Kā notestēt kompja ātrumu?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Kā notestēt kompja ātrumu?

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 81 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #221809
    rATRIJS
    Participant

    Vienkārši normāli ofisi (aka ne aizvēsturiski, 7 gadus veci) visticamāk neļauj darīt bezjēdzīgas lietas…

    Starpcitu. Nezinu nevienu parastu mājas lietotāju, kurš uz sava PC ikdienā lietotu kādu no ofisa programmām. (runa nav par darbu)

    #221810
    Stat1CX
    Participant

    rATRIJS wrote:

    Starpcitu. Nezinu nevienu parastu mājas lietotāju, kurš uz sava PC ikdienā lietotu kādu no ofisa programmām. (runa nav par darbu)


    Es zinu ļoti daudzus kas lieto MS offisu mācībām utt.

    #221811
    ob1
    Participant

    Evers wrote:

    Apgalvojumi, ka obimitizēts kompis ar kautkādu Celeronu un 512 mb rāmi vērsies arī mājaslietotājam labāk vai līdzvērtīgi mūsdienīgam mājas lietotāja kompim ar 3 GB ddr3 ram un Core 2 Duo, kam softu esmu licis kautvai es, ir mēģinājums apgāzt likumu par to, ka krāns pie noteikta nospriegojuma plīst.

    Manā skatījumā vidējais mājas lietotājs: Klausās mūziku, vaļā MS Office (Word, Excel), Firefox ar kādiem 5 tabiem, kačājas torrents, antivīruss, Skype

    Manuprāt gan tam pilnīgi pietiek ar Celeronu un 512MB.

    #221812
    rATRIJS
    Participant

    Tie ir studenti, skolnieki, kuriem, visticamāk, vajadzēs arī spēlītes padzenāt un citus sviestiņus padarīt. Es runāju par vidēja vecuma iedzīvotājiem, kuri ikdienā strādā (ne mājās). Bet nu var jau būt, ka man apkārt ir tik savādi cilvēki.

    Patiesībā es pat nevaru iedomāties, ko normāls cilvēks, atnākot no darba gribētu iesākt ar ofisu. Grāmatu rakstīt? Mega atskaites veidot? Taisīt prezentācijas? Nu nez, nez… (es par regulāru lietošanu, kad to ir vērts tiešām ņemt vērā)

    #221813
    ob1
    Participant

    hmm, reku Evers domā, ka vajag C2D, es savukārt par Celku…

    Var jau būt, ka man smadzenes bremzē, tāpēc liekas, ka Celka strādā pietiekoši ātri, bet var būt, ka nē… tāpēc jau tie testi ir vajadzīgi, lai novērtētu…

    #221814
    Holmss
    Participant

    Mājas lietotājam:

    Ieslēgt datoru, atvērt draugiem.lv, ielogoties (secināt, ka nekā jauna nav, vai arī gluži otrādi), vienlaicīgi atverot inbox.lv (ar visām reklāmām), ieslēgt mūziku fonā, palaist vienlaicīgi dc++ un torrentus ar kādiem vismaz 20 aktīviem, pie datora starta vienlaicīgi jāpalaižas skype, pcnokia suite (vai kā viņu tur sauca) antivīrusam, zvērudārzam…

    Piebilde: Atvērt epastā saņemto precentāciju ar kaķīšiem, sunīšiem…

    Divkodolu procesoru vajag tajā brīdī, kad firefox pakarās uz kādu ģeniāli izstrādātu baneri, pārējā laikā pietiek arī ar celeronu, kurš tiek galā ar HD filmām (720p) un HD iekš Youtube, Vimeo (protams paralēli visām inbox/delfi/utt. reklāmām). Vēl svarīgs ir ātrums, kādā atveras mapes / my computer / my documents (protams paralēli torrentiem)

    Aptuvenais Homo Tupus lietotājs.

    #221815
    WerNeo
    Participant

    Stat1CX wrote:

    Man vispār neizdevās veikt šo testu, pārāda sekojošu kļūdas paziņojumu – [img]https://bildites.lv/images/kv5ffpfpiuo26uf9ibk9.jpg[/img]

    lai gan PC ir 4 GB RAM, iespējams office 2007 neļauj veikt tik lielas darbības, vai arī ne pārāk labi draudzējās ar win 7 x64

    Stat1CX. 2007-tajam, atšķirībā no vecākām versijām, nav tādu robežu.

    #221816
    usver
    Participant

    Stat1CX wrote:

    Man vispār neizdevās veikt šo testu. iespējams office 2007 neļauj veikt tik lielas darbības, vai arī ne pārāk labi draudzējās ar win 7 x64


    Excel 2003 max rindas == 65536;

    Excel 2007 max rindas == 16x vairāk jeb 1048576;

    Izpildot šo testu ar 2007. ekseli, atmiņas patēriņu aprēķina šādi:

    “asd” == 3 baiti (pieņemsim, ka bez separatora) * 1048576 rindas * 256 kolonnas == 768MB datiem vien bez separatoriem, pat ja tos primitīvā TXT failā uzglabā vienā virknē. Ja pierēķina prastu separatoru (kas būs vismaz 25% klāt, ja lieto 1 baitu “;” ) , overhedu un papildus rezervēto atmiņu, sanāk daudz vairāk. Loģiski, ka prasa daudz atmiņas, ja overheds ir stipri lielāks par pašu datu reālo apjomu.

    2003 lietotājiem tests sanāk, jo tiem ir max 100MB jākasa, kamēr 2007 – gigabaits kā absolūtais minimums.

    #221817
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:

    Var jau būt, ka man smadzenes bremzē


    teikuma saakums sjajaa apgalvojumaa ir lieks, mhhhh

    par lielu latv ob1 apskaidriibu! labaak veelu nekaa nekad :>

    #221818
    ob1
    Participant

    prozit, ķirzak! 😀

    #221819
    Holmss
    Participant

    Tests A

    Laiku mēra no datora ieslēgšanas pogas nospiešanas, līdz pilnīgai izslēgšanai.

    Startup programmas: Skype, Nokia PC suite, Antivīruss.

    Atveram Draugiem.lv, Inbox.lv (bez reklāmu bloķētājiem, bet ar vismaz 3 dažādiem toolbar (google, aol, citi) pārlūkam.

    Kad atvērtas šīs lapas, atveram winamp, uzliekam, lai kaut kas skan fonā. Atveram dc++, Utorrent.

    Atveram kādu *.pps prezentāciju ar dažādiem kaķiem (piemērs)

    Aizveram visas šīs programmas pa vienai.

    Izslēdzam datoru.

    Tests B

    Pārbauda datora spēju atskaņot video.

    Startup programmas: Skype, Nokia PC suite, Antivīruss.

    Atveram Draugiem.lv, Inbox.lv (bez reklāmu bloķētājiem, bet ar vismaz 3 dažādiem toolbar (google, aol, citi) pārlūkam.

    Kad atvērtas šīs lapas, atveram winamp, uzliekam, lai kaut kas skan fonā. Atveram dc++, Utorrent.

    Atver https://www.youtube.com/watch?v=KcmJJ-fh1Z0

    Aptur winamp

    Atgriežas pie youtube video, kuru skatās pilnekrāna režīmā.

    #221820
    rATRIJS
    Participant

    Mhm…tikai kā tu izmērīsi rezultātus? Pēc acumēra? Ja kompis būs ultra lēns, tad varbūt arī manīs atšķirību uz aci, bet normālā situācijā nevarēs noteikt kurš kompis nu ir bijis žiperīgāks. Un uzrakstīt tam savu benchmark’u nu galīgi nav triviāli…

    Tāda veida (Real World) testēšanu, IMO, var ņemt vērā tikai savienojumā ar kādu sintētisko benčmarku – tie paši 3DMax, Whetstone, Dhrystone, PCMark un kas tik vēl ne.

    Lai nu kā – tev var palasīties par benčmarkiem: https://www.techwarelabs.com/articles/editorials/real-vs-synthetic/

    #221821
    Holmss
    Participant

    Tests A

    Laiku mēra no datora ieslēgšanas pogas nospiešanas, līdz pilnīgai izslēgšanai.

    Tests B Ja viss iet bez raustīšanās tad OK.

    #221822
    drunk_lizard
    Participant

    Holmss wrote:

    ar vismaz 3 dažādiem toolbar (google, aol, citi) pārlūkam.


    es atvainojos, bet topikaa ir runa par datoru, nevis idiotu, testeesjanu.

    #221823
    Holmss
    Participant

    3 dienas nepaiet līdz homo tupus lietotājs tiek pie visiem šiem brīnumiem… Tātad ņemot verā vidējo statistisko rādītāju, šis būtu jāiekļauj testā 😀

    #221824
    ob1
    Participant

    Nea, Holmss, ja kompis ir normāli salikts un useram paskaidrots kā to lietot, tad pie tūlbāriem netiek.

    #221825
    Holmss
    Participant

    OK, toolbarus ņemam nost 😉 Homo Tupus šoreiz izdalīsim atsevišķā kategorijā.

    #221826
    ob1
    Participant

    ok, tad par nokia – ne katram tas vajadzīgs… un negribās to instalēt uz datora bez vajadzības…

    Nav arī skaidrs kāpēc nelietot reklāmu bloķēšanu.

    Un vēl viena nelaime – testu A un B izpildes ātrums uz normāla kompja būs atkarīgs no roku veiklības kustinot peli, ne no kompja ātruma – dažas sekundes un viss. Hmm, ka tik neizrādās, ka labāks kompis skaitīsies tas, kuram labāka pele.

    😀

    #221827
    nevertell
    Participant

    Tapēc atrodi makro, kas skrien uz windowziem, un ieprogrammē viņu darīt to, ko tev vajag. Makrofailu sadali benčmarkeriem un visiem daliekat softus un miers. Vismaz tā to dara nopietni cilvēki.

    #221828
    ob1
    Participant

    nevertell ar tiem makro ir sāpe. Kādu laiku mēģināju lietot nircmd + .bat, bet problēma tāda, ka palaist ta visu var, bet sagaidīt kamēr palaidies un tad aizvērt – tā ir problēma… varbūt vari ko ieteikt?

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 81 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā