Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › PR › Jauni apdraudējumi februārī (arī Androīdam)
Pašlaik viena no galvenajām lietotāju datoru inficēšanas metodēm ir tā dēvētie apslēpto lejupielāžu uzbrukumi. Tie ir bīstami tāpēc, ka datora inficēšana notiek bez lietotāja ziņas un var sākties pat apmeklējot likumīgus resursus, ja tos uzlauzuši hakeri. Uzlauzto mājaslapu apmeklētāji tiek novirzīti uz tīmekļa vietnēm, kas satur skriptu lejupielādētājus, kas palaiž dažādus mūķus (izmantotājus).
Februārī vairumā slēpto lejupielāžu uzbrukumu ļaundari daļas skripta lejupielādētāja datu uzglabāšanai sāka izmantot kaskadēto stila lapu (CSS) valodu. Š ī uzlabotā uzbrukuma metode ievērojami apgrūtina vairāku antivīrusu iespējas atklāt kaitīgos skriptus un ļauj hakeriem aizsargāt pret atklāšanu lejupielādējamos izmantotājus.
Bez tam februārī tika atklāti uzreiz vairāki jauni mobilajai platformai Google Android paredzētu kaitīgo programmatūru veidi
Viss antivīrusu aktivitātes apskats par 2011. gada februāri ir pieejams šeit: securelist.com
Tikai Kašpirovskis jau nu gan nebūs īstais, kas tagad glābs. Antivīrusi utml. nav risinājums. Nekad. Antivīrusi ir kā narkotikas. Rada fizisku un psiholoģisku atkarību.
runājot par android vīrusiem: vai tad tie strādā arī uz neroototām ierīcēm?
Android drošības modelis ir fundamentāli greizs pats par sevi. Instalējot programmeles, vairums noteikti pat nelasa, kādiem datiem attiecīgā programma varēs brīvi piekļūt. Jo izvēles jau nav – vai nu Full Access, ja prasa, vai ej un meklē citu progu.
Tas ir tas pats bēdīgi slavenais Next Next Next gadījums. Lietotājs tiek minimāli apgrūtināts ar uztraukumiem par sistēmas stāvokli. Un ir formāli brīdināts.
Preses relīzes