Kāpēc Windows backup tūlis neatpazīst lentas ietilpību?

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Kāpēc Windows backup tūlis neatpazīst lentas ietilpību?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154444
    ruukjis
    Participant

    Viss sākās kādu laiciņu atpakaļ, kad backup serverim nosprāga LTO1 iekārta, tai, maksimums ko varēja iebarot, bija 200GB lenta. Tagda ir uzlikts LTO Ultrium 2 verķis, kas atbalsta arī 400GB kasetes. Problēma tāda, ka Windows backup tuļķis gan tā nedomā – tiklīdz kasetē tiek iemīcīt 200GB viņš nelabā balsī ķērc, ka kasete pilna. Tiesa serveris pats nav pārinstalēts pēc dzelžu maiņas, tā šobrīd arī nav opcija. Idejas? Varbūt ir kāds bezmaksas tuļķis, kurš saprot ko iesākt ar lentām?

    OS: Windows 2003 R2 SP2

    Backup dzelzis: HP LTO Ultrium-2 SCSI, External.

    #272574
    Anonīms
    Neaktīvs

    Izmet to lenti nahui.

    Parēķini cik maksā 1 Gb uz HDD un cik maksā 1Gb uz lentes, ieskaitot protams lenšu iekārtu.

    #272575
    ruukjis
    Participant

    Tici man es neko nedarītu labprātāk, kā izmestu visas tās lentas naher, bet, diemžēl, uzņēmuma politika saka – backupi tikai lentās. Un man pat nav teikšana vai es to gribu vai nē.

    #272576
    UnderV
    Participant

    LTO2 atbalsta 200Gb un 400Gb ar kompresiju 2:1.

    Ja pievērsīsi uzmanību HP kasetes vāciņam tur pie 400gb ir pielikta “*” un otrā pusē ir skaidrojums: “Assuming 2:1 Compression”. Tas ir tāds mārketinga triks.

    Paskaties vai ir ieslēgta kompresija.

    Dabīgā veidā LTO1 ir 100gb, LTO2 ir 200gb, LTO3 ir 400Gb, utt. Ar ieslēgtu kompresiju viss dubultojas.

    #272577
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nu pag pag, tad kapēc netiek mainīta tā stagnātu kantora nostāja?

    Kur problēma kautvai uz papīra uzrakstīt cik maksā lentes un cik maksā cietie diski?

    Es nesaprotu kapēc visi risina problēmu no nepareizās puses ar caurdirsas pieeju?

    #272578
    ruukjis
    Participant

    Skaidrs, paldies par info, tas gan neizskaidro kāpēc ar visu HW kompresiju tur iekšā lien tikai 200GB, bet OK mēģināšu uzbāzt Data Protector Express moš tas būs prātīgāks.

    #272579
    ruukjis
    Participant

    Tā ir milzīga Somu korporācija, pat ja es rādītu ciparus Baltijas IT bosam, tas pilnīg neko nedos – ir mēģināts, turklāt lentas 1Gb vēljoprojām ir lētākas kā HDD 1Gb un kamēr tas tā būs, manas replikas nevienu neinteresēs.

    Lai nu kā, paldies, tēmu var slēgt

    #272580
    Anonīms
    Neaktīvs

    Pag pag pag. 1Tb Samsungs vai Hitachi maksā 32Ls. Tas ir 3,2 santīmu par Gb.

    Cik tad tā lente maksā? Un cik tā lenšu iekārta?

    #272581
    ruukjis
    Participant

    200/400GB lenta maksā 19Ls – 9,5/4,75 santīmi par Gb – taisnība cietnis lētāks, nebiju pamanījis šitos lētos terabaitniekus…. Hitachi vispār 30Ls maksā. Cik pats LTO maksā nav ne jausmas.

    Hmm, laiks atkal pačīkstēt par Raidsonic Icy box, vai ko tamlīdzīgu, man tās lentas toč riebj. 🙂

    Edit:

    Vienīgais, uz ko tagad varētu spiest – ka cietnis ir nedrošs mēdijs, nekāds cits arguments man prātā nenāk…

    #272582
    m_janis
    Participant

    Nu pareizi jau izsecināji – lentas joprojām ir visdrošākais rezerves kopēšanas variants. Un ilgtermiņā sanāks krietni lētāk, kā ik pa dažiem gadiem mainīt cietņus. Hitachi – nesmīdini, ja nav kur naudu likt, varu savu konta nummuru iedot. Samsung arī par uzticamu nu nekādā ziņā nesauktu.

    #272583
    Anonīms
    Neaktīvs

    Bāc… atkal auzas! Nu priekš kam tev izmest 86Ls par kaukādu hujboxu?

    FreeNAS uz paveca kompja, iespējams + sata PCI kontrolieris, un HDD tev izmaksās tik cik SATA kontrolieris un HDD. 32 vai 47Ls. Ja divi cietņi tad 62 vai 77Ls.

    Vai arī turi to backup disku tajā pašā kompī. Reāli pareizs backup butu ja tu no tā servera tos datus kopētu uz fiziski citu atrašanās ietu, piemēram, lētākais – uz mājām. Tapēc ka ja nodegs tā telpa kur serveris – sadegs visas tās sūda lentes un tad stāvēsi ieplestām acēm un domāsi “bā, nu kā es to neiedomājos?”

    Man ir vienā ofisā FreeNAS ar RAID1 un no rītiem notiek RSync uz citu pilsētu, citu FreeNAS ar 1 disku. Kautvai te atombumba nokrīt, otrajā ofisā dati būs. A tavs variants ir vienkārši lieks darbs, darbības imitēšana.

    #272584
    ruukjis
    Participant

    Man vajag hotswapojamu disku verķi, vai lentes, jo kā jau pats minēji, ofiss var nosvilt, tāpēc man lentas tiek vestas uz citu ofisu. Tākā par to ir padomāts.

    Tavs piedāvājums, protams, vairāk atbilst 21. gadsimtam, bet kā jau teicu, es varu tikai ierosināt idejas, bet ne izpildīt tās uz savu galvu.

    #272585
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ak dies… lentas vest? Tas ir nevis čerez zopu bet gan čerez loop žopu.

    Iemeklē googlē kas ir RSync!

    Kas tas pa kantori?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā