Kādas prognozēs, vai Krievu valoda kļūs par otro valodu?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Kādas prognozēs, vai Krievu valoda kļūs par otro valodu?

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #249066
    Evers
    Participant

    Tas ir tikai normāli, ka kāda tauta necieš valodu, kuru lieto tauta, kura vēsturiski ir atnesusi tik daudz ļaunuma. Suns, kas sargā ganāmpulku arī nīdīs vilka smaku.

    Par izglītotību runājot, netrūkst citas valodas, kuras būtu vērts iemācīties un kuru pārstāvji nav nodarbojušies ar kaitniecību latviešu tautai – angļu pati par sevi ir nepieciešama, spāņu – tiek lietota daudzās zemēs, ķīniešu (mandarīnu) – jo Ķīnas ietekme pasaules ekonomikā strauji aug, franču – arī tiek lietota plašās teritorijās, un vēl daudz valodas, kurām varbūt nav tik liela praktiska pielietojuma, bet jebkurā gadījumā par velti apgūtas nebūtu.

    #249067
    afigel
    Participant

    TG/AM

    #249068
    Jaunzems
    Participant
    #249069
    richijs
    Participant

    Ar mūsu valdību jau kopš ulmaņlaikiem nav kaut kas kārtībā… AŠ—i psrs laikos kamēr Igaunijā tādas lietas kā desas vai cukura deficīts nepastāvēja, tikmēr Latvijā stāvēja rindā lai dabūtu kaut vienu kg, lai gan ražoja uz vietas. Vienkārši to ka “nemākam” nejuta, jo bija lielas investīcijas no Maskavas.

    Š aubos ka šodien arī kas mainīsies vienkārši nav mums tās uzņēmības sevi izsist uz priekšu, priekšā citiem.

    P.S Lai gan Ulmaņlaiki ar nebija nekādi zelta laiki vienai daļai tautas… 🙁

    P.S.S Kamēr nesapratīsim ka ar tukša gaisa pārdošanu ilgtermiņā nevar būt nekāda izgausme tikmēr būsim bedrē. Jāveicina kapitāla rūpniecība jāražo viss iespējamais kaut pirtslotas ja neko citu neprotam.

    #249070
    zivs
    Participant

    Visi te baigi runā par to, cik labi ir zināt svešvalodas un tā, kas, protams ir apsveicami (pats protu krievu, angļu, nedaudz vācu un igauņu), bet kāpēc man savā zemē būtu jālaužas svešā mēlē ar tiem, kas te dzīvo jau gadu desmitus un klaji ņirgājas par latviešiem visādos 9. maijos? Tas vairs tagad nav stilīgi tā – runāt latviski Latvijā vai kas? Būšu kaut ko palaidis garām?

    Runājot par to neapkalpošanu Igaunijā/Lietuvā krievu valodā man ir sirdi ļoti sildoša lieta – vismaz tur ir cilvēki ar mugurkaulu, nevis kā mēs – lokamies deviņos līkumos, lai tikai izdabātu mūsu foršajiem nepilsoņiem. Ja reiz esi ārzemēs, tad varbūt uzreiz arī sāc ar to, ka divos vārdos apskaidro situāciju, kāpēc runā tādā un tādā valodā? Es pats, kamēr Igaunijā dzīvoju, tikmēr arī nekad nekautrējos sarunas uzsākt (kamēr vismaz pamatus valodai nebiju apguvis) angļu valodā un, ja sarunas biedrs neprata angļu valodu, tad pārslēdzos uz krievu valodu un apskaidroju, kas es esmu un ko es ziemā ēdu. Visi laimīgi.

    #249071
    ob1
    Participant

    zivs, kurš tieši tev liek “lauties svešā mēlē”?

    #249072
    zivs
    Participant

    ob1 wrote:

    zivs, kurš tieši tev liek “lauties svešā mēlē”?

    Tieši tāds jau ir jautājums – kurš (vai kas)? Man pašam neviens to neliek darīt, tāpēc arī es to nedaru.

    #249073
    Sid
    Participant

    Nē nu par laimi šādi te ir mazākums, vismaz manā galā noteikti:

    [spoil][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=axpj1RHfeHg[/youtube][/spoil]

    Bet vispār, cik sanāk braukt uz Rīgu, ja es runāju pretim latviski, sarunu biedrs ar pārslēdzas uz latviešu valodu.

    #249074
    WerNeo
    Participant

    Manā gadījumā… man ir piedāvājuši aizbraukt no Latvijas. 🙂 Tas bija pēc tam, kad viens puikulis man uzstājīgi paprasīja autobusā (nr. 43), lai viņam iedodu padzerties minerālūdeni (ap 7.00 no rīta). Viņam latviski palūdzu, lai samaksā par braucienu un neapzog pārējos braucējus un savu valsti (latvietis bija). Sekoja man piedāvājums izbrukt no valsts (citēju: “pārgudrais dalbajob”)… piedodiet, izkāpa nākošajā pieturā (vinkārši palūdzu, bez papildus spēka).

    Un savu nostāju nemainu: esam vienā valstī un vieni sūdi jāstrebj. Nenosodīsim valsti! Krievs Tu, vai latvietis… pēc pārliecības (starp citu, pēc pārliecības, esmu latvietis).

    #249075
    WerNeo
    Participant

    Zivs. Viss nav tikai true vai false. Lai arī kā Tev to gribētos.

    #249076
    Jaunzems
    Participant

    Neliels offtopik – 70 santīmu biļetes IR apzagšana.. no vinu puses

    #249077
    WerNeo
    Participant

    Es uztveru par apzagšanu arī situāciju, kad es samaksāju par braucienu, bet cits to ignorē… un brauc “na haļavu”. Sanāk, ka es maksāju par viņu (savukārt viņš ņirgājas par tiem, kas samaksājuši).

    Nepatīk, ej ar kājām.

    #249078
    Jaunzems
    Participant

    Lieliski. RS monopols

    #249079
    Nettwerk
    Participant

    Luuk taadi, kaa shajaa video kas redzams augstaak ir pilna pasaule. It ipashi taadi ir krievvalodiigie. Anglijaa visiem nosplauties mentiem par to ka tu nemaaki valodu, ja nesaproti, brauc liidzi un tev nodroshinaas tulku. A shis krievs uzstaajiigi ignoreeja, peec tam kad ieradaas otra ekipaazha, tad samiizaas. Vareni vinji ir kad krievs ir vairumaa, kad jau liidzveertiigi, tad uzreiz pareizais un visu saprot. Tos sauc par pip*ljgalvaam.

    #249080
    Crow
    Participant

    “Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.”

    — Albert Einstein

    #249081
    msala
    Participant

    WerNeo wrote:

    “Ja krievs nav spejis iemacities, tad vinjsh ir un paliek idiots.” Nettwerk… ja latvietis nespēj iemācīties, tad viņš ir malacis? 🙂

    Kāpēc mūsu tuvajiem dienvidu kaimiņiem nav tik saasinātas tās nacionālās problēmas? Tāpēc, ka viņi piešķīra pilsonību visiem, kas pēc PSRS sabrukšanas izvēlējās šo valsti par savu dzimteni. Latvijā savukārt izveidojās situācija, ka Krievijā viņus neviens negaida, bet Latvija viņiem uzspļauj un neatzīst. Tā nu veidojas tā pretreakcija.


    Tu zini cik Lietuvā un cik Latvijā dzīvo krievi? Lietuvā tie ir tikai nieka 5%.. Viņi pilnībā bez nekāda stresiņa varēja iedot visiem pilsonību, jo Lietuvā padomju gados tik daudz iebraucēju netika iesūtīti.

    #249082
    nevertell
    Participant

    Jaunzem, atkal tu uzvedies tā, itkā tev nebūtu 16. Tev jau tā biļete maksā 25 santīmus, ja tu rīgas skolu kādu apmeklē.

    #249083
    WerNeo
    Participant

    msala wrote:

    WerNeo wrote:

    “Ja krievs nav spejis iemacities, tad vinjsh ir un paliek idiots.” Nettwerk… ja latvietis nespēj iemācīties, tad viņš ir malacis? 🙂

    Kāpēc mūsu tuvajiem dienvidu kaimiņiem nav tik saasinātas tās nacionālās problēmas? Tāpēc, ka viņi piešķīra pilsonību visiem, kas pēc PSRS sabrukšanas izvēlējās šo valsti par savu dzimteni. Latvijā savukārt izveidojās situācija, ka Krievijā viņus neviens negaida, bet Latvija viņiem uzspļauj un neatzīst. Tā nu veidojas tā pretreakcija.


    Tu zini cik Lietuvā un cik Latvijā dzīvo krievi? Lietuvā tie ir tikai nieka 5%.. Viņi pilnībā bez nekāda stresiņa varēja iedot visiem pilsonību, jo Lietuvā padomju gados tik daudz iebraucēju netika iesūtīti.

    Un kā Tu domā, kāpēc izveidojās situācija, ka tie ir nieka 5%? Tāpēc, ka visiem pārējiem krieviem, kas vēlējās kļūt par lietuvieti neatkarības atgūšanas gadā, tika iedota pilsonība. Viņi kļuva par pilntiesīgiem lietuviešiem. 🙂

    P.S. Protams piekrītu, ka nebija krievu īpatsvars arī tik liels, kāds tas bija/ir Latvijā.

    #249084
    msala
    Participant

    Tu nesaproti, ka nomainot pilsonību tautība nemainās?

    #249085
    WerNeo
    Participant

    Paskaidrošu populāri! Man arī pasē ir rakstīts “Tautība: Latvietis”. Pilsonību 90-to gadu sākumā mamma burtiski izkaroja. Negribēja dot. Viņai bija gatavi dot pilsonību, bērniem un vīram – nē. 🙂

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā