Kas notiek manā ledusskapī?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Kas notiek manā ledusskapī?

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162154
    samurajs
    Participant

    Cilvēkiem, kuri ļoti pedantiski attiecas pret virtuves saimniecību, visdrīzāk to nevajadzēs. Tomēr “vidējam pilsonim” noteikti noderētu iespēja iemest attālinātu aci ledusskapī, lai novērtētu – vai vakariņām un brokastīm tur vēl pietiks, vai arī steidzami jāapmeklē hipermārkets. Un nedod dies’ – vakarā jāskatās futbols, bet alus beidzies… Tāda iespēja pastāv – jānopērk Samsung Family Hub Refrigerator, kurš regulāri translēs internetā savu iekšu saturu. Š is prieciņš gan izmaksās 4000-6000 USD, ar kuriem pieticīgam cilvēkam pārtikai pietiktu vairākiem gadiem.

    Kāds rokdarbu (DIY) cienītājs Maiks izstrādājis tehnoloģiju kā saviem spēkiem un par lētām naudām izgatavot šādu “stučījošu” ledusskapi. Vajadzēs:

    * lētu webkameru

    * Raspberry Pi ar atmiņas karti

    * Wi-Fi moduli

    * apgaismojuma sensoru

    * pašu ledusskapi

    Ideja ir vienkārša: pie katras ledusskapja atvēršanas iekšā iedegas spuldzīte, nostrādā apgaismojuma sensors, kurš uzmodina Raspberry Pi. Tas aktivē kameru, nofotografē saturu, un nosūta attēlu uz web lapas serveri. To tad no jebkuras vietas var skatīt uz mobilā telefona.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_cd85c35165f7b0a2da347686bda2ff36_1.png[/img]

    Visa vajadzīgā programmatūra atrodama Raspberry Pi lapā. Lai kamera nostrādātu, vajag tikai vienu komandu – fswebcam testimage.jpg. Vispārīgos vilcienos viss būs skaidrs pēc video noskatīšanās:

    Ieskatīties Maika un Lorēnas ledusskapī – LIVE!

    #325904
    Nelabojams
    Participant

    marasms kaukāds… kam to vajag?…

    #325905
    Ralfie
    Participant

    Man vajag. Neatteiktos no tādas iespējas.

    #325906
    samurajs
    Participant

    Nav marasms. Situācija: tēvs un māte darbā līdz vakaram, mājās pāris pusaugu bērneļi. Š ie nu sadomā uzrīkot party ar klasesbiedru uzaicināšanu un ledusskapja izrīšanu. Tagad jūti priekšrocības? 😀

    #325907
    Crow
    Participant

    Jo vecā labā siksna traumē gan bērna, gan vecāka psihi, gan arī pašu siksnu… jā-jā, šo mēs jau zinām.

    #325908
    Aldis
    Participant

    Nu ja negribās ķīmiķoties, (ņemot vērā ka šis viss atvieglotu tā jau slinka un aizmāršīga cilvēka dzīvi) un ja ir vecs viedtālrunis, uz tā jau varētu kko līdzīgu izveidot, un kontrolēt caur FindMyPhone kaut kādu aplikāciju, kas aktivizē arī fotokameru.. 😀

    #325909
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ja caur smartfona appeni arī varētu paēst vai padzert alu, neapmeklējot ledusskapi, tikai tad butu jēga.

    #325910
    Nelabojams
    Participant

    Ir kaut kāds standarta komplekts, kam ledusskapī ir jābūt vienmēr. Un tās ir lietas, ko nemēdz vienkārši izrīt bariņš izbadējušois pusaudžu – sviests, krējums u.tml. Pārējais viss ir kaut kādā mērā papildus opcija un tiek izraudzīts pirkšanas brīdī, skatoties pēc tā, ko gribas un kas ir konkrētā veikala sortimentā.

    Ja būs izrītas visas uz maizes liekamās lietas, es varu uzvārīt auzu putru un būt pilnīgi apmierināts, bet veikalā ieiet nākamajā dienā.

    Protams, tas viss ir subjektīvi. Manai skeptiskajai attiesmei pret šo te (un vēl daudz ko, kā Notepad publika varbūt ir nomanījusi) pamatā ir mana personiskā attieksme pret komfortu vispār. Proti, es cienu un novērtēju to un arī tērējos priekš tam, taču vienlaikus mani maz satrauc kaut kādu komforta elementu trūkums, ja konkrētajā mirklī nevaru tos nodrošināt un pilnīgi nesatrauc, ja tas nav atkarīgs no manis. Pārlieks, uzbāzīgs komforts pat reizēm besī (piem., smalkās viesnīcās, kurās dažkārt gadās apmesties “komandas” apsvērumu dēļ). Man to vienkārši nevajag.

    #325911
    shady
    Participant

    Nu vispār jau es regulāri zvanu vecākajam dēlam uz māju un prasu standarta lietas – cik daudz maize, piens palicis, cik daudz kelogsu izrijusi, utml… Un tas ir pilnīgi normāli, jo es nezinu, cik daudz pa dienu kas un ko ir apēdis… un te pat nav vajadzība pieminēt siksnu, jo ir standarta lietas, ko es ļauju ēst atļauju neprasot.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā