Jauni apdraudējumi februārī (arī Androīdam)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Jauni apdraudējumi februārī (arī Androīdam)

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153507
    shady
    Participant

    Saskaņā ar Kaspersky Lab ekspertu pētījumu 2011. gada februāris bija iezīmīgs ar uzlabotu apslēpto lejupielāžu uzbrukumu skaita pieaugumu, izmantojot kaskadēto stila lapu (CSS) valodu, kā arī jaunu mobilajām platformām paredzētu kaitīgo programmatūru veidu parādīšanos.

    Pašlaik viena no galvenajām lietotāju datoru inficēšanas metodēm ir tā dēvētie apslēpto lejupielāžu uzbrukumi. Tie ir bīstami tāpēc, ka datora inficēšana notiek bez lietotāja ziņas un var sākties pat apmeklējot likumīgus resursus, ja tos uzlauzuši hakeri. Uzlauzto mājaslapu apmeklētāji tiek novirzīti uz tīmekļa vietnēm, kas satur skriptu lejupielādētājus, kas palaiž dažādus mūķus (izmantotājus).

    Februārī vairumā slēpto lejupielāžu uzbrukumu ļaundari daļas skripta lejupielādētāja datu uzglabāšanai sāka izmantot kaskadēto stila lapu (CSS) valodu. Š ī uzlabotā uzbrukuma metode ievērojami apgrūtina vairāku antivīrusu iespējas atklāt kaitīgos skriptus un ļauj hakeriem aizsargāt pret atklāšanu lejupielādējamos izmantotājus.

    Bez tam februārī tika atklāti uzreiz vairāki jauni mobilajai platformai Google Android paredzētu kaitīgo programmatūru veidi. Š īm kaitniecēm piemīt lūkas funkcijas, tas ir, ļaundari tās izmanto, lai iegūtu nesankcionētu pieeju lietotāja ierīcei. Š ajā gadījumā trojāni izmantoja mobilā tālruņa identifikācijas datus, lai fona režīmā veiktu pieprasījumus meklēšanas sistēmā, tādējādi mākslīgi uzpūšot tīmekļa vietņu apmeklējumu. Kaitīgās programmatūras darbojās Ķīnas, ASV, Spānijas, Brazīlijas un Krievijas teritorijā.

    Viss antivīrusu aktivitātes apskats par 2011. gada februāri ir pieejams šeit: securelist.com

    #262963
    Evers
    Participant

    Lai tak tas Kasperskis iet nosisties pret sienu, ko var gvelzt, sagribeejis iesmeereeties Android lietotaajiem.

    #262964
    Crow
    Participant

    Gluži likumsakarīgi. Jo lielāku popularitāti gūst kāda platforma, jo vairāk caurumu tai atrodās. Andža nav imūns pret gripu tikai tāpēc, ka to cep visuvarenais Gugals vai tāpēc, ka tam kaut kur dziļi pakaļā ir pingvīns.

    Tikai Kašpirovskis jau nu gan nebūs īstais, kas tagad glābs. Antivīrusi utml. nav risinājums. Nekad. Antivīrusi ir kā narkotikas. Rada fizisku un psiholoģisku atkarību.

    #262965
    izredzētais
    Participant

    zb kasperskis ar šo agresīvo marketingu.

    runājot par android vīrusiem: vai tad tie strādā arī uz neroototām ierīcēm?

    #262966
    Crow
    Participant

    Vienā mierā. Nez kāpēc vīrusi tiek vairumā gadījumu pastāvīgi asociēti ar ļaunām programmām, kas padara OS lēnu, lagainu vai vispār nepiešķiļamu… root nemaz nav vajadzīgs, lai piekļūtu e-pastiem, adrešu grāmatai, īsziņām, (vismaz stock) pārlūka vēsturei vai ierakstītu zvanus un to visu 24/7 sūtītu ļaunajiem vīriņiem, kam patiešām interesē.

    Android drošības modelis ir fundamentāli greizs pats par sevi. Instalējot programmeles, vairums noteikti pat nelasa, kādiem datiem attiecīgā programma varēs brīvi piekļūt. Jo izvēles jau nav – vai nu Full Access, ja prasa, vai ej un meklē citu progu.

    Tas ir tas pats bēdīgi slavenais Next Next Next gadījums. Lietotājs tiek minimāli apgrūtināts ar uztraukumiem par sistēmas stāvokli. Un ir formāli brīdināts.

    #262967
    garaisezis
    Participant

    nu tieši tā, atver jebkuru apk ar 7zip un buld failā raksti ko gribi klāt, kaut vai lai visu telefona grāmatu nosuta tev ar visiem kontaktiem. Tad tik atliek iemest piratebay un citās kakainās vietnēs, un gaidi rezultātu…!

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā