Ja viss ir izdarīts pareizi, tas ir, lietotājs pats apzināti nav sačakarējis kaut ko, enablojot Flash Player vai tamlīdzīgu huiņu, tad tas nav iespējams! Visas runas par to ka Tor nav drošs ir viena tante teica līmenī. Š īs baumas par Tor nedrošumu sāka izplatīt paši specdienesti pēc tam, kad nespēja deanonimizēt Tor lietotājus.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā