Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › Aptaujas › Kā patīk šī karstā vasara?
Lai izvairītos no iekaisumu veicinošiem mikrobiem, kuri uzkrājas gaisa filtros- tie regulāri ir jāmaina. Vai jādezinficē. Gluži kā auto kondicionierim- vismaz reiz sezonā jāmaina salona gaisa filtrs.
Starp citu, arī visparastāko saaukstēšanos izraisa vīruss.
Bet atbildot uz aptaujas jautājumu – ir mazliet par karstu, ārā neko nevar pa diens vidu padarīt – vai nu no paša rīta vai pats vakars.
Par filtriem un mikrobiem gan blēņas. Jā, filtros uzkrājas mikrobi, bet tiem nav nekāda sakara ar klasisko: “Oi bļin kā muguru sapūta!”
[img]
“Saskaroties siltajam un aukstajam gaisam, kondicioniera gaisa filtrā rodas mitrums (kondensāts), kas ir labvēlīga vide dažādiem mikroorganismiem – tos ieelpojot, var rasties dažādas slimības un iekaisumi.”
Tīram filtrus un neliekam pārāk zemu temperatūru. Kritiskā robeža, lai netraumētu imūnsistēmu ar straujām temperatūras maiņām- ir 7 celsija grādi. Attiecīgi, ja aiz loga ir 33, tad kondicioniera temperatūra jāregulē uz 26-27 grādiem. Taču pavērojot praksi, birojos lielākoties pūtēji ir ieregulēti 23-24 grādim. Bet nu tā dzīvojam- biš paslimojam, pakrekšķam, bet visā visumā sabiedrība izvēlas strādāt vēsumā. Starp citu- ja gaisa temperatūra birojā pārsniedz 24 grādus- sāk kristies darba produktivitāte.
Kā es to visu zinu? Pīppauzē mazliet sanāca patarkšķet ar ELKO kondicionieru uzstādītāju. 😀
Te kaut kāds prātvēders stāsta par mikroklimata būtību –> Links
Pats daudz labāk jūtos pie -20 (daudziem par brīnumu tikai pie -25 sāku domāt par cimdiem un šalli), bet virs +25 labi saprotu melnos, kuri var visu dienu gulēt zem banānkoka – nekāda nopietnā strādāšana jau nesanāk
darba ražīgums pie pīšļa ir tuvu nullei… fiziski pastrādāt ir krietni vieglāk, patiesībā… sanāk krietni iesvīst, bet pašsajūta uzlabojas, ja vien neskaita sexīgi slapjo maiku… 😛
patikt ziemā…
Preses relīzes