Kā noteikt kurš dzelzis ir pie vainas ? – Diagnoztika!

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Kā noteikt kurš dzelzis ir pie vainas ? – Diagnoztika!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153006
    bluebird
    Participant

    Sveiki!

    Man sievas dators niķojas jau kādu laiku un esmu nolēmis beidzot saprast, kas par vainu un arī salabot.

    No lietotāja puses dators uzvedas sekojoši:

    *) Skaļi dūdz ventilators.

    *) Reizēm pats no sevis izslēdzās

    *) Reizēm viss “sasalst” un pēc kāda laika tikai var atkal normāli strādāt

    *) Reizēm “sasalst” tikai viens logs un tajā nevar darīt pilnīgi neko, bet pārējos viss ir kārtībā. Pēc kādas 1 vai 2 minūtēm arī “sasalušais” logs sāk strādāt normāli.

    Es reiz mēģināju pa jaunam instalēt XP un šis man izmet zilo ekrānu, ka kaut kāds error un pie instaloēšanas tā arī netiku.

    Aizdomas arī ka ir BAD sektori cietajam – šobrīd palaidu surface scan.

    Protams, ka vaina varētu būt gan procī, gan mātes plātē, gan RAM. Bet ar kādu rīku es varētu noteikt to visprecīzāk un vajadzības gadijumā iegādāties pareizās detaļas.

    LIELS PALDIES!!

    #257063
    dajaNa
    Participant

    bluebird wrote:


    *) Skaļi dūdz ventilators.

    *) Reizēm pats no sevis izslēdzās

    *) Reizēm viss “sasalst” un pēc kāda laika tikai var atkal normāli strādāt

    *) Reizēm “sasalst” tikai viens logs un tajā nevar darīt pilnīgi neko, bet pārējos viss ir kārtībā. Pēc kādas 1 vai 2

    Ventilātors skaļi dūc-visdrīžāk pilns ar putekļiem, respektīvi iztīrām to (iespējams arī “ļurgājas” tad jānostiprina stabilāk)

    Slēdzas pats no sevis, kaut kas pārkarst (ieinstalē un palaid progu “speccy” vai “everest” un paksaties kurš no dzelžiem karst)

    sasalst logs un viss…hmmm..gadijumā RAM atmiņa nav maza vai gļuko tas(varbūt arī nespēj dzēst vecos un/vai vecos reģistrus)? man vecajai kastei bij līdzigi, lidz jaunu uzliku rāmi 😀 ,bet vaina var arī būt softā…

    Ceru ka kaut kas noderēs no teiktā 🙂

    #257064
    bluebird
    Participant

    Paldies par info!! 🙂

    OK pieņemsim, ka vaina ir iekš RAM!! Kā lai es pārbaudu vai tiešām ir RAM vaina??

    Ar kadu rīku to es varu izdarīt??

    Jo arī problēmas ir brīdī kad cenšos palaist Windows instalāciju. Ja pareizi atceros, tad nokādās dators, kad dzēsu HDD partīcijas, lai veidotu jaunas.

    #257065
    Andron MacBeton
    Participant

    Ja esi tik datortups tad kapēc gan nesamaksā tos 5 vai 10Ls datorspecam?

    Tu jau pats sevi appis šitādā veidā. Nevienam citam jau nekaitē tas ka teu būs jāpērk jauns kompis, jo veco esi uzcepis.

    #257066
    bluebird
    Participant

    Ja neesi tik dator tups, tad paskaidro kam ir paredzēti forumi mazo gudriniek 🙂 Lai apspriestu kurš ir datortups un kurš nav??

    #257067
    root
    Participant

    macbeton wrote:

    Ja esi tik datortups tad kapēc gan nesamaksā tos 5 vai 10Ls datorspecam?

    Tu jau pats sevi appis šitādā veidā. Nevienam citam jau nekaitē tas ka teu būs jāpērk jauns kompis, jo veco esi uzcepis.


    Labi, vienreiz arī man pietiek.

    [spoil]Paklausies **************************************** kurš te būtu tas datorspecs ko? Tu taču esi ******************************************, ko tu vispār jēdz? Uzlikt windu? To prot jebkurš neaptēstais mājsaimnieks. Atrast draiverus? Arī to var jebkurš pajolis ar kaut cik taisnām rokām, softpediju/ražotāja lapu/google. Tad ko tu pie velna jēdz? Programmēt? Nejēdz. To es toč zinu. Tīklus administrēt? Diez vai. Webus veidot? Give me a break. Vienīgais, uz ko tavs tukšais pauris ir spējīgs ir palauzt lttc modemus, maksimums kreisi veidotus webus zoodārziem un bērnu patversmēm. Bet to diemžēl prot jebkurš ******************************* piere ar tantes Googles palīdzību un pāris jau gataviem softiem.

    Vācies vienreiz*******. Neviens tev neko netaisās maksāt un nemaksās. Un tie kas maksā nav gudrāki par tevi pašu. ********.[/spoil]

    #257068
    dajaNa
    Participant

    bluebird wrote:

    Paldies par info!! 🙂

    OK pieņemsim, ka vaina ir iekš RAM!! Kā lai es pārbaudu vai tiešām ir RAM vaina??

    Ar kadu rīku to es varu izdarīt??

    Jo arī problēmas ir brīdī kad cenšos palaist Windows instalāciju. Ja pareizi atceros, tad nokādās dators, kad dzēsu HDD partīcijas, lai veidotu jaunas.

    Lai pārliecinātos ka RAM, hmm ja ir kāds cits samainit to ar jaunu , ja ieliksi labu tad tas viss pazudīs (iesaldēšana utt) [ja gadijumā ir divi RAM`i, izņem vienu, izņem otru izmēgini-ieslēgt un pastrādāt], par softiem, jāskatās mātē googlē…

    #257069
    root
    Participant

    CPU/GPU un chipša temperatūras un ražotājus/modeļus studijā.

    #257070
    nevertell
    Participant

    To pašu, ko rūtam, pluss pamēģini iziet memtestu.

    #257071
    bluebird
    Participant


    [ Motherboard ]


    Property Value

    Manufacturer BenQ

    Model Joybook A52

    North Bridge ATI RS400/RC400/RC410 Revision 01

    South Bridge ATI SB400 Revision 01

    CPU Genuine Intel(R) CPU T2130 @ 1.86GHz

    Cpu Socket Socket 479 mPGA

    System Slots 1 PCMCIA

    Memory Summary

    Maximum Capacity 2048 MBytes

    Memory Slots 2

    Error Correction None

    Warning! Accuracy of DMI data cannot be guaranteed


    [ CPU ]


    Property Value

    Number of CPU(s) One Physical Processor / 2 Cores / 2 Logical Processors / 32 bits

    CPU Full Name Genuine Intel(R) CPU T2130 @ 1.86GHz

    CPU Name Intel Pentium T2130

    CPU Code Name Yonah

    Platform Name Socket 479 mPGA

    Revision D0

    Technology 65 nm

    Instructions MMX, SSE, SSE2, SSE3, XD, EST

    Original Clock 1866 MHz

    Original System Clock 133 MHz

    Original Multiplier 14.1

    CPU Clock 1871 MHz

    System Clock 133.3 MHz

    FSB 533.4 MHz

    Core 0 Speed 800.0 MHz

    Core 0 Multiplier 6.0

    Core 1 Speed 800.0 MHz

    Core 1 Multiplier 6.0

    L1 Data Cache 2 x 32 KBytes

    L1 Instructions Cache 2 x 32 KBytes

    L2 Cache 1024 KBytes

    #257072
    drunk_lizard
    Participant

    valjenku no radiatora izvelc, termopastu nomaini un atslaabsti.

    #257073
    Crow
    Participant

    Tavai mātei bans par lamāšanos (pamatoti gan), bet fakbetoniņam par kārtējo izprovocēšanu un vakardien vairāku topiku jāšanu rozā bučas uz vaiga.

    Banu man, lūdzu, bļe. :nuke:

    #257074
    dajaNa
    Participant

    Crow wrote:

    Tavai mātei bans par lamāšanos (pamatoti gan), bet fakbetoniņam par kārtējo izprovocēšanu un vakardien vairāku topiku jāšanu rozā bučas uz vaiga.

    Banu man, lūdzu, ***. :nuke:

    +1

    KUR TAISNĪBA? :warn:

    #257075
    RicoPico
    Participant

    Noņēmu banu lietotājam root, jo uzskatu, ka tas ticis uzlikts nepamatoti. Betonam brīdinājums. Pēc tam sekos mēnesi garš banāns.

    #257076
    root
    Participant

    Pateicos, Rico, bet nevajadzēja. Pašam tagad skaties ka nepaputina spalvas. 🙂

    Informācijai- baneļa autors bija mans mīlulis, vecākais lietotājs Element, kuram laika personīga sāpe pret mani dēļ tā, ka atteicos par kapeikām čakarēties ar viņa webu. Š ams pēdējā laikā manāmi iesprindzis uz mani, bans pēc bana 🙂 Vai vai vai.

    @Autoram: uzliec Speedfan un paskaties temperatūras un , ja rāda arī venķikiem apgriezienus. 🙂

    #257077
    Mad182
    Participant

    Ramu pārbauda ar memtest.

    #257078
    linx
    Participant

    1)

    Crow wrote:

    Tavai mātei bans par lamāšanos (pamatoti gan), bet fakbetoniņam par kārtējo izprovocēšanu un vakardien vairāku topiku jāšanu rozā bučas uz vaiga.

    Banu man, lūdzu, ***. :nuke:

    Dumjš vai izliecies?

    2) Vai ar memscope, lai gan viņi abi dara ko stipri līdzīgu, quicktech izceļās 😀

    #257079
    Stat1CX
    Participant

    Kur ir temperatūras? Vaina tur visticamāk arī slēpjas, skaļš ventilātors un randomi shut downi uz to arī norāda. Radiatorā droši vien 3 cm biezs putekļu slānis.

    #257080
    Crow
    Participant

    Dusmīgais Ivčix wrote:

    Dumjš vai izliecies?


    Izliecies.

    #257081
    root
    Participant

    linx wrote:

    Dumjš vai izliecies?


    Son, im disappoint…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā