Kādas prognozēs, vai Krievu valoda kļūs par otro valodu?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Kādas prognozēs, vai Krievu valoda kļūs par otro valodu?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #249046
    Loading
    Participant

    Kā tādu ideju vispār var pieļaut? SC ne tuvu nav līderos.

    #249047
    buipisLV
    Participant

    Crow wrote:

    TommyVercetti wrote:

    Eu! Nevajag mani apvainot! Es neesmu firefoxsitis!


    Eu, labi. Bet tagad atzīsties, kur liki Wuu?

    Š ašlikus uztaisīju. 🙂

    #249048
    Element
    Participant

    Werneo, Krievi jau pashi negrib integreeties sabiedriibaa. Viniem ir visas iespeejas, tachu nekaaa….. Melnajiem un visiem paareejiem aziaatiem te nebuus dziives – tie pashi slaavi ar lettinju paliidziibu vinjus apsitiis LOL Un par kaadaam tiesiibaam var runaat Banaanu republikaa — Latvijaa???? Slima sunja murgi….

    + shis topiks ir tukshu salmu kulshana

    #249049
    Nettwerk
    Participant

    Ja krievu valoda kljusu par latvijas otro valodu ko Urbanovichsh grib, tad vairs latvijaa neuztureshos un kartoshu pilsoniibu uz citas valsts pilsoniibu, kur nav krievu valoda, kaut vai kjiinas. Krievu valoda nebuus otraa valoda. Basta un viss.

    #249050
    aoma
    Participant

    WerNeo saka pareizi, neoficāli krievu valoda IR otrējā. Un nevajag pļ****, piedodiet, muldēt par angļu valodas visvarenību. aizcērtiet tepat līdz Parīzei, ar krievu valodu problēmas nebūs, angliski runājošajiem gan var rasties zināmas problēmas.

    Brauc Nettwerk, brauc prom. Ar katru aizbraukušo bezdarba procents kaut nedaudz, bet sarūk.

    #249051
    Wuu
    Participant

    Crow wrote:

    Eu, labi. Bet tagad atzīsties, kur liki Wuu?


    Wuu svin Vienotības uzvaru ;]

    #249052
    Evers
    Participant

    Ai…

    #249053
    Kon
    Participant

    Nu tas, ka tik zemu nekritīsim un gan jau tuvāko gadu laikā divvalodība valstī nebūs ir skaidrs. Bet par radikāli noskaņotiem nacionālistiem kā Nettwerk gan var vienmēr pasmīkņāt :>

    #249054
    izredzētais
    Participant

    latviešu valoda būs vienīgā valsts valoda. nav bažas satraukumam..

    #249055
    Nettwerk
    Participant

    Es neesu nacionali radikalis, bet man besii aaraa tie krievvalodiigie, kas dziivo latvijaa, ja ne 30 gadus un vairaak, nav spejushi iemacities valodu, tad kaads limenis vinjiem ir?

    To: aoma

    Man tev jautajums. Paraadi kur kartee ir valsts Krievija?

    #249056
    samurajs
    Participant

    Tai ziņā daļēji piekritīšu Nettwerk. Ja krievu cilvēks prot valsts valodu, bet reti runā, jo kaunas no akcenta – tā vēl pusbēda. Bet ir tādi, stulbāki par tauriem, kas nespēj iemācīties. Un ir vēl viena grupa – šovinisti jeb urlas, kas principa pēc nemācās: нахрен мне этот собачий язык нужен? Tieši šie ir visbīstamākie, kas būtu jāapkaro!

    #249057
    kaqp
    Participant

    Vai nav vienalga, tā jau 99% iedzīvotāju pārzina krievu valodu. Cik daudz valstīs, jau ir ievests divas oficiālās valodas. Un visi sadzīvo. Drīzāk esat kā masa, kura velkas līdzi pūļa viedoklim. Sava kā tāda nav. Bailes, no tā ka krievs, brauks augumā jau ir citas runa. Jābūt augstākam par viņu un jāsakauj ar intelektu.

    #249058
    richijs
    Participant

    Š itās runas par krievu mācēšanu latviski ir galīgi šķersas. Mācēt jau māk, bet runāt negrib…

    Visas integrācijas ir izgāzušas pa lielam, kaut ieguvis pilsonību un te dzimis, Krieviju redzējis tik cik ekskursijās vai vispār nav bijis tur, bet tāpat jūtas tuvāk Krievijai.

    #249059
    aoma
    Participant

    Vai mazie niekkalbji, kas brēc, ka krievu valodu viņi pie mutes nelikšot, ir savādāki ērgļi, kā tie, kas runā principa pēc tikai krieviski? Tak mācaties, apsisteņi, jebkura valoda, kurā kaut pašus pamatus apgūsiet, jūsu agri nopīpētajām smadzenītēm nāks tikai par labu.

    Nettwerk, dažādi locīju To: aoma, nu nekādi neiekļaujas īstena latviešu patriota vārdu krājumā. Tu esi spilgts piemērs tam, cik patiesībā ir šauri Latvijas ceļi, ja tik viegli ir iespējams stūrēt no viena grāvja uz otru. Ä¢eogrāfiju šis man mācīšot, laikam nekad neesi dzirdējis anekdoti par PSRS (tagad Krievijas) robežām…

    #249060
    nevertell
    Participant

    Ir atšķirība, vai tu negribi runāt valsts valodu valstī, kurā dzīvo, vai tu negribi runāt neoficiāli otro valodu valstī, kurā tu dzīvo. Šªn nav tā, ka visi latvieši zin krievvalodu. Kautko jau es saprotu, bet tekoši runāt es nevaru. Un nejūtu arī vajadzību mācēt, ar sakarīgiem cilvēkiem vienmēr varēs saprasties, bet, ja viena puse spītīgi staipīs savu nacionālo krānu, tad visa saprašanās jēga zudīs.

    #249061
    jazzer
    Participant

    Ja mani kaut kas šajā pasaulē neinteresē, tad tas ir latviešu valodas liktenis. Ja paši runāsim vienmēr un visur, tad valoda pastāvēs, kā visus šos gadsimtus. Ja nē, nu tad sorry – paši vainīgi un nav ko dīkt par sekām.

    Latvija ir latviešu valsts.Valsts valoda ir latviešu. Krievijā – krievu, jo tā ir krievu valsts, kur dzīvo arī citas tautas. Ja krievi izlems, ka viņi grib vēl otru valasts valodu – lai notiek. Bet to var izlemt tikai paši krievi, ja viņiem to vajag dažādu apsvērumu dēļ. Tā ir viņu teritorija un viņiiem ir tiesības par to lemt. Tāpat, kā latviešiem šeit.

    Ja kāds principa pēc negrib runāt latviski, lai dzīvo diskomfortā, kā kurlais uz vienu ausi. Tā ir viņa personīgā problēma. Tos, kas grib, vajag pastiprināti, ātri apmacīt uz valsts rēķina, nevis kāst naudu.Nevajag šeit mākslīgi vēl pastiprināt piekto kolonnu.

    Jebkuras citas valodas prašana ir bonuss visai dzīvei. Ar to, ka kaut ko nemāku lepoties ir stulbi.

    #249062
    Kon
    Participant

    aoma wrote:

    Vai mazie niekkalbji, kas brēc, ka krievu valodu viņi pie mutes nelikšot, ir savādāki ērgļi, kā tie, kas runā principa pēc tikai krieviski? Tak mācaties, apsisteņi, jebkura valoda, kurā kaut pašus pamatus apgūsiet, jūsu agri nopīpētajām smadzenītēm nāks tikai par labu.

    Izcili, tas ir tas, ko vēlējos pateikt Es, bet nespēju atrast īstos vārdus .. a.k.a THIS

    #249063
    ob1
    Participant

    Kad gadās iespēja runāt krieviski, es to cenšos izmantot, lai neaizmirstu valodu. Mans kaimiņš ir krievs, bieži sanāk tā, ka viņš ar mani runā latviski, es atbildu krieviski.

    😀

    Da nebūs krievu valoda oficiālā, nebūs, ko var te vārīties.

    #249064
    Nettwerk
    Participant

    aoma wrote:

    Ä¢eogrāfiju šis man mācīšot, laikam nekad neesi dzirdējis anekdoti par PSRS (tagad Krievijas) robežām…


    Jaa es tev uzdodu elementaaru jautaajumu, bet izskataas ka ne vella nezini gjeograafiju. Tu esi viens no visiem treninjbikshu un semushku grauzeejiem. Bet pastaasti to anekdoti par PSRS. Labpraat palasiitu.

    Piebilde: Krievu valodaa runaaju vaaji, bet saprotu (nav perfekti). Kad vajadzees apguushu padziljinaati. Man pietiek ka parzinu jau vairaakas valodas. Latvieshu, anglju, krievu, lietuvieshu, spanju. Taa kaa neiespringstu un man vienalga. Ja krievs nav spejis iemacities, tad vinjsh ir un paliek idiots.

    #249065
    WerNeo
    Participant

    “Ja krievs nav spejis iemacities, tad vinjsh ir un paliek idiots.” Nettwerk… ja latvietis nespēj iemācīties, tad viņš ir malacis? 🙂

    Te galīgi nav runa par to, ka kāds nav spējis iemācīties. Runa ir par to, ka ir attieksme “kā valsts pret mani, tā es pret valsti”. Tā nostāja ir daudzos jautājumos. Un ne tikai no kreivvalodīgajiem. Latviešiem ir tā pati domāšana, tikai citos jautājumos. “Ai, kāpēc man jāmaksā par braucienu tramvajā, ja valsts pret mani tā?” vai “Kāpēc man jāpērk degviela benzīntankā, ja no tās naudas jāmaksā ceļa nodoklis, bet ceļi Latvijā nekādi?”… u.t.t. u.tjp.

    Kāpēc mūsu tuvajiem dienvidu kaimiņiem nav tik saasinātas tās nacionālās problēmas? Tāpēc, ka viņi piešķīra pilsonību visiem, kas pēc PSRS sabrukšanas izvēlējās šo valsti par savu dzimteni. Latvijā savukārt izveidojās situācija, ka Krievijā viņus neviens negaida, bet Latvija viņiem uzspļauj un neatzīst. Tā nu veidojas tā pretreakcija.

    Bet… tas ir izdevīgi politiskajām spēlītēm ar masu. Tauta savā starpā tiek sakūdīta… viena puse pakļaujas vienam politiskajam spēkam, otra puse – otram. Varbūt pat labi, ka Vienotība būs koalīcijā ar SC.

    Protams, tas ir tikai mans viedoklis un nav vienīgā patiesība.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā