KARŠ AIZ VĀRTIEM: ARM pret x86

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti KARŠ AIZ VĀRTIEM: ARM pret x86

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151053
    TrakaisKursis
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/ynt9h28mt374zhxvfj03.jpg[/imgl]Š is ir savāds laiks procesoru pasaulē – kamēr x86 procesori ar Intel priekšgalā cenšas ielauzties iegulto un mazjaudas datorrisinājumu tirgū, ARM procesori mērķē uz tirgu, kurā viennozīmīgi dominē x86 procesori. Tā kā patērētāju skaits nav neierobežots, konkurences cīņa par katru datorlietotāju solās būs sevišķi asa, no kā datorlietotāji, protams, būs ieguvēji, jo, pirmkārt, samazināsies galaproduktu cenas, otrkārt, paātrināsies inovāciju izstrāde un ieviešana.

    Neatkarīgi no iznākuma, mūs kā datorrisinājumu lietotājus patiesībā interesē, uz ko tad “pirmo līniju cīnītāji” būs spējīgi. Lai ļautu mums iegūt ieskatu tajā, kādas jaudas datorus “tautas klasē” mēs, iespējams, lietosim jau tuvākajos gados, IT portāla BRIGHT SIDE OF NEWS apskatnieki ir salīdzinājuši inovatīvākos “tautas klases” procesorus – līdz 1Ghz zemtaktētu Intel Atom N450, līdz 800Mhz zemtaktētu VIA Nano L3050, līdz 800Mhz zemtaktētu Mobile Athlon un 800Mhz ņipru FreeScale i.MX515 (ARM Cortex-A8 saime, kurai pieder arī Apple A4 procesors, kas ir iPad pamatā). Mērījumi tika veikti Ubuntu 9.04 operētājsistēmas vai no tās atvasinātu operētājsistēmu (Jolicloud) vidēs – pirmkārt, jau tāpēc, ka uz Linux bāzētās OS ir vienīgās, kas darbojas uz visiem minētajiem procesoriem, otrkārt tāpēc, lai izslēgtu iespēju pārmetumiem par dažādu metodoloģiju pielietošanu.

    Procesoru tehniskie raksturlielumi un vienotas konfigurācijas pārskats:

    [img]https://bildites.lv/images/o72zaeq5l6pqwbla89t.jpg[/img]

    Bezkaislīgie mērījumi aptvēra:

  • atmiņas apakšsistēmas veiktspējas mērījumus(memory subsystem performance),

    aritmētisko operāciju mērījumus (integer Performance),

    peldošā komata mērījumus (Floating-Point performance),

    ar Javascript spēcinātu interneta lapu renderēšanas veiktspējas mērījumus,

    2d grafikas veiktspējas mērījumus,

    energopatēriņa mērījumus.


  • Atmiņas apakšsistēmas mērījumi

    Visi x86 procesori ar savu agresīvo orientāciju uz veiktspēju un daudz lielākiem operatīvās atmiņas ātrumiem izrādījās trīs līdz desmit reizes pārāki par FreeScale procesoru, kura operatīvās atmiņas ātrums ir pielāgots, lai nodrošinātu zemu energopatēriņu.

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_04_stream.png[/img]

    ARM pārstāvji savu procesora vājos rezultātus komentēja sekojoši – ka ARM procesora filozofija ir nodrošināt labāko energopatēriņa, izmaksu un veiktspējas attiecību dotajā brīdī darbinātajai programmai (“best tradeoff for power, cost and performance for a given application”).

    Aritmētisko operāciju mērījumi

    Š o mērījumu veikšanai tika izmantots Embedded Microprocessor Benchmark Consortium izveidota programma CoreMark. Mērījumu veicēji atzīmē, ka rezultāti sniedz ieskatu tajā, cik produktīva varētu būt teksta redaktora vai tīmekļa pārlūka darbība uz sistēmām, kurās izmantoti minētie procesori.

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_05_coreMark.png[/img]

    FreeScale procesors, kā redzams, šajā disciplīnā nav sevi nemaz tik slikti parādījis, savukārt Intel Atom, pateicoties HyperThreading tehnoloģijai, var lepoties ar būtisku atrāvienu no sāncenšiem.

    Pārējie aritmētisko operāciju mērījumi tika veikti izmantojot citu programmu miniBench, kurā ir iekļautā ir populārākie testi. Lai rezultāti runā paši par sevi:

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_06_mb_int1.png[/img]

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_07_mb_int2.png[/img]

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_08_mb_hashing.png[/img]

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_09_mb_crypto.png[/img]

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_10_hardinfo.png[/img]

    Peldošā komata mērījumi

    Lai procesors spētu labi veikt peldošā komata mērījumus, tajā ir nepieciešams iestrādāt papildu tranzistorus. Lai arī FreeScale procesorā ir iestrādātas divas peldošā komata īpašvienības (two dedicated floating-point units), tomēr tās ir funkcionāli ierobežotas, un tas uzreiz atspoguļojas rezultātos:

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_11_mb_mflops.png[/img]

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_12_mb_floating_point.png[/img]

    Ar Javascript spēcinātu interneta lapu renderēšanas veiktspējas mērījumi

    Atzīšanās, ka neizmantojat kādu no sociālajiem tīkliem vai Google produktiem, sarunbiedram var izsaukt vieglu neizpratni, vai tik Jūs neesat viesis no iepriekšējā gadsimta. Lielākā daļa no populārākajām mūsdienu lapām ir veidota Web 2 izstrādes filozofijā, spēcinot to ar AJAX tehnoloģiju, kas savukārt nav iedomājama bez pietiekami komplicētas JavaScript izmantošanas. Spēja produktīvi strādāt ar JavaScript ir viena no veiksmes atslēgām uz datorlietotāja sirdi. Tāpēc arī JavaScript veiktspējas mērījumu rezultāti:

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_13_peacekeeper.png[/img]

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_14_google_v8.png[/img]

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_15_sunSpider.png[/img]

    Mērījumu veicēji atzīmē, ka arī šajos testos FreeScale “iegāž” vājā atmiņas apakšsistēma.

    2d grafikas veiktspējas mērījumi

    Freescale, Intel un VIA izmanto integrētos videorisinājumus, bet AMD sistēma – atsevišķu NVIDIA NX6200 AGP videokarti. Jāatzīmē, ka Freescale darbojas tikai 16 krāsu dziļuma režīmā, bet pārējās – 24 krāsu dziļuma režīmā.

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_16_gtkperf.png[/img]

    Energopatēriņa mērījumi

    Nebūdami pārliecināti par iespēju piemērot vienotu metodoloģiju energopatēriņa mērījumiem, jo AMD un VIA sistēmās ir iekļauti risinājumi, kas atbilst darbstacijai, mērījumu veicēji izlēma aprobežoties ar FreeScale un Intel Atom sistēmu energopatēriņa salīdzināšanu, kad uz tām abām veica miniBench testus. Lai arī FreeScale pārstāvji atzīmē, ka viņu testiem piedādātais Pegatron mazizmēra dators ir vien prototips, pie kura energotaupības vēl nav īpaši piestrādāts, acīgiem lasītājiem noteikti nepaslīdēs garām fakts, ka vidēji patērējot trīsreiz vairāk strāvas par FreeScale, Intel Atom spēja paveikt nesalīdzinoši vairāk.

    [img]https://www.brightsideofnews.com/Data/2010_4_7/The-Coming-War-ARM-versus-x86/ARM_17_power.png[/img]

    Kā atzīmē BRIGHT SIDE OF NEWS apskatnieki, šie rezultāti iezīmē diezgan ticamu tendenci, ka x86 SoC tipa procesori (ļoti iespējams – kāda no Intel Atom nākošajām paaudzēm) drīz varētu parādīties viedtālruņos, sniedzot lietotājiem patiešām labu energopatēriņa un iespēju attiecību. Tiesa, arī ARM procesoru attīstītāji nesēž rokas klēpī salikuši – tiek cerēts, ka šogad īstu sensāciju izsauks plašāka OMAP4 un NVidia Tegra2 sistēmu parādīšanās galalietotāju ierīcēs…

    Ar detalizētāku tehnisko informāciju var iepazīties BRIGHT SIDE OF NEWS mājas lapā.

    Rakstu sagatavojot izmantots BRIGHT SIDE OF NEWS publicētais apskats un publicitātes attēli.

#233548
Curtis
Participant

nu varēja takš pierakstīt “Lower/higher score is better” citādi bieži vien neko nevar saprast.

#233549
Crow
Participant

Nu tur gan neizskatās, ka ARM ir ko vērts. VIA Nano gan visus konkrēti pwno. ARM viltīgā sabalansēšanas doma ir garām – rokaspulksteni jau ar gadus var darbināt, bet tāpēc tas arī ir tikai rokaspulkstenis. Turklāt “if it doesn’t run Windows, it’s worth just 10% of all market anyway”.

Btw, redz, kas drīzāk ARM spīd: https://www.neowin.net/news/apple-seeking-to-acquire-arm

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā