Kas būtu jāprot katram Notepad lietotājam?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Kas būtu jāprot katram Notepad lietotājam?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146553
    samurajs
    Participant

    Š eit mēs visi kopā noteiksim to zināšanu minimumu, kam būtu jābūt katram lietotājam, lai viņu nevarētu saukt par LAME ;. Protams, būs advancētāki lietotāji un mazpieredzējušie, tāpēc neprasīsim zināšanas algoritmu teorijā vai zināt OS Solaris īpatnības. Tikai minimumu, bez kā nevar iztikt.

    > Vispārējās informātikas sfēra: jāprot patstāvīgi atrast vajadzīgo informāciju Googlē u.c. meklētājos, izvērtēt un pielietot to!

    > Hardware: jāpārzin PC uzbūve, jāzin, kā izskatās katrs dzelzis, kur tas atrodas, to galvenie parametri. Jāprot veikt PC profilakse (piem. iztīrīt putekļus), nomainīt viegli maināmos mezglus – RAM, HDD, videokarti, BIOS bateriju utml.

    > Software: elementārās sisadmina iemaņas – prast patstāvīgi uzinstalēt Windows (vēlams arī kādu no alternatīvajām OS- Linux, BSD), draiverus un nokonfigurēt sistēmu. Pārzināt populārās lietojumprogrammas, to instalēšanu, konfigurēšanu un lietošanu.

    Es sāku un jūs turpiniet, un strīdamies! :devil:

    Atcerieties – Notepad lietotājs ir tas cilvēks, kuram jāpopularizē IT, jāpalīdz radiem, draugiem, kaimiņiem, blondīnēm un visiem citiem nejēgām!

    #175755
    aidskillz
    Participant

    Puselementārākās dedukcijas spējas, lai noteiktu kur un kāda ir problēma pirms visu dzelžu testa.

    #175756
    Foxsk8
    Participant

    Jāpārvalda brīvi latviešu valoda, daļēli arī angļu valoda, lai nerastos tāda situācija, kā ierastām lāmēm. Iedod viņam info latviešu valodā, un šamais brīnās, un jautā citiem. Iekš info viss ir paskaidrots un parādīts. Tas man visvairāk besī.

    #175757
    rajah
    Participant

    Ieteiktu tomēr pārzināt puslīdz arī krievu valodu – ir bijis tā, ka viens otrs krievs ir atsaucīgāks par dažu labu latvieti un izpalīdzējis daudz vairāk. Jo tur vēl ir saglabājies – gandrīz visu var sataisīt pats; ne viss vienreizēji izmantojams kā liekas.

    #175758
    memorex
    Participant

    Par lv un en piekrītu.

    Katram ir sava stiprā puse, tapēc es domāju visus nevar mērīt pēc vienotas formulas (kā tas notiek latvijas skolu sistēmā). :no:

    Galvenais kas būtu jāprot ir lasīt un meklēt.

    #175759
    preddetor
    Participant

    Riktīgam Notepada lietotājam jāmāk argumentēt. Ar citiem nestrīdēšos- pagaidām piekrītu visiem…

    P.S. Pagaidām izskatās, ka neesmu lāme… 😀

    #175760
    shady
    Participant

    “Lāme” ir relatīvs jēdziens…

    Katram zinību līmenim ir savs skatu punkts, tāpēc drīzāk teiktu šādi: “Jo vairāk ko iemācies, jo vairāk saproti, ka glupāks esi…” => tā tas ir!

    #175761
    preddetor
    Participant

    Es ar to domāju, ka man ir minimālais zināšanu līmenis (pagaidām, pēc visiem izteiktajiem kritērijiem), lai mani nesauktu par lāmi… Viss (gandrīz) ir relatīvs, ja nu kas…

    #175762
    demos23
    Participant

    Zināšanas priekš cilvēka ir sastādītas 3 līmeņos.

    1. Lietas ko tu zini ka zini.

    2. Lietas ko tu zini ka nezini.

    3. Lietas ko tu nezini ka nezini.

    Pāriet no trešā uz otro līmeni palīdz skolotāji, bet tālāk jau pašam viss ir jādara.

    #175763
    marr
    Participant

    Ļoti atvainojos, BET:

    ja es orientējos savā datorā un protu izdarīt visu, kas man diendienā ir nepieciešams, taču ja man pēkšņi (cenšoties uzlabot windows drošības līmeni) parādās vienā interneta vietnē, kas paredzēta izglītībai, kļūdas ziņojums, kas kaut ko runā par neiespējamību noteikt manu interneta pārlūku? Esmu lāme, jo google par to neko prātīgu nepasaka?

    ja es pārzinu savu datora korpusu no A-Z, var pat teikt, ka esmu izjaucis pāris reižu tīri aiz neko darīt, taču kad manās rokās iegulst brāļa vai kāda cita radinieka portatīvais dators, kam pēkšņi kaut kas neiet, un man ir vairākas versijas, kas varētu būt vainīgs, vai nespējot veikt profilaksi (un izcelt klaviatūru, lai tiktu dziļāk konkrētam modelim) esmu lāme?

    ja es esmu windows lietotājs ar stāžu, par bsd dzirdējis tikai, ka tāds ir, linux māku uzinstalēt, atvērt konsoli, izlasīt manuāli un tam sekot, vai os līmenī esmu lāme? Piedodiet, atvainojiet, bet katram ir savas “populārās” lietojumprogrammas un katram citāda konfigurācija var likties ērtākā, vai tāpēc kāds ir lāme?

    Vai gadījumā notepad nebija portāls “pozitīvi domājošiem cilvēkiem”? Arī cilvēki, kas knapi zin, kas ir internets, kur to atrast un kādas datorā ir sastāvdaļas ir tiesīgi būt notepad.lv lietotāji un nebūt nav jāzin kad lietojams live cd un kur to dabūt.

    Atvainojos par kritisku piegājienu 😀

    #175764
    samurajs
    Participant

    marr: tu kaut ko nesaprati pareizi šajā tēmā. Te bija drīzāk domāts zināšanu līmenis, uz kuru katram lietotājam vajadzētu tiekties.

    Atsevišķas problēmas arī pieredzējušam speciālistam ar grādu ir grūti atrisināmas, jo IT ir ļoti plaša sfēra. Portatīvajā datorā, tāpat kā mobilajā telefonā lietotājam labāk vispār nelīst, runa ir parastajiem PC.

    Par OS’ēm – vajadzēja līdz galam izlasīt – tu tak Windows pārzini? Tad ir OK! Pārējās OS būtu vēlams, bet ne obligāti.

    Vienu gan pateikšu – kurš neprot Googlē sameklēt elementāras lietas – tas ir un paliek LAME! Š eit nu atlaides nevarētu dot.

    #175765
    Creep
    Participant

    vieniigais ko varu teikt: smadzenes…

    #175766
    marr
    Participant

    samurajs, kā jau rakstīju, tas bija ļoti kritisks piegājiens skatījumam (Tevis rakstītajam) 🙂 pēdējā laikā tāds profesionālais kretīnisms, piesieties pie tā kas uzrakstīts, nevis tā kas domāts :hmz: nav jau tā, ka nezinu, ka domāts bija labam, vispusīgam utt, utml lietotājam, bet lasot šādu domu uzķert nevarēja, īpaši ja noskaņojums drusciņpieklibo ;.

    Pie viena, manuprāt, šāds txt varētu arī rosināt uz kaut kādu diskusiju.

    #175767
    samurajs
    Participant

    Š is jau bija domāts kā diskusija: kas jāzin, lai nebūtu lāme citu acīs? ;.

    #175768
    usins
    Participant

    Manuprāt minimums ir mācēt ieslēgt kompi, ieeiet notepadā un tur uzdot savu jaut;ajumu kārtīgi formulētā jautājumā, un ja iespējms ar bildēm. Pēc vajadzības.

    Bet lai būtu daudz maz help line. Jābūt reģistrētam vēl vismaz 2vos citos forumos, jāzin daudz ārzemju resursu- vismaz 3-5, jo LV cirkulē viena un tā pati info. Pašam jāpilnveidojas un jāmāk mācīties un atzīt savas kļūdas. Jāklausās gudrāku cilvķu padomi, jāprot argumentēt savs viedoklis. Jābūt stipram vinā jomā. Piemēram, programmēšanā vai dzelžos, datorgrafikā, video pstrādē un kas ar to saistīt. Itk’dzelži jāpārzin, jo tas tomēr dtora ķermenis, muskuļi, kuli :). Ar programmatūru jau sarežģītāk. Bet ieteicams zināt virāk nekā to māca vidusskolās, tad jau skaitīsies daudz maz advancēts LAME 🙂

    #175769
    Creep
    Participant

    nuu tas ka vairaak kaa vidusskolaa maaca tas pashsaprotami…

    P.S. ieteicams kaut rtk liimenii buutu. tad jau buutu sakariigi un par laami nevaidzeetu saukt…

    #175770
    nitro
    Participant

    samurajs nepiekriitu..nejau visi lietotaaji ir IT jomas cilveeki..kaapeec ir tas stereoptips ka ja esi IT forumaa uzreiz esi IT cilveeks?

    #175771
    klibais_Silvers
    Participant

    Nitro wrote:

    samurajs nepiekriitu..nejau visi lietotaaji ir IT jomas cilveeki..kaapeec ir tas stereoptips ka ja esi IT forumaa uzreiz esi IT cilveeks?


    Heh arii neIT cilveekiem nenaaktu par sliktu ko iemaaciities IT lietaas. Izgliitiiba tagad ir daarga lieta, bet sheit maaca par velti, ja tik cilveeks pats to grib.

    Domaaju, ka izvirziitaas prasiibas ir Notepad pastaaviigajiem klientiem, nevis nejaushi ieklidushiem paliidziibas mekleetaajiem.

    #175772
    shady
    Participant

    klibais_Silvers wrote:


    Domaaju, ka izvirziitaas prasiibas ir Notepad pastaaviigajiem klientiem, nevis nejaushi ieklidushiem paliidziibas mekleetaajiem.


    Emmm…mēs šeit esam tāpēc, ka tas ir vairāk kā hobijs => uzturēt portālu utt.

    Ja visi mācēs visu atrast un atbildīs visām prasībām, tad jau mūsu mērķis ir samazināt lietotāju skaitu uz 0 🙂 😛

    #175773
    Sid
    Participant

    Es uzskatu tā: galvenais ir pareizi noformulēts jautājums, par skādi nenāk arī skrīns (atsevišķās situācijās bez tā labāk vispār palīdzību nelūgt). Kas attiecas uz rītārd beibijiem, kuri ir par slinku, lai ierakstītu googlē “1+1” – nu lai jau uzdod viņi tos primitīvos jautājumus, kurus var atrast googlē pirmajā lapā ierakstot pareizi keywordus, nu un? Kāpēc latviešu forumi nevar būt tādi kā ārzemju? Godīgi sakot, žēl, ka latvieši ir tādi muļķi, kas iesācēju tā vietā lai izglītotu – nodirš, tāpēc, imho, šī foruma ideja ir pirmais solis LATVIEŠ U izglītošanai attiecībā uz toleranci. 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā