Jautājums par UTF-8 kodējumu priekš <title>

Sākumlapa Forumi Mājas lapu izstrāde Web veidošana un problēmas Jautājums par UTF-8 kodējumu priekš <title>

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148305
    Mr.Death
    Participant

    Š is nu ir brīdis, kad nāku atkal pēc padoma.

    Tātad situācija sekojoša. Iekš SEO manuāļa (web.hc.lv) izlasīju, ka vislabākais esot to tagu likt uzreiz pēc <head> taga (ķipa lai mekļa robots uzreiz iešņauc nāsīs), bet vai šādā gadījumā tieši šim <title> tagam darbosies pēc tam padotie <meta /> tagi, kas teiks šim, lai izmanto UTF-8?</p> <p>Un cik lietderīgi būtu šādā gadījumā iemest faila sākumā rindiņu:</p> <p>header (‘Content-type: text/html; charset=utf-8’);</p> <p>Runa neiet par pārlūkprogrammām, tām jau rezultāts acij redzams, bet tieši par meklētāju robotiem, kas nāk kašāt informāciju. Vai tie savāks to informāciju tā kā tiem i jāsavāc, vai metīs tomēr kaut kādus UTF-8 gļuhus?</p> <p>Tas tāds mirkļa stulbuma jautājums :duno:

    #193037
    Aldis
    Participant

    vsp.. jau es vispirms tagaa kartoju charsetu, peec tam titli… man skjiet botam tik smalks izvietojums neinteresee.. 🙂 galvenais lai atrastos ka pirmais informativais tags… nevis tiripiri kkur zem favikonaam, stailiem, linkiem, un nedo dies ieksh .. u.t.t..

    #193038
    Mr.Death
    Participant

    labi, pagaidīšu azazul un mad182 🙂 vēl jādzird no šiem viedoklis, tad izlemšu ko darīt 🙂

    #193039
    Loading
    Participant

    title jābūt hedā. https://www.w3schools.com/html/html_head.asp

    Vai pirms meta, nez. Es title esmu ielicis pirms

    #193040
    Mr.Death
    Participant

    To, ka tam jābūt es jau kopš lame-laikiem zinu 😀 Taču tagad mani nomoka vēl specifiskāks jautājums.

    #193041
    Anonīms
    Neaktīvs

    pēc būtības, cik nu esmu ar savu nelielo botsaistes pieredzi testējis , visoptimālākais izkārtojums man liekas ir

    Doctype

    content type/charset

    title

    keywords

    copyright

    author

    admin

    contact mail

    .

    ps ja lietojam google webmaster tools, labak izmantot google meta tagu, nevis kontroles html, botam vieglak gremot… 😉 Vēl viens meta kas noder ja vēlamies lai google nekašo savos serveros tavas lapas oldschool versijas

    Code:

    ///te ir kkas lieks
    name=”googlebot” content=”noarchive”
    <> ///ta pat ka te

    PS Foxi kapec manus tagus ed nost? 😀 hzzz

    #193042
    Mr.Death
    Participant

    tā nebija atbilde uz manu jautājumu :duno:

    Turklāt, ne pa tēmu runājot:

    copyright

    author

    admin

    contact mail

    šos vispār ir pilnīgi lieki likt meta tagos. (subj. viedoklis)

    #193043
    Anonīms
    Neaktīvs

    Doctype

    content type/charset

    title

    lūk tava atbilde, vispirms doctype, tad cnt un chr set un tad title 😀

    #193044
    Mr.Death
    Participant

    Tā arī nebija atbilde uz manu jautājumu 🙂 Pārlasi kārtīgāk 😉

    #193045
    Aldis
    Participant

    Super, šis man arī ieienteresēja, domāju būs labas atbildes.. bet te jampadracis iz HTML pamatiem 😮 😀

    Un vai doctype jaajauc kopaa ar title un charsetiem!? o_O doctype ir pats par sevi atsevisks tags.. virs un ieksh tad naak – Bet ne par to tieshaam ir staasts..

    Topika autora Jautājumam ideja sekojoša: Vai Iekš kaa pirmo rindu uzreiz var likt ?? Itkaa SEO taa esot labaak… Un vai bots saprot/nesaprot garumziimes.. u.t.t. ja nav noradits charset pa priekshu un tad Title! Kaa arii veel jautajums bij par php headera charsetu..

    #193046
    Anonīms
    Neaktīvs

    Edit:

    Code:

    Doctype

    content type/charset
    title

    ….


    nu moins 😀 😀 psc 😀 ja title ir izmantoti unicode simboli, tad ir jaliek charsets pirms title . savadak bots hz vai saprot un hz kads vinjam default charset. butiba ir ta ka viņš jau lasa kodu pa rindiņām no sakuma lidz beigaam, vinjam pie kajas tev div class a ir novietots pa labi vai kreisi, vinjsh lasa apmeram ta

    Code:


    Bots: Tu te vsp esi?

    header(”HTTP/1.1 200 OK”);

    Bots: Aaa esi gan. A kas pa tipu tu esi?

    doctype tāds un tads!

    Bots: skaidrs, bet kas par charsetu? kāda valoda man lasīt to kas te ir un kas par failu tas visp?

    Content type text/html; charset utf-8 !

    Bots: Aghaa, skaidrs! Tu mums multivalodains, izmantojam unicode! Ka tevi sauc un ko tu saturi , isuma?

    Title tads un tads
    meta name keywords
    meta name content

    Bots: Labi, bet kam tu piederi?

    Meta name copyright, meta name author, meta name email.

    Bots: Tu esi sastopams google admin tools?

    1: variants : meta name google id blah blah
    2: variants : ….

    seko citi meta un kontents….

    #193047
    Mr.Death
    Participant

    EDIT: Okey, sapratu tavu domu 😉 Labi gaidu atbildes no citiem notepad.lv profiem 🙂

    P.s. vispār atkal ne pa tēmu runājot.. doctype nav jānorāda obligāti, jo lapa strādās tāpat. (tiesa gan validatori brēks un pārlūki to tulkos kā html transitional, vai kāviņtur, bet lapa darbosies)

    #193048
    m*****
    Participant

    Man šķiet, ka teorētiski content type būtu jābūt pirms title, bet uzreiz nevaru atrast vērā ņemamu atsauci uz šo.

    Bet vispār man liekas ka tā ir matu skaldīšana, diez vai tas kaut ko mainīs parlūka vai meklētāja uzvedībā.

    Un Morpheus uzrakstītā “saruna” ir kaut kāds murgs. Bots taču netaisa atsevišķu pieprasījumu lai nolasītu katru meta tagu…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā