Jautajums par formatesanu

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Jautajums par formatesanu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154757
    kassells
    Participant

    Sor, kad nav garumzimes. OS tikko jauns uzlikts.

    Man ir 3 Lokalie diski, C,D, E.

    Jautajums, ja es noformateju caur Hirens Boot CD tikai D un E disku man vinsh neaiztiks C disku? Un ar C disku un windows mapi viss bus ok?

    Pectam PC, windows palaidis un izkatisies, ka nekas nebutu darits?

    #274574
    ruukjis
    Participant

    Ja tev Winda ir uz C:, tad pārējos vari droši slaucīt. Ja nu tiešām bail riskēt, paņem diskus fiziski atslēdz – izrauj vadus un apskaties vai bez pārējiem diskiem viss notiek… tas ir pie nosacījuma, ja tev tiešām ir 3 diski nevis partīcijas.

    Es tikai nesaprotu, kāpēc tu gribi formatēt caur Hirens, to pašu var panākt arī ar Windows tooli…

    #274575
    Stormbird
    Participant

    Diez kādu os tad esi uzlicis kurai nav garumzīmes? Win 2000? vai vēl ko vecāku?

    #274576
    kassells
    Participant

    Man ir 2 HDD. Uz (C: ) kura atrodas uz jauno HDD ir tikko uzlikts OS. >:( un E: ka teikt ir partīcijas uz veco HDD. Uz >:( diska ir ari Windows mape, nosauksim to par veco Windows mapi.

    Tad es varu to >:( un E: particjas kuras atrodas uz veco HDD mierīgi attīrīt?

    Piemirsu, kad ar Alt ar ir garumzīmes. 😛

    #274577
    ruukjis
    Participant

    Mierīgi. Kā jau teicu, ja bail, vecajam cietnim izrauj vadu un apskaties, ja viss strādā, tad vari mierīgi formatēt. Es gan esmu diezgan drošs, ka viss būs OK, ja vien kļūdas pēc neesi Windu uzbāzis uz kādas vecās partīcijas.

    #274578
    Lejzems
    Participant

    No windows wides formatē tikai troļļi.

    Priekš pilnīgiem dauniem izskaidrošu. Formatējot ar Windows tiek sačakarētas partīcijas. Windows cenšas visu taisīt Logical nevis Primary, cik nu spēj. Tiem kam ir vismaz nedaudz reāla pieredze, ir skaidrs ka pēc tam būs čakaris. Bet Windows7 zombētam pajolam tas laikam nekad nebūs aptverams.

    #274579
    KristoZ
    Participant

    😀 Jā, Windows vispār izmanto tikai n00bi! 😀

    #274580
    ruukjis
    Participant

    Ar tik nepareizā leņķī ielauztām rokām, kādas ir tev, es nebrīnos, ka tu pat ar Windows tooli neproti neko noformatēt.

    Pirmkārt, tādam dator “guru” kā tu vajadzētu jau zināt, ka pie plikas formatēšanas netiek norādīts kāds būs disks – primary, vai logical – to dara pie diska/partīcijas izveides.

    Otrkārt, tu ar naglu formatē diskus, ka tev pēc tam ir problēmas ar logical partīcijām?

    #274581
    samurajs
    Participant

    Beton, mļē, es līdz šim tiešām domāju, ka tu kaut ko sajēdz, bet nu man nākas domas mainīt. Es visu formatēju tikai ar gParted, bet ne tāpēc, ka Winda ko čakarētu, bet vnk gParted rīks uzskatāmāks, un ar daudz vairāk iespējām.

    #274582
    hujjakc
    Participant

    Gan jau ka grib formatēt, jo failu saraksts sačakarēts. Tad gan jau ka ne tikai formatēs, bet arī partīcijas nograus un taisīs pa jaunu. Nu tātad uztaisīs Logical, vai vel labāk – kautkādu sranu Dynamic Volume.

    P.S. Pamēģiniet arī sadalīt disku ar Windows Setup 😉

    #274583
    Imhoteps
    Participant

    Es sensejam piekritīšu, ka GParted gan ērtāks, gan atbilstošāks rīks šādām manipulācijām. Man vispār vienmēr šķitis mazliet perversi veidot partīcijas, atrodoties pašā korespondējošajā operētājsistēmā. Nerunājot par datu zuduma riskiem, kuri tādā gadīumā ir nesamērīgi lieli.

    #274584
    kassells
    Participant

    Viss, ok. 😉

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā