Kas labāks – maksas vai bezmaksas antivīruss?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Kas labāks – maksas vai bezmaksas antivīruss?

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156022
    shady
    Participant

    Autoritatīvās testēšanas laboratorijas AV-Test īpašais pētījums apstiprina: lai gan bezmaksas antivīrusu risinājumi spēj nodrošināt noteiktu aizsardzības līmeni, tomēr, saskaroties ar jaunākajiem apdraudējumiem, tie ne vienmēr ir efektīvi.

    Bezmaksas antivīrusu risinājumi ir diezgan populāri parasto datorlietotāju vidū, taču neatkarīgās laboratorijas AV-Test veiktā salīdzinošā testēšana parādīja, ka komerciālie antivīrusu izstrādājumi daudz efektīvāk cīnās pret pašreizējām kaitīgajām programmatūrām nekā to bezmaksas konkurenti.

    AV-Test novembrī un decembrī veiktās testēšanas gaitā Kaspersky Internet Security 2012 tika salīdzināta ar četriem bezmaksas antivīrusu risinājumiem. Pārbaudes tika veiktas ar vairākiem identiskiem datoriem, kurus pārvaldīja Windows 7 Service Pack 1, izmantojot visus pieejamos atjauninājumus. Lai atveidotu tipiskus datora darbības apstākļus, tajos tika instalētas arī vairākas populāras potenciāli neaizsargātas programmas. Testā tika izmantotas simt kaitīgas mājaslapas: puse no tām centās inficēt sistēmu ar apslēptajām lejupielādēm, otra puse saturēja tiešas saites uz kaitīgajām datnēm. Pētījumā tika imitēts lietotāja darbības scenārijs, kas bija maksimāli pietuvināts dzīves īstenībai. Pārbaužu laikā katrs apdraudējums bija aktuāls un tika novērtēts neinficētā sistēmā. Aizsardzības līdzekļi izmantoja atjauninātas datubāzes un piekļuvi internetam, lai saņemtu papildu atbalstu no mākoņpakalpojumiem, ja tādi bija pieejami. Tika pārbaudīts arī izstrādājumu viltus pozitīvo nostrāžu skaits, izmantojot datubāzi, kas saturēja nedaudz mazāk par 200 tūkstošiem jaunu, tīru datņu.

    Katru reizi pēc kaitīgās datnes lejupielādes un palaišanas vai inficētās mājaslapas apmeklējuma kaitīgajai programmatūrai tikai dots noteikts laiks, lai tā mēģinātu veikt darbības sistēmā, tādējādi atspoguļojot reālās dzīves apstākļus. Pēc tam testējamā sistēma tika pārbaudīta, vai tajā novērojamas inficēšanas pazīmes. Rezultāti liecina, ka Kaspersky Internet Security 2012 pilnīgi likvidēja 99 no 100 kaitīgajām programmatūrām un sekmīgi bloķēja vienīgās palaistās programmatūras visas darbības. Kaspersky Lab risinājums demonstrēja arī nevainojamu rezultātu viltus pozitīvo nostrāžu pārbaudē.

    Bezmaksas programmas nespēja parādīt tādu pašu aizsardzības līmeni. avast! Free Antivirus 6.0 bloķēja 95 apdraudējumus, taču pilnīgi ignorēja atlikušos piecus. Vissliktākos rezultātus uzrādīja Microsoft Security Essentials, kas bloķēja 86 un palaida garām 14 apdraudējumus. Avira Free Antivirus 2012 pilnīgi nereaģēja uz 13 apdraudējumiem un vēl vienu bloķēja tikai daļēji. AVG Anti-Virus Free Edition 2012 pilnīgi neievēroja četrus apdraudējumus un daļēji bloķēja vēl piecu citu kaitīgo objektu darbības. Divas no četrām bezmaksas programmām arī kļūdaini atzina tīras datnes par kaitīgām: avast! Free Antivirus 6.0 pieļāva vienu viltus pozitīvo nostrādi, bet AVG Anti-Virus Free 2012 – astoņas.

    Kaspersky Lab eksperti ir pārliecināti, ka tikai profesionāļu, tostarp augstas klases izstrādātāju, speciālistu un analītiķu, ikdienas darbs garantē pirmšķirīgu aizsardzību, kādu nodrošina vienīgi maksas izstrādājumi. «AV-Test veiktais pētījums kārtējo reizi apstiprina teoriju, ka bezmaksas antivīrusu programmas patiešām uzrāda noteiktu aizsardzības līmeni cīņā pret kaitīgajām programmatūrām. Tomēr, mūsuprāt, aizsardzības risinājumu, kas ignorē piecus apdraudējumus no simt, nevar uzskatīt par drošu. Pašlaik, kad ik dienu parādās vairāk nekā 70 tūkstoši jaunu kaitīgo programmatūru, 5% no to skaita ir iespaidīgs daudzums, kas rada reālus draudus. Pat viens nopietns apdraudējums var izraisīt visu datu un, pilnīgi iespējams, naudas zudumu no jūsu bankas konta,» testēšanas rezultātus komentēja Kaspersky Lab Antivīrusu pētījumu laboratorijas vadītāja vietnieks Oļegs Išanovs. «Galvenais secinājums, kādu varam izdarīt, pamatojoties uz AV-Test pētījuma rezultātiem, ir tāds, ka pastāv tikai viens efektīvs veids aizsardzībai pret kibernoziedzniekiem – uzticēties labākajiem komerciālo drošības programmatūru ražotājiem un to ekspertiem. Īpaši ņemot vērā to, ka mēnesis šādas aizsardzības izmaksā mazāk par to summu, kādu daudzi cilvēki ik dienu tērē par tasi kafijas.»

    Kaspersky Internet Security 2012 un četru bezmaksas antivīrusu risinājumu salīdzināšanas detalizēti rezultāti ir pieejami tīmekļa vietnē http://www.kaspersky.com/images/AV_Test_Real_World_Testing_Report-10-139045.pdf.

    #282768
    Mikko8
    Participant

    Dīvaini, ka nesalīdzināja arī BitDefender.

    #282769
    jurgenz
    Participant

    Es nezinu kapēc, bet es ticu šai shēmai (same shit ar zālēm) :

    1. Uztaisam vīrusu

    2. Uztaisam antivīrusu

    = būs peļņa

    1. ir antivīrus

    2. ir bezmaksas antivīrusi

    3. uztaisam vīrusu un maksas antivīrusam uzreiz aizsardzību

    = slava maksas antivīrusam

    #282770
    Evers
    Participant

    Piebalsoju.

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā