Sākumlapa › Forumi › Hardware › Pamatplates un CPU › Kāds ir saņēmis/pasūtijis Raspberry Pi?
Ļoti atvainojos ka šajā forumā izveidoju topiku, aizmirsu auditorija tak Latvieši. Var vērt ciet, droši.
Betons jau kļuvis par “korķi visām pudelēm”. 😀
Pārvēršās par otru Datuvi, phew.
Piemēram, kāpēc gan Raspberiju neiebūvēt 20-24″ touch displejā, kā rezultātā par 40-50 latiem papildus izmaksu bez pašā skrīna iegūstot labu AIO sistēmu, kur, piemēram, kids varēs zīmēt un darboties drošā Linux vidē bet mamma uz tādas pašas ierīces virtuvē varēs aplūkot jaunākās receptes?
Arī tev tuvāks piemērs – vari izmantot raspberiju lai par zemām izmaksām izveidotu AI, kas nosaka katru reizi, kad tu atkal pievieno kādu izcili stulbu un nepārdomātu komentāru, ārpus nafig tavas kompetences. Un iebamsī tev pa pauri ar tādu palielu mietu.
Nav vēl tā īsti sanācis laika pieķerties, bet pēc pirmajiem testiem izskatās tīri interesanta spēļmantiņa.
Pagaidām, cik esmu novērojis, ja sistēma atrodas uz sdhc kartes (class 10, 8Gb), līdzko sāk aktīvāk grāpstīties gar failu sistēmu – load average uzkāpj līdz ~4 un ir pamatīga bremze, iespējams draiveru gļuks, iebūtojoties uz usb flaša esošas sistēmas viss notiek daudz cerīgāk. Domāju pamēģināt mazu sd karti ar “Das U-Boot” boot loaderi un pašu sistēmu turēt uz salīdzinoši lēta/lēna usb ssd diska.
HDMI / tv out / skaņa / tīkls / usb – strādā out of the box. Ar arch linux arm nekādus gļukus nemanīju.
Distributīvu ziņā, uz šo brīdi pieslīpētākais skaitās raspbian, vienīgais kurš pilnībā izmanto HW floating point, cik lasīts forumos, ir jūtams ātrdarbības pieaugums.
Full HD iet. 😀 Vēl nav nekādu xorg grafiski akselerētu draiveru, strādāt grafiskā vidē normāli nevar. Izmantojot Omxplayer var skatīties fullhd video, visu dekodēšanu uzticot gpu. Quake 3 neesmu mēģinājis.
Par cpu jaudu grūti spriest, priekš dažādiem embeded projektiem, pietiks atliektiem galiem 🙂 Kā home entertainment box – jāskatās, kad pieslīpēs draiverus. Ir projekti, kas veido thin client (View, citrix, rdp).
Derēs arī iesācejiem elektronikas ziņā, lai mācītos virināt gpio, etc, led`us spīdināt. imho, iesacējiem vieglāk, nekā kodēt PIC, vai atmel 🙂
[spoil][img]
Preses relīzes