Kādu linux lietot uz galda datora.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Kādu linux lietot uz galda datora.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151694
    nc42
    Participant

    Sveiki kāds varētu pateikt kādu linux lietot uz

    CPU intel atom 230

    RAM 2GB

    VIDEO INTEL GMA 950

    HDD 250GB

    Š o linux es izmantotu priekš ofisa, neta, spēlēm un bilžu rediģēšanai.

    #241950
    Mad182
    Participant

    Uz tādiem dzelžiem ies gandrīz jebkas. Liec Ubuntu vai Mint, ja gribās lai viss strādā un nav vēlmes čakarēties. Tur vismaz ir liels programmu klāsts un labs supports, ja arī ātrdarbība nav pati labākā.

    #241951
    Kefīrs
    Participant

    Ja esi iesācējs, ņem kaut Ubuntu.

    #241952
    m_janis
    Participant

    Quote:

    spēlēm un bilžu rediģēšanai.


    Nu ja šādas prasības, tad tikai Windows. Protams, var jau spēles un Photoshop vai Lightroom palaist caur emulatoru – bet pirmkārt – ne visas “fīčas” darbosies, otrkārt – viss bremzēsies.

    #241953
    Mad182
    Participant

    m_janis, photoshop nav sinonīms attēlu rediģēšanai.

    https://www.linuxlinks.com/Software/Graphics/

    #241954

    praktiski jebkura spēle, kas atbalsta opengl, darbosies. m_janis, Tev ir kaut mazāka nojēga kas ir emulators, jeb Tu tikai muldi MS fanboy līmenī?

    #241955
    TokRa
    Participant

    Uz galda datora, manuprāt, vienalga kādus distru nesējus var sakramēt virsū, kā tik korpuss izturīgs. Savukārt datorā neslikts būs Linux Mint.

    Š o linux varēsi izmantot izmantot priekš ofisam, netam, spēlēm un bilžu rediģēšanai.

    :lala:

    #241956
    m_janis
    Participant

    #I’m not a racist, but…: Iedomājies, ir, un visticamāk stipri lielāka kā tev, jo savu pirmo Linux – Caldera Linux (esi par tādu dzirdējis ?) uzinstalēju un sviedriem vaigā “kodu cauri” vēl 1996. gadā 😀 . Ir izmēģināti gan Slackware, gan sarkanā cepurīte, gan Mandrake u.t.t. Pašlaik kā otrā OS ir Linux Mint un gatavojos izmēģināt jauno Suse. Ir “aptaustīti” gan Vine, gan Cedega – bet – nekas mani nepārliecinās, ka darbināt softu uz OS, kurai tas nav domāts, “caur kaut ko” – ir normāli. Lūk, kad ražotājs noportēs šīs spēles vai citus softus Linux platformai, vai radīs ko tiešām līdzvērtīgu, tad arī runāsim. Un tādi, nopietni softi arī eksistē – gan videoapstrādē ( ja nemaldos, Avatar renderējās uz Linux platformas softa), gan multiplikācijā, 3D (Autodesk Maya), gan zinātniskiem mērķiem un militāristiem. Tikai tie jau vairs nav freeware, bet maksā ciparu ar vaiiiii cik nullēm un ne jau katram arī pārdos 😀

    #Mad182: Tos linkus (Un ne tikai tos) esmu pētījis diezgan regulāri. Un tagad nosauc kaut vienu no tevis piedāvātajiem softiem, kuri spētu: strādāt pirmkārt jau ar layeriem, ar RAW formātu (90% no bildēm ir RAWā), kuriem būtu kaut vai Photomerge, kuriem varētu ātri un ērti izlīdzināt horizontu un perspektīvu (lai mājas vai stabi negāztos), lai tas visas korekcijas būtu izdarāms 16 bit kanālā (8 bit tomēr ir lieli zudumi), lai būtu ērta klonēšanas iespēja (gandrīz katrā bildē ir kaut kas novācams vai pārvietojams) un tā varētu turpināt ļoti ilgi. Un protams, katrai korekcijai vajadzīgs atsevišķs layeris, lai kļūdas gadījumā nesačakarētu visu darbu. Gimp ? Nesmīdini :D.

    Protams, ja ar fotoapstrādi domā jpg bildei apgriezt malas, aizvākt sarkanās acis, piekoriģēt balansu – derēs jebkas.

    #241957

    Kāpēc tik slimīgi jāuztver konkrētā situācija? Pirmkārt photoshop lieto profesionāļi kas kā minimums spēj atpelnīt licenses cenu. Vidusmēra lietotājam pietiek ar gimp un pitivi. 1996. gadā lietoji Caldera, un kas no tā, es 19**.gadā lietoju BK, tik kāds sakars tam ar Tavu nezināšanu kas ir emulācija?!

    #241958
    root
    Participant

    I’m not a racist, but… wrote:

    Pirmkārt photoshop lieto profesionāļi


    Par šito ilgi smējos 😀

    nc42, esmu jau pieradis ieteikt Debian, un pie tā arī palikšu. Uzliec, pačakarējies kādu nedēļu un būs tev ātra un atsaucīga sistēma. Savukārt Ubuntu, Minti un visas citas distru-distras man sāk likties kā Linux pasaules Vistas. Daudz kas par daudz tur ir 😉

    #241959
    zivs
    Participant

    TavaMaate wrote:

    Ubuntu, Minti un visas citas distru-distras man sāk likties kā Linux pasaules Vistas. Daudz kas par daudz tur ir 😉

    Acīmredzot, pietiekoši daudz kas tur ir, lai lielākā daļa Linux lietotāju bez “nedēļu čakarēšanās” tām dotu priekšroku. 🙂

    Un arī es pievienošos Ubuntu/Mint rekomendācijām – ātri uzstādāmas, viegli saprotamas un apgūstamas, un tā …

    #241960

    smejies vai raudi, ja uz windows var nozagt PS, tad aŠ—ī uz linux var nozagt Nasa-uber-krutās programmas par kurām m_janis jau minēja. TavaMaate, cik ilgi smējies kamēr pieleca?

    #241961
    root
    Participant

    Es smejos par pašu faktu, ka PS lieto “profesionāļi”. mhh, tik ilgi lasiji un vēl nedaleca?

    Zivs, oponēju. Pa to nedēļu čakara cilvēks vismaz iemācīsies kaut bare minimumu kas būtu jāzin par linux sistēmu, ne tikai next next ok 😉 Tas vieglākais ne vienmēr ir labākais ceļš.

    #241962
    Jaunzems
    Participant

    TavaMaate wrote:

    I’m not a racist, but… wrote:

    Pirmkārt photoshop lieto profesionāļi


    Par šito ilgi smējos 😀


    BŠªTU jālieto.

    #241963
    zivs
    Participant

    TavaMaate wrote:

    Zivs, oponēju. Pa to nedēļu čakara cilvēks vismaz iemācīsies kaut bare minimumu kas būtu jāzin par linux sistēmu, ne tikai next next ok 😉 Tas vieglākais ne vienmēr ir labākais ceļš.

    Man atkal liekas, ka lielākā daļa lietotāju grib operētājsistēmu, kas vienkārši darbojas, nevis nedēļu plēst matus no galvas, lai puslīdz sabakstītu savu sistēmu tā, lai var ieiet vismaz draugos un novākt fermā ražu. :lala:

    Nedomāju, ka nospiedošajam vairākumam Linux [jauno] lietotāju (kas skatās YT, lasa ziņas, sēž FB/dr.lv un klausās mūziku un zog filmas) mūsdienās ir baigā sajēga tajā pašā bare minimum līmenī par to, kas ir terminālis un ko ar to dara, jo pretty much everything tagad ir apaudzēts ar GUI, lai tādiem cilvēkiem nebūtu jāmokās ar instalācijām un konfigurēšanām.

    Ne velti ir distras jauniņajiem, intermediate lietotājiem un profesionāļiem! 🙂

    #241964
    usins
    Participant

    https://www.gimp.org/docs/userfaq.html#16bit – uz linūža ir divas programmas, kas to spēj, un GIMP arī to spēj. vismaz 2.7 versija.

    un jā- fotožopu būtu jāizmanto normālos dizaina kantoros un skolās, kur māca topošos dizainerus.

    spēles- valve nāks klajā ar patīkamiem jaunumiem rudenī.

    #241965
    aoma
    Participant

    usins, kāpēc photoshopu nevarētu izmantot mājās savam priekam un vajadzībām? Lūdzu, argumentē, vecās versijas nemaksā nemaz tik dārgi, lai kādu mēnesi nevarētu iztikt bez ikdienišķā alus, vai vismaz nedaudz ierobežotu tā patēriņu.

    ak jā, nebiju ievērojis kādā krāsā tev niks. spriežot pēc pārējiem šonaktējiem postiem, padomā, vai tas alus daudzums, kas man ir normāls, ir normāls arī tādam, kas skaitās it kā portāla direktors-rīkotājs?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā