Kādas prognozēs, vai Krievu valoda kļūs par otro valodu?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Kādas prognozēs, vai Krievu valoda kļūs par otro valodu?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152313
    Wuu
    Participant

    Kādas prognozēs, vai Krievu valoda kļūs par oficiālo otro valodu? 😉

    #249027
    WerNeo
    Participant

    Viņa jau ir otra valoda, tikai daudzi to spītīgi noliedz.

    #249028
    Crow
    Participant

    Kāds prognozēs, vai Firefoxitis (aka TomijsVerhujetti) nav apēdis Wuu?

    #249029
    Evers
    Participant

    Ja tas tiks pieļauts, tad latvieši ir aitu tauta un šī valsts būs norakstāma, jo tam sekos vēl citas krieviskas izmaiņas.

    Esmu spītīgs – ar krievvalodīgajiem runāju tikai latviski, ienāca prātā nesens gadījums, kad pa telefonu ar apsardzes firmas tehniķi runājām katrs savā valodā, toties viens otru itkā sapratām. 😀 Bet nu varēja jau cilvēks pacensties latviski runāt.

    #249030
    msh
    Participant

    Ever, ne tikai valsts, bet arī pati tauta. Kaut gan arī bez krieviem uz to pašu velk.

    #249031
    WerNeo
    Participant

    Jā… Ar mani Igaunijā bankas darbiniece arī cītīgi mēģināja runāt igauniski (laikam aicināja mani pāriet uz to valodu), kad iegāju samainīt naudu un sarunu uzsāku krieviski. Kad viņa spītīgi mani gribēja apkalpot igauniski, pieklājīgi (pozitīvi smaidīdams par izveidojušos situāciju) pateicu, ka es igauniski nesaprotu. Nepaspēju pat izstāstīt objektīvus apstākļus, kāpēc nesaprotu, ka aizcirta jau lodziņu. Teikšu atklāti, bija ļoti nepatīkami. Attieksme bija dikti nepieklājīga. Pie otras kases palūdzu pasaukt vadītāju. Izstāstīju, ka esmu no Latvijas un patiesi nemāku igauņu valodu. Vadītāja atvainojās darbinieces vietā un naudu gan samainīju pie otras kases. 🙂

    #249032
    Kefīrs
    Participant

    Sit mani kaut nost, krieviski es nerunāšu. :p (protams neskaitot tiešām nepieciešamas reizes. Bet nu tiešām. Tiešāāām.)

    #249033
    Evers
    Participant

    WerNeo, Lietuvā jau tas pats daudzkur, Palangā kioskiņā krieviski vaicājot pat nepievērsa uzmanību, pasakot, ka no Latvijas un paprasot, vai var sarunāties krieviski, jau uzreiz cita lieta. Biju neapdomīgs, kad nakti klīstot, piegāju virzienu pavaicāt vienai kompānijai un aiz pieraduma, ka citi tā brauciena biedri angļu valodu ar nelieto, krieviski vaicāju, sākumā mani ignorēja, bet kad teicu, ka no Latvijas esmu un manīja, ka mana krievu valoda ir viena smieklīga stostīšanās, viss tika laipni apstāstīts, pat viens otru pārkliegt gribēja 😀 Vajadzēja uzreiz angliski.

    #249034
    WerNeo
    Participant

    Man, tiesa gan Viļņā, problēmu nebija ar krievu valodas lietošanu. Bija pat sajūta, ka tur visi lietuvieši perfekti pārvalda arī krievu valodu.

    #249035
    Kon
    Participant

    Kaut kā galīgi vienalga, valodu pārzinu, mani tas neietekmēs 😕

    #249036
    Foxsk8
    Participant

    Pag, ja krievu valoda būs otrā valoda valstī, tad jau arī visi saucamie “bumagi” būs jāraksta krieviem saprotamā valodā, arī likumi jāiztulko, utt…. 😀 Lai nebūtu tādu pamuļķu, kā te bija par to ceļa policijas variantu, ne ā ne b.

    Un otrs, 100% būs tādi, kas pēc tam tikai un vien kūkos, tāds ir likums, runā ar mani krieviski. Vot, tad gan būs hajs.

    Lai taisa balsošanu, un ieliek arī citas valodas, vācu, agļu, man nekas nebūtu pretī pret angļu valodu. Nākošais, ja krievs gribēs ko teikt, lai maļ agliski, un mēs tā pat, un nebūs nevienam, ne otram jāpiekāpjas.

    P.S. Atceros vienu gadījumu, sēžu autobusā, braucu uz darbu, runāju ar šefu, tas saka, ka algas šodien nebūs, es pilnā balsī (“ble **** zaje ****”) viena tantiņa sēž blakus un krievisi saka, lai lamājos savā valodā, es godīgi atbildēju, lai dodās uz savu krieviju un komandē parādi. Š aubos, vai viņa to saprata. 😀

    #249037
    Element
    Participant

    Nu kas taas par mulkiibaam – kaada veel krievu valoda. Mazaak klausiities Maskavas pakalpinju slapjajos sapnos, vairaak runaat latvieshu valodaa. Tas arii viss…

    #249038
    WerNeo
    Participant

    Nu, ja neintegrēsim vietējos krievus, nāksies integrēt zimbabviešus, ķīniešus un citu eksotisku tautu pārstāvjus. 🙂 Būsim kā Francija… Ja kaut kas meļņiem nepatiks, ies ielās un dedzinās mašīnas, ārdīs ielas un visādi savādāk cīnīsies par savām tiesībām.

    #249039
    Foxsk8
    Participant

    P.S. Vispār jau tie aziātu skuķi tīri simpātiski, taka kaut kāds labums jau arī no tā būs. 😀

    #249040
    Sid
    Participant

    LR Satversme*:

    Quote:

    4. Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Latvijas karogs ir sarkans ar baltu svītru.

    * https://www.likumi.lv/doc.php?id=57980

    #249041
    Evers
    Participant

    foxsk8 wrote:

    P.S. Vispār jau tie aziātu skuķi tīri simpātiski, taka kaut kāds labums jau arī no tā būs. 😀

    hahā, aziātes ir arī mana vājība! :devil: Un izskats nav vienīgais, kas viņās man patīk. :lala: Mēdz teikt viņas ir vislabākās dzīvesbiedres. Ja mūsu pašu meitenes būtu tādas – https://ezinearticles.com/?What-Made-Asian-Women-Far-More-Different-From-Other-Races&id=2598549

    #249042
    Kon
    Participant

    .. gultā pagales :>

    Ir runāts bez trešajām personām .. gultā pagales :>

    #249043
    buipisLV
    Participant

    [spoil]

    Crow wrote:

    Kāds prognozēs, vai Firefoxitis (aka TomijsVerhujetti) nav apēdis Wuu?

    Eu! Nevajag mani apvainot! Es neesmu firefoxsitis![/spoil]

    Nekļūs, jo lai grozītu Satversmi ir jāpiekrīt vismaz divām trešdaļām politiķu, un pēc tam vismaz pusei valsts iedzīvotāju. :lala:

    #249044
    root
    Participant

    Tikai pār manu līķi

    #249045
    Crow
    Participant

    TommyVercetti wrote:

    Eu! Nevajag mani apvainot! Es neesmu firefoxsitis!


    Eu, labi. Bet tagad atzīsties, kur liki Wuu?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā