Jauns robotu staigāšanas rekords (video)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Jauns robotu staigāšanas rekords (video)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151737
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_123_1.jpg[/imgl]Robots “Ranger” vizuāli drīzāk atgādina lielu tosteri, nevis pierastos robotus, bet šai konstrukcijai izdevās nosoļot 23 km bez bateriju lādēšanas. “Sacīkste” notika stadiona skriešanas sektorā, kurā robots pavadīja veselas 11 stundas, Š ai laikā “Ranger” spēra 70,000 soļus un nogāja 108,5 apļus.

    Kornelas universitātes (Cornell University) radītais eksemplārs nav no sarežģītākajiem, tas izgatavots tikai vienam mērķim – maksimāli energoefektīvai gaitas funkcijas izpētei un noslīpēšanai. Iepriekšējais rekordists BigDog no Boston Dynamics apstājās pie 20,5 km atzīmes.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jlbm8R4Vn7U[/youtube]

    Avots

    #242533
    usins
    Participant

    mjā. piemestu vēl saules panelīti, kurš kaut nedaudz atražotu enerģiju, tad jau tālāk tiktu…

    #242534
    drunk_lizard
    Participant

    usins, lielaakais pasaules zinaatnes uzvara buutu vismaz vistas smadzenju implantaacija tavaa paurii!!!

    atvainojiet, piedodiet…

    sjitais kadrs kaadu 4 gadu laikaa nav evolucioneejis ne pa gramu!

    uzdosju jautaajumu datuves administraacijai atkaartoti! juus speciaali izveelaties IDIOTUS saita uztureesjanai?

    #242535
    Zenth
    Participant

    [spoil]^^^ Mr. Positivus ^^^ :D[/spoil]

    #242536
    _Mo3_
    Participant

    nu jā, ja tas tiktu uz kādas nelīdzenākas pamatnes, tad šitas brīnums noteikti noliktos uz sānu 🙂

    #242537
    Edžus
    Participant

    Hmmm, Usins, lasīt neesi iemācījies? 😀 Neredzēji: “Bez bateriju uzlādēšanas” ??? 😀

    P.S. Brīžiem te var nosprāgt no smiekliem… :D:D:D

    #242538
    Edžus
    Participant

    “Maksimāli energoefektīvai gaitas funkciju noslīpēšanai” Manuprāt tā jau sāk, nesāks tak’ ar kalniem?! 😀 Paies tad gadsimts lai iemācītu to Miskasti staigāt… 😀

    #242539
    Miks-11
    Participant

    ….Nākotne jau skrien pie mums, bet vēl jau iet…

    Intresanti, ka šādu robotu varētu pielietot arī cilvēkam 🙂 ?

    P.S. ja cilvēks iet blakus un tā ierīce dara to pašu, atliek izveidot pārējo daļu un aiziet…

    Cilvēkus aizvietos roboti nākotnē pildīs tādas pašas funkcijas…

    #242540
    drunk_lizard
    Participant

    Miks-11 wrote:

    ….Nākotne jau skrien pie mums, bet vēl jau iet…

    Intresanti, ka šādu robotu varētu pielietot arī cilvēkam 🙂 ?

    P.S. ja cilvēks iet blakus un tā ierīce dara to pašu, atliek izveidot pārējo daļu un aiziet…

    Cilvēkus aizvietos roboti nākotnē pildīs tādas pašas funkcijas…


    iztulkojiet luudzu kaads

    #242541
    Crow
    Participant

    Tā bleķa kaste tak staigā kā abās kājās saģipsētais ar kruķiem. Un vispār – šāda tipa vai bipedālas kustības priekš robotiem nav piemērotas. Ne jau viss ir jāpielāgo cilvēka izdarībām. ÄŒetrkāju kustībām nav vajadzīga tāda līdzsvara sistēma un tā vairāk spēj pielāgoties reljefam. Un labāks par ratu arī daudz kas labāks nav izdomāts.

    Bet bez uztraukumiem, pilsoņi. Efektīvu pārvietošanās sistēmu roboti izdomās paši, tika mēs sēdēsim matricā…

    #242542
    migors
    Participant

    tāds kroplītis vien viņiem sanācis, nekāda praktiska pielietojuma

    #242543
    Brutto
    Participant

    No staigājošajiem robotiem, man liekas, ka stabilākais ir mūļveidīgais BigDog:

    https://www.youtube.com/watch?v=cHJJQ0zNNOM

    P.S. https://www.youtube.com/watch?v=VXJZVZFRFJc 😉 😉

    #242544
    Crow
    Participant

    Lūk! To es saprotu! Vienīgi ar to gruvešu kaudzi tā pasūdīgi gāja, jo robots ir, tā sacīt, akls un padumjš. Tas nesaprot, kas tas ir, ko viņam jāšķērso un nevar pats sameklēt stabilāko pamatu, izsvērt, vai nebūtu labāk apiet apkārt vai mēģināt šķērsli likvidēt citādi. To atrisināt tad arī ir īstais jautājums, jo kustību sistēma balstās uz apkārtējās vides novērtējumu, izmantojot pieredzi.

    #242545
    drunk_lizard
    Participant

    aa, cjort!!!

    sen nebiju ielogojies, nu un nopubliceesju te pm. no kaa – varat mineet. sakaraa ar sjo topic…

    Quote:

    Varbūt es ne tā izteicos ?

    Es kaut ko jēdzu no tā IT … Un tām lietām..

    Zini tu, Ķirzaka b*.

    Es tev teikšu tā, ka netā izteicos varbūt ?

    Nesaproti… Vai nesapratīsi…

    Kāds te ko meģina salīdzāt un kaut ko ne pa tēmu varbūt salīdzāt..

    Tapēc tav jāiejaucās ?

    Es vsp nesaprotu .. Ej un pats saproti ?

    un taa nav vieniigaa :> liidz asaraam…

    kaa var TAADS kjiiselis buut paurii!? O_O

    #242546
    Mad182
    Participant

    Es protams neko nesaprotu no robotiem, bet ja reiz tas lūznis tā pat spēj pārvietoties tikai pa līdzenu virsmu, kāpēc vienkārši nepieskrūvēt riteņus? Būs klusi, ātri un efektīvi :lala:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā