Kā nosargāt sakņu dārzu?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Kā nosargāt sakņu dārzu?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 42 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151415
    Nikkys
    Participant

    Labdien!

    Situācija tāda, ka man pie privātmājas iekopts mazdārziņš, kurā atrodas pāris ābelītes, iestādīti kartupeļi un vēl šis tas, tā, hobija līmenī. Arī dārziņš nav dikti liels – kā jau pie privātmājām. Taču – māja ir tā kā uzkalnā, dārzs lejā, tamdēļ katru gadu šis tas tiek nosperts, un – ar katru gadu progresīvāk. Suns, protams, ir – taču par ēsmu turpat klāt likt negribu.

    Š ogad esmu nolēmis sākt cīņu pret šamiem, kaut vai tikai baidot prom.

    Iedomājos uzlikt prožektoru ar sensoru, bet pēcāk iedomājos, ka viņš taču slēgsies iekšā teju visu laiku – pat kā vējš pakustinās kādu ābeles zaru.

    Otrs variants bija uzlikt kameru, un pa naktīm likt ierakstus, bet tas laikam būs dārgi.

    Lūdzu izteikt visus ierosinājumus un idejas!

    Paldies!

    #238162
    reGative
    Participant

    Ja Tev tas dārzs ir ļoti svarīgs, tad nu var atļauties sakrāt naudiņu un nopirkt kaut ko.

    Var uzstādīt žogu, kuram, ja pieskarās neatpazīts pirkstu nospiedums, nelaiž iekšā un sāk pīkstēt. Ir jau daudz dažādu paņēmienu, kā nosargāt savu dārzu. 🙂

    #238163
    Aldis
    Participant

    Kā būtu ar sētas uzlikšanu un suņa palaišaunu pa sētu?

    #238164
    Nikkys
    Participant

    žogs ir – suni turu piesietu citur speciāli, jo no viena šādi šķīros….

    #238165
    Wuu
    Participant

    Tas ir ārprāts kaut kāds, pat parīs dobes kartupeļu nevar izaudzēti kā cilvēks.

    #238166
    shady
    Participant

    1) Kādēļ sunim nevari uzlikt modernizētu pavadu, kura ir pietiekami gara, lai suns pārvietotos pa tavu teritoriju, bet pavada automātiski atvelkas atpakaļ, lai nemaisās pa kājām.

    2) Uzliec prožektorus ar kustības sensoriem (nav dārgi)

    + pieliec kaut web kameru ar kustības ierakstu.

    3) Uzliec neīstu kameru, lai atbaidītu pārkāpējus.

    #238167
    izredzētais
    Participant

    kameras lai nosargātu piecus kartupeļus? 😀

    kā būtu ja to dārziņ u vienkārši pārceltu tuvāk mājai?

    #238168
    Nikkys
    Participant

    Wuu, nu no sākuma man arī likās ārprāts. Bet paskatoties, kas notiek… tos zagļus var saprast….

    Bet savu ražu gan atdot negribu…

    Sensori bija mana ideja – bet vai tiešām nebūs tā, ka tie ieslēgsies tikko kā vējš kaut ko pakustinās – ābeles zaru, zāli.. ?

    Un par 1) – suni nelieku tur, jo vienu man šādi novāca. Tāpēc pašam arī nav vēlme brīvi vazāties un dzīt tos zagļus prom. Par to pavadu – ar tāda tipa eju pastaigā. Bet šis nav tas gadījums, kur izmantot. Ar tehniku jāizlīdzas.

    3) – arī variants, bet īsta jau būtu labāk… Tikai cik kas tāds var maksāt….

    #238169
    Foxsk8
    Participant

    Iepērc šaunamo, ja kāds ielien tavā teritorijā, bliez nost, droši vien, tevi apstaigā vieni un tie paši, atliks tik kādus 2 – 3 izravēt un būs miers, ne jau tev tur puse vietējais rajons nāk ņemt.

    Otrs, skatoties kāda teritorija, itkā jau tev ir pienākums, to nožogot. Agri vai vēlu tas itkā būtu normāli, jebkurai privātenei ir žogs apkārt. 🙂

    Vēl varētu būt laba ideja, salikt lamatas, nu tās, kur ķepu ieliek un paliek bez tās. Ieroc zemē, un gatavs, zaglis pārvietosies pa “vagām” un nedod dievs, ieliks tur nagus. Otrs, ja tev tas suns tiek palaists brīvā dabā, tad mana doma neder. 🙂

    #238170
    shady
    Participant

    Web kameru tu noslēpsi, bet, ja uzliksi īstu lielo kameru, tad tev viņu nomontēs nost;)

    #238171
    Wallaby
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Iepērc šaunamo, ja kāds ielien tavā teritorijā, bliez nost, droši vien, tevi apstaigā vieni un tie paši, atliks tik kādus 2 – 3 izravēt un būs miers, ne jau tev tur puse vietējais rajons nāk ņemt.

    Vēl varētu būt laba ideja, salikt lamatas, nu tās, kur ķepu ieliek un paliek bez tās. Ieroc zemē, un gatavs, zaglis pārvietosies pa “vagām” un nedod dievs, ieliks tur nagus. Otrs, ja tev tas suns tiek palaists brīvā dabā, tad mana doma neder. 🙂

    Galīgas muļķības, uzreiz redzams, ka runā pusaudzis. Pirmo reizi nogalināt cilvēku ir ļoti grūti, daudziem pat neiespējami. Tādēļ Skriet ārā un MĒÄ¢INÄ€T kādu novākt, bet to pašā pēdējā brīdī neizdarīt var beigties ar letālu iznākumu pašam. Jo ne jau tie kulturālākie cilvēces pārstāvji nāk zagt…

    Un par lamatām vēl lielākas muļķības – zaglis aizskries uz policiju un dārza saimnieku ieliks aiz restēm. Nu labi, iedos nosacītu, bet nu nepatikšanas būs vienalga. Tā ir jau vairākas reizes bijis. Principā vienīgā valsts, kur svēti ievēro privātīpašumu ir ASV, tādēļ vajag filtrēt realitāti un Holivudas filmas. Visā pasaulē NEVAR uz sava privātīpašuma darīt da-jeb-ko.

    Tā kā bērni.

    #238172
    afigel
    Participant

    es taa saprotu ka jaasargaa ir gan daarzs, gan suns?

    😀

    kaajnieku miinas 🙂

    #238173
    APOC
    Participant

    Stabs ar uzlīmi “Tiek veikta video novērošana” vai “Objekts tiek apsargāts”. Varbūt noraustīsies.

    #238174
    KristoZ
    Participant

    Nikkys, kā jau Shady saka – ieteicams uzstādīt prožektoru ar sensoru + vēlams ar resti, lai ar akmeņiem neizdauza. Ja nevari atrast ar resti, vari arī pats saveidot, tikai stieplēm/dzelžiem, no kā reste taisīta, jābūt pēc iespējas tievākām un, cik iespējams, tālāk no stikla.

    Par sensoru neuztraucies – tie nav tik jūtīgi, lai reaģētu uz zariņu, zāles stiebriņu kustēšanos, turklāt vairumam sensoru var regulēt to jūtību (kā arī degšanas ilgumu un apgaismojuma līmeni, pie kāda ieslēgties).

    Nākamais – novietojums – es gan nezinu, kāds Tev tur ir tā mazdārziņa iekārtojums, kur koki, kur suns; bet to prožektoru vajadzētu likt diezgan augstu, lai apgaismo pēc iespējas lielāku platību, kā arī, lai neķer suni, kad tas pārvietojas.

    Vēl kas- no kā ir taisīts tas žogs un cik tas ir augsts? Ja kāds drāšu, tad vari arī pa perimetru iztīt dzeloņstieples – krietni apgrūtina pārkāpšanu pār žogu.

    + Ir kāda nojausma, kā zagļi tiek teritorijā?

    Visbeidzot – foxsk8, laikam, ir pārāk daudz saskatījies “Viens pats mājās” 😀 , bet tā jau nu gluži nav, ka tūliņvar bliezt visus nost, kas ienāk tavā teritorijā. Nezinu tik sīki tās nianses, bet ir jāizšauj (3?) brīdinājumšāvieni, kā arī ieroča turēšanai vajag licenci (ja vien tā nav piparene), un tad arī pašam jābūt uz vietas – domāju, tas pavisam atkrīt.

    Videokameras- nezinu īsti, kā tas ir privātteritorijās, bet sabiedriskās vietās obligāti jābūt brīdinājumiem, ka attiecīgajā vietā tiek veikta videonovērošana. Ja nemaldos, savādāk uzfilmētajam materiālam policijā nav juridiska spēka.

    Un par lamatām – arī tad vismaz jābūt brīdinājuma zīmēm, nerunājot, ka tās apdraud arī pašu īpašnieku…

    #238175
    Foxsk8
    Participant

    Wallaby: Tu esi ļoti aprobežots, šaunamais var arī būt gāzene, vai kāds elektro šaunamais, kur esmu pieminējis, ka tagad jāšauj ar īstām lodēm? Un ar lamatām, vari to droši darīt, tavs īpašums, ielīdi, pats vainīgs. Ja tu būtu skatījies vismaz kādu no degpunkta raidījumiem, kad rādīja, kā nosargāt savu īpašumu, būtu vismaz kaut ko sapratis, ko vari darīt un ko nē. Sēdies 2. Ä€ un vēl, tik pat labi, tas pats suns, tevi var sakropļot kā nemetās, ko tad, arī skriesi uz menteni un teiksi, vot mans suns sakoda tur un tur.

    Un šis ir tikai normāls metodes, ja jau tu nejūties droši likt suni tur kur vajag, tad kas cits cilvēkam atliek, uzreiz labāk sākt ar normālām metodēm, nevis līmēt nakļeikas. Izsalkušam ķēmam tās naķenes neko nenozīmē, kur nu vēl pa nakti, šaubos vai viņš tās varētu ieraudzīt, ja vien viņas nespīd tumsā un ir labi pamanāmas.

    #238176
    Nikkys
    Participant

    ideja par uzlīmi arī nav peļama.

    jāsargā tikai dārzs, vienkārši suni aizsardzībai negribu izmantot.

    kā ar tiem sensoriem?

    #238177
    Wallaby
    Participant

    Foks8: Nu nu, teorētiķi, es paskatīšos kā tu nosargāsi savu dārzu ar piparu gāzi… Neaizmirsti, ka tā ir dārza mājiņa un bomži ir ļoti atriebīgi. Kā tu domā, tās mājiņas ik pa brīdim tāpat vien deg? Es esmu saskāries ar šādiem gadījumiem.

    Par lamatām – vēlreiz saku, ir REÄ€LI gadījumi, kad cilvēki tiek aiz restēm, pēdējie divi gan bija par auto sargāšanu – vienā gadījumā Nissanā bija aizmugurē saindēts konjaks, otrā – kaut kāds miets auto sēdeklī – abi sargātāji iesēdās. Bļin, skaties vairāk degpunktu, filmas, Tautas balsi un nekā personīgi – īstās lietas, kas cilvēkus pārvērš aunos.

    Heh. Jaunības maksimālisms – āda gluda un smadzenes arī…

    #238178
    Foxsk8
    Participant

    Wallaby: Iedzer tēju. Skatos ko gribu, kādu info uzsūcu, mana daļa, tavu viedokli šeit neviens neprasīja. Un otrs, pirms tu mēģini atbildēt, izlasi vēlreiz, kur pie velna autors ir pieminējis ka tā ir dārza mājiņa? “Situācija tāda, ka man pie privātmājas iekopts mazdārziņš,”. Es atšķiribā no tevis pieturos pie faktiem, nevis te tagad gudrinieku mētāt ar kaut kādiem nissan mistiskiem stāstiem.

    Un reāli šeit ir tā, ka autoram interesē aizsardzība, nevis iebiedēšana, līdz ar to izsaku, aizsardzības metodes.

    Cik ta nav dzirdēts, ka zog pat dienas laikā un cilvēku acu priekšā, kas gribēs tas zags un ar tādiem ir jācīnās nopietni. Ja jau suni ir novākuši, tad es autora vietā, jau sen, kā primāro būtu iegādājies kādu pašaizsardzības līdzekli un teritoriju norobežojis, uzlabojis pret nevēlamiem ciemiņiem.

    #238179
    Nikkys
    Participant

    nekāda dārza mājiņa gan nav, jā.

    žogs tieši ir ar dzeloņniecēm, regulāri tiek pārgriezts vai kā citādi sapostīts.

    #238180
    Foxsk8
    Participant

    Nikkys: Tad tiešām, vajadzētu uzlikt kameras, kā shady saka, pie reizes neģēlus paņems ciet par svešas mantas bojāšanu, kā arī par zādzību, nav svarīgi, vai veikalā nosper mazo aliņu, vai kaimiņam kartupeļus, fakts paliek fakts.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 42 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā