Kālab peles kursors ir slīps?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Kālab peles kursors ir slīps?

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159397
    samurajs
    Participant

    It kā stulbs jautājums: kāpēc visi peles kursori ir noliekti zināmā leņķī? Tīri matemātiski kursora bultiņai būtu jārāda no apakšas uz augšu. Arī tādiem darbiem kā teksta iezīmēšanai tas būtu ērtāk. Viens no klasiskās grafiskās vides izgudrotājiem Duglass Engelbarts tieši tā arī bija iecerējis kursoru, un vertikālas bultiņas izskatā tas arī tika realizēts.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_2nlsdisplay_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_4nlsgui_1.jpg[/img]

    Pie patreizējā kursora vainīga kompānija XEROX, precīzāk, tās pētījumu centrs Palo Alto Research Center. Projektējot pirmo datoru ar grafisko lietotāja saskarni XEROX PARC, mazas displeja izšķirtspējas dēļ vertikālais kursors sanāca ļoti neglīts. Tāpēc nolēma to veidot lielāku un ieslīpu: bultiņas kreisā mala ir stingri vertikāla, bet labā mala – noliekta 45 grādu leņķī. Š obrīd tas iegājies vienkārši kā tradīcija, kaut arī īstas vajadzības pēc noliekta kursora vairs nav.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_bulta_1.jpg[/img]

    Avots 1, 2, 3.

    #306531
    Aldis
    Participant

    Microsoftam iekš Windows 9 ir kur izpausties, kursoru izstaisnot lai piestāv kantainajām flīzēm. :]

    #306532
    RicoPico
    Participant

    Jap. lai DOS kursoru atdzīvina. Kā reiz flīzēm piestāvēs. :>

    #306533
    Aldis
    Participant

    Par šo «mouse.exe» es arī iedomājos. 🙂 Būtu kā reiz. 🙂

    #306534
    BlackHalt
    Participant

    Nu es domāju, ka kā tikko Microsoft iztaisnos kursoru, tā jālaiž ārā Windows 9.

    #306535
    LooNeY
    Participant

    Vienkārsi izgudroja un aizgāja standartā….. Tikpat labi var vaicāt kapēc peles ir tādā formā kā tagad vai kapēc klaviatūras ir ‘dēlis’ ar pogam nevis kā savādāk….

    #306536
    Evers
    Participant

    Es atkal iedomājos paralēli ar reālo vidi, piemēram, kaut kādā prezentācijā, seminārā, mēs stāvam auditorijas priekšā un ar flomasteru vai pirkstu vai roku, koku vai vēl da jebko, norādam uz šo un to, un to mēs daram turot savu izvēlēto rādīkli slīpi, tā ērtāk un neaizsedzam skatu. Pat ja es uz datora ekrāna gribu ar pirkstu kautko parādīt ar pirkstu, tas būs slīpi.

    #306537
    runcio
    Participant

    Nu es par to pašu iedomājos, ja man kāds vai es kādam ko rādu uz monitora roka un pirks ir ieslīpi, tādēļ aī kursors ieslīps! Bet taisnība tomēr bija pixeļos! 😀

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā

Vai vēlies saņemt jaunumus no Notepad.lv?