Kas jāzina par jauno Windows 10 Licences līgumu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Kas jāzina par jauno Windows 10 Licences līgumu

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161152
    samurajs
    Participant

    Microsoft atklātībā publicējis jauno Windows Licences līgumu. To izpētījis IT eksperts un ZDNet žurnālists Eds Bots, kurš uzskata, ka EULA ir sakarīgs, un klientiem nekādi īpaši pārsteigumi nav gaidāmi. Visa analīze būs šeit, bet Notepad iepazīstinās ar galvenajiem punktiem, kuri būtu jāzina.

    Pirātisko Windows legālu nepadarīsi

    Normālos apstākļos viena Windows licence dod tiesības uzinstalēt OS vienam datoram. Nepieciešama arī aktivācija, kura uz OEM datoriem lielākoties notiek automātiski. Tā kā iespējams arī pirātiskās sistēmas jaunināt uz Windows 10, Microsoft atgādina, ka šajos gadījumos uzskatīs, ka tiek lietota nelicencēta programmatūra.

    Tiesības pārnest nopirkto licenci uz citu PC

    Ja Tu esi iegādājies Windows 10 licenci, tad Tev ir tiesības legāli pārnest savu sistēmu uz citu datoru. Noteikums – Windows iepriekš jānodzēš no vecā PC. Ja nopirki datoru ar preinstalētu Windows (OEM licence) – tad nekā.

    Tiesības “downgreidoties” uz vecāku Windows versiju

    Tas attiecas tikai uz OEM datoriem ar Windows 10 Pro. Ja lietotājam Windows 10 nepatīk, vai uz konkrētā PC kaut kas nefunkcionē pilnvērtīgi, ir tiesības atgriezties uz vecāku Windows, kamēr tam nav beidzies atbalsta termiņš. Respektīvi līdz 2020. gadam varēs downgradoties uz Windows 7, bet līdz 2023. – uz Windows 8.1.

    No atjauninājumiem neizbēgt

    Par to Notepad jau rakstīja. Mājas lietotājam atjauninājumi pienāk automātiski un no tiem nevar atteikties. Biznesam domātajās Windows versijās šī lieta ir mazliet elastīgāka.

    Office programmas tikai nekomerciāliem mērķiem

    Dažas Windows versijas var būt ar preinstalētām Office programmām [piem. Windows 10 Mobile]. Š īs programmas atļauts lietot tikai nekomerciāliem mērķiem. Uzņēmējdarbībai jāpērk Office 365 Business licence.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_windows_10_x64_2015_07_15_23_31_17_1.png[/img]

    #318767
    kasis1000
    Participant

    Kuiņa ne raksts.

    #318768
    samurajs
    Participant

    Visas pretenzijas ZDNet; šis ir tulkojums/atreferējums, nevis mans autorraksts. Spriežot pēc foruma, daudzi te joprojām nezin ko drīkst un ko ne, tāpēc noderēs.

    #318769
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Skatieties manu parakstu!

    #318770
    izluks
    Participant

    A ko darīt, ja es iegādājos datoru, esmu samaksājis arī par OEM, bet pirmās palaišanas laikā lasot EULA saprotu, ka es tam nepiekrītu? Man kāds atgriezīs naudu par Windows? Tas tik ta intereses pēc, ko darīt tādā situācijā. Zinu, ka ar visu ierīci vari atgriezt jebkurā veikalā, bet ko darīt ja es esmu samaksājis par preinstelēto OS, bet tad pārdomāju? Retail arī droši var nest atpakaļ uz veikalu ar paskaidrojumu, ka nepiekrīti līgumam!

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā