Jautājums par autortiesībām

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Jautājums par autortiesībām

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149371
    Foxsk8
    Participant

    Sveiki tautieši, radās viena neskaidra lieta par autortiesībām.

    Tātad, ja es kaut kur ieraugu kādu bildi, vairāk domāts kā kāds web elements, salikums, ikona.

    Ja es esošai bildei taisu redesign, tad kā paliek ar autortiesībām? Kur piemēram mazākas bildes veido lielās bildes salikuma redesignu.

    Itkā jau tas būtu tas pats, kas remiksēt muzonu. 🙂

    #208535
    samurajs
    Participant

    Googlē viss ir pateikts. Izvēlies tās bildes, kuras atļautas komerclietošanai/pārveidošanai un dari ko gribi ar tām. Skat. bildi!

    [img]https://www.bildites.lv/images/zb4w5ot2akhoq7vj22f3_thumb.jpg[/img]

    #208536
    normis_161
    Participant

    Tā kā šeit iet runa par autortiesībām, tad man radās jautājums. Vai es drīkstu ievietot šo spēli. savā mājas lapā? Vnk šoreiz radās tāds jautājums, jo Heroes WOG it kā fanu taisīts, un tā versiju nav pieejama pārdošanā,bet citās ārzemju mājās lapās to spēle var lejupielādēt (tie nav trakeri), un gribētos izdarīt tā, ka to spēli varētu arī no manas mājas lapas arī lejuplādēt, ja, portams, to var legāli darīt.

    #208537
    KaNeiet
    Participant

    Visam, kas sarakstīts pēc “tāds jautājums, jo” nav nekāda sakara ar to, vai to drīkst darīt.

    Patiešām tik grūti atrast autorus vai izlasīt licences noteikumus?

    https://wakeofthegods.strategyplanet.gamespy.com/

    Write to us:

    Write also to zvs and liquidsky

    The representatives of HMM3.5 Team at this site.

    #208538
    Foxsk8
    Participant

    Samurajs: Tā jau tas nejiet cauri, google šajā gadījumā nav rādītājs. Paņēmu specifisku bildi, tādu man neatrod. Tad arī jautājums paliek kaut kur starp mani, un tavu googli. 😀

    #208539
    daGrevis
    Participant

    Nu ja ir “©”, tad nevar, ja ir kāda licenze klāt tad izlasi, un sapratīsi… 😛

    #208540
    Foxsk8
    Participant

    Š ājā gadījumā iet runa par https://www.deviantart.com/ galeriju, kurā ir daudz bilžu, ja es gribu izmantot kādu daļu, no kāda autora bildes, kura ir pilnībā neaizsargāta, kā arī ir iespējama lejupielāde oficiāli, tad kā tur beigu beigās sanāk? Plus arī ja tā bilde ir tikai kopums, bet man no viņas vajag daļu, tāds kā redesigns, špikošana no parauga, un veidoju tik ilgi to bildi, līdz kamēr līdzīgs orģinālam attēlam.

    #208541
    daGrevis
    Participant

    Ja attēlam ir uzlikta Creative Commons licenze, tad vari to darīt, ja nē, tad jārunā ar attēla autoru…

    #208542
    deivs001
    Participant

    https://about.deviantart.com/policy/copyright/

    A work is not required to have a copyright statement printed on it or near it in order to be considered copyrighted so do not assume that the work is unprotected simply because you cannot see a notice written anywhere.

    #208543
    Foxsk8
    Participant

    Neiebraucu.

    #208544
    deivs001
    Participant

    Ja nekur nav redzama kaut kāda C zīmīte, tas nenozīmē, ka attēls nav aizsargāts ar autortiesībām.

    #208545
    Foxsk8
    Participant

    Jā, bet šeit iet runa par to, ka es to attēlu pārzīmēju pats un sadalu vairākās daļas. Nu piemēru minēšu pa visam vienkāršu, atrodu tur labu web dizainu, pārzīmēju iekš PS un pēc tam sagriežu. Tad kas šajā lietā attiektos?

    #208546
    deivs001
    Participant

    Laikam jau tas skaitīsies plaģiāts, bet, kam tas rūp! 😀

    #208547
    WerNeo
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Jā, bet šeit iet runa par to, ka es to attēlu pārzīmēju pats un sadalu vairākās daļas. Nu piemēru minēšu pa visam vienkāršu, atrodu tur labu web dizainu, pārzīmēju iekš PS un pēc tam sagriežu. Tad kas šajā lietā attiektos?


    Tīri teorētiski un praktiski, domāju, ka Tu autortiesības nepārkāpsi (tik cik sirdsapziņa ļauj). Būs grūti pierādīt, ka dizains zagts, ja pamatīgi apstrādā tā, ka pat autors nepazīst. 🙂 Par bildēm.. Es parasti sazinos ar bildes autoru caur e-pastu un lūdzu atļauju to pārpublicēt (arī laikam tikai sirdsapziņas dēļ). Bet bildes zaguši ir pat lieli portāli (nepamanot pat tā saucamās “ūdenszīmes”) un iekrituši.

    #208548
    Foxsk8
    Participant

    Bet itkā jau tās galerijas tādiem mērķiem ir domātas, lai cilvēki dalās ar idejām un darbiem 🙂 Ja negribi dalīties, neliec tādās vietās 🙂

    Vienkārši tagad ir tā, ka daudzi nevar atļauties dārgus dizainerus, un arī diži lētie gali nevar realizēt ideju, nu tad es dodu katalogu, lai cilvēks izvēlās, ko grib aptuveni redzēt, ja viņš pasaka, es gribu šitādu un par slicer darbu var samaksāt, tad arī viss. Vienkārši sanāk, ka klients iedod mums to bildi, nevis mēs paši paņemam 🙂

    Protams vienmēr jau spiežu uz unikālu designu un visu pārējo, bet ja nu tie līdzekļi ir nedaudz par mazu, vai arī neko īpašu nevajag, lai izmestu savus 150 Ls par dizainu, tad talkā nāk šādi risinājumi.

    #208549
    WerNeo
    Participant

    Galu galā, ja izvēlies gatavu dizainu, ko radījis kāds čalis un ielicis internetā.. Cieni viņa darbu un nedzēs dizaina autoru lapas apakšā. 🙂 Bet ja kaut ko radikāli maini izskatā, tad.. domāju, ka var arī dzēst, jo arī esi ielicis lielu darbu 🙂

    #208550
    Foxsk8
    Participant

    Nu reāli tā arī ir, paņemu paskatos, un mēģinu uzzīmēt tieši tādu pašu. Itkā tas būtu tas pats, kas mēs abi nofočētu vienā rakursā kādu ēku. Man ir mana bilde, tev ir tava, un trešais mēģina tādu pašu rakursu paņemt skatoties pēc mūsu paraugiem.

    Vienkārši šajā gadījumā ir domāts bildes salikums, kā tāds, ja tur piemēram ir menu, es paskatos, ā melns, ar sarkanu borderi, paņemu un uzzīmēju mats matā tādu pašu, ieliku tur pat, piem kreisā malā, nu vot, kā tādu lietu var uzskatīt par plaģiātismu?

    #208551
    samurajs
    Participant

    Es ieteiktu ņemt bildes no ārzemju lapām, tad gailis pakaļ nedziedās. Tik no LV neņem, kāds skopais latvietis jau noteikti būs gatavs pat pliku uti pa rudzu lauku izdzenāt 😀

    #208552
    Foxsk8
    Participant

    Nu tā bilde jau arī ir no ārzemēm, tikai kā jau zināms, latvieši deviantu arī apsēduši kā utis 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā