Jaunos ARM čipus izstrādās kopā ar Microsoft

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Jaunos ARM čipus izstrādās kopā ar Microsoft

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153667
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_microsoft_1.jpg[/imgl]Filips Lū, kompānijas ARM Taivānas nodaļas vadītājs, preses konferencē oficiāli paziņoja, ka ARM sadarbojas ar Microsoft jauno procesoru arhitektūru izstrādē. Tas ir loģisks turpinājums Microsoft centieniem turpmākos Windows laidienus darbināt ne tikai uz x86, bet arī uz ARM procesoriem. Kļuvis zināms arī, ka Redmonda iegādājusies attiecīgu licenci ARM arhitektūru izmantošanai.

    Kaut arī F. Lū neklāstīja detaļas, lielākā daļa elektronikas ražotāju pieturas pie viedokļa, ka ARM un Microsoft kopražojuma platformas tiks lietotas viedtālruņiem, planšetēm u.c. mobilajām ierīcēm. Tādējādi Redmonda ne tikai izstrādā OS, bet arī programmatūrai optimizētu hardware.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_2002may0_1.jpg[/imgr]2010. gadā saražoja 6,1 miljardus ARM procesoru, kas ir par 55% vairāk nekā 2009. gadā. 62% no šā daudzuma lieto mobilajās interneta ierīcēs, 19% – iebūvētajās sistēmās, 14% – biznesa ierīcēs, un 5% citā sadzīves elektronikā.

    Jaunāko ARM produktu Cortex-A15 jau licencējuši tādi lielražotāji kā Samsung Electronics, Texas Instruments un ST-Ericsson. Filips Lū sola, ka pirmie izstrādājumi ar Cortex-A15 nonāks tirgū jau šā gada beigās vai 2012. gada sākumā.

    Avots

    #265076
    TrakaisKursis
    Participant

    Man gan šķiet, ka Microsoft grib dabūt detalizētu ieskatu procesoru arhitektūrā un saņemt paplašinātu tehnisko dokumentāciju. Ar šādu informāciju Microsoft savu ARMam domāto OS ar tās pamata apakšekosistēmu, protams, izdosies izveidot daudz kvalitatīvāku nekā bez tās. Neticu, ka ARM pēc Windows iegribām pēkšņi ienesīs būtiskas korekcijas procesorā vai citos dzelžos. Tas paliek nākamajam sprinta aplim. Nevajadzēja Microsoft tik ilgi klīrēties kā neizlēmīgai preilenei.

    #265077
    garaisezis
    Participant

    nez, man uz nokia n95 arī ies tas windows..!???

    #265078
    TrakaisKursis
    Participant

    garaisezis wrote:

    nez, man uz nokia n95 arī ies tas windows..!???

    Vai esi kādreiz lietojis Linux par ekrānu izmantojot savas mikroviļņu krāsns displeju? Līdzīgi kvalitatīvi user expierence tu varēsi baudīt, ja uz sava N95 uzdabūsi logus.

    #265079
    kuuminsh
    Participant

    6.1 miljardu CPU ? :>

    mhhh

    #265080
    Viestartss
    Participant

    TrakaisKursis wrote:

    Neticu, ka ARM pēc Windows iegribām pēkšņi ienesīs būtiskas korekcijas procesorā vai citos dzelžos.

    Neesi naivs! Ko nevar nopirkt par naudu, to var nopirkt par ļoti lielu naudu. Nokia no Sīkmīkstajiem dabūja miljardiņu par to, la viņi izmantotu mobilos logus, nevis Andrīti vai savu simbiāni. Bet ARM procesoru pielietojums ir DAUDZ plašāks, līdz ar to kārdinājums un summas – daudz lielākas.

    Man domāt, ka šeit būs kaut kas līdzīgs, kā ar to stāstu par Intel kompilatoru, kurš programmas kodu uztaisa tā, ka uz ne-Intel procesora programma mākslīgi bremzējas. Pieļauju, ka citu izstrādātāju OS uz šiem procesoriem darbosies lēnāk.

    Preses relīzi par šo, protams, varam negaidīt, bet nu tā tāda mana prognoze, ka visi pārējie tagad pastāvēs pie ratiem…

    #265081
    TrakaisKursis
    Participant

    Viestartss wrote:

    TrakaisKursis wrote:

    Neticu, ka ARM pēc Windows iegribām pēkšņi ienesīs būtiskas korekcijas procesorā vai citos dzelžos.

    Neesi naivs! Ko nevar nopirkt par naudu, to var nopirkt par ļoti lielu naudu. Nokia no Sīkmīkstajiem dabūja miljardiņu par to, la viņi izmantotu mobilos logus, nevis Andrīti vai savu simbiāni. Bet ARM procesoru pielietojums ir DAUDZ plašāks, līdz ar to kārdinājums un summas – daudz lielākas.

    Man domāt, ka šeit būs kaut kas līdzīgs, kā ar to stāstu par Intel kompilatoru, kurš programmas kodu uztaisa tā, ka uz ne-Intel procesora programma mākslīgi bremzējas. Pieļauju, ka citu izstrādātāju OS uz šiem procesoriem darbosies lēnāk.

    Preses relīzi par šo, protams, varam negaidīt, bet nu tā tāda mana prognoze, ka visi pārējie tagad pastāvēs pie ratiem…

    Var jau būt, ka tev taisnība, bet visi ražotāji, kuriem ir izsniegtas ARM Cortex A-15 ērglēna licences jau ir aktīvā procesora arhitektūras pielāgošanas savām vajadzībām posmā – kurš tur orientējas uz superviedtālruņiem, kurš uz serveru komplektāciju, kurš uz mākoņošanu. Tagad iedomājies, ka ARM visiem viņiem saka – puiši, davai, noraujiet rokasbremzi un apturiet savas procesoru labaratorijas darbību – GAIDÄ€MAS KOREKCIJAS! Man kaut kā neticas, ka Samsung, Texas Instruments un Ericcson, un kas tur vēl ir nopirkuši licenci, savu daudzmiljonus vērto adaptācijas darbu izlidinās papīrkurvī, un ņemsies pārstrādāt procesora arhitektūru, lai mazmīkstā brīnums uz tā strādātu naksāk. Protams, ARM to var pavadīt ar ziņu, ka procesoru ražotāji būs ieguvēji, jo tiem parādīsies jauni tirgi. Bet atkal no otras puses – vai, piemēram, Ericcson, kas nekad nav tēmējis savu ARM procesoru stacionāro datoru tirgū to spēs izdarīt pāris mēnešu laikā, turklāt nekavējot jau runātās piegādes saviem pasūtītājiem? Turklāt procesoru inženieru komandas lieluma palielināšana, kas ir neizbēgami šādā gadījumā, arī ir risks… Kur neilgā laikā sadabūt lielu skaitu augsti kvalificētu speciālistu? U.t.t. … U.t.jpr. …

    #265082
    Viestartss
    Participant

    TrakaisKursis wrote:


    Man kaut kā neticas, ka Samsung, Texas Instruments un Ericcson, un kas tur vēl ir nopirkuši licenci, savu daudzmiljonus vērto adaptācijas darbu izlidinās papīrkurvī, un ņemsies pārstrādāt procesora arhitektūru.

    Bet vai tad tie, kas ir iegādājušies licenci, var jaukties pašā procesora arhitektūrā? Mans priekšstats ir tāds, ka viņi ir iegādājušies licenci, kas viņiem dod tiesības konkrēto procesoru izmantot savos produktos. Nav licences – nav tiesību izmantot procesoru. Licence nedod tiesības veikt kaut kādas izmaiņas. Viņi jau nepielāgo ARM proci savam produktam, bet iegulda n-tos miljonus, lai savu produktu pielāgotu ARM procim. To, kāds tieši būs tas procesors (tai skaitā – kāda būs tā arhitektūra utt) jau nosaka licences devējs. Un tāpēc es to redzu tā – tie, kas ir iegādājusies licences šo procesoru izmantošanai, turpinās pie tā strādāt, bet mazmīkstie mēģinās kaut ko aizmuguriski uzčubināt ja ne šinī, tad nākamajā procesoru paaudzē. Es tomēr neatkāpjos no savas sazvērestības teorijas, jo visas Tevis nosauktās kompānijas ir dzelžu ražotāji, kam, diezgan loģiski, vajag iegādāties licenci, lai konkrētu procesoru izmantotu savos produktos. Softa autori vnk pielāgo/pārtaisa kodu konkrētai arhitektūrai. Linux ir portēts uz ARM procesoriem un diez vai kāds no Linux sabiedrības par to ir kaut ko maksājis. Tāpēc man ir lielas aizdomas par tiem iemesliem, kuru dēļ mazmīkstie šitā pielien ARM autoriem.

    #265083
    TrakaisKursis
    Participant

    Nu vispār ARM tirgo licenci kā stratēģisko virzienu, bet ražotāji teiksim ienes savas korekcijas – pievieno to vai citu 3D kodolu vai sava ātruma operatīvo atmiņu un tā tālāk… Tieši tāpēc Apple var iegādāties ARM Cortex A9 licenci, bet integrēt PowerVR 3D kodolu, savukārt, piemēram, Samsung izvēlēties Arduino (ja nemaldos tā sauca to 3D kodolu), bet vēl kāds trešais ražotājs izveidot nevis 2 vai 4 kodolu procesoru, bet 2 + 1 risinājumu, bet tāds uzņēmums kā Caldera vispār veidot savus ARMus tā, lai tos varētu saslēgt kopā ar 479 līdzīgiem brāļiem milzīgā mākoņošanas risinājumā. Man tomēr ir sajūta, ka MicroSoft savu kumosu no balles pīrāga dabūs vien nākamajā baļļukā. Š obrīd viņš ir atnācis ar konuscepurīti galvā un taurīti mutē, kad uz galdiem vairs tikai mētājas kliņģera kastes un telpā ož pēc alkohola… P.S. ST-Ericsson man šķiet ražo vien pročus priekš citiem, un Ķīnā / Taivānā vispār ir vesela tumsa ar šādiem dīvainīšiem…

    Viestartss wrote:

    TrakaisKursis wrote:


    Man kaut kā neticas, ka Samsung, Texas Instruments un Ericcson, un kas tur vēl ir nopirkuši licenci, savu daudzmiljonus vērto adaptācijas darbu izlidinās papīrkurvī, un ņemsies pārstrādāt procesora arhitektūru.

    Bet vai tad tie, kas ir iegādājušies licenci, var jaukties pašā procesora arhitektūrā? Mans priekšstats ir tāds, ka viņi ir iegādājušies licenci, kas viņiem dod tiesības konkrēto procesoru izmantot savos produktos. Nav licences – nav tiesību izmantot procesoru. Licence nedod tiesības veikt kaut kādas izmaiņas. Viņi jau nepielāgo ARM proci savam produktam, bet iegulda n-tos miljonus, lai savu produktu pielāgotu ARM procim. To, kāds tieši būs tas procesors (tai skaitā – kāda būs tā arhitektūra utt) jau nosaka licences devējs. Un tāpēc es to redzu tā – tie, kas ir iegādājusies licences šo procesoru izmantošanai, turpinās pie tā strādāt, bet mazmīkstie mēģinās kaut ko aizmuguriski uzčubināt ja ne šinī, tad nākamajā procesoru paaudzē. Es tomēr neatkāpjos no savas sazvērestības teorijas, jo visas Tevis nosauktās kompānijas ir dzelžu ražotāji, kam, diezgan loģiski, vajag iegādāties licenci, lai konkrētu procesoru izmantotu savos produktos. Softa autori vnk pielāgo/pārtaisa kodu konkrētai arhitektūrai. Linux ir portēts uz ARM procesoriem un diez vai kāds no Linux sabiedrības par to ir kaut ko maksājis. Tāpēc man ir lielas aizdomas par tiem iemesliem, kuru dēļ mazmīkstie šitā pielien ARM autoriem.

    #265084
    Viestartss
    Participant

    TrakaisKursis wrote:

    Nu vispār ARM tirgo licenci kā stratēģisko virzienu, bet ražotāji teiksim ienes savas korekcijas – pievieno to vai citu 3D kodolu vai sava ātruma operatīvo atmiņu un tā tālāk… Tieši tāpēc Apple var iegādāties ARM Cortex A9 licenci, bet integrēt PowerVR 3D kodolu, savukārt, piemēram, Samsung izvēlēties Arduino (ja nemaldos tā sauca to 3D kodolu), bet vēl kāds trešais ražotājs izveidot nevis 2 vai 4 kodolu procesoru, bet 2 + 1 risinājumu, bet tāds uzņēmums kā Caldera vispār veidot savus ARMus tā, lai tos varētu saslēgt kopā ar 479 līdzīgiem brāļiem milzīgā mākoņošanas risinājumā. Man tomēr ir sajūta, ka MicroSoft savu kumosu no balles pīrāga dabūs vien nākamajā baļļukā. Š obrīd viņš ir atnācis ar konuscepurīti galvā un taurīti mutē, kad uz galdiem vairs tikai mētājas kliņģera kastes un telpā ož pēc alkohola… P.S. ST-Ericsson man šķiet ražo vien pročus priekš citiem, un Ķīnā / Taivānā vispār ir vesela tumsa ar šādiem dīvainīšiem…

    Vispirms atvainojos par dubultpostu, internets man īsti nedarbojas un nesaprotu, kā es to vienu lieko varu nodzēst…

    Nu labi, ar šitiem faktiem pārliecināji, ka licences pircēji laikam tomēr var tur veikt izmaiņas, tāpēc tiešām piekrītu, ka vismaz šajā ballītē mazmīkstie pagrauzīs garoziņas.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā