Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › PR › Kas apdraud Rietumus?
pētījumu
Pašlaik gandrīz puse Rietumu valstu ietilpst 20 valstu ar vislielāko interneta lietotāju skaitu sarakstā, turklāt lielākajai daļai šo valstu iedzīvotāju tīmeklis jau sen ir ne vien informācijas avots, bet arī saziņas, iepirkšanās un pakalpojumu apmaksas platforma. Turklāt Eiropas un Amerikas iedzīvotāji tradicionāli lielāko daļu uzkrājumu glabā bankās un finanšu operāciju veikšanai ļoti aktīvi izmanto interneta un mobilās banku sistēmas. Savu drošību viņi parasti panāk, izmantojot licencētas programmatūras, iebūvētos aizsardzības līdzekļus, kā arī pamatzināšanas par drošu uzvedību tīmeklī. 2012. gada pirmajā pusgadā vairāk nekā pusi datoru (62,4%) aplūkotajos reģionos pārvaldīja operētājsistēma Windows 7, kam ir samērā pilnveidoti aizsardzības mehānismi.
Taču datoru relatīvā drošība Rietumu valstīs piespiež ļaundarus veikt pretpasākumus: radīt jaunas lietotāju krāpšanas tehnoloģijas un metodes. Pēc vajadzīgās «iemēģināšanas» tās pēc tam tiek izmantotas arī citos reģionos. Tā kā vairuma kibernoziedznieku sākotnējais mērķis ir personiskā labuma gūšana, par tā sasniegšanas galvenajiem līdzekļiem kļūst trojieši, ko izmanto lietotāju finanšu informācijas zagšanai un izspiešanai, kā arī dažādas krāpšanas shēmas, kurās tiek izmantoti viltus antivīrusi, meklētājprogrammu rezultātu viltošana, blokatori u. c. Turklāt ļaundari vienmēr ņem vērā vietējās īpatnības un konkrēto valstu iedzīvotāju mentalitāti, kurās viņi darbojas. Piemēram, trojietis Flashfake, kas inficēja Mac OS X pārvaldītus datorus, tika izplatīts galvenokārt Rietumeiropas un Ziemeļamerikas valstīs, kur uzņēmuma Apple produkcija ir tradicionāli populāra.
[img]
Trojiešu sadalījums pa veidiem.
Rietumeiropa un Ziemeļamerika 2012. gada pirmajā pusē
«Kibernoziedznieki iedzīvojas uz Rietumeiropas un Ziemeļamerikas lietotāju rēķina, galvenokārt nozogot finanšu informāciju, apkrāpjot lietotājus un izspiežot naudu,» komentē Kaspersky Lab vadošais antivīrusu eksperts Jurijs Namestņikovs. «Š ajā reģionā atrodas daudz ar botiem inficētu datoru, kas vāc finanšu informāciju, izplata viltus antivīrusus un vilto lietotāju datplūsmu. To apstiprina skaitļi: vairāk nekā 70% botu Sinowal uzbrukumu, vairāk nekā 40% botu SpyEyes uzbrukumu, kas vāc finanšu informāciju, un 67% atklāto viltus antivīrusu 2012. gada pirmajā pusgadā bija vērsti tieši pret šo reģionu lietotājiem. Un, turpinot attīstīties internetbanku sistēmai Krievijā, līdzīga situācija neizbēgami izveidosies arī mūsu valstī.»
Viss pētījums «Kibernoziegumu ģeogrāfija. Rietumeiropa un Ziemeļamerika» ir pieejams vietnē:
Vīrus viens no DoS floodiem.
Katru reizi mainīja IP, bet ports palika tāds pats.
Izrādas Opera vainīga.
Bet to hu**u neesmu atradis! 😀
Preses relīzes